EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lexoni ardhmërinë nga pëllëmba e dorës

Shko poshtë

Lexoni ardhmërinë nga pëllëmba e dorës Empty Lexoni ardhmërinë nga pëllëmba e dorës

Mesazh  Luli 18.10.11 0:07

Lexojeni ardhmërinë nga pëllëmba e dorës


Nëse jeni të interesuar për hiromani, ja një udhërrëfyes të vogël për leximin e vijave të pëllëmbës së dorës. Dora e majtë na flet rreth aftësive trashëguese dhe nga ajo mund të “lexohet” çfarë do të na sjellë e ardhmja. Dora e djathtë tregon atë që deri më tani kemi arritur në jetë.

Lexoni ardhmërinë nga pëllëmba e dorës 0_0_0.04_0.01_194_206_csupload_20080341

Linja e jetës: Ajo fillon mes gishtit të madh dhe të atij tregues dhe vazhdon përmes kodrës së Venerës drejt nyjës së dorës. Nëse është e gjatë, e thellë dhe e butë: keni shëndet të mirë dhe ju pret pleqëri e gjatë. Ndërprerjet dhe degëzimet tregojnë sëmundje apo fatkeqësi.

Linja e kokës: E gjatë dhe e thellë: mendjemprehtë. E shkurtër dhe e thellë: mendje e njëanshme. Drejtimi që vazhdon për nga lart: i mërzitshëm dhe objektiv. Fillimi i përbashkët me linjën e jetës: mirëkuptim dhe kënaqësi me personin e gjinisë së kundërt. Linjat e vogla përmes linjës së kokës: ekspozim ndaj kokëdhembjeve.

Linja e zemrës: Nga gishti i vogël në drejtim të gishtit tregues. E gjatë, e thellë, e butë: ndjenja të vërteta dhe vetmi. Fundi i linjës së zemrës mes gishtit tregues dhe atij të mesëm: i butë dhe sakrifikues. Fundi në gishtin tregues: e etur për pushtet. Fundi pas gishtit tregues: gjithë jetën i përkushton një profesioni të vetëm. Sa më të afërta të jenë linja e zemrës me atë të kokës, koka dominon mbi ndjenjat.

Linja e fatit:
Nga nyja e dorës deri tek gishti i mesëm. Të theksuara thellë: Ardhmëria e shkruar cakton rrugën e jetës. Linja e fatit fillon në mesin e pëllëmbës: sukses i vonuar. Ndërprerjet: e ardhme e kobshme. Linjat zigzag:fatkeqësi, largim nga rruga e drejtë.

Linja e artit: Nga linja e fatit deri tek gishti i vogël. Nëse aty afër mund t vërehet edhe një linjë tjetër (linja e të hollave), mund të jetojë nga talenti.

Linja e Merkurit: Në të djathtë afër linjës së artit, nën gishtin e vogël. Një linjë, e gjatë dhe e fortë: aftësi në biznes. Më shumë linja të holla: interesim në shkencë. Linja e merkurit e bashkuar me linjën e të hollave dhe artit: pasuri përmes shkencës dhe biznesit.

Linja e shëndetit: Harku nën linjën e Merkurit. Mungon te shumica. Nëse është e pranishme, tregon në probleme shëndetësore. Shpesh tregon në dhimbjen e organeve të brendshme.

Linja e fatit: Nëse të katër linjat rreth nyjës janë të qarta, do të thotë fat. Nëse janë të ndërprera, fat, por i arritur me mundim.

Linjat erotike: Linja të vogla në kodrën e Venerës. Vetëm një kodër e theksuar e Venerës tregon në ndjeshmëri dhe vitalitet. Linjat e forta, të gjata dhe paralele: ndjenja të forta në dashuri. Linja të shkurta, të dobëta: më pak ndjenja. Linja në formë rrjetë: I ekspozuar ndaj grindjeve dhe me lidhje të shkurta.

Linjat e suksesit: Linja të vogla nga linja e kokës deri tek gishti tregues: linja të vërteta: Ambiciet dërgojnë deri tek suksesi. Linja të kryqëzuara: pengesa në rrugë deri tek suksesi.

Rrethi i Venerës: Harku në mesin e gishtit të mesëm dhe të vogël. Rrethi i mbyllur: Dëshpërim në dashuri. Rrethi gjysmë i hapur: Dëshpërimi do të mposhtet. Më shumë rrathë: ndjeshmëri e madhe që ju vështirëson jetën.

Linja e kontaktit: Linjat përfundi gishtit të vogël. Nëse shkojnë më lartë: lidhja të lumtura. Poshtë: lidhje të palumtura. Linja të ndërprera: lidhje plot me grindje.

Gishti i Marsit: Nëse pjesa e sipërme është e madhe: njeri me vullnet. Nëse pjesa e poshtme është më e madhe: më shumë logjikë se mirëkuptim.

Gishti i Jupiterit: Sa më i theksuar që të jetë gishti tregues, aq më e madhe është dëshira për pushtet. Nëse relativisht është i shkurtër: Prirje për nënshtrim dhe dorëzim.

Gishti i Saturnit: Theksimi i tij tregon kujdes ndaj vendbanimit.

Gishti i Apolonit apo i diellit: Gishti i vogël tregon emocionet: Nëse është i gjatë, i ekspozuar ndaj shtirjes dhe po ashtu me një temperament artistik.

Gishti i Merkurit: Tregon talente të shumta. I shoqërueshëm është ai që gishti i vogël i arrin deri tek pjesa e gishtit të madh.
Luli
Luli

"Duhet bredhur shumë në errësirë derisa të preket drita"

861


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi