Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini

Shko poshtë

Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini Empty Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini

Mesazh  gjilanasi prej 20.09.15 20:17

Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini 0213

Ka një fuqi brenda jush që mund të ndryshojë mënyrën si ju shihni botën. Kjo është shqisa juaj e gjashtë; syri yt i tretë. Syri i tretë nuk është me të vërtetë një pjesë e trupit fizik. Kjo është pjesë e trupit të dytë i cili është trupi eterik (trupi delikat ose sharir sukshma).

Trupi juaj eterik është një trup i cili është i ngjashëm me trupin tuaj fizik mbi të cilin ai është i mbivendosur, ai ka një vend përkatës në trupin fizik, por ai nuk është pjesë e tij. Kjo është arsyeja se pse fiziologjia nuk mund të besoj se ekziston një sy i tretë, ose asgjë si ai, sepse kafka juaj mund të analizohet, depërtohet, të shihet në rezet X, pasi që nuk ka entitet fizik që mund të thuhet se është syri i tretë, deri tani referencë më e afërt shkencërore që është zbuluar në trupin fizik është gjëndra pineale. Ky Sekret është diçka që shoqëritë sekrete dhe Illuminati e kanë ditur shumë shumë vite më parë.

Syri i tretë është pjesë e trupit delikat, të sharir sukshma.

Syri i tretë ju lejon të perceptoni botën përtej aftësive të shqisave tuaja fizike. Pasi pushteti i Syri të tretë është shfrytëzuar, ju do të jeni në gjendje për të parë gjëra që ju kurrë nuk i keni imagjinuar më parë, si aurat e njerëzve të tjerë, ju do të jeni në gjendje për të parë dimensionin shpirtëror dhe të merrni mesazhe të qarta veçanërisht nga udhëzuesit tuaj shpirtëror.

Në thelb, kjo do të ju lejojnë të shihni gjëra që ju kurrë nuk i keni parë më parë; të dëgjoni tinguj hyjnor që ju nuk i keni dëgjuar më parë; të ndjehen përshtypjet dhe ndjenjat që ju nuk i keni ndjerë më parë; të kuptosh mendimet dhe njohuritë të cilat janë të huaja … jashtë nga kjo botë ..

Megjithatë, ka shumë raste kur syri i tretë është i bllokuar. Ka shkaqe të ndryshme për bllokimin e shqisës së gjashtë dhe është e rëndësishme që të identifikohet më parë kështu që mund të merret veprim i duhur. Në thelb, shkaku i bllokimit mund të klasifikohen në dy: bllokimet e shkaktuara vetë ose nga njerëzit e tjerë.

Ju mund të bllokoni shqisën tuaj të gjashtë duke i lënë vend frikës, ankthit apo mosbesimit që ju pushton. A frikohesh të shohish fantazma ose imazhe tjera të frikshme? Frika nga e panjohura.

Bllokim mund të jetë edhe për shkak të ndikimit të karmës të jetës tuaj të kaluar, vdekja tragjike në jetën tuaj të kaluar apo mungesën e jetës shpirtërore në jetën e kaluar.

A dyshoni se ju posedoni një sy të tretë apo jo? A besoni se është e vërtetë? Mosbesimi gjithashtu mund të jetë një shkak për të bllokuar shqisën e gjashtë.

Nëse këto janë arsyet pse ju nuk mund të hapni syrin tuaj të tretë, ju duhet të mësoni që të liroheni dhe të lironi këto emocione negative. Ata vetëm që ju bllokojnë nga një udhëtim shpirtëror që do të përmirësojë ndjeshëm jetën tuaj.

Është gjithashtu e mundur që bllokimi mund të bëhet edhe nga njerëzit e tjerë.. Nëse ju keni një mik apo të afërm skeptik me një mosbesim të fortë për jetën tuaj shpirtërore apo duke larguar respektin ndaj vetes tuaj, kjo mund të shkaktojë një bllokim të përkohshëm ose madje edhe një bllokim të përhershëm emocional në shqisat tuaja intuitive. Kjo është një arsye më komplekse për t’u marrë me të si që është e vështirë për të zhvendosur besimin ose vetë respektin e një personi.

Opsioni më i mirë është për të krijuar një marrëdhënie harmonike me këtë person tjetër; ai që qëndron në themelet e respektimit të besimeve të njëri-tjetrit.

Praktika e një jetese të shëndetshme shpirtërore dhe medituese, hani më shumë ushqime organike të gjelbërta dhe fruta të freskëta dhe nëse është e mundur të hiqni dorë nga ushqimi Jo Vegetarian.

Kur ju keni identifikuar shkakun, tani është koha për të punuar për zhbllokimin e syrit tuaj të tretë. Të kuptuarit se si rrjedh energjia përmes syve tuaj fizik dhe syrit të tretë do të ju mundësojë për të fituar me sukses kontrollin e shqisës tuaj të gjashtë.

Syri i tretë i bllokuar nuk mund të merr asnjë formë të energjisë; prandaj, për të zhbllokuar, duhet devijuar energjitë nga burime të tjera të syrit tuaj të tretë.

Për shkak të afërsisë së tyre me shqisën e gjashtë, burimi më i mirë i energjisë janë dy sytë tuaj fizik. Për ti përcjellur energji syrit të tretë, ju duhet së pari të lejoni që sytë tuaj fizik të bëhën të paparë.


Si do ta bëni këtë?

Vetëm mbyllni sytë tuaj dhe përqëndroni sytë mbi ballin saktësisht ku të dy sytë takohen. Me mbylljen e syve, të përqëndroheni atje për disa sekonda fillimisht dhe pastaj ndoshta një minutë apo më shumë, kanalizoni energjinë tuaj në ballin tuaj ku shqisa juaj e gjashtë është e vendosur.

Kur të përqëndroheni në atë pjesë në mes të dy syve të tu me sy të mbyllur, ndaloni dy sytë tuaj fizik të mos lëvizin. Nëse ata janë statik, ata nuk do të kërkojnë energji të funksiononjë duke lejuar kështu që energjia të rrjedh në vendndodhjen më të afërt, në syrin tuaj të tretë.

Ju nuk mund të jeni të suksesshëm në zhbllokimin e syrit tuaj të tretë që në herën e parë, por me praktikë të vazhdueshme, më në fund ju do të jeni në gjendje ta kaloni energjinë në shqisën tuaj të gjashtë.

B.R.
gjilanasi
gjilanasi

384


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini Empty Re: Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini

Mesazh  The Punisher prej 22.09.15 1:22

materjal interesant po kjo menyre me duket qesharake ,shume veta shkruajne ,flasin per syrin e 3 po a ka ndonje njeri ketu qe vertet e ka aktivizuar syrin e 3 ,pra dike real qe keto materjalet qe ju i sillni ketu ti kene bere ne praktike .kto me duken shume qesharake,nqs syri 3 do ishte i vertet njeriu do lindte me syrin e 3 te aktivizuar ,por keto jane pak a shume fantazira. cuditem pse ata qe tregojne keto peralla nuk ndihmojne edhe njerezit e tjere me sa mundesi kane qe te aktivizojne syrin e 3 ,nqs do ishte kaq i rendesishem ne jeten e njeriut .keto jane peralla me mbret qe largojne njeriun nga realiteti i hidhur i kesaj bote
The Punisher
The Punisher

62


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini Empty Re: Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini

Mesazh  Pansophia prej 22.09.15 14:00

The Punisher shkruajti:materjal interesant po kjo menyre me duket qesharake ,shume veta shkruajne ,flasin per syrin e 3 po a ka ndonje njeri ketu qe vertet e ka aktivizuar syrin  e 3 ,pra dike real qe keto materjalet qe ju i sillni ketu ti kene bere ne praktike .kto me duken shume qesharake,nqs syri 3 do ishte i vertet njeriu do lindte me syrin e 3 te aktivizuar ,por keto jane pak a shume fantazira. cuditem pse ata qe tregojne keto peralla nuk ndihmojne edhe njerezit e tjere me sa mundesi kane qe te aktivizojne syrin e 3 ,nqs do ishte kaq i rendesishem ne jeten e njeriut .keto jane peralla me mbret qe largojne njeriun nga realiteti i hidhur i kesaj bote
pse njeriu duhet te linde me syrin 3te te aktivizuar?
avatar
Pansophia

168


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini Empty Re: Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini

Mesazh  syri i art prej 22.09.15 16:47

Ma mir do te ishte pyetja,pse njeriu esht i kufizuar nga aftesit qe lind me to?...kush dhe pse kujdeset qe njerezit te mos i njohin aftesit e veta,sepse syri i tret osht nje aftesi normale edhe pse thuhet mbinormale..kto aftesi askush smund tja deshmoj askujt..sepse secili e ka kete obligim ti rikthej ato aftesi qe lind me to,ndryshe mbetet ne ferr gjith...
syri i art
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini Empty Re: Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini

Mesazh  The Punisher prej 07.10.15 17:58

syri i art shkruajti:Ma mir do te ishte pyetja,pse njeriu  esht i kufizuar nga aftesit qe lind me to?...kush dhe pse kujdeset qe njerezit te mos i njohin aftesit e veta,sepse syri i tret osht nje aftesi normale edhe pse thuhet mbinormale..kto aftesi askush smund tja deshmoj askujt..sepse secili e ka kete obligim ti rikthej ato aftesi qe lind me to,ndryshe mbetet ne  ferr gjith...
Na meso ti si ti rikthejme keto aftesi, profesor
The Punisher
The Punisher

62


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini Empty Re: Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini

Mesazh  syri i art prej 07.10.15 18:17

Ri kthimi i asftesive behet permes meditimit,por jo te besh meditim per kete qellim..sepse meditimi ska qellim ..ai osht te njohesh veteveten,atehere te hapen dyrt per te gjitha ...
syri i art
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini Empty Re: Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini

Mesazh  Gabriel prej 07.10.15 20:24

Nje menyr qe ka funksionuar gjithmone tek un eshte pikerisht kjo e treguar ne postim dhe po mundohem tjua shpjegoj nga ana ime:

Mbylli te dy syte dhe magjino sikur po hap syrin e 3 ne pjesen e treguar me ngjyre te kuqe ne foto.

Mundohu qe syte e mbyllur t'mos i levizesh fare dhe ti kesh sa me te qete.

Ne kte menyre energjia pergjegjese per te mbajtur aktiv 2 syte fizik do minimizohet duke
i lene rruge te shkoje tek kanali energjitik pergjegjes per syrin e 3.

Perqendrohu tek kjo energji dhe do ndjeni nje mpirje te vogel ne zonen ku ndodhet syri i 3.
Vazhdoni te perqendroheni tek kjo pike dhe qendroni sa me te qete.

Procesi duhet te zgjase 1-3 minuta. Bejeni cdo dite rreth mbremjes.
Si fillim efektet e syrit te 3 do ju shfaqen ne enderr. Shum shpejt do mund te fitoni aftesi
parashikuese me ane te endrrave.
Me kalimin e kohes perceptimi i botes spirituale do jete me i forte.
Me pas do filloni ta shihni boten fizike me te ndricuar dhe me ngjyra me te ndezura.
Do shihni aureolen e personave, ndjesia intuites do rritet shume dhe nese vertet do
i jepni syrit te 3 energji te mjaftueshme ( gje qe esht pak e veshtire, por jo e pamundur )
do mund te ndjeni dhe shihni qenje te dimensioneve me te larta.

Eshte menyra me e thjeshte qe njoh dhe mund te arrihet nga kushdo, por kryesore
eshte te jeni sa me te qete dhe sigurisht te keni besim ne spiritualizem.

Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini GV24.5
Gabriel
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini Empty Re: Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini

Mesazh  Muneer prej 07.10.15 21:04

syri i art shkruajti:Ri kthimi i asftesive behet permes meditimit,por jo te besh meditim per kete qellim..sepse meditimi ska qellim ..ai osht te njohesh veteveten,atehere te hapen dyrt per te gjitha ...
Me pelqen te provoj kete metode..
Muneer
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini Empty Ka lidhje kjo me syrin e 3

Mesazh  The Punisher prej 15.10.15 22:13

Une nuk e di cfare eshte kjo por sa here relaksohem dhe qetesohem por me syte e hapur ndjej ne mes te ballit nje kenaqesi njesoj sikur e ledhaton dicka.A ka lidhje kjo me syrin e trete ?
The Punisher
The Punisher

62


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini Empty Hapja e Syrit te Trete... Cfare Iluminati nuk deshiron qe ju te dini!!!!

Mesazh  Soul of Truth prej 16.10.15 15:41

The Punisher shkruajti:Une nuk e di cfare eshte kjo por sa here relaksohem dhe qetesohem por me syte e hapur ndjej ne mes te ballit nje kenaqesi njesoj sikur e ledhaton dicka.A ka lidhje kjo me syrin e trete ?
Fiks. Vetem se ketu, nuk kemi perfitimin e ndnj fuqie, por aktivizmin e paket te syrit te trete.
Soul of Truth
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

28


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini Empty Re: Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini

Mesazh  Gabriel prej 16.10.15 18:07

The Punisher shkruajti:Une nuk e di cfare eshte kjo por sa here relaksohem dhe qetesohem por me syte e hapur ndjej ne mes te ballit nje kenaqesi njesoj sikur e ledhaton dicka.A ka lidhje kjo me syrin e trete ?
Nuk jam i sigurt cfar ti ndjen ne ato momente, hapat e lart permendura jane te qarta...
Gabriel
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini Empty Re: Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini

Mesazh  Ermanda Manda prej 27.11.18 15:10

a eshte e verte qe ndodh dicka
nuk e kam provuar kurr por besoj shum ne kto gjera.
Ermanda Manda
Ermanda Manda

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini Empty Re: Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini

Mesazh  hngel23409 prej 28.11.18 13:25

ca i ndodhi forumit qe doli ne tjeter adres?
hngel23409
hngel23409

18


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini Empty Re: Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini

Mesazh  FlyEmirates prej 15.12.18 18:55

hangel23409 shkruajti:ca i ndodhi forumit qe doli ne tjeter adres?
forumi ka vdekur per munges fondesh dhe keqmenaxhim
FlyEmirates
FlyEmirates

Server : 695 - Death Mirage
Level: 92
Power: 102000
Water Main

13


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini Empty Re: Hapja e Syrit të Tretë: Çfarë Illuminati nuk dëshiron që ju të dini

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi