EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slloganet intelektuale zodiake

Shko poshtë

Slloganet intelektuale zodiake Empty Slloganet intelektuale zodiake

Mesazh  Neo 24.01.09 19:38

Slloganet intelektuale te shenjave zodiakale

Dashi

Sipas dashit jeta:Nese me shtroni pyetjen perse erdha ne kete bote, dijeni qe une jam artist, dhe jam ketu per te ngritur zerin dhe njohur jeten!

Demi

Demi tregon vete:Ne njerezit jemi te thjeshte, dhe jemi kafshe e prapambetur, egoist po une jam me i mençuri, dhe me dhimbsen ata qe nuk me kuptojne!

Binjaket

Binjaket mendojne:Çdo dite qe kalon me ben te ndihem me i/e lumtur dhe me e pasuruar ne mendime, ne realitet cila eshte me e domosdoshme mençuria apo lumturia?!

Gaforja

Gaforja nen henen e plote ben filozofi:Sa me shume qe ngrihet teoria e barazise aq me poshte bie njerezimi, sa gje koti, pse njelloj me juve jam une?!

Luani

Luani ne shetitje:mbreterite jane si yjet, lindin dhe zhduken, eshte mese normale pasi e rendesishme eshte emri dhe veprat qe lejne pas, mua mos me harroni.

Virgjeresha

Virgjeresha merret me:Arkeologu eshte bashkshort ideal per femren, sepse me kalimin e kohes me shume i perkushtohet femres, dhe e kerkon gjithnje afer.

Peshorja

Peshorja ne talk-show:Risk,risk,risk, kjo eshte gjeja me e keqe ne kete bote.Pajtohu me veten dhe ballafaqohu me realen, metoda per te njohur vetveten dihet po a nuk eshte risk kjo?

Akrepi

Akrepi shikon pasqyren:Te gjithe e dijne veten te mencur, o zot,ç'eshte ky budallallike.

Shigjetari

Shigjetari merzitet:Njerezit aq te komplikuar jane, nuk jane as misterioz, atehere ç'jane kaq shume pas kerkimeve? İ keqi vetem i keq eshte. Po une a jam i keq?

Bricjapi

Bricjapi: Ne kete planet vetem nje njeri ia di kuptimin e jetes mjafton, çfare do ju gjente sikur te me kuptonit?

Ujori

Ujori me nje vetull te ngritur ndjek:Per nje moment lerini raportet, a keni menduar qe planeti eshte nje loje dhe drejtohet nga nje femije?

Peshqit

Peshqit shume te lumtur:Mbase nuk eshte lumturl kjo,nuk dihet? apo nje lloj melankolie?
Sido qe te jete nje dite do e mendoj nje moment te lumtur, nejse a mund ta marre?

Keto jane slloganet intelektuale te shenjave zodiakale te cilat jane vecori qe kane hapur shume e shume perplasje mendimesh.
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi