Homuculus ( krijesa e lashte e pershkruar ne libra antike)

Shko poshtë

Libra - Homuculus ( krijesa e lashte e pershkruar ne libra antike) Empty Homuculus ( krijesa e lashte e pershkruar ne libra antike)

Mesazh  Rihannon prej 28.07.17 17:07

Homunculus eshte nje krijese shume e vogel me origjine mitologjike . Teknikisht eshte nje xhuxh . Kjo krijese eshte shume e vjeter dhe ka origjine mitologjike por u soll ne qender te vemendjes gjate mesjetes pasi alkimistet e athershem pretendonin se mund ta krijonin ne kushte artificiale . Kohet e fundit kane qarkulluar video ne youtube per sa i perket ksaj krijese ku nje rus pretendohet se e ka krijuar duke futur spermen e tij brenda nje veze pule dhe pas procesit te fekondimit ka lindur nje krijes humanoide e cuditeshme ...
Me posht do te bashkangjis videon dhe pres pergjigje dhe mendime nga ju per kete krijes .......

Rihannon
Rihannon

Dreams unwind love is a state of mind...

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi