EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lutje për të parandaluar Vetëvrasjen

2 posters

Shko poshtë

Lutje për të parandaluar Vetëvrasjen Empty Lutje për të parandaluar Vetëvrasjen

Mesazh  Magus 08.10.14 23:46

Në ditët e sotme, është e dobishme që të bëhet një thirrje e tillë, sepse vetëvrasja është gjithnjë e më e përhapur dhe shpesh ndikon te anëtarët më të dobët të shoqërisë sonë, te adoleshentët, që edhe pse ata e kanë jetën para tyre, nuk kanë më shpresë për të jetuar.

Kjo bëhet kështu konkretisht  ...

- Engjëlli që thirret: Veuliah
- Dita për të praktikuar këtë ritual: E premte
- Temjan që duhet përdorur: Trëndafili ose Dorëzonjë
- Qirinj që duhet përdorur: 3 ngjyrë portokalli

Yshtja:

"Veuliah ju që drejtoni fatin e qenieve, që e njihin kohën e caktuar për secilin prej nesh, të lutem që ju të hedhni shikimin drejt meje, (thoni emrin tuaj), që t'i ndihmoni për ta mbajtur këtu në jetë (thoni emrin e tij) dëshpërimi i të cilit më frikëson mua,  kam frikë se ky person mund të bëjë vetëvrasje për të ndaluar dhimbjen që gjendet brenda tij.
Unë kërkoj nga ju që të ndërmjetësoni për të dhe që të mbushet me energjinë tuaj të mëshirës dhe të dashurisë, kështu që të t'i rikthehet dëshira për jetë dhe të qëndroi në rrugë për të mirën e të gjithëve. Ashtu u bëftë. "
Magus
Magus

Kërkoni të vërtetën në praktikë dhe jo me spekulime.
Çfarëdo qoftë niveli i teorive që ju mund të zhvilloni, ato do të mbeten gjithmonë masturbim intelektual.



101


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lutje për të parandaluar Vetëvrasjen Empty Re: Lutje për të parandaluar Vetëvrasjen

Mesazh  Hagel 21.11.14 23:01

Nese lutja vjen nga brendesia juaj dhe eshte e ndershme, ajo do te ndegjohet, pak ka rendesi fjalet qe perdorni.
Hagel
Hagel

61


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi