EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iluzione optike!

Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Iluzione optike!

Mesazh  Fikrro 30.10.10 20:47

Iluzione optike

Iluzione optike! 1abzdnxw

Iluzione optike! Illusion_akiyoshi9

Iluzione optike! 1000939924

Iluzione optike! 2-768087

Iluzione optike! Illusion007

Iluzione optike! Swim1

Iluzione optike! 1image-illusion-optique18

Iluzione optike! Illusion006

Iluzione optike! Mouv5

Iluzione optike! Illution-noirs-blancs

Iluzione optike! Lib_illusion_001

Iluzione optike! Barres

Iluzione optike! Gdrg306w

Iluzione optike! 3802439-Illusions-optiques-sur-le-salar-0

Iluzione optike! 1image-illusion-optique13

Iluzione optike! Desimpossibles

Iluzione optike! Illusion_optique_rollers

Iluzione optike! 6-785021

Iluzione optike! Image-illusion_d_optique

Iluzione optike! 098optik

Iluzione optike! Illusion

Iluzione optike! IllusionvoitureIluzione optike! 1000951666

Iluzione optike! 626327328

Iluzione optike! Illusion-optique-1

Iluzione optike! Illusion_11

Iluzione optike! 4io637ok

Iluzione optike! Illusion03

Iluzione optike! Ffc1ea42

Iluzione optike! Illusion-doptique-faire-tourner-rond-L-2

Iluzione optike! Illusion

Iluzione optike! Illusion_optique_maison

Iluzione optike! 1image-illusion-optique15

Iluzione optike! 825665

Iluzione optike! Blair5

Iluzione optike! 1image-illusion-optique01-mini

Iluzione optike! Sacpublicitaire01


Iluzione optike! Illusions-optique

Iluzione optike! Irlande%20du%20nord,%201990-91(2)

Iluzione optike! Illusions_003-OpTiK.jpg.small


Iluzione optike! Newt

Iluzione optike! 115144576710

Iluzione optike! Amiti-s3

Iluzione optike! Escher_cube

Iluzione optike! 3d_optical_illusion_pronged_trident

Iluzione optike! 200px8cell
Fikrro
Fikrro

484


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Xhemajl 07.06.11 9:11

Besoj se krijohet nga iluzioni qe behet nga ngjyrat, sepse po ta kthesh ne kete fig.ngjyren e zez ne te bardhe dhe te bardhen ne te zez krijohet fig e jezu krishtit, kshtu qe kur shikojm ne muri pra behet kontrast i ketyre ngjyrave qe shikojm ne fig. shpresoj qe me kuptove.
Xhemajl
Xhemajl

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  nitty 07.06.11 12:32

Më vjen keq unë e provova por po më paraqitet djalli me kokë mbrapsht. :S
nitty
nitty

72


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Gon! 07.06.11 13:07

Mua nuk më del asgjë në mur :D.
Gon!
Gon!

294


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Xhemajl 07.06.11 13:46

Duhet te koncentrohuni ne 4 pikat qe jane ne mes te fig, per 30-60 sekonda, pastaj te shikoni ne muri.
Xhemajl
Xhemajl

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  maqomaqo3 09.06.11 4:16

xhemajl shkruajti:Besoj se krijohet nga iluzioni qe behet nga ngjyrat, sepse po ta kthesh ne kete fig.ngjyren e zez ne te bardhe dhe te bardhen ne te zez krijohet fig e jezu krishtit, kshtu qe kur shikojm ne muri pra behet kontrast i ketyre ngjyrave qe shikojm ne fig. shpresoj qe me kuptove.
nuk te kuptova aspak sepse nuk the ndonje gje ,ajo nuk ka ngjyra fare pastaj crendesi ka kthehe apo jo ,gjeme ti mua ndonje figure tjeter qe te shfaqet ne kete menyre pastaj flasim per ngjyrat edhe kthesat. kjo eshte e pabesueshme ,vetem imazhi i krishtit mund te shfaqet ,madje une e shikoj me ngjyra kur perqendrohem shume sekonda tek pikat .ju qe se pate duhet te shikoni pikat ,ti qe pe djallin ,mos shiko shume filma sci-fi
maqomaqo3
maqomaqo3

96


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Xhemajl 09.06.11 8:43

maqomaqo3 shkruajti:
nuk te kuptova aspak sepse nuk the ndonje gje ,ajo nuk ka ngjyra fare pastaj crendesi ka kthehe apo jo ,gjeme ti mua ndonje figure tjeter qe te shfaqet ne kete menyre pastaj flasim per ngjyrat edhe kthesat. kjo eshte e pabesueshme ,vetem imazhi i krishtit mund te shfaqet ,madje une e shikoj me ngjyra kur perqendrohem shume sekonda tek pikat .ju qe se pate duhet te shikoni pikat ,ti qe pe djallin ,mos shiko shume filma sci-fi
Une po them per ngjyrat ne kete fig. nese ty nuk te duket ngjyra e bardh, dhe e zeze, ngjyr ateher je totalisht gabim.Kjo nuk eshte gje tjeter por vetem nje iluzion i ngjyrave, por normalisht ti nuk po deshiron ta pranosh, sepse mendon vetem per krishtin. A deshiron te te gjej fig tjera qe te shfaqen ne kete menyre?Do besosh at'here, se nuk eshte asgje me shum se vetem nje iluzion edhe kjo figure?
Xhemajl
Xhemajl

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Gon! 09.06.11 12:06

Brravo Xhemajl, ashtu është, unë nuk e kamë në mendje krishtin dhe nuk po më del asgjë, vetëm ashtu siç ka thënë Nity se vërtet më duket si koka e djallit me brirë mbrapsht:Dasgjë tjetër
Gon!
Gon!

294


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty iluzionin optik mun ta verjen te gjith

Mesazh  mmii 09.06.11 13:44

mesa pom duket ju paskeni problem me sy pasi ky iluzion asht shum i kjart edhe madje ai mund te dallohe edhe nga femijet .....
mmii
mmii

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty pershendetje.

Mesazh  xhema 09.06.11 15:29

Shum e vertet se i ngjan nje njeriu me flok te gjata dhe me mjekerr une u binda vet posa e provova tani dhe jo vetem nje her por 2-3 here e ktheva koken nga muri e njejta foto me doli iluzion shum i fort por me duket se nevotien 20 sekonda dhe perqendrim i fort ne pika te vogla ne mes kalofshit burkur shum e sakt ishte >
xhema
xhema

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  maqomaqo3 09.06.11 19:13

hahaha po ikni or islamike ju jeni krijesa te djallit vetem kundra flisni per cdo gje qe ka te beje me krishtin se sja u ka dhene patenten djalli per ket gje prandaj nuk ju shfaqet .kur te clironi shpirtin dhe te pranoni te verteten atehere do e shikoni me ngjyra . ti the (ngjyra,ngjyra quhen te gjitha pervec te bardhez dhe te zezes ,shkurt ne i qujm bardh e zi o zoteri . filmat e vjeter fotot pa ngjyra etj quhen bardhe e zi .ngjyra ska ky imazh por eshte bardh e zi ,gjeme ti mua foto te tjera se do jete gje shume e bukur.pastaj une spo them qe kjo eshte magji mos u ngatero por eshte dicka unike dhe gati e pabesueshme .prandaj e futa ne forum qe te marim mendime e njeri tjetrit dhe ta diskutojme .po te ishte sic thua ti shkenca do ecte shume perpara me teknologjine e fotove ,syte tane do i perdornin si lazer .kjo eshte ndoshta e vetmja foto qe shfaqet ,mua me shfaqet me ngjyra ne mur dhe jo bardh e zi
maqomaqo3
maqomaqo3

96


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Xhemajl 09.06.11 19:22

[quote="maqomaqo3"]hahaha po ikni or islamike ju jeni krijesa te djallit vetem kundra flisni per cdo gje qe ka te beje me krishtin se sja u ka dhene patenten djalli per ket gje prandaj nuk ju shfaqet .kur te clironi shpirtin dhe te pranoni te verteten atehere do e shikoni me ngjyra . ti the (ngjyra,ngjyra quhen te gjitha pervec te bardhez dhe te zezes ,shkurt ne i qujm bardh e zi o zoteri . filmat e vjeter fotot pa ngjyra etj quhen bardhe e zi .ngjyra ska ky imazh por eshte bardh e zi ,gjeme ti mua foto te tjera se do jete gje shume e bukur.pastaj une spo them qe kjo eshte magji mos u ngatero por eshte dicka unike dhe gati e pabesueshme .prandaj e futa ne forum qe te marim mendime e njeri tjetrit dhe ta diskutojme .po te ishte sic thua ti shkenca do ecte shume perpara me teknologjine e fotove ,syte tane do i perdornin si lazer .kjo eshte ndoshta e vetmja foto qe shfaqet ,mua me shfaqet me ngjyra ne mur dhe jo bardh e zi [/Iluzione optike! I234106295773982

Iluzione optike! I234162757109662Edituar për herë të fundit nga xhemajl në 09.06.11 19:42, edituar 2 herë gjithsej
Xhemajl
Xhemajl

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  maqomaqo3 09.06.11 19:32

fotoja ska dale por ska nevoje te me tregosh foto te tjera ,une thashe si e shpjegoni kete dhe jo eshte magji ,me duket se me keqkuptove .foto te nxjer une che guevaren qe eshte figura e dyte ne bote mbas krishtit ,te gjitha kto iluzjone jane njerezit me te medhenj te botes dhe dua nje shpjegim te sakte jo hamendje
maqomaqo3
maqomaqo3

96


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Xhemajl 09.06.11 19:46

Shiko foton e pare dhe me thuaj sa pika te zeza po numeron?shiko foton e dyte nje minute syrin e peshkut pastaj shiko ne muri dhe me thuaj qfare po te del?
Une te shpreha mendimin tim per pytjen e juaj dhe ti reagove, me naivitet shum te madh, kujdes sepse je nder katoliket te pakte ne kete forum dhe nuk i perfaqeson ne menyre te denje, sepse ke shum inat me fe-te e tjera.

Dhe se fundi tta merr menja qe peshku eshte nje krijes e madhe e botes qe po shfaqet?
Xhemajl
Xhemajl

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  maqomaqo3 09.06.11 19:47

ci ke kto gjera koti mor bure edhe ti remove ne net per gjera koti ,cheguevar ,krishti jane figurat me temedha te historise se njerezimit ,te dyja kto te shfaqen ne mur ,dhe mos germo kot vazo apo vija ,budallleqe te tilla ,se ka me kile gjera koti
maqomaqo3
maqomaqo3

96


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  maqomaqo3 09.06.11 19:53

nuk jam katolik une por jam me te drejten universale ,dhe gjithmone do e mbroj te drejten dhe te verteten .e pashe peshkun por sme doli gje ne mur ,tani skam kohe por do i shikoj ne vijim ,vija edhe lulka ke ne net sa te duash po me ato te perzjehet, sjane asgje e bukur .krishti dhe che guevara jane goxha interesante ,dhe jo te gjithe i kan pare keto ,ti i ke pare vet dhe kujton se i kan pare te gjithe,dhe une nuk perfaqesoj asnje fe ,une jam thjesht nje njeri qe perpiqet te ndjeke udhen e zotit dhe te jezu krishtit dhe te zbuloje te verteten .kaq kisha ,une nuk ofendoj asnje njeri qe nuk me ofendon mua
maqomaqo3
maqomaqo3

96


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Gon! 10.06.11 10:04

Unë sa shoh nëpër tema të ndryshme këtu, vetëm ti ofendon, dhe atë më së shumti Islamistët, ti je katoliko-ekstremist i madh, dukesh në të shprehur, thjesht je një kriminel i madh i fesë. Pse gjykon more njeri? Ti je të gjykosh apo Zoti? Për ju të krishterët naiv kush nuk e pranon krishtin për Zot është satanist, por ma trego ti, mund të jetë njeriu Jezus, Zoti njerëzimit? Sa i marrë që je! sa fanatik që je! Pse idhujtarizon pa mëshirë? Jezusi ka qenë njeri i nderuar, asgjë tjetër, vetëm i dërguar i Perendisë, si të gjith profetët e tjerë. E sheh sa leht bindesh ti? në një foto me iluzion beson ti! atë e ka krijuar dora e njeriut në internet o Maqo, e ndoshta ti mendon se erdhi nga qielli ajo foto me imazh të krishtit! Më vjen të shprehem kështu ndaj teje për shkak të naivitetit tënd, sepse vërtet më dhemb kur mendoni se Jezusi është Zot dhe djal i Zotit, këto janë gënjeshtra të mëdha që kanë bërë primitivët, idhujtarët, politeistët të cilët ia mveshën atij(Jezusit), sepse Jezusi nuk e ka thënë këtë, po ta kishte bërë këtë, Perendia nuk do ta kishte bërë profet dhe të dërguar të tij, ai nuk i ka bër shok Perendisë, por të tjerët ia bënë shok at(Jezusin) Perendisë. Vërte më dhemb kur besoni në këso gënjeshtra dhe i luteni tjetër kujt më tepër se Perendisë.
Gon!
Gon!

294


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty EJ MAMAQO

Mesazh  Lapsi 10.06.11 10:22

EJ MAQOMAQO NORMAL QE SMAR VESH NGA FETE SE JAM ATEIST PO BOLL I SHAJT ISLAMET.TI ME KETE ZEMER TE KEQE QE KE DUHET TAKISHE EMRIN MAQIMAQI
Lapsi
Lapsi

67


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Gon! 10.06.11 10:41

hahahahahaha, qenke i mprehtë lapsi, si të ra në mendë ti bësh rrokadën atyre shkronjave, por nuk bë të shajmë, sepse të gjith shqipëtar jemi apo jo.
Gon!
Gon!

294


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Lapsi 10.06.11 13:06

po po
Lapsi
Lapsi

67


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty e provova dhe e pashe krishtin ne mur flm

Mesazh  dedamarku 03.11.11 19:39

xhemajl shkruajti:Besoj se krijohet nga iluzioni qe behet nga ngjyrat, sepse po ta kthesh ne kete fig.ngjyren e zez ne te bardhe dhe te bardhen ne te zez krijohet fig e jezu krishtit, kshtu qe kur shikojm ne muri pra behet kontrast i ketyre ngjyrave qe shikojm ne fig. shpresoj qe me kuptove.
e provova
dedamarku
dedamarku

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  aleksander papadhimitri 04.11.11 11:21

Pamja gjoja e Krishtit, s`eshte gje tjeter vecse nje iluzion optik dhe asgje tjeter e stisur si gjithe te tjerat...por eshte herezi per te Krishteret,...te besh nje figure iluzive dhe t`i thuash te Krishterit, se ky eshte Krishti.... gjithe diskutimi eshte budallallek, sepse thjesht kemi loje optike dhe asgje tjeter...me keto lojra fare mire mund te behej edhe satanai....

lojra....
aleksander papadhimitri
aleksander papadhimitri

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Dimitrov Xhunga 04.11.11 11:53

Pamja gjoja e Krishtit, s`eshte gje tjeter vecse nje iluzion optik dhe asgje tjeter e stisur si gjithe te tjerat...por eshte herezi per te Krishteret,...te besh nje figure iluzive dhe t`i thuash te Krishterit, se ky eshte Krishti.... gjithe diskutimi eshte budallallek, sepse thjesht kemi loje optike dhe asgje tjeter...me keto lojra fare mire mund te behej edhe satanai....

lojra....


Po,po !!! S'jane vecse lojra per moshen nga 0~120 muaj.Kjo moshe merret me keto lojra dhe dashje pa dashje mbeten ne mendjet e tyre imazhe te genjeshterta,sodomos tek ata qe pak mundohen per te eksploruar ne shkence.Por nuk e di se c'perfitim kane administratoret e ketij forumi me kesi lojerash ???!!!
Dimitrov Xhunga
Dimitrov Xhunga

100


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Dimitrov Xhunga 04.11.11 12:07

...Do na behet forumi pastaj si kopshti me dreke...
Dimitrov Xhunga
Dimitrov Xhunga

100


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Androo 25.12.11 14:24

Iluzione optike! 25ukrainas_2512111128_1

Mjeshtëri i iluzioneve optike

Piktori ukrainas Oleg Shuplyak është mjeshtër i iluzioneve optike të cilat i pikturon në teknikën ule në pëlhurë.

Shpesh në art, një shikim më i kujdesshëm të zbulon detaje që në shikim të parë të shpëtojnë. Këto piktura të mrekullueshme të ukrainasit Oleg Shuplyak tregojnë imazhe të tjera brenda portreteve të personazheve të njohur apo peisazheve të qeta.

Po të shohësh me kujdes, brenda pikturave gjenden imazhe që janë të shkrira në mënyrë perfekte me imazhin kryesor.

Shuplyak ka lindur më 23 shtator të vitit 1967 në Ternopol të Ukrainës dhe ka studiuar arkitekturë në Universitetin Politeknik të Lviv.

Pikturat e tij zakonisht kanë protagonistë personazhë të famshëm si Charles Darwin, Vincent van Gogh dhe William Shakespeare.

Këto punime janë të ngjashme me veprat e meksikanit Octavio Ocampo, i cili shkrin pikturat më të vogla tek më e madhje. Ndryshimi tek Shuplyak është se ai i paraqet aq qartë pikturat “e brendësisë” sa ndonjëherë bëhet e vështirë për vëzhguesin të shohë pikturën e madhe.
Androo
Androo

250


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Luli 25.12.11 23:05

Piktura nga Oleg Shuplyak

Iluzione optike! Lennon-piktura

Iluzione optike! Oleg-shuplyak-illusion-optique-peinture-vangogh

Iluzione optike! Oleg-shuplyak-illusion-optique-peinture-

Iluzione optike! Oleg-shuplyak-illusion-optique-peinture

Iluzione optike! Oleg-shuplyak-illusion-optique-peinture-darwin

Iluzione optike! Oleg-shuplyak-illusion-optique-peinture-freud

Iluzione optike! Oleg-shuplyak-illusion-optique-peinture-dali

Iluzione optike! Oleg-shuplyak-illusion-optique-peinture-1

Iluzione optike! Oleg-shuplyak-illusion-optique-peinture-2

Iluzione optike! Oleg-shuplyak-illusion-optique-peinture-3

Iluzione optike! Oleg-shuplyak-illusion-optique-peinture-4

Iluzione optike! Oleg-shuplyak-illusion-optique-peinture-5

Iluzione optike! Oleg-shuplyak-illusion-optique-peinture-7

Iluzione optike! Oleg-shuplyak-illusion-optique-peinture-6
Luli
Luli

"Duhet bredhur shumë në errësirë derisa të preket drita"

861


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Odin 29.06.14 19:23

Çfarë ngjyre shihni?

Iluzione optike! Spot2510

Ky është një iluzion optik.  

Secili prej nesh në këtë imazh rrotullues do të shoh ngjyra të ndryshme.

Disa shohin të gjelbërt, disa të verdhën, kurse disa të tjerë të kuqen.

Iluzioni quhet Benham.

Ende nuk është gjetur nga shkencëtarët, se pse njerëzit në këtë iluzion optik shohin ngjyra të ndryshme.

Iluzione optike! Ilu
Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  IndigoStar 02.07.14 3:41

Une shoh vetem Bardhe dhe Zi ?! perse ndodh kjo gje
IndigoStar
IndigoStar

So mote it be !
786 369�⚜️️‍????????️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

22


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Luli 09.07.14 10:37

Fotografia që zhduket kur e shikoni pandërprerë

Gjithmonë është interesante kur luajmë me sytë dhe trurin me anën e iluzioneve. Ky është një iluzion shumë i vjetër, por ndoshta ende nuk e njihni Nëse shikoni fotografinë mjaft gjatë, ngjyrat në të fillojnë të zbehen dhe pas një kohe zhduken.

Ajo që duhet të bëni është të shikoni në mes të fotografisë dhe ajo do të fillojë të zhduket. Nëse ngjyrat fillojnë të shfaqen përsëri, përqëndrohuni më shumë dhe së shpejti do të zhduken përsëri. Njëlloj sikur të keni superfuqi!.

Iluzione optike! Ff
Luli
Luli

"Duhet bredhur shumë në errësirë derisa të preket drita"

861


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Odin 13.07.14 21:55

iluzion që ju bën të keni halucinacione – E vërtetuar!

Mjafton që t`i ndiqni udhëzimet dhe efektet e këtij iluzioni optik do t`ju magjepsin! Videon shikojeni në krejt ekranin e kompjuterit. Fokusojeni shikimin në qendër, aty ku shfaqen germat dhe ato lexoni me zë. Kur videoja të përfundojë, hidheni shikimin në anën tjetër. Objektet që do t`i shikoni do ju duken të deformuar. E vërtetuar!

Shikojeni këtë iluzion optik:

Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Luce 18.07.14 11:41

ASGJE SPASH
ME TY KA FUNKSONUAR?
Luce
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

13


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike.

Mesazh  ipari.it.nok 06.04.15 19:03


Mendoj se kjo macja po shkon poshte sepse ato vizat e holla tregojne qe shkallet po shihen nga poshte
ipari.it.nok
ipari.it.nok

<<<Me mire te besosh se ka nje zot dhe kur te vdesesh te shohesh qe nuk ekziston, Sesa te besosh se nuk ka dhe kur vdesesh te shohesh qe ekziston>>>

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike.

Mesazh  ipari.it.nok 07.04.15 18:49

A e din njeri pse disa video ose foto ne kete forum nuk me dalin pra nuk kam vend ku te klikoj
psh kur dikush poston dicka thote shikoje kete videon por aty nuk ka asgje pse ndodh kjo?
ipari.it.nok
ipari.it.nok

<<<Me mire te besosh se ka nje zot dhe kur te vdesesh te shohesh qe nuk ekziston, Sesa te besosh se nuk ka dhe kur vdesesh te shohesh qe ekziston>>>

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Vizitor 07.04.15 19:52

ipari.it.nok shkruajti:A e din njeri pse disa video ose foto ne kete forum nuk me dalin pra nuk kam vend ku te klikoj
psh kur dikush poston dicka thote shikoje kete videon por aty nuk ka asgje pse ndodh kjo?
Je me celular.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Iluzione optike! Empty Re: Iluzione optike!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi