EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perbindsha te Komplotiti Boteror

+6
nitty
maqomaqo3
beno
ILIRA
rebelisistemit
Jon
10 posters

Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  Jon 03.01.10 21:52

PERBINDSHA TE KOMPLOTIT BOTEROR

Perbindsha te Komplotiti Boteror Illumi10

dikush që sjell e rrëzon mbretër e perandorë?! A egziston një fuqi e vetme që përcakton kahjen nga duhet të kalojë bota, cili do të jetë presidenti i ri e ku do të jetë vatra e re e luftës?! Asgjë s’ka mbetur pa u thënë e stërthënë.

Kronikanët, ushtarakët, gazetarët, historianët; kjo armatë e madhe historishkruesish kanë gërvishtur miliona faqe, por edhe frerët e tyre dikush i ka tërhequr andej nga i duhej “dikushit”, ndryshe Lamartini, ky poet i madh frëng, nuk do të shprehej një shekull e gjysëm më parë “ të shkruhet historia, por kësaj rradhe me vetëdijë të plotë’’.

Se dihet që historinë e shkruan ai që fiton. Dhe e shkruan ashtu si i duhej. Bullgari Nikola Nikovol që mori pjesë në Luftën e Parë Botërore e që pas saj përjetoi kalvarin e burgjeve komuniste, ndoshta i pari mori kurajon të shkruajë në një libër çfarë kishte hulumtuar për vite të tëra në Sh. B. A.

Libri bestseler quhet “Komploti botëror” ku autori me një bibliografi të pasur hedh si të zezën në të bardhë ç’është bërë prapa perdeve, prapa fasadës e kush kurdis orët e zeza të luftës që kërkojnë të shpjenë botën drejt një gremine pa fund.

RROTHSHILDI - MBRETI PA KURORE

Pinjoll i një fisi hebre, të lindur në një geto të Frankfurtit, por që prej dy shekujsh kanë lozur rolin kryesor në jetën politike dhe ekonomike të botës, vëllezërit Rrothshild (Rroth-yll, shild-i kuq, hebraisht) formuan më të madhen dinasti mbretërore hebre, të drejtat e të cilëve nga koha në kohë filluan të pushtojne botën.

Stoik të religjionit të vet, por edhe nacionalistë deri në shovinizëm pa cak, Rrothshildët hynë nëpër kancelaritë e Evropës duke u bërë dirigjentë të saj, edhe pse ajo u ka treguar mëse një herë dyert e gijotinës. Kur e pyetën një rrothshild një herë se sa kombe ka bota , ai u përgjigj:”Ne dhe të tjerët!

Principet themelore të plakut hebre, nga getoja e Frankfurtit ishin absolute, deri te martesat brenda fisit, ruajtja e emrit të tyre të

fshehtë, trashgimnia e pasurisë vetëm te meshkujt etj. Të gjitha këto shënuam themelimin e një dinastie, bankat e të cilit me kohë u zgjeruan në të gjithë botën.”Më jepni te drejtën të shtyp paratë e një shteti e pastaj nuk më intereson kush i harton ligjet e tij” thotë Rroshthildi i madh, pesë djemtë e të cilit hapën pesë banka në pesë qytetet kryesore të Europës,(Ylli i kuq ka pesë cepa).

Luftrat i kanë detyruar shpesh europianët që të lëvizin pasuritë drejt një vendi të sigurt siç është Londra, dhe këtë transfertë e kanë bërë bankat e rrothshildëve, duke u bërë kështu zotërues të miliardave, deri te e drejta e tyre për të mbledhur kreditë e Anglisë kolonive të saj e deri te sjellja në Angli nga India Lindore një pasuri përrallore prej 400 ton flori e kështu Rrothshildët që nga 1810 filluan të merreshin vetëm me shitje dhe blerje parash.

Ndërsa Rrothshildët ( mbiemri i vërtetë Majer) hodhën kapitalet e tyre përtej Atlantikut, gjithnjë e më tepër kërkonin të bindnin veten se ata i përkisnin një kombi të “zgjedhur”, religjioni i të cilit duhet të sundojë botën. Dhe etja për pasuri i çoi ata drejt themelimit të dy organizatave mjaftë të fshehta të cilat shenonin edhe themelimin e sionizmit modern e që personalitetet e tyre prezantonin pushtetin suprem të një race që duhet të mbizotërojë.

Dhe hyri në histori Grupi i të Treqindëve të cilët nisën të nxisnin luftrat, t’u shesin armë ndërluftuesve, bëhen këshilltarë të pasurive mbretërore nëpër Europë, hipin në kalin e perandorit Napoleonin dhe më pas e rrëzojnë atë, eleminojnë gjashtë caristë të Rusisë e bjenë në pushtet Leninin, eleminojnë presidentin Linkoln të Amerikës, në Austri, në vendin më antisemitist bëhen gjykatës, merren me politikë, darkojnë me perandorë e diktatorë etj. Zotërojnë 4/5 e pasurisë së Europës dhe Amerikës.

E tërë bota financohet nga Rrothshildët. Ata kanë blerë tërë botën, ata komandojnë tërë botën. Vetëm filiali në Londër ka dhënë shtatë mijë miljon dollarë me kamatë. Financojnë shkollat e religjionit të tyre, financojnë emigrantët hebre në Rusi e gjetkë.

Që nga viti 1882 një përfaqësi e dinastisë Rrothshild, selia e të cilit është në Paris, filloi të vendosë hebrej atje ku kishte interesa politike e ekonomike si në Palestinë, duke blerë toka arabe, vila e duke vendosur aty kolonë hebre. I japin para një shteti të kërcënojë tjetrin e këtij të fundit i kërkojnë para për t’i dalë në mbrojtje…

Me të tilla mënyra krejt të pandershme ata krijuan përfitime të mëdha në para deri edhe te blerja e qeverive. Kur kuptuan se mbreti rus Romanov kërkoi të bashkonte kishën katolike me atë ortodokse, për ta vënë atë në shërbim të njerëzimit e për të larguar luftrat, pra, të bënte një pakt Rusi-Londër që u quajt Lidhja e shenjtë, atëhere dinastia Rrothshild mori masa të tjera duke e minuar atë Lidhje. Ata shfrytëzuan Dizraelin, hebreun e krishtëzuar i cili ishte futur në Rusi si një kal elen brenda mureve të oborrit carist.

Në vitin 1925 pasuria e Rrothshildëve arriti mbi 300 miliard dollarë plus njëqind miliard të fituara prej Luftës së Parë Botërore, ndërkohë që më i bujshëm në Amerikë ishin Rokfeleri, Morgani dhe Fordi, por që nga pasuria ishin pas hebreut Rrothshild, cilësia kryesore e të cilëve ishte fshehtësia e cila u krijoi mundësi të mëdha që të sundonin aq gjatë dhe aq lehtë.

Nuk ka si spjegohet ndryshe që Marksi, ky hebre, krijuesi më i madh i teorisë antikapital kurrkund nuk përmend emrin e Rrothshildëve! Novelat e Dizraelit për dekada të tëra kanë përshkruar ngjarje nga jeta e Rrothshildëve, por gjithnjë me pseudonime.

Me emrat e tyre lidhen edhe emrat më të mëdhenj të politikës Europiane e më gjerë, shumica e të cilëve janë me origjinë hebre si Bismarku, Marksi, Herci, Lasali, Engelsi, Dizraeli, Gambeta, Kerenski, Trocki, Lenini, Venizellosi (Beni Zelo), etj. Intrigat e tyre tani nuk mund t’i ndalte askush: nxitën luftën e Krimesë, i dhanë Leninit e Trockit mjete të mëdha që të shpejtonin revolucionin e vitit 1917, shpërngulën nga Europa 600 mijë hebre drejt Palestinës, nën presionin e tyre, Anglia okupoi Egjyptin dhe Kanalin e Suezit. Qëllimi final ishte i qartë: Palestina t’i jepej Izraelit ç’ka do t’u siguronte rrugëkalim që Lindja e Mesme dhe ajo e Largët të vihej nën kontrollin sionist.

Komiteti Qëndror i Partisë Bolshevike nga 12 anëtarë, 9 ishin hebre, Këshilli i Komisarëve nga 22 anëtarë, 17 ishin hebre, Komiteti Ekzekutiv

Qëndror nga 59 anëtarë, 43 ishin hebre, Komisioni I Jashtëzakonshëm i Moskës nga 36 anëtarë 23 ishin hebre….Europa po shkonte drejt hebreizimit sikur të mos kishte sjellë në skenë Hitlerin i cili filloi shfarrosjen në masë të hebrenjve dhe Stalinin, i cili, ndonëse i martuar me hebraike, kur ndjeu se ata shumë shpejt do të uzurponin pushtetin në Rusi, më 1928 filloi një fushatë të madhe kundër tyre. Rrothshildët, këta urithë me duar të gjakosura kërkojnë të kurdisin orët e zeza të botës.

ADAM VAJSHTOP- SATANAI I RI I BOTES

Nën emrin e bukur “Iluminatë’’, por që në themel kishte barbarinë, me rregulla konspirative të ashpra ku çdonjëri njihte dhe e njihnin vetëm dy të tjerë, në Gjermani, më 1776 u krijua një lëvizje e fshehtë republikane, fijet e së cilës i gjen edhe sot në mbarë botën: në banka, në kongrese e senate, në CIA, në Hollivud etj.

Hebreu Adam Vajshtop (më pas Spartak) lindur në Gjermani, profesor në universitet, prift në rradhët e jezuitëve që mbahet edhe themelues i kësaj lëvizjeje, parashtroi me një platformë të qartë thelbin e lëvizjes satanike: zhdukjen e krishtërimit e likuidimin e qeverive shtetërore.

Kush s’ishte me ta, ishte kundër tyre! Me sistemin e vet të fshehtë, shumë shpejtë “Iluministët” filluan të ngjisnin shkallët në hierarkinë shtetërore. Organizata krijoi mijra fije në mbarë botën dhe nën komandën e Adam Vajshtopit minojnë këdo që i pengon në realizimin e planit të tyre. Shumë shpejt, në gjithë botën ata krijojnë rreth 1300 organizata e që pas tyre qëndron një dorë e fortë: i kudondodhuri Rrothshild!

Revolucionin franez nuk e bënë Zhanvalzhanët, Mariusët, Gavroshët, se ishin të tjerë ata që dinin ç’farë të kërkonin dhe si do t’i ndërtonin planet e tyre. Sollën qindra kriminelë nga Evropa të cilët i paguanin jo pak dhe boshti i nisur i ketij revolucioni- lufta midis popullit francez dhe monarkisë -degjeneroi në luftë klanesh, spiunësh ku Mara, Dantoni dhe Robespjeri nuk arritën dot të ndajnë pushtetin ende pa e fituar atë, dhe ranë pre e

Rrothshildëve dhe iluminatëve ku gijotina preu mijra koka njerëzish, madje edhe të mbretit. Revolucioni francez ishte një rrjetë ku komplotistët dhe grupacionet, në emër të popullit, kërkonin të merrnin pushtetin Bota sot do të ishte nën gërmadhat e një kataklizme sikur ata të kishin mundur dot të zbatonin atë program sipas pikave të parashikuara si: zhdukja e qeverive, e pronës private, e familjes, e religjionit dhe krijimi i një qeverie botërore. Jezuitët këta avanguardë të kishës romake kishin edukuar barbarinë në shpirtin e Vajshtopit.

Falë konspiracionit të tij të madh, vetëm pak dokumenta kanë mundur të dalin në dritë. Në njërën prej tyre dallohet qartë obligimi i tij i madh për të nxitur revolucione, si mundësia më efikase për të zhdukur gjysmën e botës.

Pas vdekjes së Vajshtopit një treshe e madhe u vu në krye të kësaj lëvizjeje: Marksi ( emri i tij i vërtetë paska qënë Mordohaj) njeri përtac e me moral të përbaltur, Engelsi fabrikant i pasur pambuku, dhe Lasali dembel klasik, por i pasur, pra, kjo treshe ideologësh mbajti në duart e veta fijet e iluminatëve.

Në Hollivud ka zyra ku flitet për këto fije, ne Ei Bi Si, Si Bi Es, ka njerëz që marrin para nga lëvizja në fjalë, në rrethet politike e bankare kanë depërtuar ithtarët e saj. Sot kur gjithë bota është mbërthyer nga kriza të mëdha, kur luftrat janë aq evidente kudo, shoqërinë njerëzore e bren frika nga e nesërmja, nga pasiguria. Një fuqi e fshehtë, por e fortë qëndron gjithnjë prapa krizave duke i nxitur ato.

LUFTRAT - FERRI I BOTES SE GJALLE

Letrat e bardha ku është nënshkruar paqja, mund të vishnin globin, por janë derdhur lumenj gjaku që mund ta përmbytnin atë. Të gjithë kanë pranuar se luftrat sjellin vdekje, shkatërrim, se nga luftrat s’ka të fituar, por asnjëherë s’është menduar të krijohet ajo forcë

që mund t’i ndalë ato. Historia 3360 vjeçare e shoqërsë njerëzore këtë gjë e ka dëshmuar mijra herë. Janë nënshkruar tetë mijë kontrata paqeje, por historia e botës njeh 14 531 luftra me mbi 600 milionë të vdekur: Lufta e parë Botërore mbi dhjetë miljonë, e Dyta mbi 50 milionë. Janë zhdukur dhe janë krijuar shtete, kanë rënë perandorë e mbretër, qeveritë kanë ardhur e ikur: të gjallët s’kanë patur kohë të varrosnin të vrarët, ndërsa pasuritë rrëmbeheshin e paratë derdheshin lumë bankave.

Lufta ka harxhime të mëdha. Në kohën e Romës së lashtë një ushtar kushtonte sa një dollar, te luftrat e Bonapartit ai kushonte 2 000 dollarë, kurse një ushtar amerikan në Vietnam deri në 200 000 dollarë. Atëhere lind pyetja: kush e do dhe e nxit luftën ?! Përgjigjja është e shpejtë: Populli… kurrë! Luftën e duan ata që kanë dobi prej saj. Ç’ka qënë ajo dorë e zezë dhe e fshehtë që vë shtete në duele vdekjeje? Ç’janë këto grupe njerëzish që zotërojnë aq fuqi vrasëse?

Eshtë e thjeshtë ta kuptosh! Ai që zotëron sistemin bankar, ai që fitoi nga Lufta e Parë Botërore mbi 100 miliardë dollarë, ai që operon me para, ai që shet e blen armë…Sa qesharake duken tani ato deklarata të mëdha paqeje, ato degë ulliri nëpër tribuna, ato aleanca antinukleare… Që nga shekulli XVI Anglia, Hollanda, Franca dhe Spanja u përfshinë në një garë të ethëshme armatosëse.

Zotëruan flota të mëdha për të pushtuar oqeanet, shtuan kolonitë e tyre, por dy shekuj më pas, kur në bankat e Londrës hynë kapitale të mëdha të Evropës, të grumbulluar nga Rrothshildët për siguri, atëherë Britania e Madhe, ky luan i deteve, kjo perandori e re romake nisi të kontrollojë luftrat, të zgjerojë kufijtë, e dikur thuhej se në Britaninë e Madhe dielli nuk perëndon kurrë! Këtu filloi edhe një aleancë e madhe me Sh. B. A., aleancë e cila shfaqet edhe sot e tërë ditën.

Kjo aleancë sulmoi Normandinë e më pas Drezdenin, këtë “Firence e Elbës” mbi çatinë e së cilës u derdhën mbi 10 000 aeroplanë bombardues. Edhe pse në Jaltë rusët kërkuan me një marrëveshje që të respektoheshin kufijtë e luftës, ata u shkelën në mënyrën më të egër e më vrasëse.

Në Drezden s’ka patur kurrfarë fabrika të gazrave helmuese, s’ka patur qendra komande të gestapos siç paramendohej, por ai u godit për të shkuar pastaj te Hiroshima e Nagasaki, ku urrejtja- kjo anë shtazore e njerëzisë, kjo forcë satanike,- vrau njerëz, dogji e shkretoi qytete.

Kush e urdheroi këtë katastrofë njerëzore veç atyre që e mbajnë forcën e vet si kërcënim mbi kokat e të tjerëve, veç atyre që duan të shesin armët bërthamore të cilën mendojnë se ata janë zotëruesit e vetëm!? Projekti “Menheth” s’ka mundur dot të kontrollojë bombën atomike e cila sot ndodhet në çdo cep të botës. Ndoshta kurrë s’do të jepet ajo shkëndijë e cila do ta fundoste tërë botën nën gërmadhat e një katastrofe.

ROKFELERET – BOTA NEN KONTROLLIN E TYRE

Kur Rrothshildët kishin njëqind vjet që komandonin timonin e madh të botës, tani përtej Atlantikut, në Amerikën e madhe, pas shumë dritëhijeve, nisi të hedh shtat një tjetër gjigand, dinastia Rokfeler. Në fillim ndjeu lëkundje të mëdha, themelet iu çanë aty-këtu, por ajo ata që s’i bleu dot, i likuidoi dhe shumë shpejt zotëroi prodhimin e tregtimin e vajgurit, naftës e bankat e para filluan të operojnë, në fillim vetëm e pastaj nga dyert e pasme të tyre filluan të hyjnë e të dalin njerëz të Rrothshildit, ç’ka shënon edhe ortakllëqet e para të përbashkëta.

Dy bankat më të mëdha të botës, “Çejz Menheth bank” dhe “Bank of Amerika” janë pronë e Rokfelerëve dhe Rrothshildëve. Për çudi Xhon Rokfeler, i cili ishte edhe krijuesi i kësaj dinastie ishte një njeri te personi i të cilit të njohurit e vet shihnin mjaftë vese, ç’ka e përbënte atë një person mjaftë të urryer.

Ashtu si edhe Rrothshildi, për koiçidencë, edhe ai kishte pesë djem, të cilët punuan, madje shumë që të ndryshonin ç’të mundnin nga emri i keq i babait të tyre. Që t’i shpëtonin tatimit shtetëror, ata themeluan më 1901 një fondacion për hulumtime mjekësore.

Por, si gjithnjë reklama ishte vetëm një fasadë, sepse ajo paramendonte vitaminat për çdo sëmundje e që me investimet e veta ajo i imponoi tregut çfarë i duhej. 50% e të ardhurave të tyre ata i fusnin në këtë fondacion duke fshehur të ardhurat e që atëhere ky fondacion arriti të ketë nën kontroll banka, naftën, kompani sigurimi, sisteme shkollore, sisteme mjekësore në Amerikë e më gjerë.

Duke bashkërenduar me të tjera organizata si: “Komisioni Trilateral”, Bilderbergët, si dhe “Këshilli për lidhje me botën e jashtme”, edhe fondacioni në fjalë ka kërkuar krijimin e një qeverie botërore. Në krye të këtij komisioni ishte Dejvid Rokfeler, truri i mbrapshtë i këtij oktapodi stërmadh, i cili, as më shumë e as më pak ka kërkuar që të vendoset një diktaturë e përbotshme si ajo e socializmit rus me të cilën ai pati aleancë të vjetër, aleancë e cila nisi me Leninin dhe Trockin, atëhere kur këta të dy fundit të financuar nga Rrothshildët e Rokfelerët erdhën në pushtet, por që tani duhet t’ua shpërblenin.

Dhe thonjtë e Rokfelerit u shtrinë në Rusi: arsyeja kryesore ishte se atje çdo gjë kontrollohej. Dhe ata zotëruan rubinetat e naftës e më pas Hrushovi që ftoi Rokfelerin i kërkoi kredi afatgjatë nga Sh.B.A.; kontrata u vazhdua edhe nga Brezhnjevi, u hoq embargoja dhe Rokfeleri arriti të ndërtojë fabrikë për prodhimin e motorrëve të tankeve e paisje të tjera luftarake e më pas fabrikë për prodhimin e kauçukut e aluminit- këto materiale kryesore për prodhimin e avionëve. 1.5 miliardë dollarë për përpunmin e gazit natyror në Siberi, fabrikë plehrash e ç’montuar nga Amerika dhe e montuar pjesë-pjesë aty, u krijuan banka të mëdha e të fuqishme në Rusi.

Për 70 vjet rresht ata me një përkushtim të madh kanë mundur të vënë nën kontroll komunizmin botëror, ku fitimet e tyre ishin mjaftë të majme.

Edhe sot në Amerikë emri Rokfeler është simbol i një gjigandi kapitalist që s’ka forcë ta ndalë. Divergjencat me Niksonin, presidentin e Amerikës i “detyroi” komplotistët botërorë që të hedhin rrjetën e tyre ndaj tij duke sjellë në skenë “Uotergejtin” e cila e detyroi Niksonin të japë dorëheqje duke u zëvëndësuar me Fordin, (dhe ky i fundit me Rokfelerin) presidenti i firmës së madhe të automjeteve dhe aleat i vjetër i tyre. Por planet s’kanë të mbaruar këtu.

Që në Shtëpinë e Bardhë të vinte një Rokfeler, Fordit iu bënë disa atentate, por pa sukses. Nëpërmjet këshillit me botën e jashtme ata kanë njerëzit e tyre besnikë kudo në botë duke vënë nën kontroll jetën ekonomike e politike. Njerëzit e tyre kanë qënë në administratën e Rusveltit, Uilsonit, Trumanit, kanë ndikuar në hartimin e kartës së O.K.B., kanë fije të forta në C.I.A. në Ministrinë e Jashtme amerikane etj.

Kjo fuqi e padukshme e krijuar nga familje aristokratësh është në gjendje të mbajë fort frerët e kalit të tyre azat, është në gjendje të kenë veton në pushtetin ekonomik e politik e nga kjo fuqi okupuese vështirë se ka mbetur cep i botës pa rënë nën pushtetin e saj. Shumëkujt do t’i duket çudi po të dëgjojë se dhjetra vende të botës kanë marrë kredi nga Amerika, ndërkohë ajo vetë ka miliarda dollarë borxh! Ku vallë i ka ?! Te Rokfelerët, te Rrothshildët!

Komplotet botërore, kjo re e madhe dhe e zezë që ka trazuar qiejt e botës, vështira se ka harruar të prekë edhe qiellin e paktë shqiptar. E kur kujton historinë e saj, planet, intrigat, coptimet, thua se edhe harta e vogël e Shqipërisë ka rënë në rrjetën e tyre të zezë.

Mos vallë dora e tyre ka qënë shtrirë në tri mbledhjet e mëdha të Europës (Konferenca e Paqes, e Londrës dhe e Berlinit) ku axhenda e tyre ishin trojet shqipare? Në veri Kosova mbeti jashte kufijve, Çamëria iu dha Greqisë, qytete të tjera në lindje, të banuar me shqiptarë i mbetën Maqedonisë, ndërsa “Naçertanija” që në mesin e shekullit të 19 me nismëtar Ilia Garashinin, ministrin e brendshëm sllav thurri plane për copëtimin e mëtejshëm të Shqipërisë, por tani partneri i saj ishte miku i tyre i përjetshëm grek.

A thua se ne shqiptarët ramë pre e rrjetave komplotiste botërore ne vitin e mbrapshtë 1997 !?

TO
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  rebelisistemit 13.09.11 12:09

Me 1990- 1995 Steve Jackson shpiku ate qe sot quhet "the illuminati card game" shume besojne se ne keto letra elita ka planifikuar te ardhmen ...keto 2 letra tregojne sulmet e 11 shtatorit me nje saktesi te frikshme .
Ku e dinte Steve Jackson,para 10 vjetesh,se do te ndodhte kjo ngjarje,ne kete menyre?!

Perbindsha te Komplotiti Boteror 296009_207973129267616_121434011254862_565250_1710400232_n
rebelisistemit
rebelisistemit

Nësë do të bësh armiq, nuk është e nevojshme që të shpallësh vetëm luftë, mjafton ta thuash të Vërtetën. (Martin Luter King)

80


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  ILIRA 13.09.11 12:13

Rebel i kam pare edhe here te tjera keto karta a mund te me thuash cfare jane se nuk e kuptoj fare te them te drejten, ku ndodhen kush i ka hedhur ne qarkullim dhe per cfare aresyeje ???? Ne se ato jane ne treg me ndonje qellim mund te na thuash ku i gjejme qe ti blejme??? Se pastaj do kursenim shkrimet dhe sharjet per njeri tjetrin dhe do e gjenim ku do ishte goditja e rradhes!!!!
ILIRA
ILIRA

137


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  rebelisistemit 13.09.11 13:13

Ilira per momentin e kam pak te veshtire te gjej informacion te zgjeruar rreth tyre ne shqip !

Shiko kete video mbase te ndihmon
rebelisistemit
rebelisistemit

Nësë do të bësh armiq, nuk është e nevojshme që të shpallësh vetëm luftë, mjafton ta thuash të Vërtetën. (Martin Luter King)

80


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  ILIRA 13.09.11 13:25

Per momentin nuk mund ta shikoj videon , a ka ndonje te dhene per sulmin e rradhes apo vetem per ato qe kane ndodhur me pare... a mos valle kane shpallur armepushim???
ILIRA
ILIRA

137


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  rebelisistemit 13.09.11 13:52

Perbindsha te Komplotiti Boteror Illuminati%20cards


Gjithcka qe po ndodh sot,duket sikur eshte ne ato letra .

Ata jan duke u pergatitur fuqishem per masakrat e rradhes te 2012.



rebelisistemit
rebelisistemit

Nësë do të bësh armiq, nuk është e nevojshme që të shpallësh vetëm luftë, mjafton ta thuash të Vërtetën. (Martin Luter King)

80


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  beno 13.09.11 15:48

Parashikimi i sulmit 9/11, qe nga 1993 ne nje skene film te Holliwoodi-t dhe teknika dhe fajsimi perfundimtar!

https://www.youtube.com/watch?v=-kvaX2zhsgY
beno
beno

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  rebelisistemit 13.09.11 17:56

beno shkruajti:Parashikimi i sulmit 9/11, qe nga 1993 ne nje skene film te Holliwoodi-t dhe teknika dhe fajsimi perfundimtar!

https://www.youtube.com/watch?v=-kvaX2zhsgY

Per ate pune ka shume shenja qe e kan paralajmeruar ,shiko kete permbledhje



Ndersa ketu ke nje pjes te Hollywood-it qe tregon te verteten per 11 shtatorin




Starring:
Charlie Sheen (Actor: Platoon, Wall Street, Two and a Half Men)
Alex Jones (Radio Host/Film Producer)
Daniel Sunjata (Actor: Rescue Me, Grey's Anatomy, The Devil Wears Prada)
Jesse Ventura (Actor, Author, TV Host, former Governor of Minnesota)
Dean Haglund (Actor: The X-Files/The Lone Gunman)
Willie Nelson (Singer/Actor)
Mark Ruffalo (Actor: Shutter Island, The Kids Are All Right)
Rosie O?Donnell (Actress/TV Host: The View)
Martin Sheen (Actor: The West Wing, Apocalypse Now)
Geraldo Rivera (TV Host: Geraldo at Large)

Also featuring:
Aaron Russo (Film Director/Producer: The Rose, Trading Places)
Al Franken (TV Host: Air America)
Bob MacIlvaine (Victim Family Member)
Christine Ebersole (Singer/Actress)
Dave Mustaine (Musician/Singer: Megadeath)
David Lynch (Film Director: Twin Peaks, Blue Velvet)
Ed Asner (Actor: The Mary Tyler Moore Show, Lou Grant, Up)
Esai Morales (Actor: La Bamba, Jericho)
Gary Busey (Actor: Lethal Weapon, Point Break)
George Carlin (Comedian)
Gore Vidal (Actor/Author)
Hal Sparks (Actor/Comedian: Queer as Folk, Spider-Man 2)
Henry Rollins (Singer/Actor)
Jeremy Glick (Victim Family Member)
Jim Corr (Singer/Musician: The Corrs)
Joe Rogan (TV Host: Ultimate Fighting Championship)
John Schneider (Actor: Dukes of Hazzard, Desperate Houswives)
Margaret Cho (Actress/Comedian)
Michael Moore (Film Director/Producer)
Prodigy (Rap Artist)
Sam Harris (Singer/Actor)

Other Celebrities who question 9/11 (listed at end of movie):
Dick Gregory (Actor/Writer)
Evan Dando (Musician/Singer: The Lemonheads)
Harry Belafonte (Singer/Actor)
Heather Thomas (Actress: The Fall Guy)
Immortal Technique (Rap Artist)
James Brolin (Actor: Marcus Welby M.D, Hotel; husband of Barbra Streisand)
James Cromwell (Australian Actor: Babe, The Queen)
Janeane Garofalo (Actress: The Truth About Cats & Dogs, 24)
Juliette Binoche (Actress: The English Patient, Chocolate)
Lou Dobbs (TV Host)
Marion Cottilard (Actress: Inception, Nine)
Matt Bellamy (Singer/Musician: Muse; engaged to Kate Hudson)
Michael J Fox (Actor: Family Ties, Back to the Future)
Michelle Phillips (Singer/Actress: The Mamas & The Papas, Knots Landing)
Mimi Kennedy (Actress: Dharma & Greg, Due Date)
Mos Def (Rap Artist)
Nina Hagen (Singer/Actress)
Patrice O?Neal (Comedian/Actor)
Peter Coyote (Actor: E.T. - The Extra Terrestrial, Erin Brockovich)
Roseanne Barr (TV Host/Actress: Roseanne)
Sharon Stone (Actress: Basic Instinct, Casino)
Spencer Pratt (Reality TV Personality: The Hills)
Tom DeLonge (Musician/Actor: Blink 182, American Pie)
Tommy Chong (Actor: Cheech & Chong's Up In Smoke)
Woody Harrelson (Actor: Cheers, No Country for Old Men)
rebelisistemit
rebelisistemit

Nësë do të bësh armiq, nuk është e nevojshme që të shpallësh vetëm luftë, mjafton ta thuash të Vërtetën. (Martin Luter King)

80


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  maqomaqo3 14.09.11 1:02

Perbindesh dhe moster me te madhe se terorizmi islamik nuk ka
maqomaqo3
maqomaqo3

96


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  maqomaqo3 14.09.11 1:03

Perbindesh dhe moster me te madhe se terorizmi islamik nuk ka
maqomaqo3
maqomaqo3

96


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  nitty 14.09.11 1:25

maqomaqo3 shkruajti:Perbindesh dhe moster me te madhe se terorizmi islamik nuk ka

Plas...plas...

Hagë, padi Papës për abuzimet seksuale

Avokatët e të drejtave të njeriut kanë ngritur një padi në emër të viktimave të abuzimit seksuale nga ana e priftërinjve. Ata kanë kërkuar nga Gjykata e Hagës të nisë një hetim ndaj Papa Benediktit XVI dhe tre nga zyrtarët më të lartë të Vatikanit.

Akt- akuza përbëhet nga 80 faqe dhe është përpiluar nga dy zyra amerikane avokatie. Kjo është akuza më e rëndë që është bërë deri tani dhe është e para herë që Papa dhe zyrtarët më të lartë të Vatikanit kërkohet të paraqiten para një trupi gjykues.

Zëdhënësi i Hagës Florenc Ohara tha se gjykata do të veproj me këtë rast si me të gjitha padit e tjera që janë ngritur pranë saj, në fillim do të shqyrtohet dosja dhe do të vendoset nëse akuzat i përkasin juridiksionit të kësaj Gjykate.

“Asnjë detaj në lidhje me këtë çështje nuk do të bëhet publik deri në vendimin që do të marr gjykata për ndjekjen e çështjes”, tha zëdhënësi.

Bashkë me Papa Benediktin XVI do të hetohen dhe Kardinali Tarcisio Bertone, sekretari i shtetit të Vatikanit; Kardinali Angelo Sodano, ish sekretari i shtetit dhe Kardinalin Uilliam Levada.
nitty
nitty

72


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  Estilen 14.09.11 8:59

Meqense ekzistojne kompllote dhe kompllotiste per shkaterrimin e botes,atehere dhe kjo grua monster muslimane,kete kerkon te beje.

Ajo direkt kerkon te ringjalle institucionin e skllaverise se seksit,por indirekt kerkon mposhtjen e botes se krishtere dhe laike nepermjet lufterave,ku nga keto vende e shtete,mund te sigurohen femrat skllave per tu harbuar meshkujt manjat seksual muslimane...


Ja si shprehet kjo monster me fytyre femre....
Një shtet mysliman duhet [se pari]te sulmojë një shtet të krishterë,sorry, dua të them çdo shtet jo-musliman dhe ato [ grate, e seksit-skllevër] duhet të jenë robër të bastisjeve. A është kjo e ndaluar? Jo në të gjitha rastet, sipas Islamit, skllavet e seksit, nuk janë të ndaluara.

Dje e fshine kete teme, por me qe po flitet per perbindesha boterore,sot nuk ka aresye,se ky postim eshte ne vendin e duhur,dhe ku Salwa Mutairi se bashku me gjithe ''shenjtoret sheik e myftinj'' jane perbindesha me permasa katastrofike per njerzimin.



Muslimanja qe kërkon të ringjallet Institucioni i skllavërisë se Sexit


Perbindsha te Komplotiti Boteror Salwa-al-mutairi-737.n

Muajin e kaluar muslimani Abu Ishak el-Huwaini, predikues musliman, mburret se si Islami lejon muslimanët të blejnë dhe te shesin gratë e pafe te vendeve jo muslimane, në mënyrë që "Kur unë te dua një skllave seksi, të shkoj në treg dhe ta blej cilendo femer qe kam dëshirën për të berë sex ".

Anakronizmi i mesiperm vjen nga një grua muslimane, Salwa Al-Mutairi, një aktiviste politike dhe ish kandidate parlamentare, për parlamentin Kuvajtit ne zgjedhjet e fundit,ku ajo jo me jo pak se kaq,kërkon që të "ringjallë institucionin e skllavërisë seksuale."

Salwa al-Mutairi thote: "Në Ceceni, me siguri nuk janë robër femrat ruse. Pra, shkoni për ti blerë ato dhe i shisin këtu në Kuvajt,ku njerëzit tanë të mos angazhohen në marrëdhënie seksuale të ndaluara .."

Burrat muslimanë të cilët i frikësohen mashtrimeve, ose joshjeve nga sjelljet imorale te shërbëtorëve te bukura të tyre, gratë do të ishte më mirë për ti blerë nga agjenci "vajzash te skllavëruara" për qëllime seksuale.

Ajo [Salwa Al-Mutairi] thote se zyra te veçanta mund të ngrihen për të siguruar konkubinat në të njëjtën mënyrë si agjencitë vendase te 'Sigurimit housemaids'.

"Ne duam të rinjtë tanë të jenë të mbrojtur nga tradhtia bashkëshortore,"thote Al-Mutairi, duke sugjeruar se këto vajza skllave mund të sillen si të burgosura të luftës në vendet si Çeçenia, për t'u shitur më pas për tregtarët e devotshëm.

Faqja e internetit e lajmeve arabe, Al Arabiya, i ka publikuar keto të dhëna , duke përfshirë edhe një video të Mutairi't ne trajtimin e kësaj teme.

Femra aktiviste Kuvajtiane Mutairi, fillon duke këmbëngulur se "kjo është sigurisht e vërtetë" se "profeti i Islamit e legjitimone skllavërinë seksuale."

Ajo tregon se si kur ishte në Mekë, qytet i shenjtë i Islamit, ajo i kërkoi dijetarëve të ndryshme dhe muftive ( myslimanë autoritar) në lidhje me ligjshmërinë e seks- skllavërisë-në bazë të Sheriatit: ata të gjithë kane konfirmuar që ai të jetë krejtësisht ligjor; ku per krahasim vihen në dukje veprimet "burrërore" te burrave-perëndimore, sinonime qe përfshijnë "seksin e çmendur", " te pandreqshëm", "perverse"-per kete aresye do të bëhej mirë qe të blejme seks-skllevër,per të ngopur epshet e burrave tane pa mëkatuar.

Veçanërisht interesante këtu është një fragment nga fjalimi i saj regjistruar mbi rregullat që qeverisin sex-skllevëret:

- Një shtet mysliman duhet [se pari]te sulmojë një shtet të krishterë, sorry, dua të them çdo shtet jo-musliman dhe ato [ grate, e seksit-skllevër] duhet të jenë robër të bastisjeve. A është kjo e ndaluar? Jo në të gjitha rastet, sipas Islamit, skllavet e seksit, nuk janë të ndaluara.

Përkundrazi, rregullat që rregullojnë seks-skllevëret të ndryshojnë nga ato të grave të lira [dmth, gratë muslimane]: trupi i këtyre të fundit duhet të jetë mbuluar plotësisht, përveç fytyrës dhe duarve, ndërsa femrat e skllavërisë seksuale duhen mbajtur zhveshur nga kerthiza, barku e lart,mbasi ajo është e ndryshme nga gruaja e lirë(KUPTO MUSLIMANE), gruaja e lirë duhet të jetë martuar me burrin e saj siç duhet, por ato femra të skllavërisë seksuale- vetëm i blen kjo është e gjitha.

Mutairi sugjeron se vajzat sex-skllavet të jenë të paktën 15 vjecare.

Ajo më tej justifikon institucionin e skllavërisë seksuale-me faktin se qe nga koha e kalifit te shekullit të 8-të, Harun Rashid, një emër që disa mund ta kujtojne nga tregimet Arabe te gjumit, një emër qe per disa te tjere mund të jetë befasues për të zbuluar politiken e muslimanëve aktiv,qe modelonin jetën e tyre

"Dhe shembulli i madh që kemi është se Harun al-Rashid: kur vdiq, kishte skllave të seksit mbi 2,000 femra, kështu që asgjë e keqe nuk ekziston per kete aktivitet legal."

Harun Rashid:eshte frymëzim për karaktere te Disney në modelin e Perëndimit,dhe nje roli i devotshëm frymezimi në Lindjen e Mesme,per skllaverine e femrave per sex.

Arsyeja e Salwa Mutairi-t është udhëzuar në fund te fundit nga një ndjenjë e efikasitetit, një dëshirë për të mirën e shoqërisë: legalizimi i skllaveve të seksit ndihmon njerëzit ''hamshore'' mysliman, nga ligjet e tepruar te Zotit (siç e dime, marrëdhëniet jashtëmartesore me gratë e shokëve myslimane është e ndaluar rreptësisht, por jo me gra te pafe seks-skllevër,( pasi ato konsiderohen mbeturina e njeriut). Kështu, institucioni i seksit-skllavërisë,ju siguron burrave një femer të përshtatshme, në përputhje me mënyrën e kerkesave te Sheriatit, per ngopjen epshore qe kërkon Muslimani.

Blunt,nje aktivist i Kuvajtit jep paralele të vërteta universale per kete rast. Për shembull, në perëndim thote ai, disa kërkojnë të legalizojnë marihuanën, duke argumentuar se,me që njerëzit e përdorin atë, le të bëhet në përputhje me ligjin. Në botën myslimane, ne duam dhe kërkojnë të legalizojmë seks-skllavërinë, duke argumentuar se, burrat muslimanë i preferojne gratë ,gjithsesi, le të bëhet në përputhje me ligjin e Sheriatit.

Kërko janë dallimet e pashmangshme midis mentalitetit perëndimor (në bazë të arsyes dhe të drejtave universale) dhe mendimit të Sheriatit (bazuar në jetën e shekulli te VII (arabo- sulmuesit e karvaneve tregtare dhe marrje roberish).

Mutairi konkludon duke lutur All-llahun konkretisht: "Oh... Unë me të vërtetë e dua këtë për Kuvajtin, me vullnetin e Zotit, O Zot, Zot, ti je bujar ..."

Ndërsa ajo pret legalizimin e sek-skllaverise,ne mund të marrim si ngushëllim per Mutairin, nëse seksi-skllavërisë nuk është institucionalizuar në Kuvajt, ai lulëzon nën tokë në të gjithë botën myslimane, ku vajzat jo-muslimane,së shumti krishteret, janë rrëmbyer në mënyrë rutinore, skllavëruar, dhe të detyruar në nje jete te degraduar dhe shkatterruese per to.

Në fund të fundit, vetëm sepse një praktikë nuk është institucionalizuar formalisht, nuk do të thotë se ata që mendojnë se nje e drejt e tyre hyjnore mungon ne ligj, nuk e praktikojne atë....
avatar
Estilen

713


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  john abraham 14.09.11 11:18

Pershendetje Estelin!

Ne rradhe te pare duhet te kesh kujdes kur quan dicka veper muslimane kur nuk eshte aspak e tille.
Ta pata shkruar nje pergjigje kur e pate hapur kete teme, por ketu moderatoret po i bejne temat rrush e kumbulla.

Ju duhet ta dini se c'do marrdhenie jashte martesore ne islam quhet zina (imoralitet) dhe lexoni se c'fare thote kurani per kete:
Dhe mos iu afroni imoralitetit (zinasë), sepse vërtet ai është vepër e shëmtuar dhe është një rrugë shumë e keqe.(Isra,32)

Bashkimi me gra te pamoralshme ne martese dhe ne forma te tjera eshte e ndaluar rreptesisht ne islam: Nur,3..

Lexoni se c'fare thote Muhamedi alejhi selem ne ligjeraten e tij te fundit mbi kete teme:
Njeriu është vepër madhështore e Zotit dhe mjere ai që e nënçmon nderin dhe dinjitetin e veprës së Zotit.

O besimdrejtë! Ta dini, ta mbani mend dhe të jeni të bindur se përfundoi koha e mosdijes dhe traditave të këqija, që i sollën fatkeqësi të shumta gjinisë njerëzore.

Me përgjegjësi të thellë përmbushni detyrat dhe obligimet që egzistojnë ndërmjet burrit dhe gruas, ndërmjet prindërve dhe fëmijëve.

Prostitucioni dhe tradhëtia bashkëshortore janë mëkate të rënda

Martohuni me ato që i doni. E kur vullneti i Zotit t'ju bashkojë, atëherë respektojeni dhe duajeni njëri-tjetrin dhe jetoni në dashuri dhe harmoni të vërtetë.



Gjyko vete Estelin, sepse ky eshte islami!
john abraham
john abraham

78


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  Estilen 14.09.11 12:09

john abraham shkruajti:Pershendetje Estelin!

Ne rradhe te pare duhet te kesh kujdes kur quan dicka veper muslimane kur nuk eshte aspak e tille.

Pershendetje john.

Pse je kaq i alarmuar nga materiale qe flasin per vepra negative nga njerez te botes arabe,kur ti je nje musliman shqiptar,ashtu sic thua dhe vete..patriot..dhe e shoh qe kerkon te mbulosh shume gafa te njerzeve te asaj bote,te cilet gjithmone flasin ne emer te Islamit,per nismat e tyre si kjo e kesaj gruaje....?

Une e shoh qe ti i je kushtuar me mish e shpirt fese muslimane,me behet qejfi se keni zgjedhur nje rruge te caktuar ne jeten tuaj ashtu si dhe une kam bere zgjedhjen time.Por kur une kam postuar materiale ne kundrasesns me fene tuaj,jeni munduar ti kunderviheni me nure,sure e ajete nga Kurani,pa e analizuar qofte edhe nje sekond esencen e materialit,qe eshte servirur dhe ti komentoni ato se pari si nje njeri i zakonshem dhe jo nga binaret e fese.

Ajo (Salwa Mutairi),thote jam konsultuar me dijetare muslimane dhe me myftinj,dhe te gjithe ja kane aprovuar kerkesen e saj per skllaverine e sexit,ti ketu ne shqiperi,me hidhesh sa ne nje dege ne tjetren dhe asgje nuk na thua,dhe kur s'ke c'te thuash,mos ndermer komente...!

Kuranin me mire se ty e njohin ata qe jane nga vendi ku ka ''zbritur'' ky liber.Prandaj perpara se te me bindesh mua,mundohu te kaperdish ato sjellje qe gerryejne ''nentoken'' arabe.

Mos harro haremet e pafundeme te sheikeve me callma te bardha,ne nje kohe qe ti thua se te gjitha mardheniet jashtmartesore ndalohen ne Kuran,por e verteta eshte se atje ose shkelet me ndergjegje Kurani,ose vertete haremet duke harbuar me gra jo muslimane qofte dhe muslimane eshte i lejuar edhe nga Kurani..!!!
avatar
Estilen

713


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  maqomaqo3 15.09.11 1:03

nitty shkruajti:
maqomaqo3 shkruajti:Perbindesh dhe moster me te madhe se terorizmi islamik nuk ka

Plas...plas...

Hagë, padi Papës për abuzimet seksuale

Avokatët e të drejtave të njeriut kanë ngritur një padi në emër të viktimave të abuzimit seksuale nga ana e priftërinjve. Ata kanë kërkuar nga Gjykata e Hagës të nisë një hetim ndaj Papa Benediktit XVI dhe tre nga zyrtarët më të lartë të Vatikanit.

Akt- akuza përbëhet nga 80 faqe dhe është përpiluar nga dy zyra amerikane avokatie. Kjo është akuza më e rëndë që është bërë deri tani dhe është e para herë që Papa dhe zyrtarët më të lartë të Vatikanit kërkohet të paraqiten para një trupi gjykues.

Zëdhënësi i Hagës Florenc Ohara tha se gjykata do të veproj me këtë rast si me të gjitha padit e tjera që janë ngritur pranë saj, në fillim do të shqyrtohet dosja dhe do të vendoset nëse akuzat i përkasin juridiksionit të kësaj Gjykate.

“Asnjë detaj në lidhje me këtë çështje nuk do të bëhet publik deri në vendimin që do të marr gjykata për ndjekjen e çështjes”, tha zëdhënësi.

Bashkë me Papa Benediktin XVI do të hetohen dhe Kardinali Tarcisio Bertone, sekretari i shtetit të Vatikanit; Kardinali Angelo Sodano, ish sekretari i shtetit dhe Kardinalin Uilliam Levada.
gjalle qenke ????????? thashe se mos ke plasur nga inati qe kaloi 11 shtatori pa sulme teroriste ,jeni inpotente o terorista islamike ,jeni te vdekur te pambuluar ashtu si kreu juaj osama bin laqen .Kujdes :mos ngatrohen myslumanet me teroristat dhe ekstremiste .une urrej kta te fundit dhe jo njerezit e mire te fese islame .ata i respektoj pavaresisht kundershtime ideologjike dhe fetare
maqomaqo3
maqomaqo3

96


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  maqomaqo3 15.09.11 1:05

respekteeeeeeeeee estelien ,je njesh fare plako
maqomaqo3
maqomaqo3

96


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  beno 15.09.11 14:17

estilen shkruajti:[quote="j

Ajo (Salwa Mutairi),thote jam konsultuar me dijetare muslimane dhe me myftinj,dhe te gjithe ja kane aprovuar kerkesen e saj per skllaverine e sexit,ti ketu ne shqiperi,me hidhesh sa ne nje dege ne tjetren dhe asgje nuk na thua,dhe kur s'ke c'te thuash,mos ndermer komente...!

Kuranin me mire se ty e njohin ata qe jane nga vendi ku ka ''zbritur'' ky liber.Prandaj perpara se te me bindesh mua,mundohu te kaperdish ato sjellje qe gerryejne ''nentoken'' arabe.

Mos harro haremet e pafundeme te sheikeve me callma te bardha,ne nje kohe qe ti thua se te gjitha mardheniet jashtmartesore ndalohen ne Kuran,por e verteta eshte se atje ose shkelet me ndergjegje Kurani,ose vertete haremet duke harbuar me gra jo muslimane qofte dhe muslimane eshte i lejuar edhe nga Kurani..!!!

Ben mire qe kur t'i hidhesh kundershtimeve , te kujtohesh per ate qe do te thuash , sepse i bjne kjo " Une godas nga dhembet , e ti nga kembet"
Tere diten mundet te postojsh "fjale dhe vepra" te nje gruaje me shamij, apo nje burri me terllek, se deshiron nje dichka te beje sepse e urdheroka "Islami" dhe nese ka nga ata une me teper se ti i urrej!
Por sikur te te thot nje Italijon , eja ne Itali , vjedh , perdhuno, vra e sakato, se s'te thote njeri gje! Dhe te dal nje tjeter dhe te citon ligjin per keta krime dhe ndeshkimn per ato qe do te besh.... kujt do ti kishe besuar? Apo italijonit ndjellakeq?..!
Papati bashke me gjith kliken e tije sot ne menyre zyrtare po kerkohen qe te paditen, per abuzime seksuale ndaj femijeve por edhe pse ai eshte perfaqesues i te krishtereve, une nuk mund ta fajsoj per kete vet krishterimin dhe biblen , deri sa nuk gjej nje verset qe lejon qe te behet abuzime me femijet e mitur!
Edhe ai terroristi norvegjez, qe gjithmon e mbeshtetej sulmin e tije si pasoj e krishterizmit dhe urrejtjes se myslimaneve, une s'do ta gjykoja fene e tije , deri sa nuk e has te shenuar lejimin e mbytjes se te pa fajshmeve....Pra gjith keto akuza drejtohen vet personave qe bene aktin , dhe jo religjionit qe ata perfaqesojne, apo religjionit qe "inicohen"....
Sepse edhe ti , mund qe t'i vendosesh mamit , motres, apo gruas tende nje shami dhe ne nje video, te kerkosh lejimin e gjithe asaj qe ty te konvenon , dhe me pas ate ta mbulosh: " jemi konsutuar me dijetar islam"..por cfar do te thote vet kur'ani dhe hadithet per ate gje, ajo eshte dichka tjeter.....
Ben mire qe mos ngutesh , te shuajsh urrejtjen dhe ti analizosh gjerat me arsye dhe dije te shendosh,,,sepse e shoh se ke potencial per ta bere kete !
beno
beno

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  berti4555 15.09.11 14:30

estilen ne radha te pare kur te permendesh islamin duhet te lash gojen....po shoh qe ne cdo teme qe flitet rreth islamit po nderhy,,,,doja te dija ku beso ty?
berti4555
berti4555

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  Gon! 15.09.11 14:36

Djalo, ti si musliman apo katolik që je, unë të bëj pyetje; Çfarë ka mbi Zotin? Nëse je besimtar thua nuk ka asgjë. Pra beson në atë që është mbi Zotin!
Gon!
Gon!

294


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  berti4555 15.09.11 14:48

Nuk po dal shume nga tema por do them nje gje kam studiuar te gjitha fete ..dhe e di mire kush eshte feja e vertete ..aty besoj une ...edhe ju e kuptoni ku besoj sepse e dini mire se kush eshte e vertete .gjithmone nqs keni studiuar....dhe ato pytje qe beni ju Çfarë ka mbi Zotin.. te them nje gje qe edhe nje femije nuk e ben te tilla pyetje....Studio strukturen e ADN se aty do te gjesh gjithca pa hyre ne ceshte te tjera...dhe ju keshilloj kur te kundershtoni nje gje gjithmon kundershtoje vetem kur te kesh fakte dhe jo me fjal boshe.....
berti4555
berti4555

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  Estilen 15.09.11 15:26

berti4555 shkruajti:estilen ne radha te pare kur te permendesh islamin duhet te lash gojen....po shoh qe ne cdo teme qe flitet rreth islamit po nderhy,,,,doja te dija ku beso ty?

E pse u trembe mor Bertuci,ato jane aq te verteta,sa ajo buke qe ti ha cdo dite e sa per larje goje,ke te drejte,sa po permend religjionin,mua me mer goja nje ere te qelbur,qe detyrimisht me duhet ti bej lavazh.

Por ti prit a i vrare,se kam ca materiale te tjera,qe edhe ti duhet ti lexosh e me premto se do ti lexosh,se e ke te nevojsjme,mbasi ende keni ngelur ne revolucionin islamik qe beri Muhamedi ne vitet 600-700,aq i domosdoshem per ate kohe.

Por mos harro se sot jemi ne shekullin e XXI,a i vrare dhe shoqeria njerzore eshte ne levizje te vazhdushme si ne demografi,po ashtu dhe shoqerizimin e kulturave,qe fatkeqesisht edhe ti e disa shqiptare te tjere keni ngel ende ne kohen e arabeve hardhuc-ngrenes,para Muhamedit.


avatar
Estilen

713


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  Estilen 15.09.11 15:43

beno shkruajti:......
Tere diten mundet te postojsh "fjale dhe vepra" te nje gruaje me shamij, apo nje burri me terllek, se deshiron nje dichka te beje sepse e urdheroka "Islami" dhe nese ka nga ata une me teper se ti i urrej!
Por sikur te te thot nje Italijon , eja ne Itali , vjedh , perdhuno, vra e sakato, se s'te thote njeri gje! Dhe te dal nje tjeter dhe te citon ligjin per keta krime dhe ndeshkimn per ato qe do te besh.... kujt do ti kishe besuar? Apo italijonit ndjellakeq?..!
Papati bashke me gjith kliken e tije sot ne menyre zyrtare po kerkohen qe te paditen, per abuzime seksuale ndaj femijeve por edhe pse ai eshte perfaqesues i te krishtereve, une nuk mund ta fajsoj per kete vet krishterimin dhe biblen , deri sa nuk gjej nje verset qe lejon qe te behet abuzime me femijet e mitur!
Edhe ai terroristi norvegjez, qe gjithmon e mbeshtetej sulmin e tije si pasoj e krishterizmit dhe urrejtjes se myslimaneve, une s'do ta gjykoja fene e tije , deri sa nuk e has te shenuar lejimin e mbytjes se te pa fajshmeve....Pra gjith keto akuza drejtohen vet personave qe bene aktin , dhe jo religjionit qe ata perfaqesojne, apo religjionit qe "inicohen"....
Sepse edhe ti , mund qe t'i vendosesh mamit , motres, apo gruas tende nje shami dhe ne nje video, te kerkosh lejimin e gjithe asaj qe ty te konvenon , dhe me pas ate ta mbulosh: " jemi konsutuar me dijetar islam"..por cfar do te thote vet kur'ani dhe hadithet per ate gje, ajo eshte dichka tjeter.....
Ben mire qe mos ngutesh , te shuajsh urrejtjen dhe ti analizosh gjerat me arsye dhe dije te shendosh,,,sepse e shoh se ke potencial per ta bere kete !
Bera sikur te kuptova or Beno,por ne fakt ti ske kuptuar asgje nga ato c'fare thote ai material.Ajo zonja Mutari qe ju e cilesoni si je grua te rendomte me shami,nuk eshte nje femer e zakoneshme,por nje aktore e rendesishme ne politike dhe ne organizimin e islamizmit,ne nje vend jo pa peshe,sic eshte Kuwajti.Prandaj duhet te beni dallimin midis njeriu jo publik,ndaj nje njeriu me peshe ne publik.

Se dyti Beno,c'te keqe ka ne se diskutojme per avantazhet dhe dis avantazhet qe ke religjioni,si ka ndikuar ne vitet 700 dhe si duhet te ndikoje sot,kur bota ka evoluar ne cdo drejtim...?A nuk do ishe edhe ti dakort,qe disa aspetkete negative te Islamit,te cilesuara jo nga une te tilla,por nga dijetaret e enciklopedise se Islamit, ti mesojme dhe te mos i aplikojme.?

Edhe nje pyetje shume te thjeshte per ty Beno..! A di ta shqiperosh fjalen ...I S L A M .....Pra ma posto te lutem cdo me thene shqip kjo fjale,me qe e shoh qe njihni dhe e studioni Kuranin..
avatar
Estilen

713


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  Gon! 15.09.11 15:55

"Islam" do të thot "Nënshtrim" ndaj VETËM PERENDIS.
Gon!
Gon!

294


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perbindsha te Komplotiti Boteror Empty Re: Perbindsha te Komplotiti Boteror

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi