EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Të verteta, qe njerezve u janë fiksuar gabimisht!

Shko poshtë

Të verteta, qe njerezve u janë fiksuar gabimisht! Empty Të verteta, qe njerezve u janë fiksuar gabimisht!

Mesazh  Crash 09.04.14 12:39

* Lakuriqët shohin shumë mirë, edhe natën, edhe ditën

* Pjesa më e madhe e meteorëve janë të ftohtë kur godasin Tokën

* Nuk është mishi i gjelit që provokon pagjumësinë, por vera që pihet, për ta shoqëruar

* Kërcitja e gishtave nuk sjell artritin

* Lëngu i kuq që del nga mishi nuk është gjak, por një përzierje mes mioglobinës dhe ujit

* Zjarri i famshëm i Chicagos nuk u provokua nga një lopë: e gjitha është sajuar prej një gazete

* Ndjesia e pestë e shijimit shërben për të caktuar mirësinë e ushqimit

* Dielli nuk është i verdhë, por i bardhë: është përhapja e dritës në atmosferë që i jep një ngjyrë të tillë.

* Pjesa më e madhe e nxehtësisë çlirohet nga koka

* Nuk është e vërtetë që meshkujt mendojnë për seksin çdo 7 sekonda, thjesht sepse është e pamundur të dilet në një rezultat të tillë

* Sheqeri nuk i bën njerëzit hiperaktivë

* Alkooli nuk sjell nxehtësi në trup

* Ideja se është një pjesë e djathtë, apo e majtë e trurit që ju bën artistë, ose të zotët në matematikë, në fakt është një sajesë

* Bibla, faktikisht, nuk e ka specifikuar se çfarë fruti hëngrën Adami dhe Eva

* Arthur Conan Doyle nuk ka thënë kurrë “Elemenar, Watson”. Kjo frazë vjen direkt nga një përshtatje televizive e vitit 1929

* Ajnshtajni e braktisi vërtet shkollën, por kishte cilësi befasuese

* Flokët dhe thonjtë nuk vazhdojnë të rriten edhe pas vdekjes

* Sipas mjekëve nuk ëshë problem nëse hahet, përpara se të bëni banjë

* Shikimi i televizorit nuk i bën keq shikimit, më shumë të bën dembelë dhe të trashë

* Ekzistojnë më shumë se 3 ngjyra primare

* S’është e vërtetë se mund të shihet muri kinez edhe nga hapësira

* Gutenberg nuk krijoi makinën e parë të shkrimit. Ishte Kina shumë më përpara

* Njerëzit e thjeshtë zotërojnë më shumë se 5 ndjenja, kurse shkencëtarët thuhet se posdeojnë nga 14 deri në 20
Crash
Crash

Mos dorëzimi eshte arritja drejt qellimit



26


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi