EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Chemtrails - Gjurme kimike

Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 27.04.10 23:24

Chemtrails - Gjurme kimike

Fotot me avione qe leshojne shtellunga tymi paraqesin idene e teorise konspirative te te ashtuquajturave gjurme kimike ose Chemtrail.

Ato jane agjente kimike ose biologjike qe sperkaten ne lartesi te medha per qellime ende te pazbuluara ndaj publikut.

Te gjithe i kemi pare keto shtellunga tymi qe shpesh mendojne se jane nxjerrje te turbinave reaktive por qe ne fakt eshte sperkatje e qellimshme e qiellit mbi zonat e populluara me elementa kimike e bilogjike te cilat perdoren per qellime kontrolli te mendjes, modifikim te sjelljes, modifikim te kohes (ere, shi, re etj) dhe shume arsye te tjera.

Disa mbetje te ketyre reve jane studiuar dhe kane rezultuar me permbajtje kimike e bilogjike te demshme per njeriun.

Deri me sot, asnje qeveri nuk ka pranuar kete akuze ndonese faktet jane te shumta.

Chemtrails - Gjurme kimike Chemtr10

Chemtrails - Gjurme kimike Chemtr11

Chemtrails - Gjurme kimike Holly-10

Chemtrails - Gjurme kimike Chemtr12

Chemtrails - Gjurme kimike Round_10

Chemtrails - Gjurme kimike Chemtr13
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 27.04.10 23:56Pranohet zyrtarishte qe modifikohet moti
rebelisistemit
rebelisistemit

Nësë do të bësh armiq, nuk është e nevojshme që të shpallësh vetëm luftë, mjafton ta thuash të Vërtetën. (Martin Luter King)

80


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  nert prej 06.08.11 19:00

Nuk po them per motin se ate e pranoj dhe une se ndryshohet, por po te them per sjelljet e njeriut, ate se pranoj se ndryshohet prandaj e kam cilesuar si nje element kimik qe mund te formoje re dhe te kete ndikim ne sjelljen e njerezeve. Kur koha eshte e vrenjtur dihet se na flihet me shume gjume dhe efekte te tjera por qe keto te hidhen per te ndryshuar sjelljen e njeriut se pranoj
nert
nert

63


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 11.11.11 18:17

Chemtrails - Gjurme kimike DASH8

Chemtrails - Gjurme kimike Non-renseignee

Chemtrails - Gjurme kimike 2008062521503743_Quicklook-original

Chemtrails - Gjurme kimike Chemtrail-contrail

Chemtrails - Gjurme kimike Contrail_circle_small

Chemtrails - Gjurme kimike Nuage_circulaire_zoom

Chemtrails - Gjurme kimike 220px-Hercules_C130_bombardier_d_eau_Californie

Chemtrails - Gjurme kimike 2957620_f520
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 11.11.11 18:23

Chemtrails - Gjurme kimike Morninggloryclouds_petroff_big

Chemtrails - Gjurme kimike 357539379

Chemtrails - Gjurme kimike Rainbow_clouds050406a

Chemtrails - Gjurme kimike P04b

Chemtrails - Gjurme kimike 500x_article-1214076-06756e3e000005dc-858_306x438_popup

Chemtrails - Gjurme kimike Tracker_au_feu_2_opt
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 24.11.11 13:47

Aperatura e shkarkimeve kimike brenda nje avioni

Chemtrails - Gjurme kimike Chemtrailinner2
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Odin prej 13.10.12 0:53

Shkarkimet kimike që lëshojnë Avionët!

Chemtrails - Gjurme kimike Les-chemtrails-ca-n-existe-pas

Ka shumë kohë që dikush, na spërkat me “Substanca të dyshimta” dhe kjo për të kontrolluar sistemin klimaterik, për të kontrolluar kompletë popullsinë globale e mbi së gjithash për të kontrolluar mendjen tonë.

Kështu mund të përmblidhet në përgjithësi teoritë e komplotit të ashtuquajtur Chemtrails, d.m.th “Gjurmët Kimike”, që ne i shohim shpeshherë të lënë pas nga avionët (tymi i avionëve).

Shpjegimi shkencor, se gjoja janë “gjurmë uji me avuj të ngrirë”, që krijohet për shkak të krahëve të avionit (Profili i tyre), nuk i bind teoricienët që shprehen të rezervuar për fenomenin, si dhe skeptikët e komploteve, që argumentojnë se gjurmët e avionëve janë jo “Tym”, si pasoj e lëndëve djegëse që përdorë avioni, por spërkatje e ajrit me substanca të ndryshme kimike helmuese, p.sh: kripëra barium, oksid alumini, kadmium dhe silic, të cilat janë kancerogjene, që shkaktojnë te njerëzit një sërë simptomash të ndryshme dhe çrregullime jo natyrale, siç është, kriza të astmës, humbje të kujtesës, lodhje, nervozizëm dhe dhimbje koke.

I pari, që ju referua dhe zbuloj këtë çështje, madje i dha emrin Chemtrails, ishte gazetari kanadez William Thomas. Termi rrjedh nga fjala contrail (gjurmë të grumbullta, ose shtigje kondensimi), të cilat janë linjat e njohur të gjurmëve të lëna pas nga avionë, siç edhe gjurmët e ndotjes së makinave, pra smogu që prodhon makina.

Në 1998 një sipërfaqe prej 60 kilometra katrorësh, pranë Espanola-s, në Ontario Kanada, u bënë spërkatje të rregullta ajrore. Mbas matjeve të kryera posaçërisht, rezultoi se në atmosferë kishte “Substanca”, grimca alumini dhe silic, pesë herë më shumë se norma e lejueshme.

Mbas fenomenit të çuditshëm, vendasit shfaqën simptoma të ndryshme, si alergji, humbje të përkohshme të kujtesës, simptoma të astmës, lodhje, dhimbje të forta në kraharor dhe koke. E njëjta gjë u vu re dhe në Irlandë, ku pjesa më e mashe e njerëzve, ankoheshin nga simptomat e astmës, alergjisë për shkak të ndotjes së ajri me spërkatje të shpeshta që ndodhën në atë periudhë.

Një mjek amerikan, nga Arizona, raportoi se ajri i spërkatur, është përgjegjës për dhimbjet e forta të kokës dhe sëmundjet e mushkërive, si dhe epidemitë e ndryshme.

Përqindjet e larta të barium-it nuk absorbohet nga lëkura dhe janë kryesisht përgjegjëse për rënien e flokëve dhe sëmundjet e stomakut, kur ato depozitohen në ushqim. Kripërat e barium-it, përveç dëmit që shkaktojnë në shtresën e ozonit, kanë pjesëmarrje të madhe dhe përgjegjësi në fenomenet ekstreme të motit, të cilat kohët e fundit janë shtuar kaq shumë. Ky fenomen kaq intensiv, ka shqetësuar miliona njerëz në të gjithë botën dhe deri më sot asnjë organizëm, apo qeveri, nuk ka dhënë asnjë shpjegim.

Por fenomeni Chemtrails, jo vetëm që nuk zhduket, por mbetet për disa orë në ajër dhe gradualisht zgjerohen dhe bashkohen së bashku për të formuar retë artificiale, duke mbuluar kështu një zonë të gjerë.

Zakonisht operacionet e spërkatjeve të ajrit, ndodhin në ditët me diell dhe më pas moti pëson ndryshim drastik, duke u kthyer në kushtet e motit që mbizotëronin më parë në rajon.

Eroll Velija
Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Luli prej 28.10.12 0:07

Eksperimente sekrete në manipulimin gjenetik

Chemtrails - Gjurme kimike Gjenetike-300x266

Qëllimi është kontrolli i planetit Tokë.

Në pamundësi për të mohuar realitetin: qeveritë ushtarake i trajtojnë popujt më keq se një derr Guineje.Krahasimi i diktaturave naziste dhe staliniste do te ishte një shaka.

Nisur nga faktet e deritanishme rezulton se Pentagoni po mundeson përhapjen ajrore të sistemeve biologjike në ajër, ushqim, ujë.

Ata e justifikojne kete ndermarje duke pretenduar se pikërisht kriminelët e zotërojne atë në gjysmën e botës, kryesisht në Itali, “… janë përdorur për të trajtuar zona të gjera …”.Broshura Stars and Stripes flet qartë: “skuadroni 757 i krahut ajror dhe Airlift Wing 910 kryejn misione ajrore vetëm në Forcën Ajrore. Këto kane përdorur aeroplanë C-130H rezervë,pajisur me sisteme modulare Spray Aerial (MASS), të cilat janë përdorur për të trajtuar zona të gjera.

Për shembull,disa ekipe ishin ngarkuar me spërkatje ne zonat e shkatërruara nga uragani Katrina në Misisipi, Teksas dhe Luiziana,nen faktin e fshehte gjoja për tu përkujdesur per të parandaluar përhapjen e sëmundjeve. Skuadroni ajror 757 Operon nga Stacioni Rezervë Ajror,Youngstown në Ohajo. ” Pyetja shtrohet ,me çfarë dhe për çfarë?

Por a njoftojne dhe paralajmërojnë popullaten ata që ambjenti do trajtohet apo eshte trajtuar? Ashtu,si me te njëjtën përvojë të viteteve ’50 dhe ’60 me eksperimente sekrete bërthamore direkt mbi popullsinë (në Shtetet e Bashkuara dhe Britanine e Madhe), hetuesit e pavarur kane zbuluar fakte rrenqethese edhe ne ditet e sotme,të cilat jane pranuar nga “qeveritë aleate.

” Kjo do të thotë, një eksperiment masiv. Po, sepse Xhaxha Sami(SHBA) ka zgjeruar në mënyrë dramatike horizontet në një shkallë planetare. Por kush e kontrollon atë? Evropa është nënshtruar ndaj vullnetit të inkriminuar të Shtëpisë se Bardhë, Rendit te Ri Botëror e Illuminatit (shih gjithashtu krimet e Rockefellereve dhe Rothschildeve).

Per te krijuar nje lobing,mjafton te ushqesh me nje lugë Institutin Aspen ne Itali, ose te zgjerosh shkallen e bashkepunimit me “klasën në pushtet” te kontinentit të vjetër.Psh Italia eshte si nje guve e errte,mbasi janë të gjitha atje: nga Berluskoni e Prodi, duke kaluar tek Monti e deri tek Napolitano i privilegjuar (ngecur në negociata shtet-mafia). Dora e zeze është jashtë kontrollit,pervec miopeve dhe të korruptuarve të punësuar aq shumë nga shteti.

Tema e luftës ambjentale nuk do të hyjë në debatin e mjedisit në përgjithësi,per aresye se diktohet nga ata që janë në pushtet. Si dishepuj të ngjarjeve, ”ata”i kushtojne vëmendje problemeve te medha- kombëtare dhe ndërkombëtare -të shpallura nga Iluminati -qofshin italiane ose jo – për të realizuar nivelin maksimal te dezinformimit. Pastaj:Giorgio Saviano dhe Grillo në ‘shtrat’. Çështja është serioze, është në rrezik jeta e këtij brezi dhe gjeneratat e ardhshme.

Itali, Chemtrails, viti 2012

Kontrolli i përgjithshëm,qëllimi i vërtetë i shiu-t kimik (Chemtrails): kontrollin e popullsisë së botës, nëpërmjet shpërndarjes së mikrosensorve që veprojnë në botë,te mundësuara nga rrezet ultravjollcë. Kjo është arsyeja e vertete,pse duanë te përfundojne shkatërrimin e shtresës së ozonit,shtrese e cila na mbron nga rrezet ultraviolet.Popujt duhet te njihen me dokumentin “Weather As a Force Multiplier: Owning the Weather in 2025” “moti si një Koeficientt Force: parashikimi i Motit në vitin 2025″,nje kapitulli qe parashikon te ardhme.

Njerëzit e interesuar në lidhje me operacionet e aerosolit në atmosferë dhe në botë të quajtur “Chemtrails”, shpesh i referohen këtij teksti si dëshmi të sakta për të treguar se forcat e armatosura amerikane janë të përfshira në operacionet e spërkatjeve për kontrollin e kohës.Flitet për një dokument lufte që shpërndahet në shkolla të të gjitha niveleve dhe në çdo kontinent.

Ideja se Chemtrails-et janë përdorur për të reduktuar ngrohjen globale është historia e zakonshme e fshehjes se realitetit . Forcat Ajrore të Amerikës së Veriut jane trajnuar si te përhapin sensorë nanometrik në mesin e popullatës përmes ushqimit, ujit dhe ajrit, në mënyrë që këto sensorë te depërtojnë në trup. Disa studiues të pavarur kanë mbledhur prova se Chemtrails nuk përmbajnë vetëm mikrobet, por edhe metale, qeliza gjaku, sedative, substanca te kristalta, kripëra bariumi dhe një lloji të fibrave polietileni dhe silici.

Për të ofruar një krahasim te dokumentuar nga veriu në jug,te deklaruar nga një mori dëshmitarësh: në qershor të vitit 2012 në Puglia ra nje borë e keqe që shkaterroi perime, ullishte, vreshta dhe fusha të grurit. Avion te papajisur me leje kanë lagur qiellin ne përgjithësi, në sajë të vullnetit të autoriteteve trengjyrësh lokale, natyrisht,gjoja për të nderuar marrëveshjet e NATO-s.

Dr-e Hildegarde Staninger, toksikolog, dhe Dr kimie Michael Castle, kanë bashkuar forcat për të përcaktuar nëse nanofibrat që dalin nga lëkura e pacientëve te semure me Morgellons dhe nanofibers Chemtrails janë të lidhura. Pacientët te infektuar me Morgellons kanë nanofibera me ngjyra të ndryshme që dalin nga plage jo-shëruese. Fibrat Chemtrails qe kane rene janë të ngjashme.Ato janë mbi ne, në shtëpinë tonë dhe ju mund të shihni me drite fluoreshente te zeze. Drita ultravjollcë i bën ato me shkëlqim.

Mostrat e indeve te marra nga nanofibrat Morgellons te viktimave dhe mostrat e fibrave chemtrails, janë dërguar në laboratorët më të mirë në Shtetet e Bashkuara:si ne AMDL Inc., ACS, Inc., MIT e Lambda Solutions. Dr Castle dhe Dr Staningera kane kërkuar nga këto laboratorë për identifikimin e fibrave. Dr Staningera ka përcaktuar më tej se nanofibrat e Teksasit jane te njëjta si ato qe po analizohen në Itali.

Fibrat chemtrails janë një lloj specie te fibrave Morgellons. Fibrat Morgellons janë më të zhvilluara, por janë të lidhura me një lloj të nanoteknologjie.Ajo arrin nje infektim të indeve të njeriut në formën e nanotubes, Nanowiruseve, nonoistrumentave, në gjendje të vetë-mblidhen,te vetë-përsëriten së bashku me sensorë ose antena dhe te aftë për kryerjen e fragmentimit te ADN dhe R.N.A.,duke e modifikuar ate gjenetikisht.

Këto nanomakina lulëzojnë në një ambient alkaline dhe duke përdorur energjinë,mineralet dhe elementet të tjerë të paidentifikuar te trupit ku kane depertuar,fitojne pushtet dhe nje shperndarje te papare.Ka dëshmi që sugjerojne se këto nanomachina kane bateritë e tyre të brendshme. Besohet gjithashtu se ata janë në gjendje të marrin mikrovalë specifike EMF dhe ELF.

Është e mundur që fibrat Chemtrails te bëhet nanopjese? Dr Staningera mendon kështu.Nanopjese(particella) mund të kalojë nëpër pengesa të gjakut në mushkëri, të hyjnë në gjak dhe arrijne në tru apo organe të tjera të trupit. Jim Giles thotë: “nanoparticelat,qe gunga të vogla e që mund të përdoren për të bërë të qarqe të kompjuterëve më të shpejtë dhe për të përmirësuar thithjen e drogës, mund të arrijnë në tru, pasi ato jane perthithur nga organizmi”.

Staninger beson se këto nanoparticla janë në gjendje për t’u mbledhur e shumezuar, pasi ata kanë arritur në tru apo organet e tjera. Ajo thotë se-ne tashme e kemi ngrënë këtë nanoteknologji. Ajo është në bimët,kafshët dhe ushqimet e perditeshme. Gjithashtu mos harroni se nanoparticlat kane ndryshuar ADN e mikrobeve me të cilën ata vijnë në kontakt. Kjo çon në një rritje të sëmundjeve. Një lloj i nanowiruseve është implikuar me krijimin e pseudo-flokëve dhe pseudo-lëkurëve.

Këto proteina që mund të përsëriten,gjithashtu të krijojnë forma të chimeric-it, të ngjashme me insektet ose parazitët.Ka fëmijët te lindur me këto nanomachina në trupat e tyre dhe kjo është dëshmi se kjo teknologji mund të depërtojnë në te gjitha barrierat mbrojtëse. Dr Castle thote se të paktën 20 milionë amerikanë i kanë këto sensorë, telat antenat dhe mjetet në trupat e tyre.Infeksioni nga Morgellons është përhapur në një mesatare prej një mijë raste në ditë.

Mesatarja ka të ngjarë qe të rritet në vitet e ardhshme. Njerëzit të cilët kanë simptomat e Morgellons ende mund të kenë një sëmundje te çelur. Besohet se simptomë kryesore është dalja e fibrave Morgellons nga lëkura. Nëse ju nuk keni simptoma, kjo do të thotë se trupi juaj është duke u përdorur për agresion.

Nje i pa informuar thjesht mund te çmendet nga asgjëja.Cdo kush mund të bindë masat për të besuar se HAARP ishte një stacion radio për muzikën pop, që Chemtrails jane një stoli e bukur natyrore ne Qiell,rrathet e figurat qe jane cfaqur ne parcela ne kultura bujqesore janë dashuri e zotit,zoterinjte bankare jane një vlere e pasuri për popullin.

Ndryshe,mjafton te heshtesh e te kthesh syte nga qielli. Ajo që ne jemi duke përjetuar eshte një klimë lufte, mjedisore, financiare dhe po ushqehemi me ushqime te krijuara në një laborator nga kriminelë të fuqishem.

Apo i hapim mendjet tona dhe të bëjmë diçka kuptimplotë në këtë jetë.. për të ndaluar këtë barbarizmin…?,ndryshe ne jemi të destinuar të dështojnë. Nuk eshte koha e naivitetit apo bisedave ne erë. Duhet të jemi te guximshem: domethënë, për t’i ja ngritur ne ajer kembet ketij pushteti boteror,që shtyp njerëzimin dhe shkatërron jetën e gezimin tone.

Gianni Lannes
Luli
Luli

"Duhet bredhur shumë në errësirë derisa të preket drita"

861


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Odin prej 15.07.13 0:43

Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 27.09.13 21:09

Chemtrails - Gjurme kimike 28294310

Chemtrails - Gjurme kimike 60402910

Chemtrails - Gjurme kimike 08_ae_10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 27.09.13 21:11

Chemtrails - Gjurme kimike Nkc-1310

Chemtrails - Gjurme kimike Chemtr10

Chemtrails - Gjurme kimike Raglag10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 27.09.13 21:13

Chemtrails - Gjurme kimike Skitch10

Chemtrails - Gjurme kimike Une-sa10

Chemtrails - Gjurme kimike Instal10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Jon prej 27.09.13 21:23

Chemtrails - Gjurme kimike Sondag10
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  ghosthunter prej 28.09.13 22:06

gjetje shume e bukur kjo e bretkosave.Ndonjehere mendoj se jetoj ne boten e mistereve.cdo dite e me shume kuptojme se per jeten e 7 miliard njerezve vendosin disa mijera te tille.Ne plan te pare do te thonim se kjo eshte me se e natyrshme, shkencetaret , politikanet synojne permiresimin e jetes se njerezve, por qe ta vinin ne rrezik ate kurrsesi.Tani na del ceshtja e lendeve kimike........ mos duhet te qesh?! e kuptoj seriozitetin e kesaj ceshtjeje por ne ditet e sotme mund ti besosh vetem vetvetes.Duhet valle ti besojme SH.B.A apo Sirise per vdekjen e qindra njerezve me arme kimike?!Televizionet shpeshhere jane te njeanshem ne lidhje me opoziten apo poziten e nje vendi prandaj per sa kohe kemi mundesi te jemi ne njerezit qe me zellin me te madh ,me seriozitet e synime te mira te ndalim keto veprime barbare.Perpiquni te jeni perhere e me lart me dijet dhe besimet tuaja.
ghosthunter
ghosthunter

Paranormalja eshte ura lidhese midis fese dhe shkences:Shkenca na pohon permes instrumenteve te saj se e pertejmja vertet egziston.

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  ghosthunter prej 28.09.13 22:11

Dhe sa per SH.B.A-ne , po i largohet gjithmone e me shume purifikasionit. Sistemi i pergjimeve, apo fakti qe nuk ndalet ne luften me Lindjen qe si qellim kryesor ka tregun e arit te zi e bejne ate te pabese ne arenen boterore.
ghosthunter
ghosthunter

Paranormalja eshte ura lidhese midis fese dhe shkences:Shkenca na pohon permes instrumenteve te saj se e pertejmja vertet egziston.

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Me çfarë na spërkasin nga sipër?

Mesazh  ol.si prej 14.10.13 20:53

Ka shumë kohë që dikush, na spërkat me “Substanca të dyshimta” dhe kjo për të kontrolluar sistemin klimaterik, për të kontrolluar kompletë popullsinë globale e mbi së gjithash për të kontrolluar mendjen tonë.

Kështu mund të përmblidhet në përgjithësi teoritë e komplotit të ashtuquajtur Chemtrails, d.m.th “Gjurmët Kimike”, që ne i shohim shpeshherë të lënë pas nga avionët (tymi i avionëve).

Shpjegimi shkencor, se gjoja janë “gjurmë uji me avuj të ngrirë”, që krijohet për shkak të krahëve të avionit (Profili i tyre), nuk i bind teoricienët që shprehen të rezervuar për fenomenin, si dhe skeptikët e komploteve, që argumentojnë se gjurmët e avionëve janë jo “Tym”, si pasoj e lëndëve djegëse që përdorë avioni, por spërkatje e ajrit me substanca të ndryshme kimike helmuese, p.sh: kripëra barium, oksid alumini, kadmium dhe silic, të cilat janë kancerogjene, që shkaktojnë te njerëzit një sërë simptomash të ndryshme dhe çrregullime jo natyrale, siç është, kriza të astmës, humbje të kujtesës, lodhje, nervozizëm dhe dhimbje koke.

I pari, që ju referua dhe zbuloj këtë çështje, madje i dha emrin Chemtrails, ishte gazetari kanadez William Thomas. Termi rrjedh nga fjala contrail (gjurmë të grumbullta, ose shtigje kondensimi), të cilat janë linjat e njohur të gjurmëve të lëna pas nga avionë, siç edhe gjurmët e ndotjes së makinave, pra smogu që prodhon makina.

Në 1998 një sipërfaqe prej 60 kilometra katrorësh, pranë Espanola-s, në Ontario Kanada, u bënë spërkatje të rregullta ajrore. Mbas matjeve të kryera posaçërisht, rezultoi se në atmosferë kishte “Substanca”, grimca alumini dhe silic, pesë herë më shumë se norma e lejueshme.

Mbas fenomenit të çuditshëm, vendasit shfaqën simptoma të ndryshme, si alergji, humbje të përkohshme të kujtesës, simptoma të astmës, lodhje, dhimbje të forta në kraharor dhe koke. E njëjta gjë u vu re dhe në Irlandë, ku pjesa më e mashe e njerëzve, ankoheshin nga simptomat e astmës, alergjisë për shkak të ndotjes së ajri me spërkatje të shpeshta që ndodhën në atë periudhë.

Një mjek amerikan, nga Arizona, raportoi se ajri i spërkatur, është përgjegjës për dhimbjet e forta të kokës dhe sëmundjet e mushkërive, si dhe epidemitë e ndryshme.

Përqindjet e larta të barium-it nuk absorbohet nga lëkura dhe janë kryesisht përgjegjëse për rënien e flokëve dhe sëmundjet e stomakut, kur ato depozitohen në ushqim. Kripërat e barium-it, përveç dëmit që shkaktojnë në shtresën e ozonit, kanë pjesëmarrje të madhe dhe përgjegjësi në fenomenet ekstreme të motit, të cilat kohët e fundit janë shtuar kaq shumë.
Ky fenomen kaq intensiv, ka shqetësuar miliona njerëz në të gjithë botën dhe deri më sot asnjë organizëm, apo qeveri, nuk ka dhënë asnjë shpjegim.

Por fenomeni Chemtrails, jo vetëm që nuk zhduket, por mbetet për disa orë në ajër dhe gradualisht zgjerohen dhe bashkohen së bashku për të formuar retë artificiale, duke mbuluar kështu një zonë të gjerë.

Zakonisht operacionet e spërkatjeve të ajrit, ndodhin në ditët me diell dhe më pas moti pëson ndryshim drastik, duke u kthyer në kushtet e motit që mbizotëronin më parë në rajon.
avatar
ol.si

Gënjeshtra ka shumë variante, e vërteta vetëm një!

5


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Odin prej 05.02.14 14:37

Chemtrails - Gjurme kimike Geoengineering--a-rainbow-008

http://www.theguardian.com/environment/2012/jul/17/us-geoengineers-spray-sun-balloon
Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Chemtrails - Gjurme kimike Empty Re: Chemtrails - Gjurme kimike

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi