EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gjumë i qetë

Shko poshtë

Gjumë i qetë Empty Gjumë i qetë

Mesazh  Zattoo 01.07.12 0:23

Gjumë i qetë

Gjumë i qetë Pastel_slika

Esencat eterike janë shumë të këndshme dhe mjet efikas, me ndihmë të të cilit mund të largojmë të gjitha shqetësimet dhe t’i gëzohemi gjumit të lehtë.

Përdorini kur bëni banjë ose vendosni 2-3 pika në një kartopicetë dhe pastaj vendoseni në jastëk. Mos e përdorni një vaj më shumë se dy javë, sepse nuk do të jetë aq efikas.

Esencë kamomili, qetëson dhe ndihmon kur nuk keni gjumë të qetë për shkak të tretjes jo të mirë të ushqimit.

Esencë sherbele, qetëson dhe zvogëlon euforinë, por mos e përdorni nëse keni përdorur më parë pije alkoolike, sepse kjo esencë e përforcon dehjen.

Esencë livande, jo vetëm që qetëson, por ka edhe efekt për qetësim të dhimbjeve. Nëse pagjumësia është e shpeshtë tek ju, kjo esencë është gjëja më e mirë për gjumin tuaj.

Esencë borziloku, çlodh dhe ngroh. Në doza më të mëdha është mjet sedativ, qetësues, por në mëngjes mund të ndjeni se e keni kokën e rëndë, prandaj mos e zmadhoni dozën.

Esencë anasoni, qetëson dhe i lehtëson mendimet dhe ju premton gjumë të qetë.

Esencë trëndafili, e qetëson sistemin nervor, e zvogëlon mundimin nervor dhe e përmirëson humorin dhe nxit vetëbesimin.
Zattoo
Zattoo

600


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi