Vatikani përgatitet për Alienët

Shko poshtë

Vatikani përgatitet për Alienët Empty Vatikani përgatitet për Alienët

Mesazh  gjilanasi prej 07.09.15 18:07

Vatikani përgatitet për Alienët A28

Papa Françesk raportohet se është duke u munduar që ta përgatitë botën për një deklaratë të rëndësishme të tij rreth jetës së jashtëtokësorëve dhe implikimeve teologjike rreth kësaj teme.

Rosana Ubanell nga “Voxxi News” sot ka bërë të ditur se, si rezultat i përparimeve që janë bërë në metodat shkencore për zbulimin e jetës përtej Tokës, papa Françesk dëshiron që të jetë i gatshëm që ta bëjë i pari deklaratën se “nuk jemi vetëm” në këtë gjithësi.

Ubanell raporton se detajet ende nuk janë bërë të ditura zyrtarisht, por se interesimi i Vatikanit rreth jashtëtokësorëve është i ditur dhe është i dokumentuar nga konferencat e astrobiologjisë, të cilat i ka sponsorizuar së fundmi Observatori i Vatikanit, apo ka marrë pjesë në to.

Prifti Guy Consolmagno, një astronom jezuit dhe njëri nga studiuesit më të dalluar katolikë të jashtëtokësorëve, më 18 korrik ka marrë shpërblimin shkencor “Carl Sagan”, të cilin e ndanë Shoqata astronomike amerikane.

Sido që të jetë, fjalimi i parë i papës rreth ekzistimit të jashtëtokësorëve me të vërtetë do të jetë interesant.
gjilanasi
gjilanasi

384


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vatikani përgatitet për Alienët Empty Re: Vatikani përgatitet për Alienët

Mesazh  The Punisher prej 08.09.15 3:25

Papa po pregatitet per NEW WORLD ORDER ,ai shkon ne amerike tani ne shtator ,ne te njejten jave ku ndodh eklipsi henor ,dhe eksperimenti i madh ne CERN .
The Punisher
The Punisher

62


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vatikani përgatitet për Alienët Empty Re: VATIKANI PO PERGATITET PER ALIENE.

Mesazh  Soul of Truth prej 08.09.15 10:52

The Punisher shkruajti:Papa po pregatitet per NEW WORLD ORDER ,ai shkon ne amerike tani ne shtator ,ne te njejten jave ku ndodh eklipsi henor ,dhe eksperimenti i madh ne CERN .
Ke mese te drejte. E ke dhe ne tema: "A do te shkaterrohet Toka keto dite"; ku une kam hedhur material te bollshem edhe perpapen i cili do te takoje Barach Obamen, pikerisht ne diten e eklipsit "Te Gjakut". Me vjen mire qe dikush si ju; eshte i angazhuar ne keto tema shkencore-konspirative. Le te ecim edhe me perpara me materialet dhe videot e reja te fundit (kuptohet ato "zyrtaret", se jo cdo gje mund te besohet ketu ne Internet)...
Soul of Truth
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

28


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vatikani përgatitet për Alienët Empty Re: Vatikani përgatitet për Alienët

Mesazh  55 prej 08.09.15 12:01

He he he skan me cfare te merren keta dhe na semurin mendjen me keto!!

Se pari nga e dini ju se Alienet Ekziston, te pakten per ate majmunin qe keni nxjerr ne foto!!

Dhe sbesoj se eshte e mundur qe nje fytyr shtrembur si ai alieni juaj te jetoj ketu ne toke ose ne uje ose ne zjarr ose edhe ne ajer, se vetem nje planet i joni i ofron keto kushte per te jetuar..

Mesa duket "Alienet" jane shume drite vite larg jush, megjithse te rritur prap te vegjel mbetet. ! !
55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vatikani përgatitet për Alienët Empty Re: VATIKANI PO PERGATITET PER ALIENE.

Mesazh  Soul of Truth prej 08.09.15 12:40

excommunicated shkruajti:He he he skan me cfare te merren keta dhe na semurin mendjen me keto!!

Se pari nga e dini ju se Alienet Ekziston, te pakten per ate majmunin qe keni nxjerr ne foto!!

Dhe sbesoj se eshte e mundur qe nje fytyr shtrembur si ai alieni juaj te jetoj ketu ne toke ose ne uje ose ne zjarr ose edhe ne ajer, se vetem nje planet i joni i ofron keto kushte per te jetuar..

Mesa duket "Alienet" jane shume drite vite larg jush, megjithse te rritur prap te vegjel mbetet. ! !
Po gjykon gabim. Sic mund ta shikosh jo vetem nga faktet, por edhe nga eksperiencat personale; ne "nuk jemi vetem". Ky duhet te jete slogani: "Ne ne Toke nuk jemi vetem". Ty mund te te duket budallallek, por ja qe "E verteta s'pranohet lehte". Duhet te rishikosh dhe njehere materialin, te analizosh fotot, te aktivizohesh me shume ne YOU TUBE, se atje gjen informacion te bollshem dhe pastaj te zgjedhesh fjalet e debatit. Pastaj: "NGA E DI TI SE VETEM PLANETI JONE I KA KUSHTET PER TE JETUAR"???? "NGA KE PROVA TI QE ALIENET JANE SHUME VITE DRITE LARG NESH"???? "JA QE I VOGLI MBETE TI"!!!! <<<<"ZGJIDH FJALET HEREN TJETER!!!!"... >>>>
Soul of Truth
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

28


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vatikani përgatitet për Alienët Empty Re: Vatikani përgatitet për Alienët

Mesazh  Pansophia prej 08.09.15 13:49

nese nk perdorni mendjen tuaj, dikush tjeter do dale i gatshem per ta bere kete ne vendin tuaj.
avatar
Pansophia

168


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vatikani përgatitet për Alienët Empty Re: Vatikani përgatitet për Alienët

Mesazh  55 prej 08.09.15 20:05

Soul of Truth shkruajti:

excommunicated shkruajti:He he he skan me cfare te merren keta dhe na semurin mendjen me keto!!

Se pari nga e dini ju se Alienet Ekziston, te pakten per ate majmunin qe keni nxjerr ne foto!!

Dhe sbesoj se eshte e mundur qe nje fytyr shtrembur si ai alieni juaj te jetoj ketu ne toke ose ne uje ose ne zjarr ose edhe ne ajer, se vetem nje planet i joni i ofron keto kushte per te jetuar..

Mesa duket "Alienet" jane shume drite vite larg jush, megjithse te rritur prap te vegjel mbetet. ! !
Po gjykon gabim. Sic mund ta shikosh jo vetem nga faktet, por edhe nga eksperiencat personale; ne "nuk jemi vetem". Ky duhet te jete slogani: "Ne ne Toke nuk jemi vetem". Ty mund te te duket budallallek, por ja qe "E verteta s'pranohet lehte". Duhet te rishikosh dhe njehere materialin, te analizosh fotot, te aktivizohesh me shume ne YOU TUBE, se atje gjen informacion te bollshem dhe pastaj te zgjedhesh fjalet e debatit. Pastaj: "NGA E DI TI SE VETEM PLANETI JONE I KA KUSHTET PER TE JETUAR"???? "NGA KE PROVA TI QE ALIENET JANE SHUME VITE DRITE LARG NESH"???? "JA QE I VOGLI MBETE TI"!!!! <<<<"ZGJIDH FJALET HEREN TJETER!!!!"... >>>>


He he he...mos po flas gje me gjyshen ne telefon

Shiko fotot me thua ti sju trashet mendja qe shkruan budallalliqe ne  forum

Po rrac Arrnauti _ e pafe_ je edhe ti moj

Kalama b... me thua mua qe te aktivizohem ne Youtube, si ke mbushur kriteret qe shkruan ketu
55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vatikani përgatitet për Alienët Empty Re: VATIKANI PO PERGATITET PER ALIENE.

Mesazh  Soul of Truth prej 09.09.15 9:36

excommunicated shkruajti:
Soul of Truth shkruajti:

excommunicated shkruajti:He he he skan me cfare te merren keta dhe na semurin mendjen me keto!!

Se pari nga e dini ju se Alienet Ekziston, te pakten per ate majmunin qe keni nxjerr ne foto!!

Dhe sbesoj se eshte e mundur qe nje fytyr shtrembur si ai alieni juaj te jetoj ketu ne toke ose ne uje ose ne zjarr ose edhe ne ajer, se vetem nje planet i joni i ofron keto kushte per te jetuar..

Mesa duket "Alienet" jane shume drite vite larg jush, megjithse te rritur prap te vegjel mbetet. ! !
Po gjykon gabim. Sic mund ta shikosh jo vetem nga faktet, por edhe nga eksperiencat personale; ne "nuk jemi vetem". Ky duhet te jete slogani: "Ne ne Toke nuk jemi vetem". Ty mund te te duket budallallek, por ja qe "E verteta s'pranohet lehte". Duhet te rishikosh dhe njehere materialin, te analizosh fotot, te aktivizohesh me shume ne YOU TUBE, se atje gjen informacion te bollshem dhe pastaj te zgjedhesh fjalet e debatit. Pastaj: "NGA E DI TI SE VETEM PLANETI JONE I KA KUSHTET PER TE JETUAR"???? "NGA KE PROVA TI QE ALIENET JANE SHUME VITE DRITE LARG NESH"???? "JA QE I VOGLI MBETE TI"!!!! <<<<"ZGJIDH FJALET HEREN TJETER!!!!"... >>>>

He he he...mos po flas gje me gjyshen ne telefon

Shiko fotot me thua ti sju trashet mendja qe shkruan budallalliqe ne  forum

Po rrac Arrnauti _ e pafe_ je edhe ti moj

Kalama b... me thua mua qe te aktivizohem ne Youtube, si ke mbushur kriteret qe shkruan ketu
E para: Fol pak me bute me mua.
E dyta: Jam mashkull ti moj/mo cfare je????
E treta: Perdorke fjalor te bukur!!!! Si s'e kisha vene re me pare????
E katerta: Pse s'do te jesh me shume aktiv ne you tube???? Apo s'ke c'te postosh,,,,
Dhe e pesta: Nga e di ti qe s'i kam mbushur kriteret????!!!! Po ngaterrohesh me te pangaterrueshmin... >>> ...
Soul of Truth
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

28


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vatikani përgatitet për Alienët Empty Re: Vatikani përgatitet për Alienët

Mesazh  55 prej 09.09.15 12:29

Soul of Truth shkruajti:
excommunicated shkruajti:
Soul of Truth shkruajti:

excommunicated shkruajti:He he he skan me cfare te merren keta dhe na semurin mendjen me keto!!

Se pari nga e dini ju se Alienet Ekziston, te pakten per ate majmunin qe keni nxjerr ne foto!!

Dhe sbesoj se eshte e mundur qe nje fytyr shtrembur si ai alieni juaj te jetoj ketu ne toke ose ne uje ose ne zjarr ose edhe ne ajer, se vetem nje planet i joni i ofron keto kushte per te jetuar..

Mesa duket "Alienet" jane shume drite vite larg jush, megjithse te rritur prap te vegjel mbetet. ! !
Po gjykon gabim. Sic mund ta shikosh jo vetem nga faktet, por edhe nga eksperiencat personale; ne "nuk jemi vetem". Ky duhet te jete slogani: "Ne ne Toke nuk jemi vetem". Ty mund te te duket budallallek, por ja qe "E verteta s'pranohet lehte". Duhet te rishikosh dhe njehere materialin, te analizosh fotot, te aktivizohesh me shume ne YOU TUBE, se atje gjen informacion te bollshem dhe pastaj te zgjedhesh fjalet e debatit. Pastaj: "NGA E DI TI SE VETEM PLANETI JONE I KA KUSHTET PER TE JETUAR"???? "NGA KE PROVA TI QE ALIENET JANE SHUME VITE DRITE LARG NESH"???? "JA QE I VOGLI MBETE TI"!!!! <<<<"ZGJIDH FJALET HEREN TJETER!!!!"... >>>>

He he he...mos po flas gje me gjyshen ne telefon

Shiko fotot me thua ti sju trashet mendja qe shkruan budallalliqe ne  forum

Po rrac Arrnauti _ e pafe_ je edhe ti moj

Kalama b... me thua mua qe te aktivizohem ne Youtube, si ke mbushur kriteret qe shkruan ketu
E para: Fol pak me bute me mua.
E dyta: Jam mashkull ti moj/mo cfare je????
E treta: Perdorke fjalor te bukur!!!! Si s'e kisha vene re me pare????
E katerta: Pse s'do te jesh me shume aktiv ne you tube???? Apo s'ke c'te postosh,,,,
Dhe e pesta: Nga e di ti qe s'i kam mbushur kriteret????!!!! Po ngaterrohesh me te pangaterrueshmin... >>> ...

se ke me kujton ti mua

Mire do aktivizohem pak me shume ne fcb, youtub dhe fucktub
55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vatikani përgatitet për Alienët Empty Re: VATIKANI PO PERGATITET PER ALIENE.

Mesazh  Soul of Truth prej 09.09.15 13:32

excommunicated shkruajti:
Soul of Truth shkruajti:
excommunicated shkruajti:
Soul of Truth shkruajti:

excommunicated shkruajti:He he he skan me cfare te merren keta dhe na semurin mendjen me keto!!

Se pari nga e dini ju se Alienet Ekziston, te pakten per ate majmunin qe keni nxjerr ne foto!!

Dhe sbesoj se eshte e mundur qe nje fytyr shtrembur si ai alieni juaj te jetoj ketu ne toke ose ne uje ose ne zjarr ose edhe ne ajer, se vetem nje planet i joni i ofron keto kushte per te jetuar..

Mesa duket "Alienet" jane shume drite vite larg jush, megjithse te rritur prap te vegjel mbetet. ! !
Po gjykon gabim. Sic mund ta shikosh jo vetem nga faktet, por edhe nga eksperiencat personale; ne "nuk jemi vetem". Ky duhet te jete slogani: "Ne ne Toke nuk jemi vetem". Ty mund te te duket budallallek, por ja qe "E verteta s'pranohet lehte". Duhet te rishikosh dhe njehere materialin, te analizosh fotot, te aktivizohesh me shume ne YOU TUBE, se atje gjen informacion te bollshem dhe pastaj te zgjedhesh fjalet e debatit. Pastaj: "NGA E DI TI SE VETEM PLANETI JONE I KA KUSHTET PER TE JETUAR"???? "NGA KE PROVA TI QE ALIENET JANE SHUME VITE DRITE LARG NESH"???? "JA QE I VOGLI MBETE TI"!!!! <<<<"ZGJIDH FJALET HEREN TJETER!!!!"... >>>>

He he he...mos po flas gje me gjyshen ne telefon

Shiko fotot me thua ti sju trashet mendja qe shkruan budallalliqe ne  forum

Po rrac Arrnauti _ e pafe_ je edhe ti moj

Kalama b... me thua mua qe te aktivizohem ne Youtube, si ke mbushur kriteret qe shkruan ketu
E para: Fol pak me bute me mua.
E dyta: Jam mashkull ti moj/mo cfare je????
E treta: Perdorke fjalor te bukur!!!! Si s'e kisha vene re me pare????
E katerta: Pse s'do te jesh me shume aktiv ne you tube???? Apo s'ke c'te postosh,,,,
Dhe e pesta: Nga e di ti qe s'i kam mbushur kriteret????!!!! Po ngaterrohesh me te pangaterrueshmin... >>> ...

se ke me kujton ti mua

Mire do aktivizohem pak me shume ne fcb, youtub dhe fucktub
Ate te fundit nuk me intereson. Tregojua atyre qe te mbajne pishen!!!!
Soul of Truth
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

28


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vatikani përgatitet për Alienët Empty Re: Vatikani përgatitet për Alienët

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi