EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parashikimi i fatit me filxhan te kafese

Shko poshtë

Parashikimi i fatit me filxhan te kafese Empty Parashikimi i fatit me filxhan te kafese

Mesazh  Ariu 12.07.12 14:37

Parashikimi i fatit me filxhan te kafese

Si te shohim filxhan!!!

Perpara se te filloj dua qe te sqaroj dicka per te gjithe ata qe nuk jane familjarizuar me kete fenomen.
Ky lloj parashikimi nuk ka te beje me demonet dhe magjine e zeze.Eshte thjesht dhurate e te madhit Zotit dhe e nenes natyre.Ne te nuk marin pjese fenomene te tilla si fantazmat,te vdekurit,shejtanet.Me perjashtim te engjejve te cilet jane gjithmone te pranishem.

Qe te shohesh filxhan nuk ke nevoje qe tu permbahesh disa rregullave ose nje radhe te caktuar.Thjesht mere filxhanin ne dore dhe thuaj cfare ti ndjen,pa pasur dyshime ne fjalet e tua apo frike se mos nuk te dalin te verteta.Duhet qe te lesh imagjinaten dhe zerin e brendshem qe te bashkohen.Keshtu do te jesh I sakte dhe I pagabueshem.Nese te ze paniku ose shperqendrohesh do ta kesh te pamundur qe te rifillosh perseri.


Nuk ekziston ndonje rregull,ne berjen e kafese ose te pirjes se saj.Duhet vetem qe filxhani te jete I bardhe nga ana e brendshme.Pasi e pi te gjithe kafene,filxhanin e kthen permbys mbi pjate ose mbi nje siperfaqe te sheshte.Kur te kulloje I gjithi,mere dhe fillo.Ne fillim do te jete e pamundur te thuash apo te shohesh dicka,por me praktike do te jesh I afte te shohesh shume gjera.Por edhe filxhani e ka nje cmim qe duhet paguar.Pas shume shikimeve do te filloje te bjere gjak,te verbohesh ose te semuresh rende pa shkak.Dhe ne rast se kur te shfaqen simptomat vazhdon ende atehere te pret vdekja.

Me ane te filxhanit mund te zbulosh gjithcka.Vdekje,martesa,fejesa,lindje,shtatezani,ndarje,leke,sherre,dhurata,magji etj.
Gjithcka varet ne vendosmerine e shikuesit dhe ne besimin e personit qe do te mesoje per te ardhmen te shkuaren edhe te tashmen.
JU UROJ SUKSES NE PARASHIKIM DHE GJETSHI SA ME SHUME.

<......Eri.......>


Edituar për herë të fundit nga Explorer në 10.06.13 13:37, edituar 2 herë gjithsej (Reason for editing : ..)
Ariu
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

37


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Parashikimi i fatit me filxhan te kafese Empty Re: Parashikimi i fatit me filxhan te kafese

Mesazh  Ariu 13.07.12 20:34

Fatin ne dore vertete e ka krijuesi yne dhe une nuk po e mohoj.
Ky shkrim eshte vetem nje qartesim,pasi ideja e kesaj ceshtje eshte e gabuar.Shume vete e shohin si gje te keqe dhe te pavertete.
Stresi te ben dem per shendetin.Keshtu qe perpiqu qe te qetesohesh.
Une nuk thashe gje qe jam i ditur,apo di.Une thjesht po ndaj informacionin e dhene nga i madhi Zot.Dhe nese kjo te duket ofenduese apo pa kuptim,mos e lexo sepse s'te detyron njeri.

Dhenia e dijes te i padituri,kur vete ai nuk e do eshte humbje kohe.Keshtu qe ji i rezervuar ne dhenien e dijes qe te ka dhene Krijuesi i ekzistences.
Ariu
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

37


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi