EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Deshifrohet një mesazh jashtëtokësor

Shko poshtë

Deshifrohet një mesazh jashtëtokësor Empty Deshifrohet një mesazh jashtëtokësor

Mesazh  Odin 29.10.12 10:43

NASA: Deshifrohet një mesazh jashtëtokësor, i nisur para 80 mijë vitesh!

Deshifrohet një mesazh jashtëtokësor Largea_nasa31351468092

Astrofizikani rusë, Victor Koulakof beson se mesazhi u dërgua nga një qytetërim jashtëtokësorë, që i përvishet një galaktike fqinje dhe daton 80.000 vjet më parë (koha që duhej për të arritur në Tokë).

Në mesazh, me tone shumë dramatike, jepnin vendndodhjen e tyre ekzakte me një imazh të koduar të një sistemi planetar, me një apo dy yje kryesorë, ndërsa përcaktonin dhe përbërjen materiale të planetit të tyre.

Ky qytetërim jashtëtokësorë, paralajmëronte se ndodhej në fazë të zhdukjes së tij, por pa shpjeguar shkaqet.

Profesori rus, beson se duke u bazuar në të dhënat e qenies tokësore, pra të njeriut, sipas gjasave arsyeja më e mundshme e zhdukjes së këtij qytetërimi të panjohur jashtëtokësorësh mund të jetë një luftë bërthamore.

Astrofizikani rusë, Victor Koulakof, në bashkëpunim me kolegë të tij të NASA-s, duke analizuar edhe më në detaje këtë mesazh të mistershëm të ardhur nga kozmosi, thotë se vërteton një paaftësi të banorëve për ta braktisur planetin e tyre, që do t’ju lejonte atyre udhëtime në masë për në kozmos, qoftë për shkak të mungesës së teknologjisë përkatëse, qoftë për shkak se nuk ekzistonte një planet fqinjë i banueshëm.
Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi