Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Faqja 3 e 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty ca kuptimi kaaa?

Mesazh  annu34 prej 08.11.13 16:43

km par enderr skr po beja xhiro ne lagje me 1 shoqe (gj q se bj prej 2 vjetesh) dhe para meje me del ishi me shoket e tij, msheh nsy edhe ul koken pastj,un iki m vrap por shoqja ime mthot q ttshkojm ta takojm edhe un i them joo, por ajo iken e takon dhe futet te ajo 4-tershja q po qendronin ata, un ngela vetem dhe vendosa te shkoj te ata, fillova te flas me personat q ishin perreth dhe pastj i them ishit 'se ms flasesh ti m 'ai asqe m sheh dhe nk kthem prgj un filloj i gjuaj si me perkedheli dhe i therras ne emer, por ai asnji reagim prap skr nk ndiente dhe as degjonte asgje, me pas i dola para syve po e thrrisja ne emer dhe po ia beja me dor te syt por ai prap nk mund tm shihte,pra te gjith mshihnin por ai jo,thuajse isha fantazem me pas u largova me at shoqen dhe fillova te qaj

annu34

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 14.11.13 5:40

Armiri shkruajti:Pershendetje z.Tanki.Nje nate pashe ne enderr babin tim,i cili ka 1 vit qe ka vdekur nga infarkti kardiak.Ai ishte ne shtepi,dhe une u zemerova me te,derisa arrita qe ta vrisja me nje "shpate".Shpaten e ngula ne anen e djathte te tij,nga ana e veshkave,por ajo doli ne zemren e tij,ne kraharorin e majte dhe u hap plage.Pas ketij veprimi,u pendova shpirterisht,dhe e derguam ne spital,por ai shpetoj,nuk vdiq.Une qaja,sepse isha penduar per kete veprim.Por ai me ngushellonte duke me thene qe skam bere asgje te keqe.Pastaj erdhi policia dhe me mori,sepse kisha bere krim,se kisha plagosur babin.Babai im qante vazhdimisht,dhe u thonte policeve qe une nuk kisha bere asnje krim.Gjate kohes qe policet me shoqeronin per ne komisariat,na ndiqnin edhe shume njerez nga mbrapa,te cilet disa qanin per mua,sepse po arrestohesha,kurse te tjeret rrinin ne heshtje.Komisariati ku me dergoj policia ishte nje vend ne majen e nje mali,ku poshte rridhte nje lume blu qe gjarperonte.Ne fund te endrres policet tentuan te me prangosnin,por prangat ishin te vogla dhe nuk mi zinin kycet.Ndersa babai im rrinte  jashta dhe me priste i perlotur.
Nese keni par ne Enderr cilin do prind Babain apo Nenen qe ne Jeten Reale ju ka Vdekur. Ateher me kete nen-kuptojme se sa i madh ishte shqetesimi i juaj gjat kohes kurr ju vdiq babai.

Goditja e Babait me shpat ne zemer nga ana e juaj do te thot se Zemra e juaj ende po digjet dhe ju shpirterisht ndiheni te mallengjyer per te. Policet pasqyrojne familjen tuaj ndersa turma e njerezve qe ju kan ndjekur jan te pranishmit ne ceremonin e varrimin te tij. Ne anen tjeter po ti veshtrojme Literaturat Romake te Kohes se besimit Pagan ne Antikitet thuhej se nese e shihni ndonje prind qe ju ka vdekur ne gjum dhe kinse ai po ju jep nje Mesazh te mire dhe se ai apo ajo ju dashuron, ateher ju ne jeten e ardhshme do te shperbleheni me nje jet prej Mbreti apo Perandori por nese ju kan japur nje Mesazh te keq dhe mardhenjet mes juve dhe prindit tuaj ne Enderr kan qen te tensionuara ateher me kete konkludon se ju nuk do te jetoni gjat dhe se ne jeten tjeter mund te merrni formen e ndonje Shtaze te ndryshme apo Objekti .

Tanki

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 19.11.13 2:12

elsi87 shkruajti:sikur dola nje xhiro me motorrin tim dhe per nje cast po kaloja semaforin me te kuq por mbrapa meje ishin dy veta me nje motorr dhe sapo kalova une pashe nje autobus  qe po vinte.une kalova dhe po ecja vetem kur degjova zhurme dhe ktheva koken dhe pashe shume njerez mbrapa autobusit .njerin prej atyre e kishte care koken dhe sikur ishte cmendur dhe sikur i erdhen njerezit atyre dhe nga fundi po qaja dhe une sic qanin dhe ata ne enderr....
Ne qofte se ne Enderr e shihni veten duke ecur me motor dhe po kaloni semaforin me ngjyre te kuqe, ateher kjo interpretohet se ju po merreni me disa gjera te kota qe nuk ju bejn dobi dhe po i injoroni qastet joshese me : Te dashuren, Gruan apo Partneren tuaj te Punes ndersa sa i perket ndeshjes se autobusit dhe njeriun me koke te care !  

Ky eshte nje Mesazh qe ju paralajmeron qe te keni kujdes ne nje rruge te gjate qe do ta beni se shpejti .

Tanki

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 25.11.13 2:35

mario101 shkruajti:pershendetje ! jo me larg se dje kam pare nje enderr qe nuk di si ta deshifroj.... sikur isha ne nje vend me nje shok timin dhe nje djal te vogel (nuk me kujtohet as si emer as si fytyre) , po benim muhabet dhe papritur errsohet gjithcka dhe ne fillojm e ngjitemi neper ca shkalle ''mermeri'' ... tek po ngjiteshim ne te djathten tone ishin 2 qen (ishin thjesht figurante sepse po shikonin punen e tyre) dhe dy qener te tjere qe ishin poshte dhe po ngjitnin shkallet (qente ishin 2 te bardhe dhe 2 portokalli)..... ju lutem kush ma shpjegon kte endrren ?
Se pari nese e shini ne enderr shokun tek sa bisedoni ateher kujdesuni nga njerezit qe ju keni besim sepse do te ju godasin aty ku nuk e prisni, por kesaj ju bashkohet edhe erresira qe filloi te ju rrethoj dhe qe ne Enderr e ka Kuptimin me merzit dhe lajmet e keqija qe do te ju trokasin ne dere se shpejti. Sa i perket dy qenve te para qe sipas jush ishin figurante dhe qe po shikonin punet e tyre ata simbolizojne injorimin dhe pa'pergaditjen tuaj ndaj ketyre armiqieve. Ndersa ne Qofte se shikoni edhe 2 Qen te bardh dhe 2 te portokallt ateher me keta dy armiqet me ''te bardhe'' do te pajtoheni dhe do te nderoj fati ne te miren e juaj me ata 2 ish-armiq ndersa 2 Qenet me ngjyre Portokalli (qe ne jeten e perditshme parafytyrojne armikun e fshehur) do te ju len pasoja dhe kujtime te Keqija.

Thjesht me qudit Fakti se Endrra juaj eshte Kombinuar shum mire variant pas varianti.

Kalofshit mir

Tanki

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Crash prej 27.11.13 19:11

Tanki mbase di ti komentosh endrrat kam par nje enderr ta tregoj vetem at pjesen interesante, u bei mengjesi dhe ende ishte nat dhe nuk po behej drit prisnim te gjith edhe NASA hulumtonte perse nuk po behej dita, jo dielli po hena e kishte tradhtuar token dhe ajo tani sikur ishte e pavarur sillej rreth diellit nuk sillej me rreth tokes, fillova te friksohesha tani thonim gjithmon do jetonim ne terr, nfakt e di qe driten me te madhe diten e ben dielli, po ashtu ne enderr me dukej sikur hena tani qe sishte me e tokes do rrinim gjithmon ne terr, pastaj pas pak e moren lajmin e mir hena ishte kthyer dhe dola ta shikoja por kur dola ajo nuk ishte e rrumbullaket por ne nje form tjeter , si mund te ma komentosh kte enderr

Crash

52


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Kuptimi

Mesazh  inaani92 prej 27.11.13 22:55

Cfar tregon puthja ne faqe

inaani92

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty pershendetje

Mesazh  ida969 prej 29.11.13 0:19

kam par enderr isha shtatzen,nrealitet nuk jam dhe jam singel,qdon te thot kjo

ida969

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 29.11.13 0:54

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:Kete enderr e kam pare vitin e shkuar ne dhjetor:

Jam i ulur ne oborrin e shtepise sime me nje shokun tim perpara dhe po shikonim nje aparat fotografik! Ne ate moment veshtrova ne qiell dhe pashe qe rete e bardha po beheshin te zeza me shpejtesi. Njera nga rete e zeza filloi te levizte si gjarper dhe te ulej poshte, nga une! Nga frika e madhe futem ne shtepi dhe mbyll deren por nje mjergull e zeze futet poshte deres. Ne ate moment mu duk se ishte fundi dhe bertas lailahinallah pasi kisha degjuar ne nje liber se kjo i largon te keqijat. Pas kesaj e gjej veten ne krevatin tim qe kam pasur kur isha i vogel, dhe si per cudi ndjej qe shpirti im po ndahej nga trupi dhe kerkonte te fluturonte tej, E provoi heeren e pare u nda per pak kohe por u rikthye ne vend e provoj heren e dyte tek po ndahej zgjohem nga gjumi, dhe ve re se trupi im ishte ne te njejtin pozicion si tek enderra ne krevat, dhe dora e djathte ishte mpire dhe po me bente miza.
Te them te drejten Endrra juaj ngjan me shum me nje Enderr profetike ! Te shohesh ne enderr nje aparat Fotografik do te thot se eshte shenj e afrimit te mashtrimit dhe ju do te mashtroheni. Qielli se bashku me Universin ne Enderr Perfaqesojne mendimet e shumta te juaja, ndersa nese ngjyra e reve eshte nderuar nga e bardha ne te zeze kjo do te thot se ju keni perjetuar nje trishtim te vogel ne disa momente, por kaluese. Ndersa po ju Shfaq Gjarperi nga gjdo lloj vendi ne Enderr ateher ai eshte : Energji Sheruese, Burim i Dijes i Urtesise si dhe simbol i deshirave te juaja seksuale eshte gjithashtu ri'pertrirja e juaj e mbrendshme shpirterore : Lakmia, Zilia dhe Xhelozia. Ndersa ne anen tjeter sipas Religjioneve te ndryshme Monoteiste shfaqja e Gjarperit ne Enderr Interpreton 'DJALLIN' dhe Mashtrimet e Kurthat e tij ne jeten reale dhe kjo mund te pasoj me semundje, padrejtesi dhe shtim te armiqeve.

Ne anen tjeter kjo fjala 'lailahinallah' eshte nje fjale e nxjerr dhe e perdorur nga libri monoteist Kurani dhe me kete fjale Teoricientet Islamik pretendojne se largohen demonet, ndersa sa e vertet eshte kjo ? askush nuk e di. Shpirti dhe Trupi ne Enderr pasqyrojne Emocionet dhe Forcen.

Tanki

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 14.12.13 20:46

BloddyRibbon shkruajti:Qkemi Tanki.....Kam pare nje ender sikur isha duke u kaluar nje mal dhe ku ne prag te malit ishin shum ura..Pasoi qe kalova njeren dhe kisha ndjenjen sikur isha ne nje dimension tjeter nga kjo bote...isha qene shume mirenjohes nese e spjegoni kete ender.....
Pershendetje se pari Mali ne Enderr karakterizon personifikimin tuaj si individ dhe aq me i madh mali vlerat dhe te bemat e juaja jan me te medha , ndersa sa i perket Ures ne prag te atij Mali ajo atribohet se po kaloni nga nje Faze Jetesore ne Fazen tjeter (siq e spjeguat edhe ju kinse po kaloj ne nje dimenzion tjeter) por kalimi i ures mund te interpretohet edhe ne nje lloj tjeter se nese kaloni nje ure keni ren ne kurthe .

(ne jeten reale natyrisht)

Tanki

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty shpjegim endrre

Mesazh  orkida_al@yahoo.com prej 16.12.13 21:06

Kam pare djalin tim qe po hante nje molle me leng ne enderr dhe une po mendoja ne enderr :ua mesoi te haje pasi ne realitet i ha te bluara frutat dhe gjithshka tjeter.
orkida_al@yahoo.com
orkida_al@yahoo.com

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Armiri prej 17.12.13 11:27

Pershendetje Tanki.Mamaja ime me ka pare ne enderr teksa fejohesha me 1 vajze qe ajo nuk e njihte dhe i vume njeri tjetrit unazat e floririt,ne nje ambient shume te bukur,me njerez dhe te gjithe ishin shume te lumtur per mua.
Armiri
Armiri

13


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Interpretimi i endrrave-nga Tanki

Mesazh  orkida_al@yahoo.com prej 20.12.13 15:09

kam pare ne enderr gjyshen time qe ka vdekur,qe kishte nje bibel ne dore dhe ishim te treja une mami dhe gjyshja.Ajo hapi biblen dhe filloi te lutej kendonte dhe te treja po kendonim ne forme lutje dhe isha e gezuar shume ne enderr dhe po ferkoja gjyshen nga kenaqesia.Gjyshja ishte e veshur ne te bardha dhe dukej e qeshur.Ne realitet ajo para se vdiste lexonte biblen dhe vdiq me besim.ndersa une dhe mami jemi myslymane por te treja kemi te perbashket besimin ne zot.Ne fund te endres po me qeshte e veshur me te bardha dhe qendronte ulur ne krevat apo ne karroce se kujtoj dot por mbrapa saj ishte nje njeri me ngjyresi zezak qe kujdesej per te.imbante karrocen me duket se mbaj mend mire kete pjese
orkida_al@yahoo.com
orkida_al@yahoo.com

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 30.12.13 20:05

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:Po shikoja ne enderr kur  isha ne gjume sikur po perqendrohsha ne syrin e 3te, ne nje moment shikoj ato rrathet e hipnozes qe vijne duke u zvogeluar ne qender, kaloj rrethin e qenderres dhe ndodhem ne astral. Rri pak ne astral dhe me vone zgjohem.. Any idea?
Nese e keni praktikuar me heret Syrin e trete dhe Syri i trete ju shfaqet ne Enderr . Ateher kjo tregon se ju keni qen shum te per'qendruar ne Realizmin e saj dhe nga Mundi i madh qe keni Shpenezuar ajo ju eshte shfaqur ne Enderr , por nese meditimet e juaja kan shkuar bosh per realizimin e Syrit te trete dhe shpierjes se drejt per drejt ne Udhetimin Astral ateher ky Experimentim ju ka mbetur Merak dhe nga Deshira e Madhe e Pasioni ajo ju eshte shfaqur ne gjum .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  ilgi prej 30.12.13 20:59

Hi
U be dy here qe shoh ne enderr mamin tim shtatzane. Heren e dyte ajo tha qe ishte djale dhe un nk isha fare e lumtur per kete..
ilgi
ilgi

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 08.01.14 6:17

kingmagjik shkruajti:kam par  ne  enderr  sikur  isha  ne  vendin  e  punes dhe  posa  hapet  dera  dy shoqe  vrapoj  drejt  meje  per te  me  perqafuar  une  e  anashkalova  te  paren  dhe  u  hodha  ne  perqafim  te  dyten  dhe  kshtu  filuam disi  lidhjen edhe    e  lam  takimin  dhe  ne  momentin  e  takimit  u zgjova  .     kjo ishte  endrra  pres  pergjigjjen tanki
Sa i perket vendit te Punes ajo ne Enderr tregon Personalitetin tuaj te shkathte dhe ndonjeher Impulsiv ne jeten e perditshme , ndersa dy shoqet pasqyrojne Trupin dhe Shpirtin e Femres qe ju e deshironi ne jeten reale faktikisht ju ne enderr anashkaluat trupin e saj qe eshte e para dhe mbi'siperfaqesorja por u hodhet te e dyta ajo e mbrendshmja pra shpirterorja , kjo eshte nje enderr pozitive pasi qe ju shikoni mbrendesin e nje femre pra shpirtin , etiken dhe karakterin e saj duke len kohe pastaj per Trupin .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Angel Eyes prej 08.01.14 14:13

Kam pare ne ënderr disi isha duke lexuar ne
Explorer Univers duke lexuar papritmas e lexova nje lajm që thoshte : “Do Të Vije Përbindëshi” nga një planet me form jo të rrumbullaket, (të çrregullt) dhe u frikësova pakes. ju lutem a mund të me tregoni?
Angel Eyes
Angel Eyes

9


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Angel Eyes prej 08.01.14 14:33

Mama ime ka parë në ëndërr gjyshen e burrit që se ka parë asnjëherë në jetë. Kishte vdekur dhe veshte me rroba per funeral po papritmas ajo ishte ngjall dhe ishte duke u lutur, por papritmas në ënderr mu bë një vajzë e re rreth 13 vjeqe qe tha a don sakez nga goja e saj por mami im i tha jo, sepse ishte frikësuar nga ajo...
Angel Eyes
Angel Eyes

9


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  lulja e mire prej 08.01.14 19:32

nese mund te me spjegon e kam babin e vdekur por nje ender me to sme len rahat e shoh ne ender qe oshti gjall po i therur me thik dal me kerku ndihm tek vllau po kur e kthej koken mbrapa  e shof te mbuluar me gjak duke qajtur me del gjumi te lutem me spjego kete ender se nuk pomuj mu rahatu lutem per shpirt tet tij dit e  nate
lulja e mire
lulja e mire

12


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 13.01.14 6:29

Luce shkruajti:cfar  eshte kur te kafshon ne qene te pellemba e dores
Kjo shpjegohet shum thjesht nese nje qen ju sulmon dhe ju jeni duke ikur ne ate rrast ai arrin te ju ze dhe te ju kafshoj diku sikur se ne rrastin e juaj ne pellemb te dores ateher kjo do te thot se jeni ne shenjestren e nje armiku te jashtem qe ky eshte (jasht familjes, ta afermve, shoqerise) dhe jeni ne rrezik.

Por nese ju keni Qen dhe ndodheni afer qenit dhe Qeni pernjeherr ju kafshoi ne pellemb te dores ateher kjo tregon se keni te beni me nje armik te brendshem (mbrenda familjes, te afermve, shoqerise) dhe se duhet qe te keni kujdes nga cilitdo keta .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty fiq ne enderr

Mesazh  Sara83 prej 13.01.14 21:29

cnenkuptojn fiqt ne enderr ? sikur po ecja me makine,dhe anash rruges shikoja pemè me fiq te pjekur...flm Tanki
Sara83
Sara83

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Light and Shadow prej 13.01.14 23:53

Endrra ime eshte:E pash djellin qe rrezatonte ngjyre portokalli edhe kodren me shum pem prej se poshti i pash qe ishin nen dominimin e ngjryes portokall.
Light and Shadow
Light and Shadow

Sa është numri i frymëve ,aq ka rrugë të kthehesh atje ku ke buruar.

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 19.01.14 4:05

ilgi shkruajti:kam pare ne enderr sikur une po biedoja me shoqet e mia te shkolla dhe ne ate moment vjen nje shoqja ime per te na thene qe kishte blere nje shilarse te madhe, dhe ne ate cast u shfaq shilarsja ,, kur ajo po na tregonte qe ku e kishte blere, dicka e padukshme e kapi njeren shilarese dhe e ngriti lart,, te gjithe ngelen te habitur,, mua me kapi tmerri dhe tash me vete ''SHEJTANI'' u duk sikur ajo gjeja e padukshme e kuptoi qe un e njoha dhe e kapi at shoqen time dhe e perplasi mbas meje , te dyja fluturuam disa metra larg . apo un doja te ngrihesha ajo gjeja ose ''SHEJTANI'' me kapi krahet gati per te me mbytur, dhe une thashe me vete ''BISMILAH'' dhe me leshoi e u zhduk. me pas para meje u paraqit nje xhami e madhe dhe e bukur qe rrethohej nga uji,, ishte shume e bukur, dhe ne ate moment u degjua nje kenge shume e bukur qe dilte nga xhamia dhe shoqeronte perendimin e diellit... ne ate kenge nuk jam ndjere kurre me mire , u ndjeva e relaksuar dhe e lehtesuar njekoheisht. cfare do te thote kur tmerri te pushton ne enderr??
E po nese ne Enderr shihet Djalli pa marr parasysh se ne qfar forme ju eshte shfaqur apo si jeni Ballafaquar me te , kjo tregon se ju po hyni ne disa pune te keqija pa vete'dijen tuaj dhe se duhet qe te keni me shum kujdes me gjinin femerore sepse vepra e juaj qe ne kete rast eshte Djalli ''SHEJTANI'' ashtu siq e paraqitni ju po lendon nje femer prandaj dhe ju duhet qe te jeni te kujdeseshem me te . Interpretimi i Endrres per DJALLIN ka dhjetra shpjegime te ndryshme : Fetare (Monoteiste) , Okulte , Pagane e shum te tjera por un ju a spjegova me shum nga Kenveshtrimi Real , mund te ju kete shfaqur ne enderr edhe ne qofte se ju keni qen te Fiksuar mbas atij dhe automatikisht ju eshte shfaqur ne Gjum . Xhami ne enderr eshte objekt Religjioz dhe kjo tregon se ju jeni edhe nje Fetar i Denje .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 23.01.14 0:57

emma anjka shkruajti:Kam pare ne enderr gjyshen e vdekur sikur ishte ringjallur dhe me perqafonte, po ashtu i jepte te pinte qumesht bebes time... cfare kuptimi mund te kete?
Kurr dikush sheh njerin Antar te Familjes te vdekur apo edhe shokun ne disa rraste te tilla , ateher kjo interpretohet thjesht dhe shkurt !  Se ende nuk ju ka kaluar Tronditja nga vdekja e saj , dhe ne disa rraste keni paramendime per te qe ju ne fakt nuk mund ti perceptoni pasi qe merreni me pune dhe obligime te perditshme por gjat gjumit ato ju rishfaqen ne forme endrrash .

Ndersa nese i ka dhen per te pire qumsht bebes se juaj kjo tregon zemren e bardhe te saj dhe fisnike .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Kush mund tme ndimoj

Mesazh  big boy prej 25.01.14 0:21

Pash vajzen me te cilen kisha lidhje si shok shoqe 6 muaj me pare,
me pelqente shum/i pelqeja shum
asyeja e ndarjes ishte nje perlarje midis nesh te cilen e fillova un i pari


Endrra
Ngisja nje makine isha ngadal jo shpejt,
ajo me shikonte por as nuk qeshte
vetem me shikonte  u futa ne rrugicen perball saj
ishte nje spital i vogel dhe aty pash profin tim te gjuhes shqipe
(me ket vjazen kemi qen ne te njejten klas aty ku edhe u takuam)
ca do te thot e gjitha kjo.
big boy
big boy

da big boy of familia

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 02.02.14 1:53

Just-Me shkruajti:Kam par ne enderr te afermin tim qe ka vdekur dhe ne enderr e dija qe kishte vdekur dhe pse sillej si te ishte i gjalle..cdo te thote kjo?
Ndonjeher gjat Fazes REM ndodhe qe ne te jemi te vetedijshem gjat Endrres dhe keto Endrra zakonisht shfaqen tek ata njerez qe kan gjum te lehte dhe Reflekse te Shpejta. Ndersa sa i perket te Afermit te Vdekur ne Enderr ateher siq e kam cekur te Interpretimi i Endrres me lart ju ne nje fare menyre te pavetedijshme jeni tronditur per lajmin e vdekjes se tije dhe duke pasur paramendime per te ai ju eshte shfaqur ne enderr.
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Interpretimi i endrrave-nga Tanki

Mesazh  orkida_al@yahoo.com prej 02.02.14 11:52

Ju lutem a ka shpjegim per kete enderr.Kam pare ne enderr sikur isha ulur me nje shoqen time nen pemen e sheges qe eshte realisht tek oborri i shtepise se nenes time.Pema ishte ne enderr me e larte dhe ishte plot me kokrra shege te cilat nuk kishin ngjyre te kuqe por ngjyre si ne jeshile nga jashte,jo tamam jeshile e forte dhe po mendoja ne enderr qe ndoshta nuk jane bere plotesisht papritur filluan te binin nga pema dhe une u tremba ,me pas e gjeta veten duke ngrene nje hurme farzeze.A ka ndonje shpjegim kjo enderr.
orkida_al@yahoo.com
orkida_al@yahoo.com

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Azazil prej 02.02.14 19:32

Orkida fruti i shkulur para kohe me nje liber qe kam lexuar lidhet me abortin,kurse sa per endrrat ndryshon nga personi tek personi nga koha etj,psh ne nje rast inb Sirini nje komentator i madh endrrash ,i thot dikush se ne shtepine e tij ka pare ne nje cep se germonte e gjente zjarr ky i thot germo atje se do gjesh pasuri dhe ashtu doli,kurse dikush tjeter qe kish pare te njejten enderr dhe e kish degjuar spjegimin shkon e germon dhe gjen nje kufome,te varrosur atje.i rash shkurt,po e di qe eshte 1 liber ibn Sirini nuk e di e kane perkthyer ne shqip/
Azazil
Azazil

908yughugikgiyguyg


9


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  anja.. prej 08.02.14 21:36

Pershendetje tanki, do doja sh nj interpretim per endrren. Sikur isha duke fjetur dhe degjoja nje frymemarrje sh te rend,gati gati si e nje kafshe ,dmth sh e rende dhe e frikshme,e thoja:kush merr fryme kshu ,ska mundsi te jete njeri,e kur kthehem ng ana tjeter shoh prane jastekut tim nje koke ,jo si e nje njeriu normal,nk kishte sy,dmth e ngjashme me nje maske ,dmth ishte kjo koke q kishte kete frymemarrje,e kur e pash thash ua shejtani,po ky si ka mundsi q vjen ktu?e pastaj me doli gjumi. Pres nj pergjigje ,faleminderit
anja..
anja..

........

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 18.02.14 18:43

resident shkruajti: kam pare enderr nje mace ngjyr hiri po  ajo mace ishte barse ( shtatezene) ju lutem ma spjegoni se shka do te thot kjo.
Nese shihni ne Enderr nje Mace te zeze apo ngjyre Hiri ateher kjo paralajmeron se ju presin Fat'Keqsi te llojeve te ndryshme , por Macja me ngjyre Hiri me shum Konkludon ne Deshtime dhe Fat jo te mbare e cila dallon nga Macja e Zeze e cila me ngjyren e saj me te mbyllur qe e Posedon Konkludon ne Raste me te Renda. Ndersa sa i perket Maces Shtatezen ne Enderr kjo Interpretohet se do te keni Probleme gjat lindjes se Femijes ne te ardhmen.
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 27.02.14 2:52

annu34 shkruajti:km pa enderr skr ish i dashuri nk mund tm shihte, dmth un i dilja para ia beja m shenja mu para syve e thrrisja por ai nuk mund tm shihte thuajse isha fantazem por vtm per at se t tj me shihnin :/ ckptm ka ?
Nese e shihni Ish-te'dashurin tuaj ne Enderr dhe ai nuk ju ka pare juve sikur ju te ishit nje Fantazem ateher  kjo do te thot se ju ruani ende nje pjese Emocionale dhe Mendimesh per te dhe ne Momentin e ndarjes nga ai (per shkaqe qe nuk i keni permendur) ju ka lenduar thelle dhe eshte e pa mundur qe ta harroni dashurin e pare apo personin per te cilin e keni dashuruar per te paren herr !  Kjo eshte e Vertetuar edhe Shkencerisht sepse nese ka qen i dashuri juaj i pare ateher kujtimet e Momenteve me partnerin e pare mbesim me gjat dhe me kthjellt ne Memorien e njeriut sepse pervoja e pare qe keni pasur ka qene pikerisht me ate ''Ish-te dashur ?''  prandaj dhe eshte shum lehte qe ato te Ri'Transmetohen kurr ju jeni ne gjum .


Edituar për herë të fundit nga Tanki në 05.03.14 1:30, edituar 1 herë gjithsej
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 05.03.14 1:21

annu34 shkruajti:km par enderr skr po beja xhiro ne lagje me 1 shoqe (gj q se bj prej 2 vjetesh) dhe para meje me del ishi me shoket e tij, msheh nsy edhe ul koken pastj,un iki m vrap por shoqja ime mthot q ttshkojm ta takojm edhe un i them joo, por ajo iken e takon dhe futet te ajo 4-tershja q po qendronin ata, un ngela vetem dhe vendosa te shkoj te ata, fillova te flas me personat q ishin perreth dhe pastj i them ishit 'se ms flasesh ti m 'ai asqe m sheh dhe nk kthem prgj un filloj i gjuaj si me perkedheli dhe i therras ne emer, por ai asnji reagim prap skr nk ndiente dhe as degjonte asgje, me pas i dola para syve po e thrrisja ne emer dhe po ia beja me dor te syt por ai prap nk mund tm shihte,pra te gjith mshihnin por ai jo,thuajse isha fantazem me pas u largova me at shoqen dhe fillova te qaj
Do ju preferoja qe herrave te tjera para se te vendosni per ta paraqitur llojin e Endrres qe keni pare ta permirsonit Drejtshkrimin !

Perndryshe me sa Kuptova Endrra qe keni pare hyn ne Grupin e njejt te Endrres sikur se tek Enderra e juaj e para'fundit me lart. Te shohesh shoqet dhe shoket ne Enderr do te thot se ju ndjeni nje lloj Boshlleku perreth jush , dhe ketu hyn pikerisht ata qe ju ndjeni me se afermi Familja , Shoket , Kusherinjet apo edhe ata qe Adhuroni. Prandaj edhe pamundsija e njerit prej shokeve te juaj per te mos ju pare e qarteson me se miri gjendjen tuaj Emocionale ne Jeten Reale edhe pse Endrrat qe shohim ndonjeher jan nje Zgjidhje me Disa Verzione.
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  alkidamuka prej 09.03.14 23:58

Tanki shkruajti:Pershendetje antare te dashur te Forumit ! Tani me nga ky Moment kush deshiron te komentoj domethenien rreth endrres se tij  le ta paraqes ketu .


Faleminderit
kam kohe qe shoh sikur lyej flokun,mund ta di cf.dmth flm
alkidamuka
alkidamuka

jeto

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  D4rk DeMoN prej 17.03.14 15:42

eshte ndar nga e dashura qe tre vjet edhe tani sheh ne enderr nje rruge plot njerez dhe larg shikon ish te dashuren i afrohet e e takon edhe vrapon me te po kudo qe shkon del shoqeria e tij qe duket sikur e shqeteson dhe perseri e perseri vrapon me ish te dashuren te largohet nga ta por kur vrapon duket sikur sdo shkoj asgjekundi
D4rk DeMoN
D4rk DeMoN

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 20.03.14 0:50

Crash shkruajti:Tanki mbase di ti komentosh endrrat kam par nje enderr ta tregoj vetem at pjesen interesante, u bei mengjesi dhe ende ishte nat dhe nuk po behej drit prisnim te gjith edhe NASA hulumtonte perse nuk po behej dita, jo dielli po hena  e kishte tradhtuar token dhe ajo tani sikur ishte e pavarur sillej rreth diellit nuk sillej me rreth tokes, fillova te friksohesha tani thonim gjithmon do jetonim ne terr, nfakt e di qe driten me te madhe diten e ben dielli, po ashtu ne enderr me dukej sikur hena tani qe sishte me e tokes do rrinim gjithmon ne terr, pastaj pas pak e moren lajmin e mir hena ishte kthyer dhe dola ta shikoja por kur dola ajo nuk ishte e rrumbullaket por ne nje form tjeter , si mund te ma komentosh kte enderr
Per sa i perket Endrres tuaj , ne aspektin Psikologjik Mengjesi paraqet ngritjen dhe Zhvillimin e Emancipimin tuaj (Intelektual dhe Fizik) ndersa Nata zakonisht eshte simbol i pa'vetedijes si dhe ajo reflekton friken ne personalitetin tuaj , me te cilen ju duhet ta luftoni. Hena simbolizon aspektet mistorioze , vete'dijen e mbrendshme dhe te fshehur ''sikur se gjdo person qe dallon dhe ka fshehtesi'' , ndersa ne kete rast Toka interpeton intuiten dhe personalitetin tuaj e cila tregon kjart se duhet te keni kujdes me ke shoqeroheni , bisedoni dhe kujt i tregoni sekretet e juaj. Dielli ne anen tjeter karaktericon : Qellimin dhe Qelsin tuaj ne Jete prandaj mundohuni qe me Henen (forcen e mbrendshme te juaj) ta shpalosni mbi siperfaqe , aty ku keni vizion dhe shpresa dhe keshtu do ta arrini Diellin (Qellimin ose Qelsin Drejt Suksesit) dhe pastaj Erresira dhe Reflektimi i Henes nuk do te zgjasin pergjithmone.

Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  IndigoStar prej 22.03.14 20:03

Shume shume Faleminderit Per shpjegimet vella

A mundeni te me shpjegoni dhe keto te tjerat : .........

Kam pare ne enderr sikur isha ne Xhami edhe u cudita sepse tek po shikoja Vellezerit Muslimane duke u falur nese e keni para sysh ishin nda ne dy rrjeshta dhe faleshin perballe njeri tjetrit ( ne menyre te gabuar ( nese se kupton ishte sikur prsh te vendosesh nje pasqyre perpara dhe te fillosh te falesh dhe te duken dy persona duke u falur koke me koke ) keshtu ishin dhe Ata ( por nuk pashe Pasqyre thjesht bera krahasim per sqarim ) ... dhe pastaj me doli gjumi


endrra e dyte kam pare sikur isha shume i pasur miljoner dhe mendoja se kam shume para neper banka dhe isha ne nje dhome dhe po shkruaja nje liste me emrat e gjith personave qe me kishin qendruar prane deri ne ato caste dhe secilit i vendosja shperblime ( shpi , makine , pune , vila etj etj secilit ) .....


Shume Faleminderit ...
Tanki shkruajti:
ThePirust99 shkruajti:Te lutem mi shpjegoni dot keto 3 endrra  

1) une jam fans i Skuadres Italiane te futbollit Inter me kapiten Javier Zanetti .... edhe isha ne fund te nje mali dhe ca zera me thoshin behu si Javier Zanetti kap majen e malit ai gjendet aty dhe une fillova te ngjitesha si alpinist por pa mjete sigurie dhe arrita te ngjiten deri ne fund dhe ne maj ishte nje si guve  tunel dhe u futa ne ate tunel por se kuptova a ishte drite apo erresire vec me doli gjumi


2) sikur si forme primaide per lart ishin rreshtuar ca te aferm te mite  nga mami .... de  nga fundi i piramides ishin ne rradhe 2 hallat e mamit qe kane vdekur ....  dhe  sikur filloj te me godas halla e madhe e mamit me luge ne koke por nuk ndjenja dhimbje te fort shume te  vogel ... dhe sikur i tha halla tjeter e mamit qe ka vdek para nje viti ... lere ate se eshte biri yne ...


3)  kur u ula te fle pa e kuptuar fillova te enderroja per vajzen e enderrave te mija   pastaj  me doli sikur po ecnin drejt nje rruge pastaj .... nga nje koder me doli DJALLI nje perbindesh me flet qe po na ndiqte por une e mbaja perdore ate ,,, ishte nje vajze e bukur shume bukur bjonde ... kur ktheja koken pas e shiko tek afrohej por une se leshoja vajzen duke vrapuar e mbaja vec me afer vetes per siguri deri sa arritem afer nje shkembi dhe aty me doli gjumi se sikur ishim ne nje shemb te lart shuuuuuuum sikur poshte shikoja qytet te madh si Tirana prsh meqe po ta krahasoj me shume ndertesa  por vazhdoja ta mbaja afer ate vajzen dhe me doli gjumi .....
Pershendetje nese nuk prish pun dua ta di se nese keto endrra i keni par po ne te njejten Nate apo neper disa periudha te ndryshme ?


- 1) Endrra e par ka te bej me deshiren dhe pasionin tuaj qe keni per sportin, prandaj te shohesh nje idhuj tendin si Javier Zanetti do te thot se jeni shum te apasionuar ndaj SIERA A ose ndryshe futbollit italian. Ndersa Zerat se Bashku me Malin dhe  Tunelin kan te bejne me vendosmerin tuaj se deshironi apo jo ta ndqini rrugen e futbollisteve italian dhe ketu hyn edhe Lekundeshmeria juaj per te zgjedhur mes Futbollit dhe Punes.

- 2) Nese Shikoni ne Enderr Halla qe po ju Godet ateher kjo do te thot se ne koken e juaj do te vijn Ide te reja qe do te ju shendrisin dhe ngrisin Autoritetin tuaj mbrenda Familjes natyrisht nese preferoni ose jo ti shpalosni ato ndersa te qenurit e juve ne piramid to te thot se duhet te jepni maksimumin qe ta arrini majen e suksesit ne anen tjeter ajo intrepretohet se shum shpejt do te beni nje vizit tek Stomatologu.


- 3) Sa i perket Endrres se trete nese shikoni ne Enderr Vajzen per te cilen Enderroni dhe po ecni ne nje rrug te drejt bashk me te i bije se ajo ju jep nje lloj rekflektimi juve te cilen me shum mund ta ngjasojm me 'Shigjeten e Dashuris' apo ndryshe te 'Engjujve te Aferdites' per te cilen ju ne shikim te par me te gati sa nuk Hipnotizoheni por nese ne Endrren tuaj ju shfaqet Djalli ateher kjo interpretohet ne disa dispozita :
1. Ajo nuk eshte e interesuar aspak per ju dhe nuk i beni aspak pershtypje  2. Ne anen tjeter Djalli paraqet Armikun tuaj te Pa'Fuqishem i cili fshihet mbas disa personave te tjere dhe 3. Mund te interpretohet ndryshe edhe si Munges e Guximit tuaj ne disa probleme te caktuara ....... Ndersa Qyteti i madh me shum ndertesa ju njofton se duhet te qendroni larg nga ajo vajze per shkak se ajo ka lidhje dhe mardhenje seksuale me shum persona te tjere dhe se  tregues i ketyre jan Ndertesat qe ju i keni par ne gjum ku ne Enderr ato jan kallxues  te Organeve Seksuale te disa Individeve.
IndigoStar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty enderr me te vdekur

Mesazh  Nina05 prej 23.03.14 17:12

pershendetje ,
kete enderr e publikova dhe me par por spo e gjej me ,shoh shpesh ne enderr babin tim qe me ka vdekur me del gjithmon me nerva, duket sikur kam ber ndonje gje te gabuar me rri indiferent sikur sme do me dhe sme thot asgje te bukur , ndihem shum keq per kte shpresoj qe dikush nga ju tme kthej nje pergjigje serioze nuk e di cfar kuptimi ka kjo enderr ..faleminderit
Nina05
Nina05

Peshen e gabimeve e kupton vetem atehere kur perballesh me njerez qe nuk falin!!!

9


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty ju lutem me ktheni nje pergjigje

Mesazh  Nina05 prej 24.03.14 18:56

any05 shkruajti:pershendetje ,
kete enderr e publikova dhe me par por spo e gjej me ,shoh shpesh ne enderr babin tim qe me ka vdekur me del gjithmon me nerva, duket sikur kam ber ndonje gje te gabuar me rri indiferent sikur sme do me dhe sme thot asgje te bukur , ndihem shum keq per kte shpresoj qe dikush nga ju tme kthej nje pergjigje serioze nuk e di cfar kuptimi ka kjo enderr ..faleminderit
Nina05
Nina05

Peshen e gabimeve e kupton vetem atehere kur perballesh me njerez qe nuk falin!!!

9


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 24.03.14 19:07

I Nderuari Antar any05 , gjdo Enderr e kam per obligim qe ta interpretoj me rregull dhe me rend ! Prandaj mos u Shqetesoni sepse do ti vije rralla edhe asaj .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Nina05 prej 24.03.14 20:03

ne rregull me falni ..shume faleminderit
Nina05
Nina05

Peshen e gabimeve e kupton vetem atehere kur perballesh me njerez qe nuk falin!!!

9


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty tradheti

Mesazh  hannab227 prej 28.03.14 21:28

kam pare ne enderr qe po shkoj me te dashurin ne amfiteater me kqyr diqka dhe i dashuri pom len ulun tha po shkoj ne wc e ai u vonua e po shkoj me kqyr qa po ben po fliste ne telefon me dikon e po thojke dikujt ne telefon po unte dua, dhe kur pom shef mu po metet um kqyr edhe po e pys me kon fole ne telefon tha me kusheriren thash me cilen nuk me tregoj..e kuptova qe po fliste me nje femer qe po me tradhetonte.A a ka mundesi mem tregu se qfare domethenie ka kjo enderr? a ka te beje me realitet ndonje gje? pres pergjigje tee lutem.
hannab227
hannab227

Live for today...#peace

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty PERSHENDETJE !!

Mesazh  DenisaDeni prej 29.03.14 12:16

Ju lutem nese keni mundesi mund tme ktheni prgj !?

Kam par ne enderr vajzen time sikur me humbi dhe po kalonin ditet dhe ne enderr isha shum ne ankth dhe e shqetesume gjat kerkimit te vajzes ne enderr, me shfaqe nje si valixhe ose kuti sme kujtohet mir ne nje cep te shtepis dhe ne te ishin 2 zombi nderkoh njeri nuk reagonte ndersa tjetri me zgjaste duart qe ta merrja ne krah e mora dhe nuk ndjeva frik por keq ardhje dhe sikur i thoja ne enderr sa ngjake me vajzen time te vdekur qe kisha dhe me shtregon fort nderkoh sikur nuk mbushesha me frym dhe u merzita shum qe kujtova vajzen dhe u largova nga shpija per ta kerkuar prap vajzen duke ecur ne rrugen me asfalt me shfaqet imazhi i njeres prej gocave qe u ther nga mama para pak kohesh nese e keni degjuar si lajm ne tv tragjedia qe ndodhi me to ? Kur e pash u trema shum dhe kthehem ne shtepi dhe ne ate moment ne shpi me shfaqet goca ime  qe po kerkoja dhe me del gjumi

Me vjen cudi se dhe burri nje nat me par pa gocen sikur ra nga ballkoni u hodh por ra ne tok e ulur dhe u cu te lozte serisht nderkoh sikur i vdiq babi ne enderr dhe kerkonte bilet te kthehej ne shqipri ( pasi ne jetojm ne itali) por nuk gjente bilete

ju lutem me ktheni prgj nese mundeni ,, Faleminderit
avatar
DenisaDeni

Njeriu i drejt esht si pema ben hije per te tjeret ne fund digjet vet nga rrezet e djellit!!

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 02.04.14 3:15

inaani92 shkruajti:Cfar tregon puthja ne faqe
Fat'Keqsisht nese nje person sheh ne enderr se dikush po e puthe ate ne faqe , ateher kjo e interpreton se do te ndaheni nga nje person i dashur ! Ndersa nese ju e jepni nje Puthje ateher do te keni dashuri te shperblyer .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  MaryPopins prej 02.04.14 14:37

Pershendetje, A mund te me shpjegoni kete enderr qe kam pare mbreme dhe qe me ka tronditur shume? Une sikur isha me familjen time dhe te motrave te mia ne nje ndertese te madhe me disa dhoma, ku ne njeren prej tyre behej palester dhe u futen familjaret e mi po jo une. Une u ndodha ne nje dhome me dere xhami ku jashte po binte shume shi. Ne kete moment me behet vajza ime e vogla ( eshte 11 vjec) e cila po vraponte me nxitim duke luajtur, drejt deres se xhamit per te dale jashte. Une e therrita e shqetesuar shume fort dhe disa here ne emer qe te mos vraponte dhe te mos dilte ne shi se do rreshkiste. Ajo nuk me degjoi dhe as nuk e ktheu koken fare, vazhdoj te vraponte dhe doli nga dera e xhamit, jashte se ciles ndodhej catia e kuqe me tjegulla e nje ndertese tjeter ngjitur me ate ku ndodhesha une. Ajo vrapoi ne shi neper cati dhe une e shikoja e tmerruar nga frika se do rreshqiste. Vrapoi deri ne fund te catise dhe u kthye po me vrap, ne kthim i rreshket kemba dhe rrokulliset ne njeren ane te catise dhe bie nga ndertesa , e cila kishte nje lartesi te madhe duke u penguar neper pjese te nderteses. Une e shoqerova me sy deri sa ra ne toke dhe nuk e kuptova nese kishte vdekur apo jo. E llahtarisur mendoja si do tja tregoja kete dhimbje tim shoqi. Ne kete moment me doli gjumi dhe isha sic mund ta kuptoni shume e tronditur. Do ta vleresoja shume nje shpjegim nga ana juaj. Ju falenderoj !
MaryPopins
MaryPopins

Njerezit qe kafshojne doren e atij qe i ushqen zakonisht lepijne kepucet e atij qe e godasin

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty tanki

Mesazh  alkidamuka prej 04.04.14 14:59

fustani zi cfare kuptimi ka,gjithashtu futja e 3 dengjeve me leke ne xhep?
ishalla ksaj here pergjigjeni
alkidamuka
alkidamuka

jeto

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Nina05 prej 05.04.14 14:57

Sa duhet te pres per shpjegimin e endrres sime?
Nina05
Nina05

Peshen e gabimeve e kupton vetem atehere kur perballesh me njerez qe nuk falin!!!

9


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 06.04.14 6:44

ida969 shkruajti:kam par enderr isha shtatzen,nrealitet nuk jam dhe jam singel,qdon te thot kjo
Nese e shihni veten ne Enderr se jeni Shtatezen dhe ne Realitet nuk jeni , ateher kjo do te thot se ju do te keni te ardhura te medha dhe te bollshme Financiare , gje e cila do te ju pasuroj ! Por ne qofte se gjat lindjes foshnja juaj apo ju vdisni ateher kjo tregon kjart se burimet e pasurive te juaja do te nderpriten apo do te Keq-Perdoren nga ndonje Antar familjar i juaji .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty numri 37 ne enderr

Mesazh  alkidamuka prej 07.04.14 14:07

isha ne nje vend te shenjte,brenda nje dhome dhe tek muri i dhomes ish gdhendur numri 37.cfare kuptimi ka
alkidamuka
alkidamuka

jeto

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Gabriel prej 08.04.14 3:13

Pash nje enderr sikur dola nga atmosfera e tokes, sikur dicka po me terhiqte, ndjeva dhimbje, frike dhe tmerr, mbylla syte sepse po drejtohesha ne nje hapsire te erret, si nje vrime e zeze. Ne moment isha i sigurt se do vdisja, u futa ne ate vrime te zeze, ndjeva prap vdekjen, por fillova te kthehesha prap ne toke.
Me pas mu krijua serisht pershtypja sikur kisha vdekur. Prap dhimbje dhe tmerr...
Eshte e cuditshme sepse zakonisht me del gjumi kur jam afer vdekjes ne enderr.

Ndonje shpjegim'?
Flm per pergjigjet qe u jep antareve tane
Gabriel
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

106


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Nina05 prej 09.04.14 20:33

shoh shpesh ne enderr babin tim qe me ka vdekur me del gjithmon me nerva, duket sikur kam ber ndonje gje te gabuar me rri indiferent sikur sme do me dhe sme thot asgje te bukur , ndihem shum keq per kte shpresoj qe dikush nga ju tme kthej nje pergjigje serioze nuk e di cfar kuptimi ka kjo enderr ..faleminderit
Nina05
Nina05

Peshen e gabimeve e kupton vetem atehere kur perballesh me njerez qe nuk falin!!!

9


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 11.04.14 21:15

orkida_al@yahoo.com shkruajti:Kam pare djalin  tim qe po hante nje molle me leng ne enderr dhe une po mendoja ne enderr :ua mesoi te haje pasi ne realitet i ha te bluara frutat dhe gjithshka tjeter.
Nese e shihni djalin tuaj ne enderr duke ngren molle , kjo do te thot se ne te ardhmen do te kete probleme me tretjen e ushqimeve ne organizmin e tij sidomos me laringun e fytit .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  vlorah prej 14.04.14 9:17

Kah nje kohe te gjate qe cdo nate eshte e pamundur qe une nuk shoh enderr nga me te ndryshmet a ka mundesi dikush t'me spjegon a thua pse eshte duke ndodhur kjo?
vlorah
vlorah

Jeta eshte e gjate duaja jeten !

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  vlorah prej 15.04.14 10:32

dje e kam postuar kete mirpo akoma askush nuk me eshte pergjigjur
Kah nje kohe te gjate qe cdo nate eshte e pamundur qe une nuk shoh enderr nga me te ndryshmet a ka mundesi dikush t'me spjegon a thua pse eshte duke ndodhur kjo?
Nuk po mund ta kutpj se pse eshte duke ndodhur kjo?
Ju lutem pres ndonje pergjigje?
vlorah
vlorah

Jeta eshte e gjate duaja jeten !

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 15.04.14 22:45

vlorah shkruajti:dje e kam postuar kete mirpo akoma askush nuk me eshte pergjigjur
Kah nje kohe te gjate qe cdo nate eshte e pamundur qe une nuk shoh enderr nga me te ndryshmet a ka mundesi dikush t'me spjegon a thua pse eshte duke ndodhur kjo?
Nuk po mund ta kutpj se pse eshte duke ndodhur kjo?
Ju lutem pres ndonje pergjigje?
Te gjitha Endrrat Interpretohen me rend ! Ky eshte rregulli i forumit do te vije edhe rralla e juaj , Kalofshit mire .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 21.04.14 17:09

Armiri shkruajti:Pershendetje Tanki.Mamaja ime me ka pare ne enderr teksa fejohesha me 1 vajze qe ajo nuk e njihte dhe i vume njeri tjetrit unazat e floririt,ne nje ambient shume te bukur,me njerez dhe te gjithe ishin shume te lumtur per mua.
Fejese ne Enderr do te thot kalim nga nje faze ne nje faze tjeter me dinamike te jetes ne te cilen do te marrin pjese dhe do te luajn rol Njerezit ose Personat jashta familjes tuaj , por nese Mamaja juaj ju ka pare juve qe ju fejoheshit me nje vajze ateher duhet te kujdeseni per nenen tuaj sepse mund qe te goditet nga ndonje semundje jo lehte e perballueshme !
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Nina05 prej 22.04.14 20:09

Pershendetje,
shoh shpesh ne enderr babin tim qe me ka vdekur me del gjithmon me nerva, duket sikur kam ber ndonje gje te gabuar me rri indiferent sikur sme do me dhe sme thot asgje te bukur , ndihem shum keq per kte shpresoj qe dikush nga ju tme kthej nje pergjigje serioze nuk e di cfar kuptimi ka kjo enderr ..faleminderit
Nina05
Nina05

Peshen e gabimeve e kupton vetem atehere kur perballesh me njerez qe nuk falin!!!

9


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Pershendetje

Mesazh  OLAaa prej 24.04.14 12:13

Kam pare ne enderr sikur shikoja fotot e nje shokut tim te klases(i cikli ka filluar te shoqerohet shume kohet e fundit me mua). E cuditshmja eshte se fotot ishin te bera si ne erresire sikur me zor dallohej fytyra e tij dhe sfondi mbas tij ishte si nje thertore(me kafsh te rjepura po nuk kishte pike gjaku). Me e cuditshmja ishte se keto foto sikur mi jepte nje cun qe kam shume kohe qe pavarsisht pelqimit tim e kam ndare mendjen qe smund te jemi bashke...Shume enderr e cuditshme por ju lutem me ndihmoni duke ma shpjeguar
OLAaa
OLAaa

...

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Albi4all prej 26.04.14 1:23

tanki mund te ma komentosh kete nese ke koh
kam pare nje ender te them se ishte enderr por me dukej si e gjall isha ne gjum te thell dhe papritmas si nje erresir u afrua tek un dhe filloj te me merrte energjin jetsore sa filloi te me dhembte gjoksi me te vertet pastaj vetedija ime filloi te kendonte me nje ze qa te bukur suren " el fatiha" sa as vet nuk mund ta besoja qe kisha qa ze te bukur ajo qenja u largua duke me then nje dit do te bie Zoti yt dhe un do te kthehem prap. gjoksi filloi te medhimbte per disa dit sikur kishte munges energjie
mirpres mendimin tuaj si komentes i endrrave
Albi4all
Albi4all

“Kur të shohësh një njeri të mirë, mundohu të tejkalosh
shembullin e tij, kur të shohësh ndonjë njeri të keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti të njëjtat të meta.”

77


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 28.04.14 0:56

orkida_al@yahoo.com shkruajti:kam pare ne enderr gjyshen time qe ka vdekur,qe kishte nje bibel ne dore dhe ishim te treja une mami dhe gjyshja.Ajo hapi biblen dhe filloi te lutej kendonte dhe te treja po kendonim ne forme lutje dhe isha e gezuar shume ne enderr dhe po ferkoja gjyshen nga kenaqesia.Gjyshja ishte e veshur ne te bardha dhe dukej e qeshur.Ne realitet ajo para se vdiste lexonte biblen dhe vdiq me besim.ndersa une dhe mami jemi myslymane por te treja kemi te perbashket besimin ne zot.Ne fund te endres po me qeshte e veshur me te bardha dhe qendronte ulur ne krevat apo ne karroce se kujtoj dot por mbrapa saj ishte nje njeri me ngjyresi zezak qe kujdesej per te.imbante karrocen me duket se mbaj mend mire kete pjese
Endrrat Profetike shpesh paraqiten me ate te Karakterit Fetare , por ketu nuk duhet te ngaterrohen rolet dhe menyra e funksionimit te Endrres. Te shohesh ne Enderr Gjyshen pa marre parasyshe interpreton tronditjen tuaj sikur se e kam cekur herave te kaluara dhe mallengjimin juaj rreth asaj kjo mund te ndodhe kurr ju e keni paramenduar gjyshen tuaj te vdekur gjat dites por nuk keni qen ne dijeni te plote per te apo nuk i keni dhen shum rendesi figures se saj gjat paramendimit edhe pse mendimet jan regjistruar ne koken tuaj dhe u jan paraqitur gjat nates , ky eshte Interpetimi me i sakt dhe me shkencore per nje shikim te endrres apo ne kete rast per nje person te vdekur qe shfaqet ne Enderr .

Sa i perket Bibles kjo pasqyron Profecin dhe besimin e pa-kufizuar te saj ndaj atij Religjioni qe e preferonte dhe qe ju ndiheshit krenare kurr ishite gjalle me zgjedhjen e saje , e qeshura ne enderr ndonjeher mund te tregoj Jo korrektesin ndersa , veloja e bardhe qe kishte ne trup paraqet qiltersin e saj. Ndersa Burri i Zi qe kujdesej per te eshte Engjulli i cili e kishte per detyre qe te kujdesej per Gjyshen tuaj gjat jetes prandaj dhe Endrra qe keni pare ju ka veqori te nje Endrre Profetike .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Pershendetje!

Mesazh  Marta39 prej 28.04.14 11:08

Mund te me shpjegosh kete enderr te lutem.
Kam pare ne enderr nje kale te kuq te eger qe hidhej dhe vraponte rrotull, dhe e kisha shume frike . Ai sikur me vinte nga pas, dhe une sikur per ta qetesuar mundohem ti jap ushqim, dhe pasi i jap ushqimin sikur qetesohet dhe nuk vraponte me, por thjesht rrinte afer meje dhe hante.
Marta39
Marta39

what goes around comes back around!!

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 3 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi