Udhetim astral!?

Shko poshtë

udhetim - Udhetim astral!? Empty Udhetim astral!?

Mesazh  Toniramun prej 12.02.17 13:40

11 februar 2017 ora 2 e nates
Si çdo nat para se tbij te flej konsumoj nji cigare me kanabis te mbushur plot, per ti qetsuar mendimet, se gjat dites mendoj shum dhe hy shum thell...
Ora 2 e nates para se me me zen gjumi, e ndjeva veten sikur po udhetoja ne hapsir me nji shpejtsi rakete. I hapa syt pak nga pak, dhe e pash se me te vertet un po fluturoja drejt hapsires. U frrigova shum se isha shum lart, nuk mund ta imagjinoni se sa... Desha te zgjohem ne realitet, por nuk mundesha. E kuptova se isha i zhytur ne nje udhetim astral, se kam udhetuar kshu edhe me perpara. Papritmas, me terhoq nje vrim e zez, me thithi shum shpejt, e shikoja trupin tim si terhiqeshte si nje fije spagete. U be gjithqka zi, e ndjeva zemren, i ndjeva gjith organet se si punojn, dhe hyra ne konfuzion tani se mendoja, si mund ti te ndjesh trupin tend ne ender. U ndriqua gjithqka, por ne nje form tjeter jete. Sikur ajri ishte ndryshe, drita ishte ndryshe, mendja ime punonte ndryshe... Fillova te mendoj nje sfer, mu.paraqit sfera perpara syve, por un mundesha ta shikoj sferen ne te gjitha drejtimet, paramendoni. Isha i koncetruar te sfera, dhe filloi te merte forma sipas mendimeve te mija... Kush mund ta shpjegoj kete a esht udhetimastral, apo ndonje ender, se me kan ndodhur kto qe ne femirij, por un mendoj se endrat i shof shum paster dhe shum i ndjej ato?
Toniramun
Toniramun

Knowledge is powerful

25


Mbrapsht në krye Shko poshtë

udhetim - Udhetim astral!? Empty Re: Udhetim astral!?

Mesazh  Crash. prej 23.02.17 20:10

paske ra ne over
Crash.
Crash.

9


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi