Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej?

Shko poshtë

magji - Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej? Empty Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej?

Mesazh  blom prej 30.08.15 23:06

Mirembrema te gjitheve,
Kam gjetur nje grumbull fijesh te bardha te lidhura ne 4 nyje por fundi me dy anet e lena te lira. Keto mi kishin futur ne jastek. Ne fakt ai jastek eshte blere per bashkeshortin por ndonjehere e perdorim edhe une e djali im I vockel.
Ju lutem kush merr vesh nga keto gjera le te me jape ndonje shpjegim apo sugjerim.

Eshte hera e katert qe gjej keshtu budallalliqesh. Heren e pare gjeta kafe, gur e sheqer mbrapa dollapit ne dhomen time, heren e dyte po fije (madje duket se e njejte me kete te fundit) ne nje shishe me uje, heren e trete kam gjetur mbulesen e bukes te mbeshtjelle e te lidhur e te hedhur diku ne tavan.
Jam lodhur me budallalliqe. Ne fakt nuk ju besoj aq por burri dhe familja e tij besojne(keta I kane bere keto, per kete jam e sigurt) por asnjehere nuk kam qene e qete, madje edhe te psikologu kam shkuar. Jam mjekuar per depresion dhe mund te them se e kam kaluar deri diku. Edhe burri eshte edhe me problem se une vecse ai nuk shkon te mjeku.
Ku mund ta coj e cfare ti bej kesaj fijeje? A ka dicka qe mund te bej qe te me mbroje nga energjite negative e nga gjithcka e jashtme?
. Theksoj se vete jam tip I qete e tolerant por edhe bashkeshorti eshte tip I qeshur e komunikues por nuk kemi patur deri tani jete te qete familjare.
Do ta vleresoja ndihmen e keshillat e gjithkujt.
Peace and love for everyone!
blom
blom

9


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej? Empty Re: Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej?

Mesazh  Ekonomisti prej 31.08.15 3:33

Ku jetoni
Ekonomisti
Ekonomisti

39


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej? Empty Re: Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej?

Mesazh  Hagel prej 31.08.15 14:11

Me dergo emrat dhe nje foto tuajen dhe te burrit...nuk ka nevoje mbiemrin, dhe ju tregoj ne mesazh privat se me çka jeni te ballafaquar dhe çfare duhet te beni ne kete rast.
Hagel
Hagel

86


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej? Empty Re: Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej?

Mesazh  Saturn girl prej 01.09.15 13:41

Mos u tremb!
Magjia eshte manipulim psikik.Merri ato qe gjete dhe digji jashte shtepise.Mundohu ta mbledhesh hirin dhe hidhe ne lume.Merr nje cope te vogel tulle dhe thermoje,bashkoji thermijat e tulles me pluhur kanelle dhe hidhe ne cepat e shtepise.Gjithashtu te pragu i deres vendos nje vije horizontale nga ky pluhur dhe keshtu shtepia jote nuk do te jete vend i kendshem per keta magjistaret material.
Saturn girl
Saturn girl

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej? Empty Re: Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej?

Mesazh  Pansophia prej 02.09.15 15:32

eshte e cuditshme sesi njeriu sado mundesite t'i kete per te ecur para, zgjedh te ngece ne kete evolucion mendor. Cuditem sinqerisht sesi ju qe nk keni as minimumin e informacionit sesi kontrollohet mendja apo energjia filloni e flisni me siguri se me kane bere magji e keshtu gjerash. Askush s'te ben magji por eshte mendja juaj apo ju me sakte qe bindeni ne vetvete se dicka te keqe ju kane bere te tjeret e kushedi cfare do ju ndodhe tani. A nk e dini moj zonje se edhe vete ju mund t'i shkaktoni kancerin vetes mjaft qe ta bindni  veten se e keni kete semundje? Askush nk ju demton pa e lejuar ju vete kete. Gjitha eshte loje e mendjes se njerit mbi tjetrin. Asgje materiale nk ndikon mbi jo-materialen. Behuni zot i mendjes suaj dhe fitoni veten. Kaq... lerini magjite qe s'jane magji fare.
avatar
Pansophia

168


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej? Empty Re: Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej?

Mesazh  blom prej 02.09.15 17:10

Nuk ju kam besuar por fakti qe ndodh vazhdimisht te gjej me shqeteson. Ne rradhe te pare se hyne ne hapesiren time pa dijen time e bejne gjera qe jane te padeshirueshme per mua, dhunim eshte ky. E dyta, c'dreqin duan te bejne? Cfare kerkojne? Por dihet qe dicka te keqe po kerkojne. Pse te ma duan te keqen kur kurre si kam bere keq. Por ndoshta e kane nga xhelozia. Atehere sy ndner sy pse hiqen sikur ma duan te miren e duan te me shohin te lumtur.
Gjithsesi une e di kush I ka bere dhe do tia kthej ne te njejten forme. Vetem se une do te luaj. Pa shkuar te kurrkush te mi beje ato budallalliqe.
blom
blom

9


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej? Empty Re: Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej?

Mesazh  Pansophia prej 02.09.15 19:08

jam e sigurt se keto gjera i ka bere nje femer, dhe edhe nese ndonjehere ne histori do i kete bere ndonje mashkull, me siguri qe eshte nxitur nga nje femer. Pastaj edhe nje gje tjeter nk e duroj tek nje femer,,, jane sh jo praktike.. nese nje gje i shqeteson, e bluajne ne mendje a me fjale me dite e muaj ne vend se t'i japin zgjidhje konkretisht.
Keshtu pra, si fillim kupto qe kjo s'eshte magji. Por ajo qe i ka bere ose e di mire qe nk eshte magji dhe thjesht po luan me mendjen tende( dhe ja ka dale) ose eshte teper budallaqe dhe beson se mund te beje gje.
Se dyti, hulumto se kush hyn ne shtepine tende, sps nk besoj se ua ke dhene te gjitheve celesin e shtepise. Dhe kur ta gjesh se kush, ndaj asaj sillu me e lumtur sec je, trego se gjerat se fundmi po te ecin me mire se me pare. Mos bej ate qe te kane bere, se do barazohesh ne nivel me nje injorante.
avatar
Pansophia

168


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej? Empty Re: Here e katert qe gjej magji. Cfare te bej?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi