Udhetim drejt se panjohures

Shko poshtë

udhetim - Udhetim drejt se panjohures Empty Udhetim drejt se panjohures

Mesazh  oem-feka prej 11.12.11 22:15

UJI KA MEMORJE!

E di qe do t'ju duket paksa e habitshme edhe idjotesi, por ja qe ne kete bote ka shume gjera teper te çuditshme, madje dhe te pa zbuluara ende!

Nje studjues Japonez ka nxjere si zbulim; UJI KA MEMORJE!
Gjate 24 oreve ne trurin tone qarkullojne 1400 litra gjak dhe ne 24 ore ne veshkat tona kalojne 2000 litra.. nga organizmi yne del jashte ç'do dite rreth 1 liter deri ne 1.5 litra uje.

Ujrat me shume mineral dhe gas nuk kane aftesi te tretesin dhe pastrojne organizmin.
Uji ka memorje, shembull; marrim pak bore dhe e fotografojme kristalin e saj, pastaj e leme te shkrije dhe e ngrijme perseri duke i bere nje tjeter foto kristalit, ku do shohim se ai do jete identik si ne fillim.

Shkencetari apo zbuluesi i njohur Japonez; Masaru Emoto, ka kryer per 10 vjet rresht eksperimente me ujin nga ku ka kuptuar dhe dokumentuar se uji ka memorje dhe qe uji kupton dhe memorizon fjalet sipas kuptimit te tyre, kjo si pasoje sepse ç'do fjale e nxjerre nga goja jone shpreh nje mendim qe kur del nuk eshte vetem fjale por edhe informazion qe i trasmetohet tjetrit, i cili e merr kete fjale me veshe me shprehje te fytyres me gjeste dhe e perpunon duke i nxjerre kuptimin e saj.

Kur kjo fjale eshte e embel dhe e dashur, ndryshon ne menyre pozitive personin apo objektin qe i drejtohet, dhe kur eshte negative.. ka reagim negativ nga personi apo objekti qe i drejtohet.

Eksperimenti:

Ky shkencetar mori nje ene me uje dhe ju drejtua me fjale te embla (ujit) pastaj i zbriti temperaturen ne -5° dhe e fotografoi strukturen kristaline qe kishte nje forme te rregullt dhe te bukur gjeometrike.

Pastaj po te njejtit uje ju drejtua me fjale ngative, e çoi perseri ne -5° dhe e fotografoi strukturen qe ishte e ndryshme nga e para dhe nuk kishte asnje lidhje gjeometrike por mbizoteronte kaosi.

E perseriti eksperimentin me fjalen e pare dhe perseri u formua kristali me forme gjeometrike, pas ketij eksperimenti ky shkenctar provoj edhe me fjale te tjera dhe rezultati ishte i njejte.

Nese dikush na thote gjithmon fjale negative, konstrukti dhe gjeometria si rrjedhoje edhe memorja jone e brendshme ndryshon negativisht, ne te gjithe sistemet e organizmit.

Keshtu qe duhet te maten fjalet para se te thuhen, sidomos kur jane fyese ne drejtim te dikujt tjeter, njeri apo kafshe qofte ai.

Mundohuni te shprehni gjithmon dashuri ndaj njerezve kafshve dhe ç'do gjeje te gjalle ne natyre.

Aty jepet edhe shpjegimi shkencor i ketyre eksperimenteve.
Per me shume mbi kete shkencetar dhe eksperimentet e tij lexoni keto link:

http://www.royaldevice.com/ceAcqua.htm ne italisht

http://www.masaru-emoto.net/english/entop.html ne anglisht

oem-feka
oem-feka

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi