Magji dhe Rituale

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 22.10.10 18:59

Magji dhe Rituale

magji - Magji dhe Rituale 28952310

Si te gjesh nje kafshe besnike

Kur te gjeni nje kafshe dhe nese doni te jeni mik me te, ne fillim duhet tja veni doren lehte ne koke po pranoi ajo, pastaj te thuash keto fjale:

Fale henes qe rrezellin naten dhe diellit qe shendrit e te verbon
une te pyes nje here e dy po me shume se kaq nuk shkon
me nje te lehur kuakeritur ose te mjaullitur me thuaj te lutem cfare mendon
a deshiron te behemi miq per koke pergjigjen tende pres me padurim

Prisni qe kafsha te beje nje shenje qe thote PO.


Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Blak Devill prej 22.10.10 20:47

Si te pagezosh nje kafshe

Per te pagezuar nje kafshe kaloja doren 5 here mbi krye dhe tuaj keto fjale:

Ja ku po te ve nje emer te fshehte e te padukshem si ajri
mos harro eshte sekret dhe askush nuk e sheh
vetem dy vete e dine, une dhe ti
me kete dore po te ysht e zotohem emrin tend askush vec meje sdo ta di
emri yt eshte ...

Thoni emrin me ze te lart dhe pas kesaj duhet te kujdeseni per kafshen kur ajo eshte semure.
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty ANIFORNUMI

Mesazh  Blak Devill prej 23.10.10 20:54

Anifornumi behet qe ju te merrni formen e cdo kafshe qe jua ka enda.

Hapni syte qe ta kryeni yshtjen ashtu sic duhet; perfytyroni sa qesharake do ishte sikur te ecnit neper rruge me pamjen e nje njeriu normal e duke kakaritur si kokosh.Per ta realizuar yshtjen merni e nakatosni nektar me nje gjysem liter qumesht delfini.Rrekellejeni me nje fryme pastaj mbyllni syte dhe thoni keto fjale.

bestia animo
tretu tej tej trajta ime njerzore
bestio bestietta
u beft me e mira
bestio animo
u shendrofsha ne .......Edituar për herë të fundit nga blak devill në 07.06.11 22:55, edituar 1 herë gjithsej
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty KAFSHE

Mesazh  Blak Devill prej 23.10.10 21:02

KETU JANE DISA KAFSHE KENI EDHE PERSHKRIMIN EDHE DISA PERZIRERJE LEXOJENI ME KUJDES

NJEBRIRSHI

NJEBRIRSHAT JANE KAFSHE TE SHPEJTA DHE JETOJN NE SHKRETETIRA OSE MAJE MALEVE.ATA JANE ARMIQ TE BETUAR TE LUANEV DHE HINGELLIMA E TYRE VJEN SI E NGJIRRURR.SHTROHEN E ZBUTEN ME LEHTESI KANJE MAGJEPSJE PER TE MAGJEPSUR NJEBRIRSHAT POR UNE NUK DO E BEJ PUBLIKE . BRIRI I NJE BRIRSHAVE I KTHYER NE PLUHUR ESHTE NJE ILAC I MIRE KUNDER HELMEVE SHERBEN PER TE SHERUAR NJE NUMER TE MADH SEMUNDJESH

KAFSH TE TJERA HEREN TJETER
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty KAFSHE

Mesazh  Blak Devill prej 23.10.10 21:13

DRAGOI

KA LlOJE TE NDRYSHME DRAGONJESH.NJE PJESE E TYRE KANE FLATRA POR NUK KANE KEMBE TE TJERE NUK KANE AS KEMBE E AS FLATRA.TRUPIN E KANE ME LUSPA DISA LESHOJNE ZJARR KANE VESHTRIM TE MPREHTE SUME TE MPREHTE.I PERDORUR NGA DOZA TE VOGLA GJAKU I DRAGOIT ESHTE NJE NGA BARNAT ME TE FUQISHME.

GRIFONI

GRIFONI OSE GRIFI KA SHTATIN E NJE LUANI KA FLATRA SI TE NJE SHQIPONJE.GRIFONI E KA TE LINDUR INSTIKTIN PER TE GJETUR THESARET TE FSHEHTA DHE PER TE ZBUKURUAR FOLEN ME FIJE ARI.DYLLI I NXJERR NGA VESHET E TIJ DHE I DJEGUR ME VESHTULL PRODHON TYM ME VETI SHERUESE


Edituar për herë të fundit nga blak devill në 28.10.10 20:27, edituar 1 herë gjithsej
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty SHKOPI MAGJIK

Mesazh  Blak Devill prej 26.10.10 17:06

KETU PO PUBLIKOJ NJE TJETER MAGJI PER TE BERE SHKOPIN MAGJIK NEU E KAM PUBLIKUAR TE TERIN PER ARSYE SIGURIE KU I DIHET SE PER CU SHKON MENDJA

SHKOPI MAGJIK DUHET BERE NJE NATE ME HENE DUHET TE SHKULNI NJE DEGE NGA PEMA DHE TE FILLONI TI HIQNI LEVOREN PASTAJ TA ZBUKURONI ME GURE OSE ME EMRIN TUAJ

SHENIM;RTUALI MUNGON HENA DHE FJALET QE DUHEN THENE PER TE SHKULUR TRUNGUN DHE SHUME TE TJERA. HENA SE CFARE HENE DUHET TE JETE
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Albi4all prej 27.10.10 16:55

ja edhe un po them disa fjal shkopi duhet te jet i arres dhe duhet te pa dega dhe i gjat prej dores der te nyja e par duhet te merret te merkuren para se te lind djelli ne depilim hene
duhet ta presim me athme dhe te mos e lem ne tok pasi ta presim duhet ti bejm faleminderimet (ato fjal magjike qe nuk i publikoi fikrro )
tung ju pershendes
Albi4all
Albi4all

“Kur të shohësh një njeri të mirë, mundohu të tejkalosh
shembullin e tij, kur të shohësh ndonjë njeri të keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti të njëjtat të meta.”

77


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty RETHI I VIVENIT

Mesazh  Blak Devill prej 28.10.10 20:21

KJO MAGJI DO JU MBROJ NGA MAGJITE E ZEZA NGA MAGJISTARERT E ZINJ.

FORMONI NJE RRETH ME KRIP DHE JASHT RRETHIT SHKRUANI KATER EMRA.
GLEJD; LARFOR;JEPES DHE PRANKSTOR

SHIHNI KATER EMRAT DHE PERFYTYROJINI SI SHPIRTRA TE FUQISHEM QE DO JU MBROJN PASTAJ THONI;

GJELJD DHE JEPES NE LINDJE E PERENDIM
MBROJTJA E TYRE ESHTE SI VETETIM
LARFOR PRANKSTOR JUG E VERI
MBROJTJA E TYRE TE BEN TE RI
NE KETE RRETH QE KAM SAJUAR
JAM I MBROJTUR E I SIGURT[color]
ATHEMALKA;ATHEVINA
ATHEHOKMA;LAYORLAM


Edituar për herë të fundit nga blak devill në 28.10.10 20:29, edituar 1 herë gjithsej
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty SHTATORJA E SEFER

Mesazh  Blak Devill prej 28.10.10 20:23

KJO MAGJI DO MBROJ SHTEPIN TUAJ;
FORMONI NJE MANEKIN PREJ ARGJILI.NE GOJEN E TIJ VENDOSNI NJE PUSULL KU SHKRUAN BETHEMET PASKESAJ PREKENI TRI HERE ME PURTEK VESHTULLE DUKE THIRRURR;

ME KETE EMER U PAGZOFSH
MBI GJITHCKA QE SHEH SYCELE TI QOFSH
ME KETE PURTEK UNE TE MAGJEPS
FUQI PAC E MUA ME MBROFSH


KETU KENI NJE SHPJEGIM RRETH FJALES PURTEK

PURTEKA ESHTE SI SHKOPI MAGJIK POR ME NDRYSHE ME I GJATE DHE NE MAGE TE SAJ ASAJ I VIHET NJE GUR I CMUAR OSE I GDHENDET NJE KOKE KAFSHE SI P.SH DHI OSE NDONJE GJE TJETER


Edituar për herë të fundit nga blak devill në 29.10.10 18:47, edituar 1 herë gjithsej
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty KYC GJETESI

Mesazh  Blak Devill prej 28.10.10 20:45

MAGJIA E DR.KYC GJETESIT ESHTE MENYRA ME E LEHTE PER TA CYTUR NJE MACOK OSE SHPEND TE TE DEFTOJ RUGEN PER TE SENDI I HUMBUR

SHTRINI KRAHET DHE DREJTOJANI KAFSHES TUAJ MIKUT TUAJ DHE THONI KETO FJALE ME ZE TE LART

QOFT NE TOKE QOFT NE QIELL
AJO QE KA HUMBUR TE SHFAQET DITEN ME DIELL
SUBITO;RAPIDO;RAPIDLY;VITE
FLUTURO NOTO OSE CAP E NXITO
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty PARASHIKIMI I SE ARDHMES SPECULA

Mesazh  Blak Devill prej 29.10.10 11:20

A KENI DASHUR NDONJE HERE TE PARASHIKONI TE ARRDHMEN POR SDINI SE SI.NJE NGA DESHIRAT E NJERIUT PER TE PARE RREZIQET E SE ARDHMES.KETU POSHTE PO SHKRUAJ SE SI PARASHIKOHET

MJETET JANE NGA ME TE NDRYSHMET QE NGA ME E LASHTA ENA ME UJE E DERI TE PASQYRA MAGJIKE GURI I LEMUAR DHE SFERA E KRISTALT

KJO METODE ESHTE E LEHTE PER TU BERE QETESONI MENDJEN DHE QEPJANI SYTE OBJEKTIT.

SILLNI NE MENDJE PYETJEN QE KERKONI PERGJIGJE PASTAJ PER FYTYRONI VETEN DUKE THIRRURR SHPIRTRAT.JANE KATER SHPIRTRA QE DUHEN THIRRURR EMRAT E SHPIRTRAVE jane GLEJDI LARFORI JEPESI DHE PRANKSTORI
PAS KESAJ DO JU SHFAQET PAMJA


Edituar për herë të fundit nga blak devill në 07.06.11 22:57, edituar 1 herë gjithsej
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty HAJMALIT TALISMANET

Mesazh  Blak Devill prej 29.10.10 18:44

HAJMALITE

LLOJET E HAJMALIVE JANE TE NDRYSHME KA HAJMALI DHE TALISMANE MAGJEPSE POR KA DHE TALISMANE E HAJMALI FATSJELLSE KETU POSHT DO KENI DISA PREJ TYRE

HAJMALIA E JUPITERIT

PER TE KRIJUAR HAJMALIE E JUPITERIT QE DO SJELL URTESI DHE PASURI SHTIR NE PUNE TRYEZEN E KORRESPONDENCAVE PER TE GJETUR SIMBOLIN E DUHUR QE DUHET GDHENDUR ME TE DHE VERE NE QAFE CDO DITE TE MERKUR

NYJET E ERES

KA DISA MAGJISTAR TE PASKRUPUL QE BEJNE PARA DUKE NXJERR NE SHITJE NYJET E ERES SA HERE QE ZGJIDHEJ NJE NYJE ZE E FRYN ERE POR FUQIA E ERES ESHTE E PAPARASHIKUSHME.

MAGJIA E ZEZE

KETU POSHTE PO JAP DISA HAJMALI TE MAGJISE SE ZEZE PO I PATE KUJDES.
DORA E LAVDIS KJO HAJMALI I LEJON HAJDUTIT TE HYJ NE NJE SHTEPI TE VJEDH GJITHCKA QE DO DHE TE DALE POR VIK TIMAT NUK ZGJOHEN.

HAJMALI PERBEHET NGA DORA E NJE VRASESI DHE NE MES TE GISHTAVE KA NJE QIRI SHIKONI KJO HAJMALI NUK BEHET KAQ LEHTE

SHIGJETA E ELFIT BEHET FJALE PRE MAJA SHIGJETASH TE VOGLA PREJ GURI STRATHI QE I BEJNE KEQ NJE NJERIU NE NE LARGEI DUHEN THENE DHE DISA FJALE

KUKULLAT JANE KUKULLA TE VOGLA QE PERDOREN NGA MAGJISTARERET E ZINJ PER TE BERE KEQ NJE PERSONI NE DISTANCE

UNAZA E FUQISE

UNAZAT JANE HAJMALI TE VOGLA QE MBAHEN LEHTE NE GISH POR HAPNI SYTE KUR KA NJE SHKRIM RRETH UNAZES SEPSE SHKRIMI NGANJE HERE ESHTE E VESHTIRE TE LEXOHET
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty TALISMANI I MAGJEPSJES SE NJE NJEBRIRSHI

Mesazh  Blak Devill prej 29.10.10 18:46

KETU PO SHKRUAJ JO TE PLOTE SI TE BENI TE MAGJEPSNI NJE NJEBRIRESH

DUHET TE VIZATONI NE NJE DISK BAKRI NJE FIGUR [FIGUREN NUK DO E BEJ PUBLIKE] ME PAS NJE DITE TE PREMTE VISHU ME RROBA TE GJITHA JESHILE VALVIT NJE SHKOP MAGJIK TE PUNUAR ME DRU ULLIRI MBI TALISMAN DHE GROPOSE TALISMANIN NEN NJE RRENJE SHKURREJE TRENDAFILI ESHTE QE NJE NJEBRIESH DO TI AFROHET ATIJ VENDI.
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty BARNRAT SHERUSE

Mesazh  Blak Devill prej 29.10.10 19:08

NE KETE TEME DO PUBLIKOJ DISA LENGJE MAGJIKE JA NJE

MELHELMI I TE PARIT NE TE ARDHMEN

MERRNI PERZIERIEN E DJAMIT TE NJE ELEFANTI ME UJIN E NJE BURIMIT MAGJI PARA SE TE LEXONI TE ARDHMEN LYENI TRUPIN ME TE

ELIKZIRI I DASHURISE

MERRNI FIJE FLOKI NJE NGA KOKA E PERSONIT QE DONI DHE VENDOSENI NE SHISHK ME VAJ TE NXJERR NGA ZEMRA E NJE GJAEPRI DETI OSE NJE HARRDHUCE TE RRITUR

BARI SHERUES

MERRNI DHE PERZIENI PLURURIN E NJE NJEBRIRTHI ME VERE TE ZJERR DHE MJALT DHE PIJENI DY HERE NE DITE ME NJE LUG GJELLE
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty BARNRAT SHERUSE

Mesazh  Blak Devill prej 30.10.10 19:28

LENGU I DITURISE

MERRNI PAK GJAK DRAGOI DHE SHTOJINI TRI QIME TE SHKULURA NGA MESI I CAPONJEVE TE KUKUVAJKES

PERBERES QE PERDOREN NEPER LENGJE

SYRI I PIKLORES

KJO LULE I QUAJTUR SYRI I LULEDELES MBLIDHET NGA MESDITA DERI NE OREN NJE TE PASDITES SE NJE DITE VERE DHE ME PAS LIHET TE THAHET NE DIELL KA FUQIN TE NXJERR ME SUKSES CDO MAGJI

KEMBA E HARRDHUCES

BEHET FJALE PER KEMBEN E PASME NE TE MAJT TE NJE SALAMANDRE ME GJASHTE KEMBE [SALAMANDER MITIKE QE JETON NE THENGJINJE OSE BUZES SE VULLKANIT NGA LESHI I SAJ BEHEN VESHJE ZJARRDURUS] E CILA MUND TE KAPET DUKE E NXJERR NGA STROFKA ME ANE TE NJE THENGJIRI

LLAPA E LANGOIT

KJO BIME MUND TE BEJ SUS QENTE VETEM DUKE JUA TUNDUR TRE HERE AFER HUNDES.SHPESH PERDORET PER MAGJI QE KERKOJN RUAJTJEN E SEKRETEVE

GISHTI I BRETKOSES

KJO BIME NE GJUHEN POPULLORE QUHET EDHE KUPA E GJALPIT DHE SHERBEN PER TE KUPTUAR NESE NJE NJERI E PELQEN GJALPIN APO JO THJESHT VENDOSENI LULEN NEN MJEKERRJEN E NJE PERSONI DHE SHIHNI REAGIMIN

LUSPA E DRAGOIT

E TRETUR NE ACID SULFURIK DHE E HOLLUAR ME UJE TE VAKET LUSPA E DRAGOIT FORMON NJE BOJE QE E BEN SHKRIMIN E PADUKSHEM

DHEMBI I UJKUT

EMRI ME LART MOS U NGATERRONI SEPSE NUK ESHTE NJE DHEMBE UJKU POR NJE KERPUDH TEJET HELMUS TE CILEN MAGJISTARRET E REM E PERDORIN PER TE PARE VIZIONE

MBLEDHJA

PERBERSIT E NJE LENGU MAGJIK DUHEN MBLEDHUR ME NJE KAM DHE DUHEN DHEDHUR NE NJE PJAT ARGJENDI KUR HENA ESHTE PESEMBEDHJETESHE.NJE PRERJE E SAKTE E JEP SIGURIN QE BIMA DO TE RUAJ FUQINE MAGJIKE
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Albi4all prej 30.10.10 19:37

e po a me tregosh ti ku mund te gjej gjak dragoi
Albi4all
Albi4all

“Kur të shohësh një njeri të mirë, mundohu të tejkalosh
shembullin e tij, kur të shohësh ndonjë njeri të keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti të njëjtat të meta.”

77


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty LEVITIMI

Mesazh  Blak Devill prej 30.10.10 19:42

KETU DO JAP JO TE PLOT PER ARSYJE SIGURIE RITUALIN E LEVITIMIT RITUALI ESHTE I MAGJIS SE BARDH RITUALI ESHTE I LEHTE UNE PO THEM SI BEHET POR NUK DO THEM FJALET

NESE KENI DY MIQ TE GJAT NGJITUNI NE TARACEN E NJE SHTEPI PALALLATI NJE NGA MIQT TUAJ LERENI LART NDERSA JU TE DY QE NGELET ULUNI NJE KAT ME POSHT DHE VENDOSNI DUART NE SY IMAGJINONI FORT SE SHOKU LART DO FLUTUROJ DHE THONI FJALET PERSERITINI PA PUSHIM DHE DISA HERE ME ZE TE LART ATHERE FILLONI PERSERI BUTE DHE IMAGJINONI PERSERI SE MIKU JUAJ DO LEVITOHET DHE NE FUND NGJITUNI LART DHE DO SHHIHNI SE MIKU JUAJ DO LEVITOHET ME NGADAL
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty MAGJI

Mesazh  Blak Devill prej 30.10.10 20:16

ME POSHT DO PUBLIKOJ NJE LIST FJALESH QE JANE TE VESHURA ME PUSHTET DHE PERDOREN NGA MAGJISTARET

ABRAKADABRA

KJO ESHTE NJE FJALE ME PUSHTET SHUME TE MADH ME ANE TE KESAJ FJALE DEBOHET GJITHCKA E KEQE.POR KUJDES

HEJ PRESTO

KJO FJALE KJO FJALE PERDORET PER TE HUTUAR SPEKTATORET KURR NXJERR NJE LEPUR NGA KAPELJA.NUK PERDORET NGA MAGJISTARET NE BONA FIDE

HOKUS POKUS

KJO PERDORET NE FRAZEN ;HOKUS POKUS TONTUS TALONTUS VADE CELERITER JUBEO; KETO FJALE NE LATIMISHT NUK KANE KUPTIM POR KETO JANE FJALE QE PERDOREN PER TE FSHIRE GJERA

MAMBO XHAMBO

ESHTE NJE SHPIRT AFRIKAN KJO FJALE PERDORET PER TU KALLUR DATEN ARMIKUT TUAJ OSE PER TE TREMBUR NDONJE BUDALLA DUHEN THENE DHE DISA FJALE QE NUK DUA TI BEJ PUBLIKE

SUSAM HAPU

KJO ESHTE NJE MAGJI QE PERDORET PER TE HAPUR DYER OSE SENDUK QE JANE TE MBYLLUR CELEN NJELLOJ SI FARA E SUSAMIT
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty MAGJIA DHE SHKENCA

Mesazh  Blak Devill prej 30.10.10 20:27

MAGJIA NUK ESHTE SHKENC NATYRORE.MAGJISTARET NUK MERREN ME KRYERJEN DHE PERSERITJEN E EKSPERIMENTEVE TE NDRYSHME.TE GJITHE ATA ALKIMIST ASTRONOM FILOZOF GJEOGRAF QE MENDOJN SE PUNA E TYRE ESHTE E BARABART ME MAGJISTARET GABOHEN
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty SHKOPI IRABDOMANIT

Mesazh  Blak Devill prej 05.11.10 19:26

ME ANEN E NJE LAVJERRSIT OSE NJE KRRABE ME DRU LAJTHI JU MUND TE GJURMONI NJE THESAR KJO ESHTE SHUME E THJESHT PROVONI DUKE FSHEHUR NE NDONJE VEND NJE MONEDH DHE KUR TE JENI NE VENDIN KU KENI FSHEHUR MONEDHEN SHKOPI[KRRABA]DO JU TERHEQ ME KET MENYRE MUND TE GJURMONI DHE TTESARE TE TJERA
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty MJEKSI

Mesazh  Blak Devill prej 05.11.10 19:52

KETU DO THEM NJE ILAC PER SHERIM
HIDH KETA PERBERES NE NJE PELURE KADIFE
GJETHET E CAJIT
LULET E LIVANDOS
XEXERFILIN
KRIP
KARAFIL DHE KAMFOR
LIDHI ME NJE FIE TE KUQE FLAK MAJINI PRANE SHTRATI GJATE NATES DHE PASTAJ NE MENGJES KUR TE ZGJOHENI THITHINI ATO MERRJUNI ERE.DHE SE SHPEJTI JU DO TE SHEROHENI
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty MAGJITE MAGJI TE NDRYSHME

Mesazh  Blak Devill prej 06.11.10 16:25

KETU PO PUBLIKOJ DISA INFORMACIONE RRETH MAGJISE

YSHTJET MAGJIKE ANIMUSE

NGA TE KATERTA E YSHTJEVE MAGJIKE ANIMUSE YSHTJET ANIMUSE TE CILAT BEJNE QE SENDET DHE NJERZIT TE LEVIZIN NE DREJTIMET E DESHIRUARA JANE ME TE LEHTAT PER TU KRYER SHPESH SHOQEROHEN ME NJE UDHEZIM PERSHEMBULL RA FJALA PER NJE DERE, DERA LE TE KALOJ VETEM ATE QE PERSERIT TRI HERE FJALEN SUSAM HAPU

YSHTJET TRANSFORMUSE

YSHTJET TRANSFORMUSE BEJNE QE NJE NJERI TE DUKET SI DICKA TJETER OSE TE ZHDUKET NGA PAMJA E TIJ ATO MUND TE PRISHEN LEHTE ME NJE PUTHJE PERSHEMBULLNJE YSHTJE TRANSFORMUSE ESHTE DHE ANIFORNIUMI

YSHTJET SHERUSE

YSHTJET SHERUSE JANE MJAFT TE DOBISHME PO KERKOJN NJE SHPENZIM TE MADH TE ENERGJIS NJE PJESE E TYRE KANE EFEKTE MREKULLIBERESE TE TJERAT VEPROJN NDRYSHE

YSHTJET EMOCIONALE

KETO YSHTJE JANE TE NDALUARA PER TU BERE KETO YSHTJE BEJNE QE DIKUSH TE BIE NE DASHURI ME ATE QE I PRAKTIKON TE NDAJ DIKE ETJ SI KETO POR KETO YSHTJE KANE AFTESIN QE SHPIRTRAT E KAFSHET TE MARRIN E TE JAPIN NGA NJERZIT E GJALLE
ASHTU SIC MUND TE NDODH NESE NJE YSHTJE SHKON KEQ DHE KETO YSHTJE MUND TE MARIN KOT.
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty NDIHME PER TE ARDHMEN NGA KAFSHET

Mesazh  Blak Devill prej 06.11.10 16:43

KETU PO THEM SE SI KAFSHET MUND TJU NDIHMOJN TE PARASHIKONI TE ARDHMEN PASI JU TA KENI BERE MIK BESNIK.
KJO METOD FUNKSIONON ME KAFSHE SI QENI, MACJA, BUFI, PATA OSE BRETKOCA POR KUR PUNOHET ME KAFSHE LIGAVECE KRIMBA, KERMIJ DUHEN TE KALOJ JAVE PARA SE TE MARRESH NJE PERGJIGJE.

LEVIZJET

LEVIZJE SIPAS AKREPAVE TE ORES
KUPTIMI;PO

LEVIZJE KUNDER AKREPAVE TE ORES
KUPTIMI;JO

CAPITJE POSHT E LART NE NJE VIJE TE DREJT
KUPTIMI;MBASE NUK E DI

TE ZHDUKURIT PER ORE OSE TE PARIT VJEDHURAZI
KUPTIMI;MOS ME SHQETESO ME KETO PYETJE
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty magjia

Mesazh  bardha56 prej 06.11.10 17:42

faleminderit , keto jane shume te mira , do ti provoj .
bardha56
bardha56

14


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty THIRRJEN E NJE SHPIRTI NGA VARRI

Mesazh  Blak Devill prej 10.11.10 16:18

PER TE BISEDUAR ME NJE SHPIRT SHKONI NE VARREZA QENDRONI PARA VARRIT TE SHPIRTIT QE PO THERRSNI DHE THONI KETO FJALE, DUHET SHMANGUR BESDISJA NGA TE TJERET DHE TE JENI TE QETE

FJALET
TOKA KOCKAVE DHE QEJFIN
LE TE KETE FRYME
EJA ME MUA
NE PAQE O SHPIRT

PASI shpirti te dale jepini vere te bardh jo te kuqe


Edituar për herë të fundit nga blak devill në 07.06.11 23:00, edituar 1 herë gjithsej
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty HISTORI PER TE VENE MEND

Mesazh  Blak Devill prej 10.11.10 16:27

KJO HISTORI KA NDODHUR NE SKOCI DHE ESHTE E VERTETE

NJE MESUES FSHATI RA NE DASHURI ME NJE ZONJUSHE.
VELLAUN E ZONJEUSHES QE U DASHURUA E KISHTE NXENES, MESUESI I THA DJALIT TI SILLTE NJE TUFE FLOKE NGA TE MOTRES.
KUR VAJTI NE SHTEPI DJALI I KALLZOI KETE GJE MAMAS E CILA E MORI ME MEND SE PER CA BEHEJ FJALE DHE NE VEND TE TUFES ME FLOK TE VAJZES I DHA NJE TUFE FLOKESH NGA LOPA E SHTEPISE DHE CFARE NDODHI PASI KREU MAGJIN E DASHURISE, LOPA U DASHURUA PAS ATIJ PERSONI DHE E NDOQI KEMBA KEMBES.
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty MENDJA E NJE BRETKOSE

Mesazh  Blak Devill prej 11.11.10 16:13

KJO MAGJI I JEP NJE PERSONI MENDJEN E NJE BRETKOSE ESHTE MAGJI E ZEZE UNE NUK DO E PUBLIKOJ TE PLOTE FJALET

SHKONI TE PERSONI QE DONI TI JEPNI MENDJEN E NJE BRETKOSE DHE THONI KETO FJALE

UNE PO JU JAP MENDJEN E NJE BRETKOSE
KJO MAGJI NUK ESHTE E PLOTE MUNGOJNE DHE DISA FJALE TE TJERA
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Albi4all prej 11.11.10 18:29

o njeri nuk ka nevoj me than se a asht e plot a jo qdo here se pe ban bajat ok edhe mua disa nuk po me duken te gjymta
me fal dhe
tung te pershendes
chao
Albi4all
Albi4all

“Kur të shohësh një njeri të mirë, mundohu të tejkalosh
shembullin e tij, kur të shohësh ndonjë njeri të keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti të njëjtat të meta.”

77


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty RE

Mesazh  sergio13 prej 11.11.10 22:26

shume lexova por asgje nuk kuptova,nuk e kuptoj pse i shkruan tere keto kur me duken pa kuptim sepse o shkruaji ashtu sic i di ose mos i bej fare ne gjysmat e tyre nuk po ja u them te tera fjalet e ckuptim ka qe ti lexojme kur jane gjysmake,me falni por kjo nuk eshte se dua tju ofendoj por kerkojme nje informacion te sakte jo per ti vene ne jete se nuk e marr mundimin por per te qene te qarte ciao
sergio13
sergio13

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty MAGJI DHE RITUALE

Mesazh  Blak Devill prej 12.11.10 20:17

JU MJAFTON TE DINI SI JANE NESE UNE DHE RITUALET ME TE RREZIKSHME DO PUBLIKOJA TE PLOTA JU DO RREZIKONIT SHUME SA PER THENIEN E ABI4ALL ATO QE KAM THENE QE NUK JANE TE PLOTA TE JESH I SIGURT SE NUK JANE TE PLOTA
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Albi4all prej 12.11.10 21:41

ti sergio me vjen mir qe po thua se me mir te mos shkruash rituale te pergjysmuara po a e di rrezikun po qe se nuk di te mbrohesdh
ylli 5 cepsh , ylli i davudit dhe rrethi magjik jan ceremoni te thjeshta mbrojtje nga djalli e ne qoft se gjen ndonje rituall te thrrasesh nje nje djall te pabindur do te humbasje jeten
te djalli eshte kshtu kur e theret po u friksove dhe nuk e nenshtrove te nenshtron ai dhe ateher e ke pisk
thua me vete me mir te vdes se te jetoj ne urdhra te dikujt tjeter dhe gjithashtu do te mbyllesh ne qmendin se nuk e kontrollon veten se ashtu dashe
per tu bere magjistar te duhen vite dhe zemer per te vepruar
te duhet lexosh dhe te lexosh
prandaj i them blak devilit thanks per ritualet e pergjysmuara
po per kete nuk ka nevoj te shkruhet gjithmon
ne forum jan te regjistruar shum njerz te cilit kan probleme te ndryshme dhe po ti perdornin do ti demtonin te "gjith"
prandaj kujdes se mund te vriteni te gjall te jeton ne terrin e hijeve djallzore
tung ju pershendes te gjithve dhe me falni per fjalet
Albi4all
Albi4all

“Kur të shohësh një njeri të mirë, mundohu të tejkalosh
shembullin e tij, kur të shohësh ndonjë njeri të keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti të njëjtat të meta.”

77


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty MAGJI DHE RITUALE

Mesazh  Blak Devill prej 12.11.10 21:53

PER KETE TEME DO THEM DICKA
JU NUKI NJIHNI MIRE KUFIJT E MAGJISE NEQOFTE SE UNE PERSHEMBULL DO JEPJA TE PLOTE THIRRJEN E SHPIRTIT NGA VARRI DISA NGA JU NUK DO KISHIN HEZITUAR TA PROVONIN ME MIRE THJESHT DIJINI SI JANE GJYSEM SESA TE PLOTA QE MUND TE RREZIKONI SHUME MADJE MUND TA PAGUANI ME JETE
PRANDAJ NE MAGJI DUHET TE JESH I KUJDESSHEM TE MOS NGATERROSH ASGJE SEPSE NJE NGATERRES E VOGEL TE SHKON GJITHCAKA KEQ PRANDAJ KUPTOMNI
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty PENTAGRAMI

Mesazh  Blak Devill prej 13.11.10 8:38

PENTAGRAMI OSE YLLI PESCEPESH ESHTE NJE SIMBOL I FORT NE MAGJI KA 5 LLOJ PENTAGRAMASH

PENTAGRAMI I TOKES;
PENTAGRAMI I AJERIT;
PENTAGRAMI I ZJARRIT;
PENTAGRAMI I UJIT;
PENTAGRAMI I SHPIRTRAVE


PENTAGRAMI I FUNDIT I SHPIRTRAVE PERDORET NE RITUALE PER THIRRJEN E SHPIRTRAVE TE FUQISHEM. PERVEC KETYRE PENTAGRAMAVE QE THASHE ESHTE DHE PENTAGRAMI I DJALLIT PENTAGRAMI I KTHYER MBRAPSHT KY PENTAGRAM PERFAQESON MAGJINE E ZEZE
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty SI TE LEVIZNI GJERA

Mesazh  Blak Devill prej 25.11.10 16:39

KETU PO THEM DICKA NJE RITUAL QE TE JEP FUQI TE LEVIZENI GJERA POR KUJDES
NESE E PERDORNI PA LIMIT KJO FUQI DO IKI SA HAP E MBYLL SYTE

FILLIMI
RITUALI ESHTE I MAGJIS SE BARDH DHE I LEHT DHE JO I REND BENI SIC ESHTE THENE KETU
MJETET
NJE RETH KU TE JETE VIZATUAR PENTAGRAMI
VIZATONI NE DORE NJE PENTAGRAM OSE MBAJENI NE DORE SI BYRZYLYK DUKE E SHTRENGUAR
NJE VEND I QET
10 DITE

ULU NE NJE VEND TE QET NE NATYR NE MES TE RETHIT TE PENTAGRAMIT DHE FILLONI TE MEDITONI DUKE SHTRENGUAR PENTAGRAMIN NE DORE KJO GJE DUHET TE VAZHDOJ PER 10 DITE NE TE NJEJTEN VEND NE TE NJEJTIN ORE DHE ME TE NJEJTIN RRETH KUR TE JENI NE KULM TE MEDITIMIT THONI KETO FJALE
UNE DUA QE SENDE TE NGRE LART KJO DESHIR E IMJA U REALIZOFT KUR TI THONI KETO FJALE JU DUHET I THONI ME NDJENJE DHE ME ZEMRE TE PASTER JO ME ZEMER TE ZEZ
NESE NUK KUPTONI GJE ME THONI
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty SENDET E MAGJISTARIT

Mesazh  Blak Devill prej 25.11.10 16:49

KETU PO THEM SENDET E NJE MAGJISTARI KETO JANE PER INFORMACION
SFERA E KRISTALT
NJE SFER KRISTALI MUND TE DUHET PER TE VERTETUAR ATE QE MAGJISTARI KA PARASHIKUAR OSE MUND TE PERDORET SI MJET KOMUNIKIMI ME MAGJISTARIT TE TJERE NE LARGESI
BIBLOTEKA
NJE MAGJISTAR DUHET TE KETE NJE BIBLOTEK ME LIBRA MAGJIE QE PERFSHIJNE LIBRA ME MITE LIBRA ME FORMULALIBRA QE FLASIN PER GJEOGRAFINE E NJE VENDI ETJ
GARDEROPA
NJE MAGJISTAR DUHET TE KETE RROBA PER CDO MAGJI QE KA RROBA TE VECANTA MAGJISTARI GJITHMON DUHET TE JETE GATI DHE I PERGATITUR
ELEMENTET
NJE MAGJISTAR DUHET TE JETI I PERGATITUR DUKE MBAJTUR NJE SASI ME KEMBE BRETKOSASH SY SALAMANDRE DHE PLUHUR BRIRESH KAFSHESH NJEBRIRSHE
VATRA
NJE MAGJISTAR DUHET TE KETE VATREN GJITHMON TE NXEHT DHE ME NJE KAZAN KU MUND TE PERGATIS PERZIERJE
KAFKA
KY MJET NUK ESHTE SHUME I RENDESISHEM POR MUND TE DUHET SI MBAJTES KARTASH OSE KUR NDIHESH I VETMUAR MUND TE SHKEMBESH NJA DY FJALE
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty blak devell

Mesazh  bardha56 prej 25.11.10 16:51

shume te mira ti provoj. flm
bardha56
bardha56

14


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty GURI FILOZOFIK

Mesazh  Blak Devill prej 25.11.10 16:54

UNE KETU PO JAP NJE INFRMACION RRETH GURIT FILOZOFIK E DI SHUME MIRE SE KETU TE SHUMTET MBASE NUK BESOJN POR KETE PO E THEM PER INFORMACION JUA RESPEKTOJ EDHE ATYRE MENDIMIN

GURI FILOZOFIK
KY GUR KA FUQINE TE BEJE METALET NE AR, KA AFTESIN TE PRODHOHET BARI I PAVDEKSISE KETE SEKRET E DIN ALKIMISTET

ELIKZIRI I JETES
ELIKZIRI I JETES ESHTE PRAP NJE SEKRET I ALKIMISTEVE QE PRODHOHET ME NDIHMEN E MAGJISTARVE, KY ELIKZIR TE NDIHMON TE JETOSH PERGJITHMON
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty DJALL DEMON SHPIRTRA MAGJISTAR

Mesazh  Blak Devill prej 27.11.10 20:21

NUK E DI SA JU E KANE PROBLEM ME NJE DJALL ,NJE DEMON, NJE SHPIRT OSE NJE MAGJISTAR POR KAM PARE SE KETU SHUME KANE PERJETUAR FENOMENE PARANORMALE, TANI KETU PO JAP DISA INF PER KETO QENIE

NJE MAGJISTAR

NESE SHIHNI NJE NJERI TE VESHUR ME TE ZEZA DHE QE SILLET CUDITSHEM KY ESHTE NJE MAGJISTAR I ZI MOS E SHIHNI FARE POR THJESHT BENI SIKUR SE KENI MENDJEN.
KY MAGJISTAR NUK KA MESHIRE AS PER GJE DHE DICKA NESE JU KERKON GJE KURR MOS I BERTISNI POR FLITINI ME PERULTESI DHE NESE AI JU BERTET DHE GJITHMON NESE JU THOT PER GJE THONI NJE JUSTIFIKIM DHE LARGOHUNI ME NGADALESI, KUR TJU THOT AI NUK DUHET TE ZBULOHET SE JU E DINI SE CESHTE AI DHE GABIMI ME I VOGEL MUND TJU KUSHTOJ JETEN

DMON

NJE DEMONI GJITHMON DUHET TI DREJTOHENI ME PERULTESIN ME TE MADHE DHE NESE AI JU KERKON DICKA JU THJESHT GJENI DICKA PER TI HEQUR MENDJEN SI PERSHEMBULL THONI FJALE TE MIRA PER TE DHE NE FUND OFROJINI NJE FLIJIM SI PERSHEMBULL NJE DHI, NJE DELE OSE DICKA TJETER

SHPIRTRAT

ME KETE FENOMEN JU JENI NDESHUR SHPESH, SHPIRTRAT KURRE NUK DUAN TE TE VRASIN NE PERJASHTIM TE SHPIRTRAVE TE ZINJ OSE SHPIRTRAVE SI MERY BLACK QE JANE KEQTRAJTUAR OSE JANE TALLUR ME TE SHUMTIT DUAN THJESHT TE JU FRIKSOJN OSE PO SHOHIN PUNENE E TYRE OSE THJESHT TE LUAJNE OSE PO NDJEKIN URDHRAT E MJESHTRAVE TE TYRE MAGJISTAR TE FUQISHEM, JU THJESHT SHIHNI PUNENE E TYRE DHE ATA DO SHOHIN PUNEN E TYRE

DJALLI

NUK E DI NESE NDONJERI NGA JU ESHTE PERBALLUR ME FENOMENIN DJALL, POR SE BESOJ SE KETE FENOMEN E KA PERJETU NJERI, ME KUPTIMIN NUK BESOJ SE DIKUSH NGA JU KA THIRRURR DJALLIN, POR PO JU THEM DICKA PER TE SHMANGUR VDEKJEN DUHET TE DINI SE DJALLI ESHTE ME I LARTI NE MBRETERIN E SE KEQES, AI NJIHET ME EMRASI, LUCIFER, SATAN DHE TE TJERE POR ME KETE KRIJES NUK BEHET LOJE NESE JU MERRNI PJES NE THIRRJE DJALLI ME MIRE TERIQUNI DHE MOS E MIRRNI GUXIMIN TE SFIDONI FATIN ME NJE KRIJESE TE FORT MAGJIKE. UNE KAM DEGJU DY HISTORI REALE QE NJEREZ KANE KOMUNIKUAR ME DJALLIN POR PASI KANE HUMBUR MISIONET QE AI JU KISH NGARKUAR ATA KANE VDEKUR
BESOJ SE KENI MESU NGA KETO INFORMACIONE PER KETO KRIJESA
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty SI TE KAPNI SHPIRTRA

Mesazh  Blak Devill prej 27.11.10 23:32

SHPIRTRAT JANE TE MBYLLUR NE SHISHE QE FSHIHEN PER TE MOS U PERDORUR KEQ ARTI I MBYLLJES SE SHPIRTRAVE ESHTE NJE ART I RREZIKSHEM QE VETE MAGJISTARET ME PERVOJ ARRIJN TA PERDORIN.

KETE ART PER INF PO JU THEM SE PERVEC NE SHISHE SHPIRTRAT MUND TE MBYLLEN DHE NE PEM QE PASI KALON NJE KOHE SHPIRTRAT ARRIJN TE KRIJOJNE FIGUREN E NJE NJERIU OSE TE NJE KAFSHE DHE NESE KJO PEM PRITET SHPIRTI LIROHET
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty ARTI I RREZIKSHEM THIRRJA

Mesazh  Blak Devill prej 28.11.10 20:15

KETU PO THEM NJE INFORMACION RRETH ARTEVE TE THIRRJEVE KEMI DISA THIRRJE

THIRRJA E SHPIRTRAVE
THIRRJA E DEMONVE
THIRRJA E SHPIRTRAVE
THIRRJA E DEMONVE
THIRRJA E PERBINDESHAVE OSE BISHAVE
THIRRJA E DJALLIT
THIRRJA E SHPIRTRAVE ME RREZIK TE MADH


KETO JANE DISA THIRRJE NE SECILEN PREJ KETYRE THIRRJEVE EKZISTON RREZIKU KETO LLOJ THIRRJESH NUK DUHET TE PRAKTIKOHEN NGA NJEREZ QE NUK KANE PERVOJ NE ARTIN E MAGJISE POR KA EDHE RREZIQE TE TJERA SI PERSHEMBULL NUK DUHET KURRE QE TE PROVOHEN NE DATA TRAZIMESH OSE NE KOHE TE PAPERSHTASHME.

TE MARRIM THIRRJEN E DEMONEVE, NJE NGA MAGJITE E VESHTIRA KY ART NJIHET NDRYSHE SI MAGJIA PERFUNDIMTARE.

NE KETE ART DUHET PASUR NJE KUJDES I MADH EDHE PASI DEMONI TE KETE ARDHUR DHE JU E KENI LARGUAR ATE NUK DUHET DAL KURRE NGA MBROJTJA POR NUK ESHTE KAQ KETE PO JUA THEM QE TE DINI RREZIQET.

SADO I MIRE QE TE JENI JU ME DEMONIN AI NUK KA PER TE NDENJUR NE KONTRROLL PERGJITHMONE DO TE VIJ KOHA KUR AI TE DAL NGA KONTRROLLI JUAJ DHE DO TE MARRE NJE JETE NGA AI QE E KA THIRRURR [MUND TE JENE SHOKE, FAMILJE OSE NDONJE PERSON TJETER I AFERT] .

THIRRJA E NJE SHPIRTI TE VECANTE SI MAMONI EDHE KY ART KA RREZIK. MAMONI NUK MUND TE QENDROJ GJITHNJE TJU JAP FUQI TE MBINATYRSHME, DO VIJE KOHA KUR AI TA NDERPRESE DHENIEN E FUQIVE DHE JU TE PERFUNDONI NE CMENDINE DHE PER KETE TE JINI TE SIGURT.

ARTI ME I PRAKTIKUAR ESHTE THIRRJA E SHPIRTRAVE QE PERDORET ouija board KY ART ESHTE NJE NGA ARTET E RREZIKSHME NUK DUHET KURRE EDHE NESE SHPIRTI NUK PERGJIGJET JU TA FYENI SEPSE AI DO JUA KTHEJ DHE SHUME KEQ.
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty MBROJTJA ME ANE TE MAGJIS

Mesazh  Blak Devill prej 29.11.10 19:28

KETU PO JAP NJE MAGJI QE JU TE MBROHENI GJITH MAGJIA KA LIDHJE ME KETA 5 EMRA
RAPAEL
RAEL
MIRATON
TARMIEL
REX

KETA JANE PESE EMRA MBROJTES DUHEN SHKRUAJTUR NE PES VENDE TE SHTPIS TUAJ QE ASKUSH MOS TI SHOH DHE NE FUND DUHET THENE KETO FJALE
RAPAEL RAEL MIRATON TARMIEL REX JU LUTEM MBRONI KETE BANES NGA TE KEQIJAT DHE NGA SHPIRTRAT E KEQINJE
FLISNI ME BUTESI DHE NE FUND OROINI DICKA PER TE LIDHUR PAKTI DHE KENI PER TE PARE SE BANESA JUAJ DO TE JETE E SIGURT
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Albi4all prej 29.11.10 19:34

black devil me tregon se si te theras nje shpirt
pamvarsisht kerkesave po edhe te demonve a ke mundsi te me tregosh dhe cila eshte mbrojtja nga ta rrethi apo ylli pes cepsh
mos harro si ta thras dhe si te komunkoj me ta si te morhem ok
tung te pershendes
Albi4all
Albi4all

“Kur të shohësh një njeri të mirë, mundohu të tejkalosh
shembullin e tij, kur të shohësh ndonjë njeri të keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti të njëjtat të meta.”

77


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty PARASHIKIM ME ANE TE LARASKES

Mesazh  Blak Devill prej 29.11.10 19:38

NJE MENYRE PER PARASHIKIMIN E TE ARDHMES ESHTE ME ANE TE LARASKAVE NESE NE OBORRIN E SHTEPIS TUAJ KA SHUME NUMURONI SA TJU ZE SYRI DHE PERGJIGJJA ESHTE KETU
NJE PER HALL
DY PER QEJF
TRE PER VAJZ
KATER PERDJAL
PSE PER ARGJEND
GJASHT PER AR
SHTAT PER NJE SEKRET QE SDUHET THENE KURR
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty wien

Mesazh  wien prej 30.11.10 0:38

sju kam kuptura apo smundem ta gjej pergjigjjen
wien
wien

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty SHPIRTRAT SI MUND TI DALLONI

Mesazh  Blak Devill prej 01.12.10 16:38

NESE JU VRENI NE NJE VEND KETO FENOMENE ATHERE AJO SHTEPI KA SHPIRTRA

1 NESE ESHTE FTOHT NJE TEMPERATUR TE ULET
2 NESE VRENI NJEREZ QE SHFAQEN DHE ZHDUKEN
3 NESE SHIHNI FENOMENE SI LEVITIMI I SENDEVE PA ASNJE SHKAK
4 NESE DEGJONI ZHURRMA ZINXHIRRESH OSE ZHURMA TE TJERA
5 NESE SHIHNI DHOMA QE PASI KALON NJE KOHE ATO NUK SHIHEN ME
6 NESE JU HUMB NJE SEND QE NUK E GJENI DOT
7 NESE NJERZIT SILLEN CUDITSHEM

NUK ESHTE E THENE TE NDODHIN TE SHTATA FENOMENET POR MJAFTON DISA DHE DIREKT DALLOHET QE NE ATE SHTEPI KA SHPIRTRA

VENDET KU RRIN SHPIRTRAT
SHPIRTRAT PELQEJN VENDE TE VJETRA SI
SHTEPI TE RRENUARA
BANESA ME HISTORI
GUVA
VENDE TE LIDHURA ME MAGJIN
BANESA MAGJISTARESH
VENDE KU KANE VDEKUR NJEREZ
KETO ISHIN VENDET QE SHPIRTRAT I FREKUENTOJN

SI TE RIMERNI SENDET KUR NJE SHPIRT I KA MARRE
PER TE RRIMARR SENDE QE I KANE MARRE SHPIRTRAT MJAFTON QE TE SHKONI NE VENDET KU JU KANE HUMBUR DHE TE THONI ME ZE KETO FJALE
DUA QE SENDIN E HUMBUR TE MA KTHENI
PASI TE KENE KALUAR DISA DITE JU DO TE SHIHNI SENDIN QE KENI HUMBUR NE NJE VEND QE NUK E PRISNI
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty RITUALET JO GJITHNJE TE NEVOJSHME

Mesazh  Blak Devill prej 01.12.10 16:44

KETU DO TE JAP NJE INFORMACION RRETH RITUALEVE MAGJISE QE JO GJITHMON ESHTE E NEVOJSHME

MAGJI PER DASHURINE
GJITHMON KUR SHIKONI MAGJITE TE INTERESUAR ME SHUME GJEN PER MAGJI DASHURIE POR NUK ESHTE E NEVOJSHME QE GJITHMON TE BESH NJE MAGJI PER NJE PERSON MUND TI THUAS NDIENJAT E TUA ATIJ DHE AI MENJEHERE DO TE BIE NE MENDIME DHE DO TA SHIHNI SE E KENI FITUAR

HAJMALIT TALISMANET
NUK ESHTE E NEVOJSHME GJITHNJE TE MBASH NJE TALISMAN PER TE SHMANGUR FATIN E KEQ POR THJESHT MOS MENDO PER KEQ DHE FAT TE MIRE DO KINI

PRISHJE TALISMANI
PER TE PRISHUR NJE TALISMAN VARET SE CFARE MAGJI BEN MJAFTON TE BESHE TE KUNDERTEN E MAGJISE SE TALISMANIT
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  lindormorina prej 03.12.10 12:32

blak devill shkruajti:KETU DO TE JAP NJE INFORMACION RRETH RITUALEVE MAGJISE QE JO GJITHMON ESHTE E NEVOJSHME

MAGJI PER DASHURINE
GJITHMON KUR SHIKONI MAGJITE TE INTERESUAR ME SHUME GJEN PER MAGJI DASHURIE POR NUK ESHTE E NEVOJSHME QE GJITHMON TE BESH NJE MAGJI PER NJE PERSON MUND TI THUAS NDIENJAT E TUA ATIJ DHE AI MENJEHERE DO TE BIE NE MENDIME DHE DO TA SHIHNI SE E KENI FITUAR

HAJMALIT TALISMANET
NUK ESHTE E NEVOJSHME GJITHNJE TE MBASH NJE TALISMAN PER TE SHMANGUR FATIN E KEQ POR THJESHT MOS MENDO PER KEQ DHE FAT TE MIRE DO KINI

PRISHJE TALISMANI
PER TE PRISHUR NJE TALISMAN VARET SE CFARE MAGJI BEN MJAFTON TE BESHE TE KUNDERTEN E MAGJISE SE TALISMANITa mund te tregosh disa rituale te plota dhe te lehta
lindormorina
lindormorina

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty NJE PUSHTIM NE TRUP

Mesazh  Blak Devill prej 03.12.10 16:25

KJO ESHTE NJE TEM QE DUA TA PREK PER SHKAK SE KETU SHUME NGA JU NUK I DINE MIRE RREZIQET E MAGJIS KEMI PUSHTIME TE NDRYSHME POR NJERI PREJ TYRE ESHTE ME I RREZIKSHMI PUSHTIMI I NJE DEMONI DJALLI SHPIRTI TE ZI OSE NJE KONTROLLIM KETO KETU MUND TI NDODHI GJITHKUJT QE PERZIHET NE RITUALE PA E DITUR MAGJIN KETO TEMA DO TI PREK ME KUJDES
THIRRJA PUSHTIM
ME ANE TE THIRRJES MUND TJU PUSHTOJ NJE SHPIRT KETE E DINE TE GJITHE PO SI? SHPIRTRAT SHOHIN FRIKEN TUAJ DHE MOS PERGATITJEN SHPIRTERORE PO KETE SHOHIN DHE DEMONET POR DEMONET JANE ME TE RREZIKSHEM ATA NE QOFTE SE NUK JE I MBROJTUR TE FUTEN NE TRUP DUKE TE SHKATERRUARR DITA DITES NGA PAK
DJALL PUSHTIM
KY NUK ESHTE NDONJE FENOMEN QE NDODH SHESH POR EDHE KY DUHET TRAJTUAR DJALLI PREK NJERZIT QE TALLEN ME FIGUREN E TIJ QE NUK FALEN NUK MBAJN LIBRA FETAR ETJ POR ME SHUME PREK TE DESHPERUARIT DHE ATA QE SHAJN IMAZHIN E ZOTIT
KONTROLL PUSHTIM
KONTROOLI NUK ESHTE DICKA E LEHTE ESHTE NJE MAGJI QE KERKON SHUME PUNE DHE TE HARXHON SHUME ENERGJI POR MUND TE KAP CDOKEND KJO LLOJ MAGJI MUND TE SHMANGET NESE MBROHESH ME ANE TE FORMULAVE OSE DUKE U FALUR
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty MAGJI MALLKUSE

Mesazh  Blak Devill prej 03.12.10 20:43

MALLKIMI ESHTE NJE ARTE I RREZIKSHEM KU PERDORIMI I SHPIRTRAVE ESHTE I NEVJSHEM NJE MALLKIM ESHTE DUKE PERDORUR SHPIRTRATDHE ESHTE NJE ARTE QE PAS TRE DITEVE SHPIRTRAT E MARRIN NJERIUN E MALLKUAR NE FERR POR KA MALLKIME ME TE LEHTA QE BEHEN THJESHT SA PER TI SHKAKTUAR NJE DEM ARMIKUT DEMI MUND TE JETE I MADH OSE I VOGEL POR KA TE RREZIKSHEM NE KETE ART MALLKIMI SE NESE JU E PRAKTIKONI SHUME LIGJI I MAGJIS 3 HER 3 DO TE VEPROJ KUNDRA JUSH DUKE JUA KTHYER KETE KETE 3-FISH MALLKIMIN TUAJ POR MOS HARRONI SE SE EDHE NESE MALLKIMI JUAJ NUK FUNKSIONON AI KA PER TE BERE PUNE HERET A VON DHE JU DO TA SHIHNI DEMIN TUAJ SEPSE EDHE NESE BENI SI ZEMERGUR JU NJE DIT DO JU VIJ GJYNA PER ATE QE BETE PRANDAJ MOS HARRONI SE DO JETE E VESHTIR TE PENDOHENI NE ATE KOHE
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty OUIJA BOARD

Mesazh  Blak Devill prej 04.12.10 9:31

KJO ESHTE NJE RIT I RREZIKSHE PER SHUME ARSYE UIJA BORD MUND TE NGATERROJ SHPIRTRAT DUKE SJELL NJE SHUMLLOJSHMERI SHPIRTRAT DUKE JUA BERE GJITHCA TE RREZIKSHME PRANDAJ DUHET TE MBROHENI KA SHUME LLOJ MBROJTJESH POR NUK ESHTE E THENE TI PERDORIN TE GJITHA PARASYSH NE KET RIT ESHTE QE SHPIRTRAT NUK DUHEN TE SHAHEN NE ASNJE MENYRE DHE NE ASNJE MENYRE TE BESH SI I FORT BERBALLE TYRE POR KA EDHE SHUME RREZIQE TE TJERA NE KETE LOJ PRANDAJ NUK JUA KESHILLOJ TA PROVONI DO GJENI VETEM RREZIQE DHE NE FUND DO TJU PUSHTOJN SHPIRTRAT
Blak Devill
Blak Devill

128


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji dhe Rituale Empty Re: Magji dhe Rituale

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi