EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Drita misterioze ne qiell ngrejne shqetesime per UFO

4 posters

Shko poshtë

Drita misterioze ne qiell ngrejne shqetesime per UFO Empty Drita misterioze ne qiell ngrejne shqetesime per UFO

Mesazh  Odin 07.12.12 19:28

Drita misterioze ne qiell ngrejne shqetesime per UFO

Drita misterioze ne qiell ngrejne shqetesime per UFO Orange_obj

Roturua dhe Bay of Plenty kane qene vend i aktiviteteve jo te zakonshme ne qiell, me shfaqje te shumta fenomenesh te cuditshme neper qiejt e rajonit.

Ne rastin e fundit, te pakten kater veta kane qene deshmitare te pese objekteve te shndritshme qe leviznin me ngadale pergjate rruges perapra se te zhdukeshin pas pemeve. Nje punonjese e karburantit Challenge, tha qe ajo dhe te pakten tre persona te tjere e pane ngjarjen e ndodhur rreth ores 8 te darkes.

"Nje klient hyri brenda dhe pyeti:'A mund ta shihni ate?' dhe ne te gjithe po pyesnim se cfare ishte duke ndodhur."

"Ato ishin ne forme rrethore me nje orbite ne ngjyre paksa portokalli."

Michelle tha qe objektet e shndritshem qendruan ne qiell per rreth 30 sekonda.

"Nuk ka asnje mundesi qe te kene qene drita nga ndonje avion. Ato ishin shume te medha dhe nuk ngjanin me drita avionesh. Mendimi yne i pare ishte so mos kishin lidhje me ushtrine; por nuk kishte asnje zhurme, sikur ato po qendronin me magji atje."

"Te gjithe ishim te trembur. Jam e sigurt qe nuk po e imagjinoja pasi edhe te tejret shihnin te njejten gje."

"Njerezit mund te mendojne qe mund te jem e cmendur, por une kam qene ne forcat ajrore dhe e di se cfare pamje ka aeroplani." - tha ajo.

Ne nje shfaqje tjeter te koheve te fundit, nje banor i Lake Tarawera qe deshironte te qendronte anonim, tha qe ai fotografoi nje objekt te ngjashem nderkohe qe levizte me ngadale mbi liqen rreth 2 muaj me pare.

Burri i cili jeton ne Spenser Rd, tha qe ai dhe e shoqja e pane nje shfaqje te till per rreth 5 minuta perpara se objekti te largohej.

"Nuk ishte ne asnje prej rrugeve qe pershkojne zakonisht avionet."

"Une pata kohe te nxirrja aparation por fatkeqesisht fotografia nuk ka dale shume e qarte."

Gjate nje shfaqje tjeter gjate ketij muaji, nje banor i Rotorua ka filmuar dicka te jashtezakonshme. Ne videon e bere prej tij, duket qarte qe ka disa drita qe nuk jane aspak si ato te nje helikopteri apo avioni.

Ky person nuk ka pranuar te intervistohet nga The Daily Post, por filmimet e tij i jane derguar organizates se hetimeve te UFO-ve ne Zelanden e Re (Ufocus NZ).

Drejtoresha e organizates, Ms. Hansen eshte shprehur qe organizata e saj ka marre shume raportime te detajuara per shfaqje ne zonen e Rotorua/Tauranga/Kaimai gjate vitit te fundit.

Ajo cfare i beri me shume pershtypje eshte qe nevitin e fundit raportimet per objekte te paidentifikuara ne qiell jane shtur me shume se cdo vit tjeter.

Megjithese pershkrimet jane te shumta, ne thelb objektet qe jane pare duhet te jene te njejte ose te ngjashem pasi edhe pershkrimet ne thelb duket sikur flasin per te njejtin lloj objekti. Megjithate duhen bere hetime me te detajuara qe te mos arrihet neper konkluzione te nxituara.
Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Drita misterioze ne qiell ngrejne shqetesime per UFO Empty Te verteta jane keto,por cka jane nuke e di?

Mesazh  arti_82 08.12.12 10:30

Une personalish i kam par keto lloj drita ne stäfa te kantonit te zürich zvicerr, ipata postu do foto ketu ne kete forum por fotot e mija nuk ishin aq te qarta.Une i pata vezhguar 15 a me shume drita qe dolen nga malet e larta dhe u zhduken lart ne qiellin e ktjellet te nje dite vere.
arti_82
arti_82

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Drita misterioze ne qiell ngrejne shqetesime per UFO Empty Re: Drita misterioze ne qiell ngrejne shqetesime per UFO

Mesazh  Luce 08.12.12 20:03

vertet mendon se ishin ufo?
Luce
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

13


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Drita misterioze ne qiell ngrejne shqetesime per UFO Empty Një avion kinez u përplas me një UFO

Mesazh  Ufo 18.06.13 10:58

Avioni Boeing 757 i kompanisë ajrore Air China u detyrua të ndërpresë fluturimin nga Shuangliu për në Guangzhou.
Në minutën e 20-të të fluturimit pilotët ndjenë një goditje të fortë dhe pasi vërejtën probleme me drejtimin e avionit u kthyen në aeroport. Si pasojë e incidentit nuk u lëndua askush, por hunda e avionit duket sikur është goditur nga një grusht i stërmadh Versioni më i përhapur në Internet është ai i përplasjes së aeroplanit me një disk fluturues (UFO), i cili preku hundën e avionit në mënyrë të tërthortë dhe për shkak të shpejtësisë marramendëse të tij pasagjerët dhe ekuipazhi nuk arritën ta dallonin atë.
Ufo
Ufo

135


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Drita misterioze ne qiell ngrejne shqetesime per UFO Empty Re: Drita misterioze ne qiell ngrejne shqetesime per UFO

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi