EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si të nxiten ëndrrat lucide

Shko poshtë

Si të nxiten ëndrrat lucide Empty Si të nxiten ëndrrat lucide

Mesazh  Berti69 28.03.14 16:48

Ëndërra Lucide konsiston në atë që të jemi të vetëdijshëm në botën e ëndrrave.
Ne pastaj mund të bëjmë atë që duam duke ndryshuar mjedisin e ëndërrimit. Kjo është shpesh një gjendje e ndërmjetme në mes të zgjimit dhe ëndërrimit. Në një moment ju do të thoni "Po unë po ëndërroj".

Për të nxitur ëndrrat lucide:

Përsëriteni rregullisht gjatë gjithë ditës një gjest të veçantë (psh duke parë orën). Pastaj pyetni veten intensivisht: "A jam duke ëndërruar" Pastaj ju përpiquni të fluturoni, të transformoheni, për të vepruar në mjedis.

Por do të vijë një moment që ju të bëni të njëjtën gjë në ëndërr. Por në ëndërr dëshirat tuaja do të përmbushen. Ju pastaj do thërrisni: "Por unë jam duke ëndërruar!"  Pra, ose ju të zgjoheni, ose ju do mund të veproni.
Në fillim, do te zgjoheni shumë shpejt, pastaj duke mësuar më shumë do të qëndroni më gjate.
   
Para se të shkoni për të fjetur, ne duhet të mendojmë në atë që ne do të bëjmë në qoftë se arrijmë një ëndërr lucide. Ju do ta kuptoni atëherë qe jeni duke bërë atë që ju keni zgjedhur sa ishit zgjuar.

Është e vështirë për të zgjedhur momentin për shkak se ne jemi në një gjendje ku vullneti pak a shumë i nënshtrohet autoritetit të nënvetëdijes.
Berti69
Berti69

"Si është lartë, ashtu është edhe poshtë, e si është poshtë, ashtu është edhe lart"


411


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi