Power Medidation -Meditimi i fuqishem.

Shko poshtë

meditimi - Power Medidation -Meditimi i fuqishem.  Empty Power Medidation -Meditimi i fuqishem.

Mesazh  Muneer prej 24.02.15 23:30

Ky eshte nje meditim i vecante i cili perdor nje mix te vogel teknikash meditimi por me  efekte te menjehershem.  
Realizohet ne 4 faza:

Faza 1: Lutjuni krijuesit tuaj(5 min)
Uluni ne nje pozicion te rehatshem. Lutjuni engjejve dhe krijuesit perpara se te filloni qe gjate meditimit te jene me ju dhe per bekim.

Faza 2: Filloni nje frymemarrje kaotike(15 min)
Merrni fryme sa me shpejte te mundeni. Lejoni cdo qelize te trupit te marre dhe e jape oksigjen.

[gjate frymemarrjes, mos i pengoni kujtimet e shkuara te rishfaqen ne ato momente. Lerini te kalojne qofshin dhimbje, gezim, zemerim ose regresion. Ndihmoji keto emocione te shfaqen. Rikthejini emocionet dhe i rijetoni perseri. Tregohuni miqesore me emcionet tuaja lereni mendjen ta nxjerre jashte zemerimin.]

Faza 3: Vezhgimi i frymemarrjes (15 min)
Qendroni ulur me shpinen drejt. Qetesojeni mendjen. Shikoni frymemarrjen duke hyre dhe duke dale, perqendrohuni ne rrugen e frymemarrjes. Ndiqeni frymen nga huda deri tek stomaku.
Suksesi i fazes se 3 varet sa e fuqishme eshte faza e 2.

Faza 4: Relax (15 min)
Kjo faze realizohet shtrire. Behu deshmitar i cdo gjeje qe po ndodh brenda dhe jashte teje. Cdo gje qe mund te ndodhe mos ndiko tek ajo. Thjesht ndiqe me vemendje ate. Mund te degjoni zhurmat jashte, te lehurat, makinat.

Ne fund falenderoni Engjejt dhe Krijuesin per dashurine e pafund te tyre.

Muneer
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi