Sinagoga e Satanait!

Shko poshtë

Sinagoga e Satanait! Empty Sinagoga e Satanait!

Mesazh  kalideris prej 24.02.20 19:29

Në vitin 740 të erës sonë, në një tokë të rrethuar nga Deti i Zi dhe Deti Kaspik të njohur me emrin Kazaria, që sot kryesisht i përket Gjeorgjisë por arrin edhe në Rusi, Poloni, Lituani, Hungari dhe Rumani, ka zanafillën raca moderne hebreje. Një racë moderne hebreje që aksidentalisht nuk është hebreje. Si mund të ndodhë kjo? Populli i Kazarisë ishte një popull i dobët. Ata kishin myslimanët nga njëra anë dhe kristianët në anën tjetër, dhe në mënyrë konstante i trembeshin sulmeve pushtuese. Ky popull nuk i përkiste asnjë feje dhe praktikonte adhurimin e idhujve, gjë që e bënte më të favorizuar për t'u sulmuar nga popuj që dëshironin t'i konvertonin në një nga besimet e njohura fetare. Mbreti i Kazarisë, Bulan, vendosi që për të mbrojtur vendin nga sulmet, populli kazar duhet të konvertohej në një nga fetë e njohura, por në cilën? Nëse ata konvertoheshin në myslimanë, do të rrezikonin sulmet nga kristianët, e nëse konvertoheshin në kristianë do të ishin objekt i sulmeve të myslimanëve. Por ai njihte një fe tjetër që mund të ndërmjetësonte mes myslimanëve dhe kristianëve. Ky ishte judaizmi. Mbreti Bulan vendosi që nëse mësonte popullin e tij të konvertoheshin në hebrenj, ai nuk do të kishte konflikte as me kristianët e as me myslimanët, pasi të dy këto popullsi tregtonin me hebrenjtë, dhe e realizoi këtë. Mbreti Bulan kishte të drejtë. Ai jetoi për ta parë vendin e tij të jetonte në paqe duke u konvertuar në judaizëm, sipas parimeve të librit të shenjtë të Talmudit. Por megjithatë, ai nuk arriti të jetojë për të parë shumë gjëra të tjera që erdhën më pas. Ai nuk jetoi për të parë se të konvertuarit e vendit të tij do të përfaqësonin sot 90 për qind të hebrenjve të planetit, që do ta quanin veten e tyre hebrenj ashkenazi, kur në fakt nuk janë as hebrenj por një racë popujsh aziatikë të konvertuar në fenë hebreje e që vazhdojnë të flasin një gjuhë judike, totalisht të ndryshme nga hebraishtja. Ai nuk jetoi për të parë sesi populli i tij do t'i bindej pasardhësve të një njeriu shumë më të fuqishëm se ai, të lindur vetëm 1000 vjet më vonë në Gjermani, që do të sillte në jetë dinastinë Rothçilde. Ai nuk jetoi për të parë sesi dinastia do të uzurponte pasurinë e botës me anë të mashtrimit dhe intrigës e sesi do të merrnin në kontroll burimet dhe të gjithë rezervat financiare të planetit me anë të joshjes dhe ryshfetit. Më tej, ky popull kërkoi një atdhe të tijin në Palestinë duke pretenduar se ishte vendi i tij i lindjes dhe u sigurua që çdo kryeministër i vendit që prej konceptimit të tij në vitin 1948 të ishte një hebre ashkenazi, megjithëse atdheu i vërtetë i ashkenazëve, Kazaria, është një tokë rreth 1000 kilometra larg Izraelit. Mbreti i lashtë nuk jetoi për të parë sesi populli i tij do të përmbushte profecinë e Sinagogës së Satanit.
kalideris
kalideris

12


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sinagoga e Satanait! Empty Re: Sinagoga e Satanait!

Mesazh  I’m X person prej 03.03.20 22:46

Doja të thojë që kjo temë më tronditur shumë për krijimin e Rothcildëve dhe kam bërë shumë kërkime rreth kësaj në wikipedia duke menduar se kjo është faqja më e sigurt, por ajo që më rezultoi ishte e çuditshme pasi hebrenjt ashkenazi ishin formuar rreth 500 vjet më përpara se të mbretëronte mbreti Bulan, ky formim ishte i pa qart se si ishte krijuar thot Wikipedia, kurse për mbretin Bulan thot se mbreteronte rreth asaj periudh që that ju por origjina e tij dyshohet se ishte hebre, Wikipedia pohon se e konvertoi popullin e tij ne hebre duke mos e konfirmuar se i cilit sekt te hebrenjve.
Pyetja ime është se Wikipedia është prodhim i iluminatait dhe po e fsheh këtë nga lexuesit duke u justifikuar se “dyshohet”, “nuk dihet” dhe shumë justifikime të tjera për të mos treguar origjinën e tyre, apo informacioni yt është nga një faqe e pasigurt.
Të lutem më trego adresën e faqes.
I’m X person
I’m X person

Nëse mërzitesh mos kërko ngushëllim prej njerëzve!
Sepse shpresa në njerëz është e kotë.

36


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sinagoga e Satanait! Empty Re: Sinagoga e Satanait!

Mesazh  I’m X person prej 05.03.20 21:48

Kisha edhe një pyetje tjetër, mos e kishe fjalën për Ain Shtain kur folët për atë të cilin erdhi 1000 vite mbas mbretit Bulan të Kazarisë?.
I’m X person
I’m X person

Nëse mërzitesh mos kërko ngushëllim prej njerëzve!
Sepse shpresa në njerëz është e kotë.

36


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sinagoga e Satanait! Empty Re: Sinagoga e Satanait!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi