Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Faqja 2 e 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty pershendetje

Mesazh  ilgi prej 28.07.13 10:56

Mbreme pashe nje enderr te cuditshme.

Sikur une dhe vellai im ishim ne nje dasem dhe ne ate dasem ishte nje vajze. Ne realitet ate vajze familja ime ka dashur tia jepte per nuse vellait tim,gjithshka ishte ne rregull vajza dhe familja rane dakort,por ne momentin e fundit nuk e di cfare ndodhi dhe kjo gje u prish. Ne enderr kjo vajza nuk ishte as pozitive dhe as negative,por vetem rrinte dhe shikonte. me pas dasma u zhduk dhe u gjendem ne nje dhome ku po debatonim me disa burra te keqinj. ata donin te vrisnin ''Henorin'' dhe ta zevendesonin me nje tjeter.

Henori ishte nje dre.Njelloj si ata dreret e veriut. une i kundershtoja sepse ishte dicka e padrejte,por ata nuk donin tia dinin.vellai im u inatos dhe donte te rrihte ate burrin e keq,por dy burra te tjere e bajten per krahesh. ajo vajza qendronte aty dhe vetem shikonte,dukej e friksuar dhe e cuditur, dukej sikur kishte ardhur te zbulonte dicka. me pas une shkova te dreri HENORI dhe ai po flente une u shtriva dhe e perqafova. ajo vajza bashke me babain e saj qe kishte nje pamje tjeter, por kishte te njejten zemer,vetem pamja ndryshonte.ata po ecnin ne nje koridor dhe pane ne nje dhome qe ishte bosh dhe isha vetem une me drerin qe e kisha perqafuar.

vajza ndenji te dera perseri e cuditur, babai i saj erdhi dhe me vendosi doren ne sup dhe me buzeqeshi.nga ajo buzeqeshje une kuptova qe donte te thonte qe : "Gjithshka do shkoje mire''. me pas henori hapi syte dhe dukej sikur renkonte.
me pas u zgjova. a mund te me thoni se cfar kuptimi ka dasma,tentativa per vrasje,dreri,ajo vajza dhe emri HENOR???

ilgi

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty enderr e quditshme

Mesazh  nora123 prej 31.07.13 10:40

Kam par enderr sikur nje njeri qe nuk e njoh se kam par kurr me par beri aksident trafik un dhe nena ime u munduam ti ndihmonim nena ime i jepte uj dhe ai thoshte po me dhemb gjoksi,pas pak ai vdiq,me pas un isha ne nje korridor te gjat ishte shum erresir aty kishte edhe dhoma ne fund te korridorit ishte nje televizor ose kompjoter sjam e sigurt u mundova ta fiki por nuk munda gjat gjith endrres kisha shum frik.
Kur u zgjova isha shum e friksuar.
a dini qfar do te thot kjo enderr? ju faliminderit per pergjigjiet.

nora123

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  annamegi prej 05.08.13 14:27

Pershendetje, do te doja te me pergjigjeshit per nje pyetje: C'kuptim ka te shohesh ne enderr te gjithe te afermit me te ngushte (hallat ,xhaxhallaret dhe femijet e tyre ) ne lidhje me nje ngjarje qe e kam menduar edhe ne te vertete?
Faleminderit!

annamegi

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 07.08.13 0:14

armiri shkruajti:Pershendetje z.Tanki.Cdo te thote te shohesh ne enderr pula,bashke me zogjte e tyre?Ishte mbushur vendi plot me pula te bardha dhe me zogj pulash?
 Pula si Qenje Natyrore ne Enderr Simbolizon Pa'Qendrueshmerin dhe Naivtetin !  ndersa te shohesh  vezet dhe zogjet e pulave simbolizon nje Familje me plot Frute te Begata.

Tanki

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty a mund te ma shpjegoni cdo te thot kjo enderr

Mesazh  arlind123 prej 12.08.13 14:52

shikoj sh shpesh ish te dashuren e pare qe kam pasur nuk e mendoj fare gjat dites po ne enderr e shoh sikur jemi te dy me perkedhel e shikoj te qeshur ..

arlind123

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty pershendetje

Mesazh  aqua prej 12.08.13 23:07

zotri tanki12 endrra ime ishte isha ngjum u zgjova dola ne balco te dhomes sime po aty menjeher pash ndertes n'skejt balkonit jo nje plot tjera sikur nje bot jeter sikur ishin ne flak ato ndertesa pastaj isha sikur duke fluturuar per ne qiell po diqka me shtynte dhe sa shkoja me nalt tek nje drit e madhe fryma mu zinte dhe pastaj heqa dor u zgjova qka dmth kjo ?

aqua

85


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty pershendetje

Mesazh  SecretGuy prej 14.08.13 14:48

Kam pare ne enderr nje shok i cili me ka vdekur para disa javesh. Ne enderr nuk e dija qe ai kishte vdekur. Ne ishim ne nje tavoline dhe po hanim drek me te gjithe shoqerine tone. Ai ishte i lumtur dhe qeshte gjith kohes po ashtu dhe ne. Une preva buken time dhe e ndava ne feta. Pash qe buka e shokut tim te vdekur ishte jo e mire si e djeshme dhe i thash qe te merrte nga buka ime. Buka ime ishte e ngrohte dhe e sapo bere. Mora buken time dhe ia dhash atit. Ai filloj ta hante dhe e shijoi.
Ju lutem a mund te me thoni cfare do te thote kjo enderr! Ju falemiderit

SecretGuy

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 16.08.13 3:30

Crash shkruajti:pershendetje kam par ne enderr qe kisha disa papuqe mbathur dhe disa qorape ne shkoll pastaj shoqja ime me tha se ato jan te miat un se besova kur i pash ishin te sajat pastaj u zgjova nga gjumi ishte vetem nje enderr po me e rendsishmja ishte se un kur shkova ne shkoll ne realitet ajo vajza kishte po te njejtat qorape dhe papuqe me interpretoni qfar domethie ka kjo enderr
Do deshiroja te ma rrefenit Endrren me Detajisht por Gjithsesi disi e Kuptova , Endrra juaj kishte te bente me nje Paran'Djenje dhe kjo ne anen tjeter Interpretohet me Lidhshmerin Shpirterore mes shoqes suaj dhe juve .

Simbas nje HIPOTEZE tjeter mund te spjegohet se ju ne qorapet dhe papuqet e shoqes tuaj jeni fiksuar me herret para se ta shihnit ne enderr por per shkak te ngarkesave ne Tru e keni harruar dhe ajo ju eshte shfaqur ne Gjum .

Tanki

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Luli prej 16.08.13 12:24

Dedolo shkruajti:mesa shof endra ime spaska shpiegim S:
Kjo me shume duket si nje udhetim astral sesa nje enderr e zakonshme.

Luli

884


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 16.08.13 22:42

Dedolo shkruajti:mesa shof endra ime spaska shpiegim S:
Patjeter qe edhe endrra jote do te ket Spjegim por kurr ti vije radha !
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  aqua prej 16.08.13 23:33

nuk ma mer mendja qe ishte udhetim astral , ja nje arsye sepse udhetimin astral kam provuar te bej po munda te largohem nga trupi 2 metra jo me gjat ,perseri u ktheja ne trup ishte shum zor nuk edi pse ndoshta mduhet koh per ta perfeksionuar edhe ate , gjithsesi flm per mendimin tuaj zotri presim tanku qfar do thot
aqua
aqua

The way we trawel

85


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Pershendetje , Ju lutem mi shpjegoni keto endrra

Mesazh  IndigoStar prej 20.08.13 16:55

Te lutem mi shpjegoni dot keto 3 endrra

1) une jam fans i Skuadres Italiane te futbollit Inter me kapiten Javier Zanetti .... edhe isha ne fund te nje mali dhe ca zera me thoshin behu si Javier Zanetti kap majen e malit ai gjendet aty dhe une fillova te ngjitesha si alpinist por pa mjete sigurie dhe arrita te ngjiten deri ne fund dhe ne maj ishte nje si guve tunel dhe u futa ne ate tunel por se kuptova a ishte drite apo erresire vec me doli gjumi


2) sikur si forme primaide per lart ishin rreshtuar ca te aferm te mite nga mami .... de nga fundi i piramides ishin ne rradhe 2 hallat e mamit qe kane vdekur .... dhe sikur filloj te me godas halla e madhe e mamit me luge ne koke por nuk ndjenja dhimbje te fort shume te vogel ... dhe sikur i tha halla tjeter e mamit qe ka vdek para nje viti ... lere ate se eshte biri yne ...


3) kur u ula te fle pa e kuptuar fillova te enderroja per vajzen e enderrave te mija pastaj me doli sikur po ecnin drejt nje rruge pastaj .... nga nje koder me doli DJALLI nje perbindesh me flet qe po na ndiqte por une e mbaja perdore ate ,,, ishte nje vajze e bukur shume bukur bjonde ... kur ktheja koken pas e shiko tek afrohej por une se leshoja vajzen duke vrapuar e mbaja vec me afer vetes per siguri deri sa arritem afer nje shkembi dhe aty me doli gjumi se sikur ishim ne nje shemb te lart shuuuuuuum sikur poshte shikoja qytet te madh si Tirana prsh meqe po ta krahasoj me shume ndertesa por vazhdoja ta mbaja afer ate vajzen dhe me doli gjumi .....
IndigoStar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Pertshendetje....

Mesazh  OLAa prej 21.08.13 12:47

Kam pare ne enderr sikur isha shtatzane(ne te vertet jam vajze beqare) dhe shoqerohesha me nje vajze tjeter shtatzane(qe nuk e njihja). Ishim ne nje shtepi plot me njerez qe si njihja.ishim te ulur ne nje tavoline qe po shtrohej buka dhe prane meje u ul nje cun shume simpatik me pak mjeker qe e njihja e po bisedoni(ne jeten reale nuk e njoh). Dhe gjithe endrra nje lemsh i vertet...
OLAa
OLAa

Smile

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 22.08.13 18:12

full moon shkruajti:ju lutem mund te me interpretoni kuptimin e kesaj endrre sepse ka shum rendesi per mua ,sikur po ecja ne nje rruge me shoqen time te ngushte dhe papritur pashe shtepine e personit qe dua por ai nk esht ne dijeni te ndjenjave te mija, sikur kjo shtepi nk kishte as dyer as dritare dhe ai po hiqte nga muri nje ore te vjeter dhe ne vend te saj vuri nje te re , ju lutem do ju isha sh mirenjohese po te ma shpjegonit. full moon
Pershendetje Moon .... Kjo endrra juaj mund te Interpretohet shum leht , shqoja e ngushte ne enderr pasqyron besimin tuaj per perkrahje qe keni ju per te , anda nuk ju le vetem as ne Enderr !!!

Ndersa Personi qe dashuroni me pershkrimin e shtepis se tij qe e bet , konkludon ne zbrazetin e tij Shpirterore dhe mungesen e dashuris qe ka tek ju dhe ora e re qe e ka vendosur simbolizon se ai eshte ne ndjekje te nje jete te rre .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Ndonje Pergjigje

Mesazh  IndigoStar prej 23.08.13 1:53

Ndonej Pergjigje Per Endrrat e mia :/
IndigoStar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Ju lutem

Mesazh  IndigoStar prej 23.08.13 1:55

Jute lutem po pres
IndigoStar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 24.08.13 2:55

ThePirust99 shkruajti:Ndonej Pergjigje Per Endrrat e mia :/
Kurr ti vije rendi !
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty jU LUTEM MA SPJEGONI PAK...

Mesazh  OLAa prej 24.08.13 23:45

PERSHENDETJE,
Une kam pare ne enderr sikur isha ne gjume dhe degjoja ezanin te kendonte(apo hoxha se nuk e di me saktesi si i thuhet) dhe thosha duhet te ngrihem te lutem per gjerat qe dua se eshte mire po sikur nuk mund ti hapja dot syte. Dhe keshtu qe vazhdoja i thoja lutjet si neper gjume por shpirterisht po ndihesha shume mire. Kur u zgjova me zor e kuptova nese ishte realisht enderr apo e vertet (prane shtepis nuk kam asnje xhami qe te me bente te dyshoja qe me te vertet e kam degjuar ne gjume)....Ju lutem me ndihmoni pasi po bej ca kohe qe po shohe ca endrra vertet te cuditshme si psh: biseda me njerez qe si njoh po me duken shume familjar, Veten shtatzan apo e ngecur mes nje turme njerezish, etj.. Ju flm pres pergjigje
OLAa
OLAa

Smile

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty enderr me numra

Mesazh  Sara83 prej 25.08.13 9:47

Cdo te thot numri 11 ne enderr ? e pashe mbreme...por s'esht hera e pare !!
Sara83
Sara83

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Armiri prej 25.08.13 13:51

Pershendetje z.Tanki.Nje nate pashe ne enderr babin tim,i cili ka 1 vit qe ka vdekur nga infarkti kardiak.Ai ishte ne shtepi,dhe une u zemerova me te,derisa arrita qe ta vrisja me nje "shpate".Shpaten e ngula ne anen e djathte te tij,nga ana e veshkave,por ajo doli ne zemren e tij,ne kraharorin e majte dhe u hap plage.Pas ketij veprimi,u pendova shpirterisht,dhe e derguam ne spital,por ai shpetoj,nuk vdiq.Une qaja,sepse isha penduar per kete veprim.Por ai me ngushellonte duke me thene qe skam bere asgje te keqe.Pastaj erdhi policia dhe me mori,sepse kisha bere krim,se kisha plagosur babin.Babai im qante vazhdimisht,dhe u thonte policeve qe une nuk kisha bere asnje krim.Gjate kohes qe policet me shoqeronin per ne komisariat,na ndiqnin edhe shume njerez nga mbrapa,te cilet disa qanin per mua,sepse po arrestohesha,kurse te tjeret rrinin ne heshtje.Komisariati ku me dergoj policia ishte nje vend ne majen e nje mali,ku poshte rridhte nje lume blu qe gjarperonte.Ne fund te endrres policet tentuan te me prangosnin,por prangat ishin te vogla dhe nuk mi zinin kycet.Ndersa babai im rrinte jashta dhe me priste i perlotur.
Armiri
Armiri

13


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty nje shpjegim ju lutem

Mesazh  elsi87 prej 27.08.13 7:18

sikur dola nje xhiro me motorrin tim dhe per nje cast po kaloja semaforin me te kuq por mbrapa meje ishin dy veta me nje motorr dhe sapo kalova une pashe nje autobus  qe po vinte.une kalova dhe po ecja vetem kur degjova zhurme dhe ktheva koken dhe pashe shume njerez mbrapa autobusit .njerin prej atyre e kishte care koken dhe sikur ishte cmendur dhe sikur i erdhen njerezit atyre dhe nga fundi po qaja dhe une sic qanin dhe ata ne enderr....
elsi87
elsi87

!!!!!!!!!!!!!!!

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 29.08.13 2:47

ilgi shkruajti:
Kam pare nje enderr me shume se 1 here. Heren e pare e pash kur ndertova shtepine e re dhe heren e fundit mbreme. ne enderr pashe shtepine time sic ishte e ndertuar dhe e bukur,por qe kishte edhe nje kat tjeter (shtepija ime eshte 3 ka) d.m.th pash ne enderr sikur kisha edhe nje kat tjeter por nga jasht nuk ishte e dukshme.Ate kat babi e pat lene te parregulluar sepse tha qe kur te kemi kohe.edhe pse ishte kati me i prishur me i keqi mua me pelqente shume dhe me jepte emocione te papara.une vendosa te ngjitem atje , por shkallen mezi te mbanin i gjithe kati ishte i ndertuar nga derrasa te prishura dhe te kalbura,une sa here qe ngjitesha shkallet ishin gati te prisheshin,dyshemeja ishte cope-cope,disa pjese binin. Ky kat kishte vetem nje dhome te rregulluar dhe aty jetonte nje vajze. ajo jetonte aty qe nga momenti i pare qe ishte ndertuar shtepija d.m.th afersisht 2 vjet. Ajo doli nga dhoma e saj dhe vinte ne drejtimin tim e trembur por kur un shkelja ne shkalle ose ne dysheme ato rrezikonin te shembeshin ndersa kur shkelte ajo dukeshin ne rregull.ne momentin qe u shfaq vajza me floke te shkurter dhe te gjata une nuk e ndjeva me prezencen time ne ate enderr por ama kisha perseri nje emocion qe nuk e kisha provuar me pare. shtoj qe vajza nuk me shihte mua sepse une u zhduka ne castin qe doli ajo.
 Pershendetje , Shtepia ne Enderr Paraqet Peronalitetin tuaj , Ndersa Mbrendesia e Shtepis paraqet qendrimin e juaj karshi botes se Jashtme. Shtepia 3 Kat ne ender Nen-Kupton Siguri , Baze dhe Vlera. Tani nese e shihni 1 Kat te perishur kjo aludon se nje Mendje'Lehtesi e juaja do te Sjell Fatekeqsi dhe me se miri e tregon Femra qe ju shfaq ne Enderr dhe e cila paska ecur e trembur drejt jush .

'Femra e Panjohur' ne Enderr paraqet Dashurin apo simpatin e fshehur qe te tjeret kan per ty dhe sidomos Mos'Shikimi i saj drejt jush do te thot se ju do humbni dashuri nga disa njerez ne aspektin e Etikes .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  ilgi prej 29.08.13 17:48

Shume faleminderit z.Tanki
ilgi
ilgi

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 04.09.13 3:54

Mission shkruajti:Pershendetje,mundet te interpretoni se cfare domethenie ka kjo enderr..
pashe ne ender sikur ne diten shkaterrimit te tokes(ne diten e kiametit),pasi c'do gje po shkaterroheshe dhe nuk kishte asnje mundesi qe te mbijetoje.Ne ate momente me shfaqet para syve nje engjell,duke me then se tani erdhi koha qe te njohesh zotin tende!
Nuk arrita ta kuptoj se si aq shpejte u gjenda perball nje drite shume te shendritshme,permes se ciles me shfaqet nje qeneie me trupin e nje njeriu rreth 130 cm por fytyren nuk mude ta shhija.
Une u habita shume nga ajo qe po shikoja,dhe po mendoj se si ka mundesi qe zoti kishte kaq permasa te vogla.
Dhe fillova te qaja shume kisha nje etje shume te madhe per te qare sa qe nuk ngopesha,nje gezim i mathe  ndjehesha sikur po plotesohesha.


Ne qofte se shihni Shkaterrimin e Tokes ateher  ne nje te ardhme jo shum te larget do te keni rrast vdekje ne Familje, te Aferm apo ne rrethin e ngusht shoqerore.

Ndersa Engjulli ne anen tjeter simbolizon Ngushellimin dhe nese Engjulli ju ka then se tani erdhi rrasti ta njihni Zotin tuaj , ateher ju do te jeni te gatshem ti zbuloni edhe shum mistere te atij personi edhe pse ne te vertet ai nuk ishte Zoti por Parandjenjat e juaja ne Enderr !

Etja gjithashtu pasqyron dashurin e juaj te madhe qe kishit per ate person , ndersa gezimi konkludon se mbas nje kohe ndoshta te gjat Pikellimi ju ne jeten Publike do te jeni Fatlum .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty shpjegimi i endrres time

Mesazh  mario101 prej 04.09.13 14:13

pershendetje ! jo me larg se dje kam pare nje enderr qe nuk di si ta deshifroj.... sikur isha ne nje vend me nje shok timin dhe nje djal te vogel (nuk me kujtohet as si emer as si fytyre) , po benim muhabet dhe papritur errsohet gjithcka dhe ne fillojm e ngjitemi neper ca shkalle ''mermeri'' ... tek po ngjiteshim ne te djathten tone ishin 2 qen (ishin thjesht figurante sepse po shikonin punen e tyre) dhe dy qener te tjere qe ishin poshte dhe po ngjitnin shkallet (qente ishin 2 te bardhe dhe 2 portokalli)..... ju lutem kush ma shpjegon kte endrren ?
mario101
mario101

Dy eshte me shume sesa nje!

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 08.09.13 4:52

Lei shkruajti:Pershendetje Tanki
Kam pare ne enderr rreth ores 2 e 30 te mengjesit isha shtrire ne te njejtin pozicion si ne enderr dhe tv ndezur ne te njejtin stacion dhe me shfaqet nje plake e veshur me te zeza e ulur ne karrige dhe me qeshte neper dhome bashk me kete plaken ishin dhe dy femije te vegjel nje djale dhe nje vajze diku me moshe 2 dhe 4 vjec ,,vajza vinte drejt meje dhe me vinte duart ne fyte ndersa djali qendronte ne cepin e krevatit dhe me shikonte,nderkohe qe kjo vajza e Vogel me mbyste dhe tentoja ta largoja I thoja asaj plakes qe vetem qeshte (pse me vjen Ketu cfare te kam bere,dhe ajo me Thot :Une quhem Pashuka Nishigan dhe filloj perseri te me qeshte),u zjova dhe mu mor fryma dhe zemra me rrinte foort
Nese shihni ne enderr nje Plake me te zeza kjo do te thot se ju do te vdisni para bashkeshortes suaj , ndersa ne qofte se shihni femij qe ju rrethojn dhe deshirojn te ju vrasin pa marr parasysh a kan qen djem apo vajza ateher kjo tregon Pa'Fuqieshmerin tuaj per ti perballuar problemet brenda dhe jasht familjes .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 16.09.13 3:16

ilgi shkruajti:Mbreme pashe nje enderr te cuditshme.

Sikur une dhe vellai im ishim ne nje dasem dhe ne ate dasem ishte nje vajze. Ne realitet ate vajze familja ime ka dashur tia jepte per nuse vellait tim,gjithshka ishte ne rregull vajza dhe familja rane dakort,por ne momentin e fundit nuk e di cfare ndodhi dhe kjo gje u prish. Ne enderr kjo vajza nuk ishte as pozitive dhe as negative,por vetem rrinte dhe shikonte. me pas dasma u zhduk dhe u gjendem ne nje dhome ku po debatonim me disa burra te keqinj. ata donin te vrisnin ''Henorin'' dhe ta zevendesonin me nje tjeter.

Henori ishte nje dre.Njelloj si ata dreret e veriut. une i kundershtoja sepse ishte dicka e padrejte,por ata nuk donin tia dinin.vellai im u inatos dhe donte te rrihte ate burrin e keq,por dy burra te tjere e bajten per krahesh. ajo vajza qendronte aty dhe vetem shikonte,dukej e friksuar dhe e cuditur, dukej sikur kishte ardhur te zbulonte dicka. me pas une shkova te dreri HENORI dhe ai po flente une u shtriva dhe e perqafova. ajo vajza bashke me babain e saj qe kishte nje pamje tjeter, por kishte te njejten zemer,vetem pamja ndryshonte.ata po ecnin ne nje koridor dhe pane ne nje dhome qe ishte bosh dhe isha vetem une me drerin qe e kisha perqafuar.

vajza ndenji te dera perseri e cuditur, babai i saj erdhi dhe me vendosi doren ne sup dhe me buzeqeshi.nga ajo buzeqeshje une kuptova qe donte te thonte qe : "Gjithshka do shkoje mire''. me pas henori hapi syte dhe dukej sikur renkonte.
me pas u zgjova. a mund te me thoni se cfar kuptimi ka dasma,tentativa per vrasje,dreri,ajo vajza dhe emri HENOR???
Pershendetje tani Darsma ne Enderr Aludon ne rritjen e problemeve te perditshme ne buxhetin tuaj dhe pikerisht paraqitja e vajzes ne Dasem do te thot se ju do te shpenzoni shum dhe qendrimi i saj as e buzeqeshur e as e hidhur do te thot se shpenzimet tuaja do te jen mesatare ne gjera te caktuara .

Ne anen tjeter tentativa per vrasjen e drerit shpjegon se ju do te ndodheni para nje rreziku te madh ndersa vet Dreri ne enderr do te thot se do posedoni nje mireqenie gjat afrimit te asaj Fat'Keqsie dhe nuk do te keni asnje demtim material apo fizik .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 23.09.13 3:20

nora123 shkruajti:Kam par enderr sikur nje njeri qe nuk e njoh se kam par kurr me par beri aksident trafik un dhe nena ime u munduam ti ndihmonim nena ime i jepte uj dhe ai thoshte po me dhemb gjoksi,pas pak ai vdiq,me pas un isha ne nje korridor te gjat ishte shum erresir aty kishte edhe dhoma ne fund te korridorit ishte nje televizor ose kompjoter sjam e sigurt u mundova ta fiki por nuk munda gjat gjith endrres kisha shum frik.
Kur u zgjova isha shum e friksuar.
a dini qfar do te thot kjo enderr? ju faliminderit per pergjigjiet.
Kjo mund te lidhet me nje Shqetesim tuaj te Perditshem e cila gjat gjumit dhe posaqerisht ne enderr paraqitet ne forma te ndryshme. Ne anen tjeter po shikuat nje njeri te panjohur qe po vdes do te thot se dikujt i keni shkaktuarr dhimbje pa qen ne dijeni .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Muneer prej 23.09.13 23:10

Kete enderr e kam pare vitin e shkuar ne dhjetor:

Jam i ulur ne oborrin e shtepise sime me nje shokun tim perpara dhe po shikonim nje aparat fotografik! Ne ate moment veshtrova ne qiell dhe pashe qe rete e bardha po beheshin te zeza me shpejtesi. Njera nga rete e zeza filloi te levizte si gjarper dhe te ulej poshte, nga une! Nga frika e madhe futem ne shtepi dhe mbyll deren por nje mjergull e zeze futet poshte deres. Ne ate moment mu duk se ishte fundi dhe bertas lailahinallah pasi kisha degjuar ne nje liber se kjo i largon te keqijat. Pas kesaj e gjej veten ne krevatin tim qe kam pasur kur isha i vogel, dhe si per cudi ndjej qe shpirti im po ndahej nga trupi dhe kerkonte te fluturonte tej, E provoi heeren e pare u nda per pak kohe por u rikthye ne vend e provoj heren e dyte tek po ndahej zgjohem nga gjumi, dhe ve re se trupi im ishte ne te njejtin pozicion si tek enderra ne krevat, dhe dora e djathte ishte mpire dhe po me bente miza.
Muneer
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  BloddyRibbon prej 24.09.13 22:52

Qkemi Tanki.....Kam pare nje ender sikur isha duke u kaluar nje mal dhe ku ne prag te malit ishin shum ura..Pasoi qe kalova njeren dhe kisha ndjenjen sikur isha ne nje dimension tjeter nga kjo bote...isha qene shume mirenjohes nese e spjegoni kete ender.....
BloddyRibbon
BloddyRibbon

14


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 01.10.13 1:52

annamegi shkruajti:Pershendetje, do te doja te me pergjigjeshit per nje pyetje: C'kuptim ka te shohesh ne enderr te gjithe te afermit me te ngushte (hallat ,xhaxhallaret dhe femijet e tyre ) ne lidhje me nje ngjarje qe e kam menduar edhe ne te vertete?
Faleminderit!
Te shohesh ne Enderr te Afermit do te thot se do keni mardhenje te fshehta me shum persona mbrenda trungut Familjar ose Fisnore te juajin. Ndersa sipas nje Kend'Veshtrimi tjeter ajo gjithashtu mund te interpretoj edhe personalitetin tuaj te shumngjyrshem qe ne enderr shfaqet ne forme Femiu , Gruaje apo Xhaxhai !
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 03.10.13 4:14

arlind123 shkruajti:shikoj sh shpesh ish te dashuren e pare qe kam pasur nuk e mendoj fare gjat dites po ne enderr e shoh sikur jemi te dy me perkedhel e shikoj te qeshur ..
Te shikosh Ish te Dashuren ne Enderr do te thot se Kujtimet kurr keni qen se bashku me te ende nuk ju jan zhlyer nga Memoria juaj dhe keshtu qe ato paraqiten gjat nates ne enderr.
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 09.10.13 13:21

Dedolo shkruajti:zotri tanki12 endrra ime ishte isha ngjum u zgjova dola ne balco te dhomes sime po aty menjeher pash ndertes n'skejt balkonit jo nje plot tjera sikur nje bot jeter sikur ishin ne flak ato ndertesa pastaj isha sikur duke fluturuar per ne qiell po diqka me shtynte dhe sa shkoja me nalt tek nje drit e madhe fryma mu zinte dhe pastaj heqa dor u zgjova qka dmth kjo ?
Pershendetje Dedolo nese ne enderr sheh nje ndertese ateher kjo do te thot se i ke ven vetes jo nje por disa qellime sipermarese dhe ambicioze, ne anen tjeter sipas Frojdit disa ndertesa ne flak e kan kuptimin e seksualitetit mashkullore qe paraqet disa Organe gjenitale dhe Tymi apo 'Flaka' mastrubimi . Por ne qofte se ne Enderr e sheh veten duke fluturuar mbi ne vend te shkaterruar siq e permende me lart ateher kjo interpretohet se ne jeten reale ndodheni ne nje mjedis te zymt .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  aqua prej 09.10.13 14:58

Tanki shkruajti:Pershendetje Dedolo nese ne enderr sheh nje ndertese ateher kjo do te thot se i ke ven vetes jo nje por disa qellime sipermarese dhe ambicioze, ne anen tjeter sipas Frojdit disa ndertesa ne flak e kan kuptimin e seksualitetit mashkullore qe paraqet disa Organe gjenitale dhe Tymi apo 'Flaka' mastrubimi . Por ne qofte se ne Enderr e sheh veten duke fluturuar mbi ne vend te shkaterruar siq e permende me lart ateher kjo interpretohet se ne jeten reale ndodheni ne nje mjedis te zymt .
keni te drejte deri diku perveq asaj ku flet per frojdin,por gjithsesi flm per mendimin tuaj edhe pse ishte lucid dream.
aqua
aqua

The way we trawel

85


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 09.10.13 20:31

Dedolo shkruajti:keni te drejte deri diku perveq asaj ku flet per frojdin,por gjithsesi flm per mendimin tuaj edhe pse ishte lucid dream.
E di por ajo ishte sipas Pik'Pamjes se Prof.Frojdit si nje nder Psikologet me te medhenj ne Historin e Njerezimit ku ne te hynin edhe Studimet e Endrrave qe kan te bejn me Etiken dhe Seksin .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Muneer prej 09.10.13 20:41

Po shikoja ne enderr kur isha ne gjume sikur po perqendrohsha ne syrin e 3te, ne nje moment shikoj ato rrathet e hipnozes qe vijne duke u zvogeluar ne qender, kaloj rrethin e qenderres dhe ndodhem ne astral. Rri pak ne astral dhe me vone zgjohem.. Any idea?
Muneer
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  kingmagjik prej 13.10.13 21:01

kam par ne enderr sikur isha ne vendin e punes dhe posa hapet dera dy shoqe vrapoj drejt meje per te me perqafuar une e anashkalova te paren dhe u hodha ne perqafim te dyten dhe kshtu filuam disi lidhjen edhe e lam takimin dhe ne momentin e takimit u zgjova . kjo ishte endrra pres pergjigjjen tanki
kingmagjik
kingmagjik

5


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 15.10.13 4:24

SecretGuy shkruajti:Kam pare ne enderr nje shok i cili me ka vdekur para disa javesh. Ne enderr nuk e dija qe ai kishte vdekur. Ne ishim ne nje tavoline dhe po hanim drek me te gjithe shoqerine tone. Ai ishte i lumtur dhe qeshte gjith kohes po ashtu dhe ne. Une preva buken time dhe e ndava ne feta. Pash qe buka e shokut tim te vdekur ishte jo e mire si e djeshme dhe i thash qe te merrte nga buka ime. Buka ime ishte e ngrohte dhe e sapo bere. Mora buken time dhe ia dhash atit. Ai filloj ta hante dhe e shijoi.
Ju lutem a mund te me thoni cfare do te thote kjo enderr! Ju falemiderit
Te shohesh shokun e vdekur ne Enderr kinse eshte i gjalle , ndersa ne Realitetin e perditshem ai eshte i vdekur ateher kjo do te thot se ende keni mbetur i tronditur nga vdekja e tij dhe se i gjith stresi qe keni perjetuar mbas vdekjes se ti ju eshte shfaqur ne enderr . Perndryshe Buka ne Enderr do te thot se ju friksoheni nga varferia dhe se keni probleme financiare ndonjeher qe ju kufizojne lirine .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 20.10.13 21:05

Lapsi shkruajti:kam pare ne enderr nje kryq te formuar nga yjet naten ne qiell .Pastaj ylli filloi te rrotullohej dhe ne mes te ketij rrotullimi del nje femije dhe bie ne toke. Ne fillim mu duk si meteor dhe u tremba
Ne qpfte se shikoni Kryq ne enderr kjo sipas pik'pamjes Krishtere do te thot se ju do te qliroheni nga gjdo shqetesim apo breng qe keni dhe kjo vlen edhe per ata qe i takojn nje Feje tjeter ! Ndersa Besueshmeria qendron tek ju.

Nese kryqi u formua nga yjet naten ateher kjo eshte nje pjes e imagjinates suaj e cila ne enderr paraqet frrymezim per te anuar nga me e mira , rrotullimi i tij dhe shendrimi ne femi tregon me persosmeri se ditet e jetes suaj ne te ardhmen do te jen te frytshme dhe te begata .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Luce prej 21.10.13 18:28

cfar eshte kur te kafshon ne qene te pellemba e dores
Luce
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

39


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty pershendetje

Mesazh  ilgi prej 24.10.13 8:46

kam pare ne enderr sikur une po biedoja me shoqet e mia te shkolla dhe ne ate moment vjen nje shoqja ime per te na thene qe kishte blere nje shilarse te madhe, dhe ne ate cast u shfaq shilarsja ,, kur ajo po na tregonte qe ku e kishte blere, dicka e padukshme e kapi njeren shilarese dhe e ngriti lart,, te gjithe ngelen te habitur,, mua me kapi tmerri dhe tash me vete ''SHEJTANI'' u duk sikur ajo gjeja e padukshme e kuptoi qe un e njoha dhe e kapi at shoqen time dhe e perplasi mbas meje , te dyja fluturuam disa metra larg . apo un doja te ngrihesha ajo gjeja ose ''SHEJTANI'' me kapi krahet gati per te me mbytur, dhe une thashe me vete ''BISMILAH'' dhe me leshoi e u zhduk. me pas para meje u paraqit nje xhami e madhe dhe e bukur qe rrethohej nga uji,, ishte shume e bukur, dhe ne ate moment u degjua nje kenge shume e bukur qe dilte nga xhamia dhe shoqeronte perendimin e diellit... ne ate kenge nuk jam ndjere kurre me mire , u ndjeva e relaksuar dhe e lehtesuar njekoheisht. cfare do te thote kur tmerri te pushton ne enderr??
ilgi
ilgi

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 24.10.13 16:04

ThePirust99 shkruajti:Te lutem mi shpjegoni dot keto 3 endrra  

1) une jam fans i Skuadres Italiane te futbollit Inter me kapiten Javier Zanetti .... edhe isha ne fund te nje mali dhe ca zera me thoshin behu si Javier Zanetti kap majen e malit ai gjendet aty dhe une fillova te ngjitesha si alpinist por pa mjete sigurie dhe arrita te ngjiten deri ne fund dhe ne maj ishte nje si guve  tunel dhe u futa ne ate tunel por se kuptova a ishte drite apo erresire vec me doli gjumi


2) sikur si forme primaide per lart ishin rreshtuar ca te aferm te mite  nga mami .... de  nga fundi i piramides ishin ne rradhe 2 hallat e mamit qe kane vdekur ....  dhe  sikur filloj te me godas halla e madhe e mamit me luge ne koke por nuk ndjenja dhimbje te fort shume te  vogel ... dhe sikur i tha halla tjeter e mamit qe ka vdek para nje viti ... lere ate se eshte biri yne ...


3)  kur u ula te fle pa e kuptuar fillova te enderroja per vajzen e enderrave te mija   pastaj  me doli sikur po ecnin drejt nje rruge pastaj .... nga nje koder me doli DJALLI nje perbindesh me flet qe po na ndiqte por une e mbaja perdore ate ,,, ishte nje vajze e bukur shume bukur bjonde ... kur ktheja koken pas e shiko tek afrohej por une se leshoja vajzen duke vrapuar e mbaja vec me afer vetes per siguri deri sa arritem afer nje shkembi dhe aty me doli gjumi se sikur ishim ne nje shemb te lart shuuuuuuum sikur poshte shikoja qytet te madh si Tirana prsh meqe po ta krahasoj me shume ndertesa  por vazhdoja ta mbaja afer ate vajzen dhe me doli gjumi .....
Pershendetje nese nuk prish pun dua ta di se nese keto endrra i keni par po ne te njejten Nate apo neper disa periudha te ndryshme ?


- 1) Endrra e par ka te bej me deshiren dhe pasionin tuaj qe keni per sportin, prandaj te shohesh nje idhuj tendin si Javier Zanetti do te thot se jeni shum te apasionuar ndaj SIERA A ose ndryshe futbollit italian. Ndersa Zerat se Bashku me Malin dhe  Tunelin kan te bejne me vendosmerin tuaj se deshironi apo jo ta ndqini rrugen e futbollisteve italian dhe ketu hyn edhe Lekundeshmeria juaj per te zgjedhur mes Futbollit dhe Punes.

- 2) Nese Shikoni ne Enderr Halla qe po ju Godet ateher kjo do te thot se ne koken e juaj do te vijn Ide te reja qe do te ju shendrisin dhe ngrisin Autoritetin tuaj mbrenda Familjes natyrisht nese preferoni ose jo ti shpalosni ato ndersa te qenurit e juve ne piramid to te thot se duhet te jepni maksimumin qe ta arrini majen e suksesit ne anen tjeter ajo intrepretohet se shum shpejt do te beni nje vizit tek Stomatologu.


- 3) Sa i perket Endrres se trete nese shikoni ne Enderr Vajzen per te cilen Enderroni dhe po ecni ne nje rrug te drejt bashk me te i bije se ajo ju jep nje lloj rekflektimi juve te cilen me shum mund ta ngjasojm me 'Shigjeten e Dashuris' apo ndryshe te 'Engjujve te Aferdites' per te cilen ju ne shikim te par me te gati sa nuk Hipnotizoheni por nese ne Endrren tuaj ju shfaqet Djalli ateher kjo interpretohet ne disa dispozita :
1. Ajo nuk eshte e interesuar aspak per ju dhe nuk i beni aspak pershtypje  2. Ne anen tjeter Djalli paraqet Armikun tuaj te Pa'Fuqishem i cili fshihet mbas disa personave te tjere dhe 3. Mund te interpretohet ndryshe edhe si Munges e Guximit tuaj ne disa probleme te caktuara ....... Ndersa Qyteti i madh me shum ndertesa ju njofton se duhet te qendroni larg nga ajo vajze per shkak se ajo ka lidhje dhe mardhenje seksuale me shum persona te tjere dhe se  tregues i ketyre jan Ndertesat qe ju i keni par ne gjum ku ne Enderr ato jan kallxues  te Organeve Seksuale te disa Individeve.
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Gjyshja e vdekur

Mesazh  emma anjka prej 25.10.13 12:58

Kam pare ne enderr gjyshen e vdekur sikur ishte ringjallur dhe me perqafonte, po ashtu i jepte te pinte qumesht bebes time... cfare kuptimi mund te kete?
emma anjka
emma anjka

life is a losing game

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 29.10.13 20:06

OLAa shkruajti:Kam pare ne enderr sikur isha shtatzane(ne te vertet jam vajze beqare) dhe shoqerohesha me nje vajze tjeter shtatzane(qe nuk e njihja). Ishim ne nje shtepi plot me njerez qe si njihja.ishim te ulur ne nje tavoline qe po shtrohej buka dhe prane meje u ul nje cun shume simpatik me pak mjeker qe e njihja e po bisedoni(ne jeten reale nuk e njoh). Dhe gjithe endrra nje lemsh i vertet...
Te shohesh ne Enderr kinse jeni Shtatezen dhe po Shoqeroheni nga nje Vajze tjeter Shtatezen , do te thot se moralin e keni shum te lart dhe se adhuroheni nga rrethi dhe shoqeria ne aspektin e Etikes dhe Zgjuarsis suaj .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Just-Me prej 29.10.13 20:35

Kam par ne enderr te afermin tim qe ka vdekur dhe ne enderr e dija qe kishte vdekur dhe pse sillej si te ishte i gjalle..cdo te thote kjo?
Just-Me
Just-Me

Magic World

14


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 03.11.13 19:18

OLAa shkruajti:PERSHENDETJE,
Une kam pare ne enderr sikur isha ne gjume dhe degjoja ezanin te kendonte(apo hoxha se nuk e di me saktesi si i thuhet) dhe thosha duhet te ngrihem te lutem per gjerat qe dua se eshte mire po sikur nuk mund ti hapja dot syte. Dhe keshtu qe vazhdoja i thoja lutjet si neper gjume por shpirterisht po ndihesha shume mire. Kur u zgjova me zor e kuptova nese ishte realisht enderr apo e vertet (prane shtepis nuk kam asnje xhami qe te me bente te dyshoja qe me te vertet e kam degjuar ne gjume)....Ju lutem me ndihmoni pasi po bej ca kohe qe po shohe ca endrra vertet te cuditshme si psh: biseda me njerez qe si njoh po me duken shume familjar, Veten shtatzan apo e ngecur mes nje turme njerezish, etj.. Ju flm pres pergjigje
Kete dukuri mund ta quajm ndryshe 'KOTJE' apo siq thuhet : ''Te ka zen Kotja'' eshte sikur nje lloj Makthi por e mira e saj eshte se personi nuk perfiton Shqetesime gjat kesaj faze ndonje : Frikesim, Problem me Organizmit ETJ !  Por ne qoftese Trupi juaj ishte i Ngurtesuar apo i Bllokuar ne ato momente dhe vetem syt keni mundur ti levizni ateher kjo eshte si pasoj e 'MAKTHIT ne Gjum' apo ndikimit te ndonje Demoni drejt per drejt tek ju , disa herr  paraqitet nga ndonje Shqetesim Psikik apo Lodhje Fizike. Ndersa Biseda me njerez qe nuk i njeh ne Enderr aludon ne Kurreshtjen tuaj per te pasur sa me shum njohuri rreth sekreteve qe te rrethojne .


Edituar për herë të fundit nga Tanki në 04.11.13 0:42, edituar 1 herë gjithsej
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 04.11.13 0:41

ThePirust99 shkruajti:Jute lutem po pres
Pritjes suaj i erdhi Fundi, Tri Endrrat e Juaja i kam Interpretuar para nje Jave !
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 06.11.13 2:40

Sara83 shkruajti:Cdo te thot numri 11 ne enderr ? e pashe mbreme...por s'esht hera e pare !!
Nese shihni zakonisht numrin 11 ne Enderr ateher kjo aludon ne muajin Nentore.

Me qe ne jemi ne Muajin Nentore ateher duhet te mendoni mir se cili eshte sekreti mes juve dhe ketij muaji, ne anen tjeter Nr. 11 eshte edhe numer Konspirativ dhe nderlidhet me Sulmet e 11/9 qe vet Nostradamusi e parashikoi kete date para 500 e ca viteve .

Por gjithsesi nuk ka edhe ndonje prove te sakt qe e verteton teorikisht se Numri 11 eshte Numer i Veqant !
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty ma spjego kete se qka do te thot

Mesazh  resident prej 07.11.13 15:14

kam pare enderr nje mace ngjyr hiri po ajo mace ishte barse ( shtatezene) ju lutem ma spjegoni se shka do te thot kjo.
resident
resident

tell me

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty haii :)

Mesazh  annu34 prej 08.11.13 16:24

km pa enderr skr ish i dashuri nk mund tm shihte, dmth un i dilja para ia beja m shenja mu para syve e thrrisja por ai nuk mund tm shihte thuajse isha fantazem por vtm per at se t tj me shihnin :/ ckptm ka ?
annu34
annu34

~~ Ajo Esht aq e bkr,aq perfekte Saqe nk arrij ta kuptoj Sesi Mund t'arrij dr aty
Te veshgosh profilin e saj, nuk po them thjesht ta shikosh,por ta vezhgosh t'thyet zemra, Nk arrin ta kuptosh ku qendron problemi,Cfar e bn ate aq te palumtur,Cfar e bn ate aq Depresionuese Te Lexosh sts-et e Saj,Ti kuptosh ato esht kaq...ughh://
Pastaj i shikon fotot, Jan secila m e qeshur se tjetra Por pse dreqin sia shof at buzqeshje nsy? Pse syt e saj kan gjithmon nota trishtimi?! ://, Nk mund t'them se TNJOH mjaftueshem:/ Por e di q Ti nk e meriton Asnje nga kto:)♥


2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty ca kuptimi kaaa?

Mesazh  annu34 prej 08.11.13 16:43

km par enderr skr po beja xhiro ne lagje me 1 shoqe (gj q se bj prej 2 vjetesh) dhe para meje me del ishi me shoket e tij, msheh nsy edhe ul koken pastj,un iki m vrap por shoqja ime mthot q ttshkojm ta takojm edhe un i them joo, por ajo iken e takon dhe futet te ajo 4-tershja q po qendronin ata, un ngela vetem dhe vendosa te shkoj te ata, fillova te flas me personat q ishin perreth dhe pastj i them ishit 'se ms flasesh ti m 'ai asqe m sheh dhe nk kthem prgj un filloj i gjuaj si me perkedheli dhe i therras ne emer, por ai asnji reagim prap skr nk ndiente dhe as degjonte asgje, me pas i dola para syve po e thrrisja ne emer dhe po ia beja me dor te syt por ai prap nk mund tm shihte,pra te gjith mshihnin por ai jo,thuajse isha fantazem me pas u largova me at shoqen dhe fillova te qaj
annu34
annu34

~~ Ajo Esht aq e bkr,aq perfekte Saqe nk arrij ta kuptoj Sesi Mund t'arrij dr aty
Te veshgosh profilin e saj, nuk po them thjesht ta shikosh,por ta vezhgosh t'thyet zemra, Nk arrin ta kuptosh ku qendron problemi,Cfar e bn ate aq te palumtur,Cfar e bn ate aq Depresionuese Te Lexosh sts-et e Saj,Ti kuptosh ato esht kaq...ughh://
Pastaj i shikon fotot, Jan secila m e qeshur se tjetra Por pse dreqin sia shof at buzqeshje nsy? Pse syt e saj kan gjithmon nota trishtimi?! ://, Nk mund t'them se TNJOH mjaftueshem:/ Por e di q Ti nk e meriton Asnje nga kto:)♥


2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 14.11.13 5:40

Armiri shkruajti:Pershendetje z.Tanki.Nje nate pashe ne enderr babin tim,i cili ka 1 vit qe ka vdekur nga infarkti kardiak.Ai ishte ne shtepi,dhe une u zemerova me te,derisa arrita qe ta vrisja me nje "shpate".Shpaten e ngula ne anen e djathte te tij,nga ana e veshkave,por ajo doli ne zemren e tij,ne kraharorin e majte dhe u hap plage.Pas ketij veprimi,u pendova shpirterisht,dhe e derguam ne spital,por ai shpetoj,nuk vdiq.Une qaja,sepse isha penduar per kete veprim.Por ai me ngushellonte duke me thene qe skam bere asgje te keqe.Pastaj erdhi policia dhe me mori,sepse kisha bere krim,se kisha plagosur babin.Babai im qante vazhdimisht,dhe u thonte policeve qe une nuk kisha bere asnje krim.Gjate kohes qe policet me shoqeronin per ne komisariat,na ndiqnin edhe shume njerez nga mbrapa,te cilet disa qanin per mua,sepse po arrestohesha,kurse te tjeret rrinin ne heshtje.Komisariati ku me dergoj policia ishte nje vend ne majen e nje mali,ku poshte rridhte nje lume blu qe gjarperonte.Ne fund te endrres policet tentuan te me prangosnin,por prangat ishin te vogla dhe nuk mi zinin kycet.Ndersa babai im rrinte  jashta dhe me priste i perlotur.
Nese keni par ne Enderr cilin do prind Babain apo Nenen qe ne Jeten Reale ju ka Vdekur. Ateher me kete nen-kuptojme se sa i madh ishte shqetesimi i juaj gjat kohes kurr ju vdiq babai.

Goditja e Babait me shpat ne zemer nga ana e juaj do te thot se Zemra e juaj ende po digjet dhe ju shpirterisht ndiheni te mallengjyer per te. Policet pasqyrojne familjen tuaj ndersa turma e njerezve qe ju kan ndjekur jan te pranishmit ne ceremonin e varrimin te tij. Ne anen tjeter po ti veshtrojme Literaturat Romake te Kohes se besimit Pagan ne Antikitet thuhej se nese e shihni ndonje prind qe ju ka vdekur ne gjum dhe kinse ai po ju jep nje Mesazh te mire dhe se ai apo ajo ju dashuron, ateher ju ne jeten e ardhshme do te shperbleheni me nje jet prej Mbreti apo Perandori por nese ju kan japur nje Mesazh te keq dhe mardhenjet mes juve dhe prindit tuaj ne Enderr kan qen te tensionuara ateher me kete konkludon se ju nuk do te jetoni gjat dhe se ne jeten tjeter mund te merrni formen e ndonje Shtaze te ndryshme apo Objekti .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 19.11.13 2:12

elsi87 shkruajti:sikur dola nje xhiro me motorrin tim dhe per nje cast po kaloja semaforin me te kuq por mbrapa meje ishin dy veta me nje motorr dhe sapo kalova une pashe nje autobus  qe po vinte.une kalova dhe po ecja vetem kur degjova zhurme dhe ktheva koken dhe pashe shume njerez mbrapa autobusit .njerin prej atyre e kishte care koken dhe sikur ishte cmendur dhe sikur i erdhen njerezit atyre dhe nga fundi po qaja dhe une sic qanin dhe ata ne enderr....
Ne qofte se ne Enderr e shihni veten duke ecur me motor dhe po kaloni semaforin me ngjyre te kuqe, ateher kjo interpretohet se ju po merreni me disa gjera te kota qe nuk ju bejn dobi dhe po i injoroni qastet joshese me : Te dashuren, Gruan apo Partneren tuaj te Punes ndersa sa i perket ndeshjes se autobusit dhe njeriun me koke te care !  

Ky eshte nje Mesazh qe ju paralajmeron qe te keni kujdes ne nje rruge te gjate qe do ta beni se shpejti .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 25.11.13 2:35

mario101 shkruajti:pershendetje ! jo me larg se dje kam pare nje enderr qe nuk di si ta deshifroj.... sikur isha ne nje vend me nje shok timin dhe nje djal te vogel (nuk me kujtohet as si emer as si fytyre) , po benim muhabet dhe papritur errsohet gjithcka dhe ne fillojm e ngjitemi neper ca shkalle ''mermeri'' ... tek po ngjiteshim ne te djathten tone ishin 2 qen (ishin thjesht figurante sepse po shikonin punen e tyre) dhe dy qener te tjere qe ishin poshte dhe po ngjitnin shkallet (qente ishin 2 te bardhe dhe 2 portokalli)..... ju lutem kush ma shpjegon kte endrren ?
Se pari nese e shini ne enderr shokun tek sa bisedoni ateher kujdesuni nga njerezit qe ju keni besim sepse do te ju godasin aty ku nuk e prisni, por kesaj ju bashkohet edhe erresira qe filloi te ju rrethoj dhe qe ne Enderr e ka Kuptimin me merzit dhe lajmet e keqija qe do te ju trokasin ne dere se shpejti. Sa i perket dy qenve te para qe sipas jush ishin figurante dhe qe po shikonin punet e tyre ata simbolizojne injorimin dhe pa'pergaditjen tuaj ndaj ketyre armiqieve. Ndersa ne Qofte se shikoni edhe 2 Qen te bardh dhe 2 te portokallt ateher me keta dy armiqet me ''te bardhe'' do te pajtoheni dhe do te nderoj fati ne te miren e juaj me ata 2 ish-armiq ndersa 2 Qenet me ngjyre Portokalli (qe ne jeten e perditshme parafytyrojne armikun e fshehur) do te ju len pasoja dhe kujtime te Keqija.

Thjesht me qudit Fakti se Endrra juaj eshte Kombinuar shum mire variant pas varianti.

Kalofshit mir
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Crash prej 27.11.13 19:11

Tanki mbase di ti komentosh endrrat kam par nje enderr ta tregoj vetem at pjesen interesante, u bei mengjesi dhe ende ishte nat dhe nuk po behej drit prisnim te gjith edhe NASA hulumtonte perse nuk po behej dita, jo dielli po hena e kishte tradhtuar token dhe ajo tani sikur ishte e pavarur sillej rreth diellit nuk sillej me rreth tokes, fillova te friksohesha tani thonim gjithmon do jetonim ne terr, nfakt e di qe driten me te madhe diten e ben dielli, po ashtu ne enderr me dukej sikur hena tani qe sishte me e tokes do rrinim gjithmon ne terr, pastaj pas pak e moren lajmin e mir hena ishte kthyer dhe dola ta shikoja por kur dola ajo nuk ishte e rrumbullaket por ne nje form tjeter , si mund te ma komentosh kte enderr
Crash
Crash

Mos dorëzimi eshte arritja drejt qellimit52


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Kuptimi

Mesazh  inaani92 prej 27.11.13 22:55

Cfar tregon puthja ne faqe
inaani92
inaani92

Be yourself

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty pershendetje

Mesazh  ida969 prej 29.11.13 0:19

kam par enderr isha shtatzen,nrealitet nuk jam dhe jam singel,qdon te thot kjo
ida969
ida969

une

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 29.11.13 0:54

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:Kete enderr e kam pare vitin e shkuar ne dhjetor:

Jam i ulur ne oborrin e shtepise sime me nje shokun tim perpara dhe po shikonim nje aparat fotografik! Ne ate moment veshtrova ne qiell dhe pashe qe rete e bardha po beheshin te zeza me shpejtesi. Njera nga rete e zeza filloi te levizte si gjarper dhe te ulej poshte, nga une! Nga frika e madhe futem ne shtepi dhe mbyll deren por nje mjergull e zeze futet poshte deres. Ne ate moment mu duk se ishte fundi dhe bertas lailahinallah pasi kisha degjuar ne nje liber se kjo i largon te keqijat. Pas kesaj e gjej veten ne krevatin tim qe kam pasur kur isha i vogel, dhe si per cudi ndjej qe shpirti im po ndahej nga trupi dhe kerkonte te fluturonte tej, E provoi heeren e pare u nda per pak kohe por u rikthye ne vend e provoj heren e dyte tek po ndahej zgjohem nga gjumi, dhe ve re se trupi im ishte ne te njejtin pozicion si tek enderra ne krevat, dhe dora e djathte ishte mpire dhe po me bente miza.
Te them te drejten Endrra juaj ngjan me shum me nje Enderr profetike ! Te shohesh ne enderr nje aparat Fotografik do te thot se eshte shenj e afrimit te mashtrimit dhe ju do te mashtroheni. Qielli se bashku me Universin ne Enderr Perfaqesojne mendimet e shumta te juaja, ndersa nese ngjyra e reve eshte nderuar nga e bardha ne te zeze kjo do te thot se ju keni perjetuar nje trishtim te vogel ne disa momente, por kaluese. Ndersa po ju Shfaq Gjarperi nga gjdo lloj vendi ne Enderr ateher ai eshte : Energji Sheruese, Burim i Dijes i Urtesise si dhe simbol i deshirave te juaja seksuale eshte gjithashtu ri'pertrirja e juaj e mbrendshme shpirterore : Lakmia, Zilia dhe Xhelozia. Ndersa ne anen tjeter sipas Religjioneve te ndryshme Monoteiste shfaqja e Gjarperit ne Enderr Interpreton 'DJALLIN' dhe Mashtrimet e Kurthat e tij ne jeten reale dhe kjo mund te pasoj me semundje, padrejtesi dhe shtim te armiqeve.

Ne anen tjeter kjo fjala 'lailahinallah' eshte nje fjale e nxjerr dhe e perdorur nga libri monoteist Kurani dhe me kete fjale Teoricientet Islamik pretendojne se largohen demonet, ndersa sa e vertet eshte kjo ? askush nuk e di. Shpirti dhe Trupi ne Enderr pasqyrojne Emocionet dhe Forcen.
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 14.12.13 20:46

BloddyRibbon shkruajti:Qkemi Tanki.....Kam pare nje ender sikur isha duke u kaluar nje mal dhe ku ne prag te malit ishin shum ura..Pasoi qe kalova njeren dhe kisha ndjenjen sikur isha ne nje dimension tjeter nga kjo bote...isha qene shume mirenjohes nese e spjegoni kete ender.....
Pershendetje se pari Mali ne Enderr karakterizon personifikimin tuaj si individ dhe aq me i madh mali vlerat dhe te bemat e juaja jan me te medha , ndersa sa i perket Ures ne prag te atij Mali ajo atribohet se po kaloni nga nje Faze Jetesore ne Fazen tjeter (siq e spjeguat edhe ju kinse po kaloj ne nje dimenzion tjeter) por kalimi i ures mund te interpretohet edhe ne nje lloj tjeter se nese kaloni nje ure keni ren ne kurthe .

(ne jeten reale natyrisht)
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 2 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi