EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FAMILJET E GALAKSISE

Shko poshtë

FAMILJET E GALAKSISE Empty FAMILJET E GALAKSISE

Mesazh  Gjithesia Love prej 23.01.20 20:38

1.THE PLEIADES2.ARCTURIAN
Njerëz të dashur. Ne jemi Arkturianë e dashuris dhe dritës. Ne jemi këtu për t'ju shëruar dhe udhëzuar në kohën e zgjimit tuaj3.ANDROMEDIAN4.SIRIAN
Tani është koha që ju të merrni masa. Fëmijët e mi ne jemi Sirian nga sistemi i yjeve Sirian. Pa frikë. Vetëm dashuria do të mbizotërojë5.VEGAN6.FELINE
Fëmij të dashur,përshëndetje.Ne jemi Feline (Mace).Ne jemi ktu që t'ju asistojmë në ngritje(nga dimensioni 3,në dimensionin 5).Bëhuni gati,për ktë trasformim të madh.7.FOUNDER
Shpirtra të mrekullueshëm, ne jemi Themeluesit. Mësimet tuaja në dimensionet më të ulëta, po vijnë në një përfundim hyjnor.Pëqafojini  dhe qetësohuni me  hyjnore dhe përgatituni për ngritjen tuaj hyjnore8.ALDEBARAN
Përshëndetje Njerëz.Ne jemi Aldebaran nga konstalacioni i yjeve Demi. Ne jemi këtu për të vëzhguar dhe ndihmuar.Koha hynore për njerëzit që të zgjohen është afër. Bëhuni gati për ngritjen tuaj të mrekullueshme
9.PROCYONIAN10.MANTIS11.NOMMO
12.ANCIENT13.ANTARIAN

Gjithesia Love
Gjithesia Love

There is no limitation to limit
There is no limit to limitations74


Mbrapsht në krye Shko poshtë

FAMILJET E GALAKSISE Empty Re: FAMILJET E GALAKSISE

Mesazh  Gjithesia Love prej 24.01.20 19:22

14.OCTORIAN15.INSECTOID16.BIGFOOT17.CENTAURIAN18.TAO CETIAN19.BLUE AVIAN20.UMMITES21.IRGAN22.KORENDIAN23.CYGNUSIAN24.EPSOLION ERIDANIAN25.AGARTHAN26.ANTAREAN

Gjithesia Love
Gjithesia Love

There is no limitation to limit
There is no limit to limitations74


Mbrapsht në krye Shko poshtë

FAMILJET E GALAKSISE Empty 1.Pleiades nga Debbie Solares

Mesazh  Gjithesia Love prej 25.01.20 13:42

Pleiadian
Pleiadian vijnë nga grupi yll i quajtur Pleiadian në yjësinë e Demi i Bullit.   Tregimet e para për Pleiadian erdhën nga Billy Meier, i cila u kontaktua 130 herë nga një femër e huaj Pleiadian e quajtur Samjese.

Kontakti i Billy Meier me këtë grua Plejadiane rezultoi në një fenomen në mbarë botën për të zbuluar më shumë informacione se kush ishin këta Pleiadian dhe nga kishin ardhur.

Njerëzit thuhet se ndajnë tipare të përbashkëta fizike me Pleiadian të cilat mund të gjurmohen  si te Plejadianët ashtu edhe nga Paraardhësit e Njeriut nga Lyra.

Në astronomi, Pleiadian, ose Shtatë Motrat (Messier 45 ose M45), është një grup yll i hapur që përmban yje të tipit të nxehtë të moshës së mesme të vendosur në yjësinë e Demit. Është ndër grupet më të afërta të yjeve në Tokë dhe është grupi më i dukshëm për syrin tonë, gjatë natës. Entitetet qiellore kanë kuptime të ndryshme në varësi të kulturave dhe traditave

Emri i Pleiadian vjen nga Greqia e Lashtë. Emri u mitologjizua më vonë si emri i shtatë motrave hyjnore, emri i të cilit ishte imagjinuar të rridhte nga ajo e nënës së tyre Pleione, që në të vërtetë do të thotë 'bijat e Pleione'.

Nëntë yjet më të ndritshëm të Pleiadian janë emëruar për Shtatë Motrat e mitologjisë Greke: Sterope, Merope, Electra, Maia, Taygeta, Celaeno, dhe Alcyone, së bashku me prindërit e tyre Atlas dhe Pleione. Si vajza të Atlasit, Hyades ishin motrat e Pleiadian.

Konstelacioni i yjeve  Pleiadian janë një pamje e spikatur në dimër në hemisferën Veriore, dhe janë njohur që nga antikiteti në kulturat e të gjithë botës, duke përfshirë Celts, Māori, Australianët Aboriginal, Persianët, Arabët, Arabët, Kinezët, Japonezët, Majat, etj. Aztek, dhe Sioux dhe Cherokee.

Alfabeti ynë është i ngjashëm me atë të Pleiadian.Kjo u vërejt në rreth 11.1157 vjet më parë kur  dorëshkrimi u  zhvillua këtu në Tokë dhe ju kthye  shtatë motrave. Ky dorëshkrim është prindi i shumicës së alfabeteve tona të ditëve të sotme.
Ata janë gjithashtu shumë të pasur artikualisht, kur flasin ndonjë nga gjuhët tona, ose diskutojnë shkencat, historinë, etj. Ne kemi trashëguar agresivitetin tonë ndaj njëri-tjetrit prej tyre. Jetëgjatësia e tyre tejkalon shumë më shumë se të paktën 10 herë sesa është norma jonë. Teknologjia e tyre bën  të mundur udhëtim kudo në Universin tonë me shpejtësi më të shpejtë se shpejtësia e dritës.

Ata janë të aftë të përdorin oqeanet për operacione nënujore. Ata janë shumë të shqetësuar për keqpërdorimin tonë për shkencat tona sot dhe se kemi humbur plotësisht qendrën tonë shpirtërore ose harmoninë me shkencat tona. Ata nuk   përdorin  para, politikë dhe fe, duke thënë qartë se dy politikat dhe fetë  janë  e njëjta gjë. Pleiadian janë të shqetësuar pasi ata na vizitojnë ne me  dashamirëse, se ne do të shkatërrojmë planetin tonë dhe veten tonë.
Të gjitha gjuhët e Tokës rrjedhin nga një gjuhë e lashtë para-sumeriane e quajtur Tamile e cila u fol në Lyra dhe në Pleaides. Plejadët si dhe grupet e tjera kanë lënë pasardhës në Tokë në të kaluarën. Ata kanë thënë se janë të gatshëm të na ndihmojnë, por jo deri në atë pikë sa të ndryshojnë evolucionin tonë dhe për këtë arsye të bëhen përgjegjës për ne


Source:https://www.debbiesolaris.com/pleiades
-https://www.vashta.com/my-product/yayla/
https://www.vashta.com/my-product/pleiadian-guide/
Gjithesia Love
Gjithesia Love

There is no limitation to limit
There is no limit to limitations74


Mbrapsht në krye Shko poshtë

FAMILJET E GALAKSISE Empty Re: FAMILJET E GALAKSISE

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi