Eksperienca nga syri i mendjes

Shko poshtë

syri - Eksperienca nga syri i mendjes Empty Eksperienca nga syri i mendjes

Mesazh  Toniramun prej 11.01.17 18:33

Un quhem Meriton, 21 vjeq nga Maqedonia.

Syri i mendjes mu hap duke perdorur lend narkotike, pastaj vet jeta me ka quar qe te interesohem me shum per kto sende, edhe vet si njeri jam shum kurrioz.
Kam par shum video, shpjegime per syrin e tret, ose syri i mendjes, kam medituar kam ndjekur seanca binaural beats etj.

Nuk pash asnje rezultat pergjat kesaj kohe, dhe u dorrzova, mendova se kto jan gjera te paverteta.

Por me kalimin e kohes filloja te kuptoja shum gjera, edhe kurr isha ne shoqeri me njerez, vetem mendoja e kuptoja sa me shum, nderkoh qe ata benin muhabete pa pik kuptimi, pa kurfar lidhje. Fillova te dalloj se kush ishte ai qe me kishte per zemer, pra qe me donte, dhe kush ishte ai ose ajo qe shtirreshte. Fillova te kuptoj gjithqka, kur fliste ndonjeri e kuptoja se a genjente, apo e thonte te verteten. Verejta se un shifja gjithqka, sikur koha per mu ishte e ndalur, sikur un nuk egzistoja, vetem shifja jeten si ne nje ekran televizori, ku gjithqka, levizte pa u menduar, kurse un jo.

Te une ishte e kunderta, fillova te dyshoj ne shume te verteta, te cilat nuk mohoen as nga ndonje tru me intelegjence shum te larte. Kuptova se njeriu nuk shef me sy, por shef me mendje, por njeriut normal i duken keto gjera pak te pakuptimta, mendja jote vendos se, a do te kesh frike, apo mos te kesh frike te perballesh me sfida qe na i servon jeta.

Une personalisht kam qene nje djal i mire, djal me turp, kisha shum gjera qe ju frrigohesha, por fillova ta kuptoj edhe jeten, se nje dit gjithçka mer fund, dhe se jeta eshte vetem nje enderr, dhe fillova te ndroj menjeher karakter, u bera me pis, me syhapur, nuk shtirresha ne asnje situat, fillova te veproj sipas menyrave te mija, te behem real ne vetvete, dhe per nje vjet, ndryshoj mendimi per mua i njerzve, filluan qe te me largoheshin, filluan qe te me ken frike e keshtu me rradh, prej nje djal te mire u ktheva ne nje te keq. Kjo ndodhi vetem per nje afat te shkurter 1 vit.

Tani jam shum konfuz me jeten, e kam ndal edhe perdorimin e lendeve narkotike, se kur u hap syri i trete shume gjerra kane ndryshuar, si ne jete reale edhe ate spirituale timen.

Keto fjal jane njeqind per qind te verteta, po ashtu do te hap edhe nje tem tjeter, se ÇKA kam perjetuar, ne kohen e gjumit, pra kur bie nata, qe endrrat me beheshin me te qarta, kisha shume nje imagjinate edhe vizione te pafundme, qe me anE te atyre, nisa te pikturoj, te kompozoj instrumentale, te shkruaja tekste etj etj.
Toniramun
Toniramun

Knowledge is powerful

25


Mbrapsht në krye Shko poshtë

syri - Eksperienca nga syri i mendjes Empty Interesante.

Mesazh  Mr.Wh0 prej 08.03.17 23:17

Historia jote me duket interesate por une kohen e kaloj duke lexuar ,kam lexuar per nje kohe te gjate per syrin e trete. Pas shume leximesh fillova dhe gjeta menyren e praktikimit pothuaj vashdova 6 muaj me meditim. Une personalisht nuk konsumoj asnje lloj droge madje as alkol dhe as duhan. Kohen e kaloj duke lexuar stervije dhe pune,pak rendesi ka kjo. Dua te te pyes se kush ishin simptomat e para qe hape syrin e trete ? Une arita nje simptome dhe u friksova dhe e lashe. Mund te tregosh ndryshimet qe ke prejetura ? Faleminderit !
Mr.Wh0
Mr.Wh0

“Është e vështirë, si një i rritur, të kuptosh se je mësuar gabim rreth asaj që dyshoje se ishte e saktë prej kur ishe fëmijë”.

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi