Magji dhe Rituale

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Albi4all prej 29.11.10 19:34

black devil me tregon se si te theras nje shpirt
pamvarsisht kerkesave po edhe te demonve a ke mundsi te me tregosh dhe cila eshte mbrojtja nga ta rrethi apo ylli pes cepsh
mos harro si ta thras dhe si te komunkoj me ta si te morhem ok
tung te pershendes

Albi4all

77


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty PARASHIKIM ME ANE TE LARASKES

Mesazh  Blak Devill prej 29.11.10 19:38

NJE MENYRE PER PARASHIKIMIN E TE ARDHMES ESHTE ME ANE TE LARASKAVE NESE NE OBORRIN E SHTEPIS TUAJ KA SHUME NUMURONI SA TJU ZE SYRI DHE PERGJIGJJA ESHTE KETU
NJE PER HALL
DY PER QEJF
TRE PER VAJZ
KATER PERDJAL
PSE PER ARGJEND
GJASHT PER AR
SHTAT PER NJE SEKRET QE SDUHET THENE KURR

Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty wien

Mesazh  wien prej 30.11.10 0:38

sju kam kuptura apo smundem ta gjej pergjigjjen

wien

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty SHPIRTRAT SI MUND TI DALLONI

Mesazh  Blak Devill prej 01.12.10 16:38

NESE JU VRENI NE NJE VEND KETO FENOMENE ATHERE AJO SHTEPI KA SHPIRTRA

1 NESE ESHTE FTOHT NJE TEMPERATUR TE ULET
2 NESE VRENI NJEREZ QE SHFAQEN DHE ZHDUKEN
3 NESE SHIHNI FENOMENE SI LEVITIMI I SENDEVE PA ASNJE SHKAK
4 NESE DEGJONI ZHURRMA ZINXHIRRESH OSE ZHURMA TE TJERA
5 NESE SHIHNI DHOMA QE PASI KALON NJE KOHE ATO NUK SHIHEN ME
6 NESE JU HUMB NJE SEND QE NUK E GJENI DOT
7 NESE NJERZIT SILLEN CUDITSHEM

NUK ESHTE E THENE TE NDODHIN TE SHTATA FENOMENET POR MJAFTON DISA DHE DIREKT DALLOHET QE NE ATE SHTEPI KA SHPIRTRA

VENDET KU RRIN SHPIRTRAT
SHPIRTRAT PELQEJN VENDE TE VJETRA SI
SHTEPI TE RRENUARA
BANESA ME HISTORI
GUVA
VENDE TE LIDHURA ME MAGJIN
BANESA MAGJISTARESH
VENDE KU KANE VDEKUR NJEREZ
KETO ISHIN VENDET QE SHPIRTRAT I FREKUENTOJN

SI TE RIMERNI SENDET KUR NJE SHPIRT I KA MARRE
PER TE RRIMARR SENDE QE I KANE MARRE SHPIRTRAT MJAFTON QE TE SHKONI NE VENDET KU JU KANE HUMBUR DHE TE THONI ME ZE KETO FJALE
DUA QE SENDIN E HUMBUR TE MA KTHENI
PASI TE KENE KALUAR DISA DITE JU DO TE SHIHNI SENDIN QE KENI HUMBUR NE NJE VEND QE NUK E PRISNI

Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty RITUALET JO GJITHNJE TE NEVOJSHME

Mesazh  Blak Devill prej 01.12.10 16:44

KETU DO TE JAP NJE INFORMACION RRETH RITUALEVE MAGJISE QE JO GJITHMON ESHTE E NEVOJSHME

MAGJI PER DASHURINE
GJITHMON KUR SHIKONI MAGJITE TE INTERESUAR ME SHUME GJEN PER MAGJI DASHURIE POR NUK ESHTE E NEVOJSHME QE GJITHMON TE BESH NJE MAGJI PER NJE PERSON MUND TI THUAS NDIENJAT E TUA ATIJ DHE AI MENJEHERE DO TE BIE NE MENDIME DHE DO TA SHIHNI SE E KENI FITUAR

HAJMALIT TALISMANET
NUK ESHTE E NEVOJSHME GJITHNJE TE MBASH NJE TALISMAN PER TE SHMANGUR FATIN E KEQ POR THJESHT MOS MENDO PER KEQ DHE FAT TE MIRE DO KINI

PRISHJE TALISMANI
PER TE PRISHUR NJE TALISMAN VARET SE CFARE MAGJI BEN MJAFTON TE BESHE TE KUNDERTEN E MAGJISE SE TALISMANIT

Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  lindormorina prej 03.12.10 12:32

blak devill shkruajti:KETU DO TE JAP NJE INFORMACION RRETH RITUALEVE MAGJISE QE JO GJITHMON ESHTE E NEVOJSHME

MAGJI PER DASHURINE
GJITHMON KUR SHIKONI MAGJITE TE INTERESUAR ME SHUME GJEN PER MAGJI DASHURIE POR NUK ESHTE E NEVOJSHME QE GJITHMON TE BESH NJE MAGJI PER NJE PERSON MUND TI THUAS NDIENJAT E TUA ATIJ DHE AI MENJEHERE DO TE BIE NE MENDIME DHE DO TA SHIHNI SE E KENI FITUAR

HAJMALIT TALISMANET
NUK ESHTE E NEVOJSHME GJITHNJE TE MBASH NJE TALISMAN PER TE SHMANGUR FATIN E KEQ POR THJESHT MOS MENDO PER KEQ DHE FAT TE MIRE DO KINI

PRISHJE TALISMANI
PER TE PRISHUR NJE TALISMAN VARET SE CFARE MAGJI BEN MJAFTON TE BESHE TE KUNDERTEN E MAGJISE SE TALISMANITa mund te tregosh disa rituale te plota dhe te lehta

lindormorina

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty NJE PUSHTIM NE TRUP

Mesazh  Blak Devill prej 03.12.10 16:25

KJO ESHTE NJE TEM QE DUA TA PREK PER SHKAK SE KETU SHUME NGA JU NUK I DINE MIRE RREZIQET E MAGJIS KEMI PUSHTIME TE NDRYSHME POR NJERI PREJ TYRE ESHTE ME I RREZIKSHMI PUSHTIMI I NJE DEMONI DJALLI SHPIRTI TE ZI OSE NJE KONTROLLIM KETO KETU MUND TI NDODHI GJITHKUJT QE PERZIHET NE RITUALE PA E DITUR MAGJIN KETO TEMA DO TI PREK ME KUJDES
THIRRJA PUSHTIM
ME ANE TE THIRRJES MUND TJU PUSHTOJ NJE SHPIRT KETE E DINE TE GJITHE PO SI? SHPIRTRAT SHOHIN FRIKEN TUAJ DHE MOS PERGATITJEN SHPIRTERORE PO KETE SHOHIN DHE DEMONET POR DEMONET JANE ME TE RREZIKSHEM ATA NE QOFTE SE NUK JE I MBROJTUR TE FUTEN NE TRUP DUKE TE SHKATERRUARR DITA DITES NGA PAK
DJALL PUSHTIM
KY NUK ESHTE NDONJE FENOMEN QE NDODH SHESH POR EDHE KY DUHET TRAJTUAR DJALLI PREK NJERZIT QE TALLEN ME FIGUREN E TIJ QE NUK FALEN NUK MBAJN LIBRA FETAR ETJ POR ME SHUME PREK TE DESHPERUARIT DHE ATA QE SHAJN IMAZHIN E ZOTIT
KONTROLL PUSHTIM
KONTROOLI NUK ESHTE DICKA E LEHTE ESHTE NJE MAGJI QE KERKON SHUME PUNE DHE TE HARXHON SHUME ENERGJI POR MUND TE KAP CDOKEND KJO LLOJ MAGJI MUND TE SHMANGET NESE MBROHESH ME ANE TE FORMULAVE OSE DUKE U FALUR

Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty MAGJI MALLKUSE

Mesazh  Blak Devill prej 03.12.10 20:43

MALLKIMI ESHTE NJE ARTE I RREZIKSHEM KU PERDORIMI I SHPIRTRAVE ESHTE I NEVJSHEM NJE MALLKIM ESHTE DUKE PERDORUR SHPIRTRATDHE ESHTE NJE ARTE QE PAS TRE DITEVE SHPIRTRAT E MARRIN NJERIUN E MALLKUAR NE FERR POR KA MALLKIME ME TE LEHTA QE BEHEN THJESHT SA PER TI SHKAKTUAR NJE DEM ARMIKUT DEMI MUND TE JETE I MADH OSE I VOGEL POR KA TE RREZIKSHEM NE KETE ART MALLKIMI SE NESE JU E PRAKTIKONI SHUME LIGJI I MAGJIS 3 HER 3 DO TE VEPROJ KUNDRA JUSH DUKE JUA KTHYER KETE KETE 3-FISH MALLKIMIN TUAJ POR MOS HARRONI SE SE EDHE NESE MALLKIMI JUAJ NUK FUNKSIONON AI KA PER TE BERE PUNE HERET A VON DHE JU DO TA SHIHNI DEMIN TUAJ SEPSE EDHE NESE BENI SI ZEMERGUR JU NJE DIT DO JU VIJ GJYNA PER ATE QE BETE PRANDAJ MOS HARRONI SE DO JETE E VESHTIR TE PENDOHENI NE ATE KOHE

Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty OUIJA BOARD

Mesazh  Blak Devill prej 04.12.10 9:31

KJO ESHTE NJE RIT I RREZIKSHE PER SHUME ARSYE UIJA BORD MUND TE NGATERROJ SHPIRTRAT DUKE SJELL NJE SHUMLLOJSHMERI SHPIRTRAT DUKE JUA BERE GJITHCA TE RREZIKSHME PRANDAJ DUHET TE MBROHENI KA SHUME LLOJ MBROJTJESH POR NUK ESHTE E THENE TI PERDORIN TE GJITHA PARASYSH NE KET RIT ESHTE QE SHPIRTRAT NUK DUHEN TE SHAHEN NE ASNJE MENYRE DHE NE ASNJE MENYRE TE BESH SI I FORT BERBALLE TYRE POR KA EDHE SHUME RREZIQE TE TJERA NE KETE LOJ PRANDAJ NUK JUA KESHILLOJ TA PROVONI DO GJENI VETEM RREZIQE DHE NE FUND DO TJU PUSHTOJN SHPIRTRAT

Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty FOTO TE PENTAGRAMIT

Mesazh  Blak Devill prej 04.12.10 20:02

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Pentagram2
histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 >histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 79f1348bd9ffhistori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Elements
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty SIMBOLET SATANIKE

Mesazh  Blak Devill prej 04.12.10 20:24

NE VIJIM JANE DISA SIMBOLE QE KANE LIDHJE ME SATANINhistori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Invcross1
histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Dr-bod-031807-01
histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Pentagram_lucifer_satan

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Baphomet_pentagram
histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 42cf1889_4a4e_7399
KETO SIMBOLE PERDOREN SHPESH NE RITE SATANIKE QE PERFSHIJN THIRRJET E DJALLIT OSE TE SHPIRTRAVE TE TJER TE KEQINJE
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty TEMPULLI I KAFKAVE

Mesazh  Blak Devill prej 04.12.10 20:38

NJE TEMPULL KU MBIZOTROJN VETEM SHPIRTRAT DHE DEMONET NE KETE TEMPULL NJERZIT E QUAJNE IMAGJINAT POR KJO NUK ESHTE E VERTET MAGJISTARET E KANE FSHEHUR NGA SYTE E KURESHTARVE

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Halloween_demons_145


Edituar për herë të fundit nga blak devill në 27.03.11 17:47, edituar 1 herë gjithsej
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty HISTORI MAGJISTARESH

Mesazh  Blak Devill prej 27.12.10 13:46

NE KETE TEM JU DO TE SHIHNI DISA HISTORI MAGJISTARESH
SE-OSIRIS
NJE PREJ MAGJISTAREVE ME TE HERSHEM KA QENE MAGJISTAR SE-OSIRIS I CILI ISHTE ENDE FEMIJ KUR MPOSHTI BANE SHPIRTIN NJE PREJ SHTRIGANEVE ME TE LIGJ ETIOPIANE SE-OSIRIS E SHENDRROI NE KRIMB GJARPRIN QE I NDERSEU SHTRIGANI SHPERNDAU ERRESIREN QE KISH PLLAKOSUR TOKEN DHE SIKTERSIN SHKULMIN E NJE FLAKE QE MBARTTE SHPIRTIN E SHTRIGANIT TE LIG
VIRGJILI
KA DISA STUDIUES TE MENDIMIT SE POETI I MADH ROMAN VIGJILI KA QENE MAGJISTAR NDERKOHE NUK KA PIK DYSHIMIQE VIGJILI KA QENE POETI ME I MADH VEPRA E TIJ NE FUSHEN E MAGJIS KA QENE KRIJIMI I NJE TALISMANI USHUNJEZASH QE MBROJTI QYTETIN E TIJ NGA NJE MURTAJ E LLAHTARSHME
AGRIPA
FILOZOF GJERMAN KORNELIUS AGRIPA SHKROI NJE LIBER RETH ARTIT TE MAGJIS ME TITULL FILOZOFIA OKULTE EDHE PSE I HYRI STUDIMIT ME ZELL TE MADH ATIJ NUK I PELQENTE IDEJA E EKZISTENCES SE SHPIRTRAVE TE PADUKSHEM DUKE METUAR SE GJITH MAGJITE E KESAJ BOTE SHKAKTOHESHIN NGA [ FUQIT PLANETARE ]
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty PENTAKLI

Mesazh  Blak Devill prej 27.12.10 14:00

KETU PO JU JAP INFORMACION RRETH NJE SIMBOLI MAGJI ME SAKT PENTAKLIT
PENTAKLI SIMBOL I MAGJIS ESHTE NJE DEKLARAT E GUXIMSHME PER VENDI TONE NE GJITHESI.pentagram paraqet një koncept të lashtë që mund të
gjendet në mendimin filozofik në të dy Lindjes dhe Perëndimit. Edhe pse mbi 8.000 vjet
e vjetër, imazhi i pentagram është i aplikueshëm në botën tonë moderne. pentagram
na tregon se ne kemi aftësinë për të sjellë Shpirti në Tokë, kjo vlen për çdo fushë të
praktike që jetojnë ditë-për-ditë, si dhe mendohet shpirtërore. Aftësia për të sjellë
Shpirt në Tokë është ajo që na bën të tërë.
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty KARTA PER TE HEDHUR FALL

Mesazh  Blak Devill prej 01.01.11 20:02

LETRAT TAROT KETO LETRA JANE BERE SHUME TE FAMSHME POR ESHTE NJE PYETJE A JANE TE VERTETA PARASHIKIMET E TYRE??? SHPESH KETO PARASHIKOJNE SHUME MIRE POR KA RASTE QE NUK PARASHIKOJNE ASGJE DMTH PARASHIKOJNE GABIM KETO LETRA NUK KANE LIDHJE ME MAGJINE MAGJISTARET PERDORIN NJE GRUP KARTASH ME 8 ELEMENTE
UJ
TOK
ZJARR
AJER
LAGESHTI
THATESIA
TE NXEHTIT
TE FTOHTIT
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Albi4all prej 01.01.11 23:18

un mendoj se letrat tarot kan te bejn me magjistaret
fillestaret magjistar duhet te mesojn perdorimin e letrave tarot
eshte nje gje fillestare per ata
Albi4all
Albi4all

“Kur të shohësh një njeri të mirë, mundohu të tejkalosh
shembullin e tij, kur të shohësh ndonjë njeri të keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti të njëjtat të meta.”

77


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty NJE METODE PER TE THIRRUR NJE XHIND

Mesazh  Blak Devill prej 26.02.11 11:57

METODEN QE PO JAP ME POSHTE SHERBEN PER TE THIRRUR NJE XHIND
Koha me e mire eshte ora pas mesnate pasi ne ate kohe ato jane me aktive.

Shkon ne nje dhome te qete e ndeze nje qiri dhe fillon te thuash fjale ndjellese per ta (emer atij xhindit qe do me qene prezent) dhe fillon te thuash dua pranine e ketij xhindi dhe dua te bej marrveshje me te, nese nuk ka efekt me te paren vazhdo te thuash prap ato gjera duke i percjelle me fishkellime te vogel, pasi fishkellima i terheq ata dhe pas nje kohe mund te ndjesh pranine e tij dhe mund te ndodh qe te flet ne vesh, pastaj gjerat tjere shkojne vet por per çdo aksion tanin ai kerkon kompenzim.
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty LAVJERRESI

Mesazh  Blak Devill prej 25.03.11 16:35

LAVJERRESI ESHTE NJE NGA MJETET ME TE LEHTE AI KA DISA PERDORIME SI
GJETJA E GJERAVE TE HUMBURA
RITE
PARASHIKIM I TE ARDHMES
PYETJE PER JETEN E KALUAR

-GJETJA E GJERAVE TE HUMBURA
NESE ESHTE E MUNDUR TE KENI NJE FOTO TE OBJEKTIT MUND TA MBANI ATE LART OSE NESE JO JU KIENI MENDJEN VETEM TE AJO GJE DHE FILLONI TE PYESNI SI
A JAM NE DREJTIM TE DUHUR?

-PARASHIKIM I TE ARDHMES
KJO ESHTE SHUM E THJESSH MJAFTON QE JU TE BENI PYETJE DHE LAVJERRSI DO GJEJ PERGJIGJEN ME PO OSE JODUKE U LEKUNDUR
LAVJERRESI PERDORET EDHE PER KARTAT TAROT

-RITE
PYESNI LAVJERRESIN SE KUR ESHTE KOHA ME E MIRE PER TE BERE RITE TE CAKTUARA

-JETA E KALUAR
SHKRUANI DISA DATA TE CAKTUARA ME MUAJIN DHE VITIN DHE PYESNI LAVJERRSIN AI DO DREJTOHET NGA DATA

LAVJERRESI ESHTE MIRE TE NDERTOHET ME NJE ZINXHIR DHE ME NJE KRISTAL
PERGJIGJET
PO NE DREJTIM TE AKREPAVE TE ORES
JO NE TE KUNDERT TE AKREPAVE TE ORES

Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty RIT PER PARA

Mesazh  Blak Devill prej 25.03.11 16:36

KJO MAGJI DUHET BERE DITEN DHE OREN E DUHUR NE OREN E JUPITERIT.
JU DO TJU DUHEN DY QIRINJE NJE JESHIL DHE NJE I BARDH
QIRIU JESHIL PARAQET PARAT
QIRIU I BARDH PARAQET JU
VAJOSINI QIRINJTE ME VAJ.PASI TI VAJOSNI GJATE RITIT NUK DUHENI SHQETESUAR DHE TE KENI NJE DESHIR TE FORT PER PARA QE VIJN TEK JU
QIRINJTE DUHEN TE JENTE 8 INC LARG NJERI- TIETRIT PASTAJ THUAJ

PARATE PARAT VIJNE TEK UNE
ME BOLLEK TRI HER TRE
MUND TE JEM I PASURUAR NE TE MIR TE MENYRAVE
ASNJE DEMTIM NE RRUGEN E SAJ
KJO UNE I PRANOJ AQ GRIMCA TE JETES
ME SILL PARA TRI HERE TRE

RITI DUHET TE PERSERITET PER 8 DITE DHE CDO DITE QIRIU I BARDHE TE AFROHET NJE INC ME AFER QIRIUT JESHIL.KUR QIRINJTE TE PREKEN MAGJIA KA MBARUAR JU DUHET TE FILLONI DITEN E ENJTE NE OREN E JUPITERTIT

Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re:

Mesazh  BLADE prej 05.04.11 5:57

Tju ndihmoj pak per se behet fjal pak fare.


histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 30926391
histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Original1l
histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Original1l
BLADE
BLADE

10


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty re

Mesazh  sergio13 prej 07.04.11 9:54

sa per kuriozitet ne cfare ore eshte ora e jupiterit flm
sergio13
sergio13

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  anacondaaa prej 12.04.11 13:25

nese nuk e shenon te gjithat ateher mos sheno fare per arsyje sigurie qfar eshte kjo nuk jan te gjitha fjalet per arsye sigurie ateher mos shenoni fare ok
avatar
anacondaaa

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Nikolaos prej 12.04.11 21:53

Dita e enjte eshte dita qe rrjedh nga Jupiteri. ne italisht Jupiterit i thone GIOVE dhe GIOVEDI do te thote e ENJTE ose "dita e Jupiterit" oret qe i perkasin Jupiterit diten e enjte jane
00 -01
07 -08
14 -15
21 - 22

Në astrologji Jupiteri lidhet me pasurinë, suksesin, bollëkun, fitoren, ligjet, fenë, filozofinë, zbavitjet, udhëtimet, zgjerimin, zmadhimin, fatin e mirë, arsimin, gjuhët e huaja.
Nikolaos
Nikolaos

"Kthejeni fytyrën nga Dielli dhe çdo hije mbetet mbrapa jush"

390


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 15.04.11 12:28

Nikolaos shkruajti:Dita e enjte eshte dita qe rrjedh nga Jupiteri. ne italisht Jupiterit i thone GIOVE dhe GIOVEDI do te thote e ENJTE ose "dita e Jupiterit" oret qe i perkasin Jupiterit diten e enjte jane
00 -01
07 -08
14 -15
21 - 22

Në astrologji Jupiteri lidhet me pasurinë, suksesin, bollëkun, fitoren, ligjet, fenë, filozofinë, zbavitjet, udhëtimet, zgjerimin, zmadhimin, fatin e mirë, arsimin, gjuhët e huaja.
e skat
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty ZHIVA

Mesazh  Blak Devill prej 26.04.11 16:08

ZHIVA perdoret kunder syrit te keq dhe kunder magjive
TLISMAN
marrim nje cop dhe hedhim zhiven aty pastaj e qepim dhe e mbajm te varur


Edituar për herë të fundit nga blak devill në 28.04.11 16:28, edituar 1 herë gjithsej
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 26.04.11 16:09

anacondaaa shkruajti:nese nuk e shenon te gjithat ateher mos sheno fare per arsyje sigurie qfar eshte kjo nuk jan te gjitha fjalet per arsye sigurie ateher mos shenoni fare ok
ME DUKET SE ISHIN TE SHUMTE ATO MESAZHE PER RITIN E FLUTURIMIT
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty OUIJA BOARD

Mesazh  Blak Devill prej 28.04.11 20:30

KJO loj eshte shume e perhapur une ketu po them si luhet
rregulla te perhapur jane
mos luaj vetem
nuk duhet te te kap paniku
dhe ne fillim duhet te mbrohesh
SI LUHET;
mjetet
2 qirinj te kuq
ouija
miqt
1 got
FILLIM
VENDOSIM OUIJAN NE TAVOLIM DHE GOTEN LART PERGJIGJES PO GHE TE MBAHET NJE GISHT NGA SECILI ANTAR LART ASAJ GOTE NDEZIM QIRINJT
DHE TE JENE ANASH OUIJAS DHE THERRASIM SHPIRTIN QE E DUAM TE PRANISHEM PREFEROHET QE PAS NJE PERGJIGJEJE JO OUIJA MOS TE PERDORET PER GJYSEM ORE MOS BENI PYETJE QE SHPIRTI NUK I KA QEJF

LARGIM I DEMONEVE OSE SHPIRTRAVE NGA SHTEPI
NE NJE NAT TE MERRET OUIJA DHE TE DALIM JASHT TE NDEZIM NJE ZJARR DHE TA DJEGIM ATE PASTAJ TA SHUAJ ZJARRIN ME UJE TE PASTER DHE TE FTOHT
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Magji dhe rituale

Mesazh  King prej 29.04.11 18:25

blak devill shkruajti:KJO loj eshte shume e perhapur une ketu po them si luhet
rregulla te perhapur jane
mos luaj vetem
nuk duhet te te kap paniku
dhe ne fillim duhet te mbrohesh
SI LUHET;
mjetet
2 qirinj te kuq
ouija
miqt
1 got
FILLIM
VENDOSIM OUIJAN NE TAVOLIM DHE GOTEN LART PERGJIGJES PO GHE TE MBAHET NJE GISHT NGA SECILI ANTAR LART ASAJ GOTE NDEZIM QIRINJT
DHE TE JENE ANASH OUIJAS DHE THERRASIM SHPIRTIN QE E DUAM TE PRANISHEM PREFEROHET QE PAS NJE PERGJIGJEJE JO OUIJA MOS TE PERDORET PER GJYSEM ORE MOS BENI PYETJE QE SHPIRTI NUK I KA QEJF

LARGIM I DEMONEVE OSE SHPIRTRAVE NGA SHTEPI
NE NJE NAT TE MERRET OUIJA DHE TE DALIM JASHT TE NDEZIM NJE ZJARR DHE TA DJEGIM ATE PASTAJ TA SHUAJ ZJARRIN ME UJE TE PASTER DHE TE FTOHT

Pershendetje
Desha te flas pak rreth kesaj loje e cila kam pare se kerkohet shume ne forum per te ditur se si luhet dhe çfare arrihet permes saj.
Loja e famshme me Ouija Board eshte shum e rrezikshme per fillestaret duke pasur parasysh njohurit e tyre siperfaqesore rreth magjise dhe efekteve te saj ne boten shpirterore dhe fizike ku gabimi me i vogel mund te kthej jeten e nje personi i cili eshte i kenaqur me jeten e tij pavarsisht te ardhurave ekonomike etj
dhe problemve ne familje.
Magjia mund ta kthej jeten e nje personi ne nje katastrofe te vertet duke i bere me shume dem sesa mire sepse magjia eshte nje dimension tjeter me rregulla dhe ligje te rrepta dhe te pathyshme personi i cili ndikohet nga magjia apo perdor magjine duhet te respektoj ne maksimum rregullat dhe ligjet e magjise, ta marr me seriozitet dhe me besim per te arritur ate qe do ose per te mposhtur ate qe e ka pushtuar (nese ndikohet nga magjia )
Per fillestaret magjia eshte nje bote e bukur plot drite dhe vetem gjera te bukura per ate qe e perdor por CDO GJE NE KETE BOTE E KA NJE CMIM TE CAKTUAR
Prandaj duhen vite e vite pune e kerkime per te arritur qe te perdoresh magjine sipas rregullave te saj.
Per te perdorur ate pak qe meson duke mos kaluar jashte kufijve te dijes tende per te provuar ate qe nuk e di dhe nuk e kupton jeta nuk blihet prandaj nuk eshte mire te luhet me te.
Per te arritur perdorimin e sigurt te magjise duhet te besosh fuqishem ne te sepse per ate qe nuk e beson magjia per te nuk ekziston megjithate ai njeri mund te ndikohet nga magjia por pa e kuptuar ate ai nuk do te jet e ne gjendje qe ta luftoje.
Per te perdorur magjin dhe per te qene i sigur duhet te merren masat mbrojtese ndaj ndikimeve te saj dhe mbrojtja me e fuqishme eshte PENTAGRAMI(ylli 5cepesh) i cili duhet te dihet si te praktikohet dhe nese praktikohet rregullisht ai largon te gjihta ndikimet (Xhindet) qofte te mire ose te keqij duke qene drejtperdrejt nen ndikim te Perendis se tij.
Pra magjia nuk eshte e rrezikshme nese perdoret sipas rregullave te saj pa kaluar jashte asaj qe di.
Por duhet te keni kujdes sepse nje deshire e vogel mund ta shkaterroj jeten e dikujt tjeter dhe te ndryshoj rrjedhen e jetes. Prandaj duhet te mendoni mire para se ta perdorni ate. Gjithashtu magjia nese drejtohet tek dikush mund te ktheht perseri prapa
Prandaj po ju tregoj nje nga ligjet e saj "LIGJI I TREFISHT I RIKTHIMIT"i cili funksionon ne shumicen rasteve te perdorimit te magjise, prandaj shumica e atyre qe perdorin magjin e pesojne.
Duhet treguar kujdes i madh edhe me thirrjet ndaj entiteteve sepse jane shum te rrezikshem nese nuk dini si te mbroheni.
KING
King
King

26


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty PER TE GJETUR PUNE

Mesazh  Blak Devill prej 30.04.11 21:22

TE nxjerrim ne gazet nje lajmerim per pune aty mund te shkruani per pagen etj.Marrim nje qiri blu te thell pasi ngjyra blu eshte ngjyra e jupiterit dhe eshte e perkryer per te gjetu pune.Vendoseni qiriun lart nje majtese dhe posht mbajteses nje tabak hekuri.Lexoje disa here deshiren per pune sa ta fiksoni permendesh pastaj formojm me letren e deshire nje kon dhe e djegim ne qiri.Hiri duhet te bjere lart tabakut te letres.Kur letra eshte djegur te merret hiri dhe ta hedhim ne nje kuti te vogel.Te merret kutia dhe ti hedhim brenda nenexhik dhe te varroset afer nje peme.


Edituar për herë të fundit nga blak devill në 17.05.11 19:34, edituar 1 herë gjithsej
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty THIRRJA E SHPIRTRAVE

Mesazh  Blak Devill prej 30.04.11 21:52

KUJDES SHPIRTRAT MUND TJU PUSHTOJN
PARA SE TE PROVONI RITIN KRYENI MBOJTJEN

MBROJTJA
SHKOJME NE NJE VEND KU JU NUK DO TE SHQETESOHENI DHE RELAKSOJME TE GJITHA PJESET E TRUPIT DHE SHPIRTINULUNI DHE MEDITONI DHE IMAGJINONI NJE DRIT TE BARDH TE FUQISHME QE JU PERSHKON
NGRIHUNI NE KEMB HAPNI KRAHET DHE THONI;
PARA MEJE RAFAEL
MBRAPA MEJE GABRIEL
NE DORA IME E DJATHT MIKAEL
NE DORA IME E MAJT ARIEL
RRETH MEJE NDRICOJNE YJET ME FLAK
DHE NE GJOKSIN TIM NDRICON YLLI 6 RREMESH I ADONAIT
RITI TE PERSERITET 6 HERE

THIRRJA E SHPIRTRAVE
MERRNI DY QIRINJE TE GJAT TE BARDH DHE BEJME NJE RRETH ULEMI NE MES TE RRETHIT DHE QIRINJTE I VENDOSIM NE TE MAJT DHE N TE DJATHT
DHE THEMI FJALET
U HEQ SHULIN DYERVE
UNE THERRAS KETU SHPIRTRAT
I THERRAS NE PAQE
EJANI NE KETE VEND O SHPIRTRA
Age spiritus apud nos hac hora

MEDITONI MBI KATER DREJTIMET VERI JUG LINDJE PERENDIM NE RRETH ULUNI NE POZICION MEDITUES
SHENIM UNE JU KAM DALE BORXHIT JU DHASHE SI TE MBROHENI UNE NUK MBAJE PERGJEGJSI
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty HAJMALIA E JUPITERIT

Mesazh  Blak Devill prej 07.05.11 21:17

NE GOOGLE IMAGE KERKONI SIMBOLIN E JUPITERTI GDHENDENI ATE NE DITEN E MERKUR DHE VARENI NE QAFE CDO DITE TE MERKUR DO SJELL URTESI DHE PASURI
TE GDHENDET DIKU NE DICKA NE NDONJE SEND
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty SUPERSTICIONE PER MACET

Mesazh  Blak Devill prej 09.05.11 20:01

Po te enderrosh nje mce te barrdhe do kesh fat
Po te shohesh nje mace te bardh ne rrug do kesh fat
Sjell ters po te shohesh nje mace te bardh naten
Nese nje mace po pastron veshet athere do te bjere shi
Nese shikon nje mace te huaj te zez ne verande athere do kesh mbaresi
Eshte nje ogur i mire kur degjon nje mace te teshtij
Kur nje mace fle mbi te katerta putrat do te thote se do bej kohe e keqe
Kur shkon ne shtepi te re fute macen ngas dritarja keshtu nuk do te iki
Kur shikon nje mace me nje sy peshty ne gishtin e madhe te dores ngjeshe ne pellemben e dores dhe shpreh nje deshir
Ne HOLLAND macet nuk lejoheshin te rrinin ne dhomat ku beheshin biseda sepse mendohej qe shperndanin gjithcka ne qytet
Per te larguar fatin e keq kur te del nje mace e zez para ec ne forme rrethi pastaj shko ne vendin ku e pe dhe numuro deri ne 13
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty SHTRIGAT

Mesazh  Blak Devill prej 02.06.11 21:09

Ketu po them disa gjera qe di per shtrigat
KUSH MUND TE BEHET SHTRIG ?
tradita na refejne qe po te lindesh pas gjashte motra ve te jesh vajze e shtat dhe nena te jete vajze e shtat ose mjafton te jesh vaje ose mbes shtrige
SABAT
SABAT nje feste qe preferohet nga shtrigat ndodh 4 here ne vit datat jane
31 tetor
2 shkurt
1 maj
nata e SHEN SANIT
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty PARAGRAF NGA BIBLA E DJALLIT

Mesazh  Blak Devill prej 04.06.11 12:31

Dhe ai qe cdo merite nuk e meriton║.║Un nuk mund te jem sherbetori i dikujt qe mban kuroren e te madherishmit pa ofruar asgje ne shkembim║.║Ai eshte e keqja e fshehur sepse nuk thote ate cfare eshte║.║Ai nuk eshte zoti im, zoti duhet te perulet para madherise time te zjarrte
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty LAJMERIM

Mesazh  Blak Devill prej 07.06.11 23:08

UNE i bera publike te plota 3 rituale ne fq e pare te kesaj teme ritet jane
PARASHIKIMI I SE ARDHMES
THIRRJA E SHPIRTIT
ANIFORNIUMI
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty SATANI

Mesazh  Blak Devill prej 08.06.11 10:20

Dita e SATANIT eshte e Hena
Ngjyra e tij eshte e kaltra e kuqja dhe e zeza
Kafshet e tij jane bricjapi gjarprinjt dragoi
Numrat e tij jane 2 11 4 [666 eshte simbolika e moshes se ujorit kur ai do te sundoj]
Zodiaku i tij jane Ujori Bricjapi
Planetet e tij jane URANI VENUSI
Dresjtimet e tij jane 2 jugore dhe lindore
Dita me e rendesishme per te eshte 23 DHJETORI kjo dite duhet respektuar nga cdo satanist
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty LEGJIONET SHPIRTRORE TE DEMONEVE

Mesazh  Blak Devill prej 08.06.11 10:46

Disa nga ne mund ta dime se cdo demon ka legjionet e veta shpirterore qe i binden une po ju jape emrat e disa demoneve bashke me legjionet qe kontrollojne
A-B
AGAES LEGJIONET 31
AMON LEGJIONET 40
AIM LEGJIONET 26
ALLOCES LEGJIONE 36
AMDUSIAS LEGJIONE 29
AMY LEGJIONE 36
ANDRAS LEGJIONE 30
ANDREALPHUS LEGJIONE 30
ANDROMALIUS LEGJIONE 36
ASMODAY LEGJIONE 72
BALAM LEGJIONE 40
BARBATOS LEGJIONE 30
BATHIN LEGJIONE 30
BELETH LEGJIONE 85
BELIAL LEGJIONE 80
BIFORONS LEGJIONE 60
BOTIS LEGJIONE 60
BUER LEGJIONE 50
BUNE LEGJIONE 30
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty LEGJIONE E SHPIRTRAVE TE DEMONEVE PJ2

Mesazh  Blak Devill prej 08.06.11 10:53

C-F
CAMIO LEGJIONE 30
CIMERIES LEGJIONE 20
CROCELL LEGJIONE 48
DANTALIAN LEGJIONE 36
ELIGOR LEGJIONE 60
FLAUROS LEGJIONE 36
FOCALOR LEGJIONE 30
FORAS LEGJIONE 29
FORUNES LEGJIONE 29
FURCAS LEGJIONE 20
FURFUR LEGJIONE 26
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty pershendetje .

Mesazh  xhema prej 15.06.11 22:58

blak devill shkruajti:NE GOOGLE IMAGE KERKONI SIMBOLIN E JUPITERTI GDHENDENI ATE NE DITEN E MERKUR DHE VARENI NE QAFE CDO DITE TE MERKUR DO SJELL URTESI DHE PASURI
TE GDHENDET DIKU NE DICKA NE NDONJE SENDDesha tju pyes a vetem diten e merkure duhet te bahet ne qafe nuk lejoheti diteve tjera dhe ku mund te gdhendet ne ndoje cope druri apo plastike se nuk e kam te qart nese mund te me tregoni me hollesisht dhe si eshte efekti i saj sa duhet pritru efekti i saj shpresoj se me ktheni pergjigje.
xhema
xhema

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty DEBIMI I ZJARRIT

Mesazh  Blak Devill prej 17.06.11 21:07

Ky rit eshte nje rit i fuqishem qe arrin te debosh nga trupi yt gjerat negative dhe nje rit qe te mbron
E bejme nje rreth me qirinj te kuq ne mes te rrethit vizatojme nje pentagram me nje rreth ulemi ne rreth ne forme medituese dhe imagjinojme rreth ketij rrethi me qirrinje nje zjarre nje zjarre qe po ju mbron nga cdo e keq dhe qe po djeg gjerat e keqia pasi te meditojme 5 minuta ne kete menyre themi fjalet 3 here:
Ne emre te zotit te zjarrit
une jame i mbrojtur nga gjerat negative dhe te keqija
Zjarr para meje
Zjarr mbrapa meje
Zjarr ne te djathten time
Zjarr ne te majten time
une jame i mbrojtur
nga rrethi i zjarrit
AMEN
Kujdes ndiqeni kete rit me perpikmeri ky eshte shume i fuqishem ka nje influenc te madhe kur e kame provuar kete e kame ndjer fuqine e ketij riti
Riti mund tju mbroj vetem ju nga demonet shpirtrat e keqinje dhe sulmet e magjistareve
QIRINJTE E KUQ MOS TE JENE AROMATIK PASI KJO DO KONSIDEROHEJ FYERJE PER ATE QE JU MBRON
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty THIRRJE PER TE VDEKURIT

Mesazh  Blak Devill prej 17.06.11 21:20

Ky rit te behet ne mesnate na duhet nje pishtar ose qiri vere ose gjak dhie dhe te ndertoni nje rreth mbrojtes per tu mbrojtur
Ne mesnat shkojme para varrit te atij qe do ta therrasim dhe vizatojme pentagramin e djallit me vere ose gjak dhie futemi ne rreth mbrojtes mbajem pishtarin ose qiriun larte qe te bej drit dhe thei lutjen

UNE I BEJ THIRRJE KETIJ SHPIRTI
EJA KETU EJA KETU
DIL NE SIPERFAQE DHE EJA NE PAQE
NE EMER TE SATANIT
AVE SATAN

Per ta larguar mjafton te thuash
une te theme ty te largohesh l
largohu ne paqe
kthehu ne mbreterin e zgjedhur
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty MAGJIA E BARDHE DHE E ZEZ

Mesazh  Blak Devill prej 18.06.11 20:34Magji do të thotë: mrekulli, çudi, aftësi e jashtëzakonshme që ka dikush për të ndikuar tek tjetri etj., e sipas Franc Bardonit, ajo konsiderohet edhe si shkencë e shenjtëKy nocion, që ka një të kaluar shumë të largët e që përdoret edhe sot e kësaj dite në mbarë rruzullin tokësor, interpretohet në mënyra nga më të ndryshmet dhe zakonisht merret si sinonim i së keqes, por që në fakt nuk është plotësisht e vërtetë.

Magji do të thotë: mrekulli, çudi, aftësi e jashtëzakonshme që ka dikush, për të ndikuar tek tjetri etj., e sipas Franc Bardonit, ajo konsiderohet edhe si shkencë e shenjtë.

Siç dihet, në natyrë gjithçka rrezaton. Njeriu si qenie me komplekse ka llojin e veçantë të rrezatimit. Rrezatimi, sipas parimit të përgjithshëm të antipolaritetit, mund të jetë pozitiv ose negativ, tërheqës ose dëbues, i mirë ose i keq etj. Gjithashtu, rrezatimet varen edhe nga shkalla e zhvillimit të jetës shpirtërore të personit.

Mendimet, dëshirat, ndjenjat tona paraqesin burim shumë të madh të energjisë rrezatuese. Në qoftë se jeta jonë shpirtërore ka një drejtim të caktuar, atëherë edhe rrezatimet përkatëse kanë karakterin e vet të caktuar. E në qoftë se në të kundërtën, u nënshtrohen labiliteteve të ndryshme, atëherë edhe rrezatimet pasuese do t'u nënshtrohen oscilimeve të përhershme dhe dobësimit të tyre.

Drejtimi i caktuar i mendimeve (energjisë psikike), i drejtuar qoftë për të mirë, qoftë për të keq, në qoftë se ka karakter stabël, formon rrymë të fortë psikike, e cila rrezaton në rreth dhe formon tek rrethi ndjenjën e simpatisë ose antipatisë, dashurisë ose urrejtjes etj.

Kjo energji psikike është sikurse çdo lloj tjetër i energjisë, neutrale: as e mirë as e keqe, i mirë ose i keq është përdorimi i saj. Të dy këto komponentë e ndjekin njëri-tjetrin. Sikurse nata, që në mënyrë të pashmangshme ndjek ditën, po kështu edhe e mira zëvendëson të keqen në çdo hap. Dallimi qëndron vetëm në kuptimet individuale, sepse derisa diçka në sytë e dikujt është e mirë, për tjetrin ajo mund të ketë kuptim negativ.

Parimi i përgjithshëm natyror formohet nga e mira, ndërsa e keqja është prodhim i mospranimit të së mirës. Këtu pra, qëndron edhe esenca e magjisë. Në fushën e "Magjisë së Bardhë", vihen në dukje në rend të parë, lutjet e ndryshme, në të cilat: dëshira, besimi, dashuria dhe shpresa e koncentruar veprojnë në mënyrë magjike.

Kështu pra, secili mendim, në qoftë se është i pastër, intensiv dhe stabël, ka tendenca që të realizohet. Në qoftë se në këtë bindje ekziston edhe besimi i patundur se ajo do të plotësohet dhe se dëshira e caktuar do të realizohet, atëherë veç janë të plotësuara kushtet kryesore që të vijë gjer te realizimi i qëllimit.

"Magjinë e Bardhë" mund ta aplikojë vetëm ai individ, që ka arritur ta njohë vetveten, i cili ka transparent mendimin dhe esencën e jetës, si dhe me ushtrime të gjata dhe të mundimshme, ka arritur të koncentrojë gjithë forcën e vet psikike dhe ta përkryejë deri në atë masë mendimin sa që qëllimisht dhe vetëdijshëm ta përdorë me qëllim që t'i shërbejë së mirës.

Pra, "Magjia e Bardhë" vjen si rezultat i produktit të së mirës dhe operimet e saj janë: shërimet psikike, lutjet, largimet e vetive të paqendrueshme të karakterit, zhvillimin e aftësive mentale etj.

Ndërsa, për dallim nga kjo, "Magjia e Zezë" si rezultat ka produktin e së keqes. "Magjia e Zezë" ka për qëllim që të prishë dhe të shkatërrojë gjithçka që është lartësuar si e bukur dhe si e mirë, ashtu që e keqja të triumfojë mbi të mirën.

Veprimet e individit që zbaton "Magjinë e Zezë" janë të lidhura ngushtë me interesat materiale dhe plotësimin e motiveve nga sferat më të ulëta shpirtërore e sidomos ajo seksuale, nëpërmjet së cilës instiktet e shëmtuara dhe nervat e topitura duhet të gjejnë kënaqësi. I lidhur për këto veprime të llojit më të ulët, ai gjen kulmin e kënaqësisë në dhimbjet e huaja. Nderi, dinjiteti, dhembshuria, keqardhja janë ndjenja, të cilat qysh në fillim i shuan në vete.

Për lexuesin e rëndomtë kjo gjendje është e vështirë të kuptohet, sepse ajo është transcendentale, një gjendje e cila shumë vështirë kapet nëpërmjet pesë shqisave që i pranon shkenca bashkëkohore. Si krahasim mund të merret orgazma ku humbin kufijtë midis objektives dhe subjektives.

Në kohën e sotme, kur shkenca ka arritur përparime të mëdha në kërkimet teknike, industri, mjekësi etj, njeriu modern vështirë edhe pajtohet me këtë dukuri, që në biseda formale vlerësohet si marrëzi supersticioze (besim i kot), por, prapëseprapë në thellësitë e shpirtit të tij fshihet një dozë e misteriozitetit.

Lind pyetja përse?

Sepse gati të gjitha arritjet shkencore i plotësojnë vetëm nevojat tona materiale, fizike etj.! Po shpirti (psika) ku mbeti?

Ai mbeti në prapavijë. Gjithashtu, në prapavijë mbeti edhe ana etike e njeriu! Pra, shkenca harroi se pranë kauzalitetit fizik, ekziston edhe ai psikik dhe ai është shumë më i rëndësishëm për jetën e njeriut (këtë e vërtetojnë edhe kërkimet më të reja në lidhje me trurin, nga të cilat rezulton se truri i njeriut është një gjigant i fjetur dhe se kapaciteti i tij shfrytëzohet vetëm 4%).

Njeriu modern mashtrohet kur mendon se shkenca e kompjuterizimit do t'i zgjidhë të gjitha dilemat tona. Ajo me të vërtetë lehtëson jetën tonë elementare, por nuk i zgjidh dot të gjitha mungesat, përkundrazi, ajo na bën që t'i ndiejmë edhe më qartë ato...!

Por, edhe përkundër këtij mosbesimi, njeriut modern nuk i pengon që edhe sot, si para disa mijëra vjetësh, të lidhet ngushtë me disa dukuri për të cilat pikërisht ai shpreh dyshim, e në anën tjetër ato i ruan me xhelozi, si: bartjen e unazës në gisht, zinxhirit, shamisë etj. (si dhuratë nga më e dashura, nga miku, shoku etj.), për t'i sjellë, kujtim, fat, disponim, dashuri etj.

Po të shikohen zakonet e popullit, do të vërejmë se ato janë të mbushura me rituale magjike, të cilave ju përmbahet edhe ai, pra, njeriu modern. Në ato rituale dihet saktësisht secili veprim dhe kush duhet ta bëjë. Të gjitha këto veprime në të shumtën e rasteve kanë karakter pozitiv. Mirëpo, sikurse "Magjia e Bardhë", që disponon me veprime të shumëllojshme dhe shumëdrejtimëshme, ashtu edhe "Magjia e Zezë" operon me shumëllojshmëri ceremonish, rrjedhash e kahjesh për orientimin e mendimeve.

Për rituale magjike zakonisht përdoren pjesë të trupit dhe të rrobave. Duhet të vëmë re se të gjitha sekrecionet, si: jashtëqitja, urina, djersa, por edhe thonjtë, flokët, dhëmbët e sidomos gjaku e sperma, pas ndarjes, mbesin në gjendje okultike në raport me trupin, nga i cili e kanë prejardhjen, pasi ato përmbajnë energjinë rrezatuese të po atij trupi.

E siç e pamë edhe më lart, energjia e gjithmbarëshme natyrore përshkon në masë më të madhe ose më të vogël gjithçka që ndodhet në natyrë, pavarësisht se a janë qenie të gjalla apo të vdekura. Pasi që të gjitha këto gjëra (edhe njeriu me gjithë përbërjen e tij), u nënshtrohen këtyre lëvizjeve të pandërprera të grimcave, ato e pranojnë këtë energji, e absorbojnë, e transformojnë dhe në raste të caktuara, siç ndodh tek rastet e operacioneve magjike, edhe e emetojnë atë.

Këto operime magjike, të cilat në esencën e vet bazohen në aktivizimin e energjisë, nuk duhet të na çudisin, e sidomos sot, në kohën e zbulimeve të mëdha elektronike. Në mënyrë të njëjtë sikurse energjia e emetuar nëpërmjet radio-valëve, që bartet nëpër eter, që në radioaparatet pranuese të shndërrohet në zë ose fotografi, po kështu edhe energjia e pjesëve të ndryshme të trupit, e sidomos ajo psikike mund të shërbejë si detektor ose indikator.

Duhet të theksojmë se të gjitha dëshirat dhe mendimet tona paraqesin energjinë, e cila aq sa është e fortë, po aq nxit ndjeshmëri të pastër dhe të fortë. Gjithashtu, suksesi i ritualit është i lidhur ngushtë me kualifikimin moral, si të personit që operon me këtë lloj energjie, ashtu edhe të atij kundër të cilit është drejtuar ajo.

Sikurse te radio-valët, mendimi mund të rrezatojë më fortë ose më dobët, varësisht nga fuqia e energjisë me të cilën është i përcjellë. Në qoftë se emetimi është më i fuqishëm, edhe radio-valët do të transmetohen më larg, edhe pranimi i tyre do të jetë më i mirë. Kështu pra, edhe mendimi kur është më intensiv, veprimi i tij do të jetë më i fuqishëm...

Dhe së fundi dua të theksoj se, pavarësisht nga tempoja e jetës në shoqëritë e sotme ku ne jetojmë, e cila është aq e shpejtë, dinamike, automatike dhe e ngarkuar me mendime materialiste (sidomos në perëndim), synim themelor i secilës qenie njerëzore duhet të mbetet kultivimi i mendimeve dhe veprimeve pozitive.

Forca krijuese e njeriut, qoftë psikike apo fizike, është e pakufishme. Jeta e tij është shesh ku zhvillohen procese të panumërta emocionale, mendore e trupore, prandaj varet plotësisht prej tij se çfarë fare do të hedhë në kopshtin shpirtëror.
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  nitty prej 18.06.11 21:42

blak devill shkruajti:

Magji do të thotë: mrekulli, çudi, aftësi e jashtëzakonshme që ka dikush për të ndikuar tek tjetri etj., e sipas Franc Bardonit, ajo konsiderohet edhe si shkencë e shenjtë

A mund të ma tregosh ndonjë mrekulli që është bërë nga magjia të lutem?
nitty
nitty

92


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 18.06.11 21:56

Si pershembull ?? mbase nuk jane mrekulli qe i njheh gjith bota por une di plote raste shermi me magji qe per ate qe u sherua kjo njihet si nje mrekulli
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 18.06.11 21:59

mbase ti nuk beson ne kete gje qe une thashe por cdo njeri ka rrugen e tij e lire eshte zgjedhja te besoj ose jo ate gje nuk e ka asnjeri ne dore
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  nitty prej 18.06.11 22:02

blak devill shkruajti:Si pershembull ?? mbase nuk jane mrekulli qe i njheh gjith bota por une di plote raste shermi me magji qe per ate qe u sherua kjo njihet si nje mrekulli

Doje të thoje shërimi apo jo,pra nëse dikush shërohet ta zëmë me një barë mgjikë kjo cilësohet si mrekulli,atëherë ne shohim mrekulli çdo ditë nga medikamentet mjeksore.

Ke ndonjë shembull tjetër të lutem diçka që ta bindë kokën skeptike të nitty-t!
nitty
nitty

92


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 18.06.11 22:17

PO ka ty mbase nuk te besohet por eshte dicka e cuditshme nje raste qe me kujtohet tregonte se si nje djale me kacer ishte sheruar nga nje magjistare dhe sa per ato barerat mjeksore nuk hyjne ne magji magjistari barerat i pergatit me perberes natyror te cilat kane efekte
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  nitty prej 18.06.11 22:23

blak devill shkruajti:PO ka ty mbase nuk te besohet por eshte dicka e cuditshme nje raste qe me kujtohet tregonte se si nje djale me kacer kancer ishte sheruar nga nje magjistare dhe sa per ato barerat mjeksore nuk hyjne ne magji magjistari barerat i pergatit me perberes natyror te cilat kane efekte

Prapë jobindëse për kokën time,a mund të më tregosh me çka është shëruar ai djali,me fjalë magjike,ritual,simbol magjik apo me ndonjë tjetër version magjik.
nitty
nitty

92


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 18.06.11 22:33

ME RITUAL
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  nitty prej 18.06.11 22:37

Mund të tregohesh më i gjerë të lutem më duket sikur ajo që flet e ke dëgjuar nga dikush tjeter,dhe ti po ma përcjellë.

Mund të më tregosh çfarë ka përdorur në ritual?
nitty
nitty

92


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 18.06.11 22:46

ok ok ok magjistari perdori nje rit te vjeter te bazuar ne nje perendi okulte dhe pase 2 ditesh djali u permiresua mjetet qe u perdoren ishin nje thik magjike qe quhet athame nje kup me uje 1 qiri me ngjyre te kuqe dhe ne qiri e gdhendur nje vule dhe temjan rituali zgjati 1 ore
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  nitty prej 18.06.11 22:55

blak devill shkruajti:ok ok ok magjistari perdori nje rit te vjeter te bazuar ne nje perendi okulte dhe pase 2 ditesh djali u permiresua mjetet qe u perdoren ishin nje thik magjike qe quhet athame nje kup me uje 1 qiri me ngjyre te kuqe dhe ne qiri e gdhendur nje vule dhe temjan rituali zgjati 1 ore

Këtë ngjarjen e ke parë ti gjë,ta ka treguar dikush,më garanton që ai djali ishte vërtet i sëmurë nga kanceri dhe ne fund a mund të ma vërtetosh që kjo ka ndodhur me të vërtet.
nitty
nitty

92


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Xhemajl prej 18.06.11 22:59

Ne keto raste qe premend black devil,sherimin nga magjistaret besoj se nuk e ben magjistari, mirpo bindja e vet personit te semure, se magjistari do ta sheroj.
Xhemajl
Xhemajl

259


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  nitty prej 18.06.11 23:30

xhemajl shkruajti:Ne keto raste qe premend black devil,sherimin nga magjistaret besoj se nuk e ben magjistari, mirpo bindja e vet personit te semure, se magjistari do ta sheroj.

Nuk është gjithçka në jetë sugjestion dhe autosugjestion,nuk vepron gjithmonë ndërdija në ne,duhet gjetur kuptimin dhe arsyen çdo gjë sot ka një shpjegim të plotë dhe bindës për gjithçka.

Por si duket sonte blak devill po mendon se çfarë përgjigje të me jap e zura ngushtë më duket,më mirë të mos më jap përgjigje fare se do vazhdoj ta pyes përseri.
nitty
nitty

92


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Albi4all prej 19.06.11 0:13

eshte shum gabim i rende te perzihen sugjestionet ne gjendjen hipnotike
me formulat magjike te magjistarve
e sidomos te atyre qe jan te fuqishem
Albi4all
Albi4all

“Kur të shohësh një njeri të mirë, mundohu të tejkalosh
shembullin e tij, kur të shohësh ndonjë njeri të keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti të njëjtat të meta.”

77


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 19.06.11 17:53

nitty shkruajti:
Këtë ngjarjen e ke parë ti gjë,ta ka treguar dikush,më garanton që ai djali ishte vërtet i sëmurë nga kanceri dhe ne fund a mund të ma vërtetosh që kjo ka ndodhur me të vërtet.

E cfare do fitoja une sikurr te rreja mua nuk me intereson nese dikush beson ose jo per mua nuk eshte ndonje gje nuk eshte prap asgje nese dikush thote qe kjo eshte rrene mua as kjo nuk me intereson dhe te siguroj une qe e di mire kete ngjarje qe ishte ai djale i diagnostifikuar me kancer kete e kishin konfirmuar dhe familjaret e tije


Edituar për herë të fundit nga blak devill në 19.06.11 17:59, edituar 1 herë gjithsej
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 19.06.11 17:57

nitty shkruajti:
Nuk është gjithçka në jetë sugjestion dhe autosugjestion,nuk vepron gjithmonë ndërdija në ne,duhet gjetur kuptimin dhe arsyen çdo gjë sot ka një shpjegim të plotë dhe bindës për gjithçka.

Por si duket sonte blak devill po mendon se çfarë përgjigje të me jap e zura ngushtë më duket,më mirë të mos më jap përgjigje fare se do vazhdoj ta pyes përseri.
ahahahhhaha mesoje mire kete qe po te theme kjo qe thua ti qe me zure ngushte nuk eshte ti thjeshte mendon keshtu por dije dicka nuk eshte e lehte te me zesh mua ngushte mbase mendon se po e theme kete per te ber pershtypje por nuk eshte ashtu sa per ate qe do vazhdosh te pyesesh mund te vazhdosh une nuk kame problem
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  nitty prej 19.06.11 19:06

E cfare do fitoja une sikurr te rreja mua nuk me intereson nese dikush beson ose jo per mua nuk eshte ndonje gje nuk eshte prap asgje nese dikush thote qe kjo eshte rrene mua as kjo nuk me intereson dhe te siguroj une qe e di mire kete ngjarje qe ishte ai djale i diagnostifikuar me kancer kete e kishin konfirmuar dhe familjaret e tije

Për atë që flet duhet të mbash përgjegjësi,duhet të kesh vërtetësi dhe të jesh i saktë se sot të gjithë flasim si të duam,por vlerësohen ata që flasin të vërtetat,të besueshmet të logjikshmet dhe të arsyeshmet,se pallvara siç i quaj unë është shumë lehtë të flasësh.

Nuk duhet të jemi aq shumë naivë të besojmë gjithçka,le të jemi me vigjilent!Ato fjalët me të verdhe që ti kam ngjyrosur a mund të mi vërtetosh të lutem,thjesht dua fakte?


ahahahhhaha mesoje mire kete qe po te theme kjo qe thua ti qe me zure ngushte nuk eshte ti thjeshte mendon keshtu por dije dicka nuk eshte e lehte te me zesh mua ngushte mbase mendon se po e theme kete per te ber pershtypje por nuk eshte ashtu sa per ate qe do vazhdosh te pyesesh mund te vazhdosh une nuk kame problem

Normal që do vazhdoj të të pyes se gjersa nga ty pres përgjigje,ti qeshesh dhe më jep minipërgjigje si ''ME RITUAL'',ose edhe ato përgjigje që mi ke dhënë kryefjalën e kanë pasur të shkruar gabim si p.sh.,kancer-(kacer),shërim-(shermi) etj...,kjo më bëri të mendoj dhe më hapi dyshime se shkrimet e tua janë shumë pak të vërteta të mos themi fare hiq.
nitty
nitty

92


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 19.06.11 19:24

GJithkush ben gabime ne te shkruajtur ne kete forum nuk jemi te korigjojme gabime
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

histori - Magji dhe Rituale - Faqe 2 Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi