Endrrat: lidhja e pastër me Zotin

Shko poshtë

Endrrat: lidhja e pastër me Zotin Empty Endrrat: lidhja e pastër me Zotin

Mesazh  F786 prej 28.08.17 9:33

Teizmi e ka trajtuar endrrën si një lidhje me Zotin, më të madhin, supremin. Endrrat janë një lidhje e pastër me qenien supreme, një dimesion i ri që s'ka si të jetë gjithjë diçka normale. Endrrat janë realiteti i pastër, një portë që hyn përtej gjithçkaje, dhe takon të vertetën. Çdo ëndërr e vetme është krijuar nga supremi, më i madhi! Çdo ëndërr; madje edhe ëndrrat që nuk i jep shumë rëndësi, është një mesazh dhe një akt unik i Zotit.

Gjëja e parë që Ai bën për të ndërtuar besimin tuaj është t'ju japë një ëndërr. Kur Ai dëshiron të ndihmojë ose ndikojë pozitivisht në jetën tuaj, realitetin tuaj, ai gjithmonë do t'ju japë një ëndërr. Arsyeja që Zoti i dërgon ëndrrat tek ju, është se Ai po përpiqet të komunikojë me ju dhe nuk mund të kalojë tek ju me mjete normale. Kjo nuk do të thotë që je keq, por thjesht do të thotë që nuk po dëgjon mjaftueshëm. Kjo ndodh për të gjithë ne, sepse ne jemi të 'hutuar' ose jo edhe duke menduar përgjatë vijave që Ai, dëshiron që ne të mendojmë, Ai dëshiron kthjelltësinë tuaj...

“Pasi të bëjmë të gjitha ato gjëra, Unë do të zbraz shpirtin tim tek njerëzia. Bijtë tuaj do të profetizojnë. Pleqtë lerini të ëndërrojnë ëndrrat, dhe të rinjtë do të kenë vizione...” – Joeli 2:26
F786
F786

23


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Endrrat: lidhja e pastër me Zotin Empty Re: Endrrat: lidhja e pastër me Zotin

Mesazh  gjemajli{shqipe4life} prej 30.09.17 21:36

po njerzet qe shofim endrra te frikshme
gjemajli{shqipe4life}
gjemajli{shqipe4life}

5


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Endrrat: lidhja e pastër me Zotin Empty Re: Endrrat: lidhja e pastër me Zotin

Mesazh  fire prej 01.10.17 7:17

Hera e dyte qe shikoj enderra me fundin e botes.. kush me ndihmon dot?
fire
fire

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Endrrat: lidhja e pastër me Zotin Empty Re: Endrrat: lidhja e pastër me Zotin

Mesazh  Vizitor prej 01.10.17 18:20

Gjeta veten ne nje brekdet jo te zakonshem nuk e kisha pare me pare dhe duke luajtur pash delfinet qe ishin poshte meje ,nje gezim/ankthi ndjesie kaploi zemren time.Pak caste me vone pash nje grua qe po mundohej te conte nje delfine ne det se kishte dal nga uij dhe po perpelitej dhe vrapova menjeher per ta ndihmuare,dhe arritem qe ta rifusnim delfinin ne uij dhe nga gezimi delfini qendronte nen kembet e mija dhe un vrapoja pas tij si nje femi 5 vjec .U zhjova me lot ne sy .

Sent from Topic'it App
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Endrrat: lidhja e pastër me Zotin Empty Re: Endrrat: lidhja e pastër me Zotin

Mesazh  55 prej 01.10.17 21:19

eshte nje leter tarot qe e shpjegon kete lidhje ajo e 'te dashuruarve'..por me shume eshte lidhje person-subkoshienc-dhe vetedije e larte ( kur vetedija e larte na jep zgjidhje per problet ne enderr kjo i atribuohet zotit)..por duher komanduar ne fillim subkoshienca

55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Endrrat: lidhja e pastër me Zotin Empty Re: Endrrat: lidhja e pastër me Zotin

Mesazh  + prej 12.11.17 0:42

E mira e te mirave zoteri mos i cito librat fetare mendimi jot bazohesh ne zot ne libra fetare ,cfare do te thuash per dike qe ben gjithmone mire dhe shikon enderra te keqija .? si qenka mesazhi i zotit apo per dike qe ben gjithmone keq dhe nuk ka shpirt te mire dhe anasjelltas shikon gjithmone enderra te bukura dhe eshte i kenaqur ? mesazhi zotit eshte ? por dhe kete ka pergjigje oratorike qe te kundervihet gjithmone ne baze te librave fetare eka nje devijim ,nese do te kapim testamentin e vjeter te bibles gje qe sot eshte modifikuar dhe dua te them per llogjiken e sotme eshte shume qesharake po ashtu dhe kuranin e vjeter qe shume persona mendojne qe nuk eshte modifikuar por qe eshte modifikuar deri diku po gjithashtu eshte qesharake per llogjiken e sotme,kuptohet dhe dallohet personi,secili person e kupton dhe e mendon ndryshe.
+
+

Është me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

29


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Endrrat: lidhja e pastër me Zotin Empty Re: Endrrat: lidhja e pastër me Zotin

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi