Ushtrim me flakën e Qirit

Shko poshtë

Ushtrim me flakën e Qirit Empty Ushtrim me flakën e Qirit

Mesazh  Magus prej 19.02.14 21:38

Ushtrim me flakën e Qirit

Ndizeni një qiri dhe përqendrohuni në flakën e tij në një moment. Pastaj mbyllni sytë.
Ju duhet të shihni prapa qepallave tuaj flakën duke u manifestuar, hologramin e saj më shumë apo më pak.  
Do të lëvizë, zbehet, rikthehet, qëllimi është që të përpiqeni për të mbajtur flakën prapa syve të mbyllur për një kohë sa më të gjatë që të jetë e mundur.

Bëjeni këtë disa ditë.
Magus
Magus

Kërkoni të vërtetën në praktikë dhe jo me spekulime.
Çfarëdo qoftë niveli i teorive që ju mund të zhvilloni, ato do të mbeten gjithmonë masturbim intelektual.154


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ushtrim me flakën e Qirit Empty Re: Ushtrim me flakën e Qirit

Mesazh  55 prej 20.02.14 12:57

Kete E kam provuar 100 here deri tashi -Eshte mire qe te jene dritat fikur dhe te shikohet qeriri per tre deri ne 4 minuta ose me shume deri ne 8 min e kam provuar me shume. Eshete mire qe te shikohet vetem maja qe prek ajrin dmth vetem cepi i saj dhe jo i tere qiriri ne qender se do te ndjeni lodhje sysh dhe do tju lotojn syte. Keshtu mund te qenrosh shume afer qiririt deri ne 2 cm larg dhe te mos ndiesh lodhje fare. Me pas e fik qiririn dhe ne erresisre do te shikohet ne mendjen tuaj ne syrin e trete flaka me ngjyre te verdhe si zakonish me pas flaka do te zbehet ne syrin e trete te tuajin.
Magus ku ushtrim per cfare sherben sipas teje se une kam degjuar qe sherben per hapjen e syrit te trete dhe te udhetimit astral.
55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


261


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ushtrim me flakën e Qirit Empty Re: Ushtrim me flakën e Qirit

Mesazh  Magus prej 21.02.14 21:44

Little Professor shkruajti:
Magus ku ushtrim per cfare sherben sipas teje se une kam degjuar qe sherben per hapjen e syrit te trete dhe te udhetimit astral.

Zhvillon intuiten, te keni nje mendje te qete, pastron syte duke forcuar muskujt e tyre dhe permireson vizionin dhe kujtesen. Po ashtu ndihmon per te luftuar pagjumesine.

Por ekzistojne disa ushtrime te tjera me te avancuara me qiri qe ndihmojne ne hapjen e syrit te trete.
Magus
Magus

Kërkoni të vërtetën në praktikë dhe jo me spekulime.
Çfarëdo qoftë niveli i teorive që ju mund të zhvilloni, ato do të mbeten gjithmonë masturbim intelektual.154


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ushtrim me flakën e Qirit Empty Re: Ushtrim me flakën e Qirit

Mesazh  55 prej 22.02.14 10:35

Shum  Faleminderit per pergjigjen-
Ky ushtrimi ketu ne youtube -nga nje Light worker me qiri- https://www.youtube.com/watch?v=P3M-LuTRfcI-A mund te funksionoj  per projeksionin astral?
Shikoe njeher po dite anglisht dhe me kthe pergjigje/ e kam bere po se di sa dite mund te kerkoj kjo gje.
55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


261


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ushtrim me flakën e Qirit Empty Re: Ushtrim me flakën e Qirit

Mesazh  Zotron prej 24.11.19 0:10

Magus shkruajti:
Little Professor shkruajti:
Magus ku ushtrim per cfare sherben sipas teje se une kam degjuar qe sherben per hapjen e syrit te trete dhe te udhetimit astral.

Zhvillon intuiten, te keni nje mendje te qete, pastron syte duke forcuar muskujt e tyre dhe permireson vizionin dhe kujtesen. Po ashtu ndihmon per te luftuar pagjumesine.

Por ekzistojne disa ushtrime te tjera me te avancuara me qiri qe ndihmojne ne hapjen e syrit te trete.

???
Zotron
Zotron

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ushtrim me flakën e Qirit Empty Re: Ushtrim me flakën e Qirit

Mesazh  Cimi Elezi prej 24.11.19 14:53

Qirit apo qiririt??? :joy::joy::joy:
Cimi Elezi
Cimi Elezi

144


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ushtrim me flakën e Qirit Empty Re: Ushtrim me flakën e Qirit

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi