Thenje nga Aleister Crowley

Shko poshtë

Thenje nga Aleister Crowley Empty Thenje nga Aleister Crowley

Mesazh  Anon prej 14.11.14 5:42

Thenje nga Aleister Crowley Bi6tkp

Seksi eshte kenga e shenjte e shpirtit ; seksi eshte shenjtorja e vetëqeverisjes.

Seksi eshte zanafilla me e larte,ku trupi dhe gjaku jane ngjizur me shpirtin. Elementet e saj duhet te jene te denja,perkushtimi i tyre absolut.

Fjala e mekatit eshte kufizimi! O njeri,nuk refuzohet gruaja jote,ne qofte se ajo do! O i dashur,po te duash,distancohuni me njeri tjetrin! Nuk ekziston asnje lidhje qe mund te funksionoj me kufizim,pervec se me dashuri(seks). Cdo gje tjeter eshte nje mallkim. I mallkuar! Mallkuar qofshin te gjithe kufizuesit,ne gjithe epokat! Dreq!

Nuk ka asnje "asrye" pse nje yll (Njeriu) duhet te vazhdoj rrotullimin ne orbiten e tij. Le te shkeputet nga ajo! Cdohere qe ndergjegja kercenon,ai nderhyn tek nen'ndergjegja e cila eshte primare. Nen'ndergjegja eshte zeri i vete njeriut dhe jo i Zotit. Cdo njeri qe "degjon arsye" pushon se qeni revolucionare... eshte qesharake qe t'i kerkoj nje qeni arsyen pse leh!! Cdo gje duhet te permbushe natyren e saj te vertete,duhet te ndjek vullnetin. Pyetja shkaterron besimin dhe keshtu krijon frenim. Ne nuk jemi per te llogaritur,per te argumentuar ; Ata jane pranga e te shkuares sone. Ne jemi per t'u ngritur,per tu forcuar,per te bere seks. Ne jemi te zgjuar dhe vigjilent. - Libri i ligjit ,vellimi i dyte!

Mendimet jane genjeshtra!

Viti i ri mund te jete shkaku qe ju aktivizoni guximin individual per te tejkaluar rezultatet tuaja. Plani im eshte qe te betohem jashte cdo lloj virtyti,ne menyre qe une te triumfoj edhe kur bie! -

Kur keni dicka per te thene , ju jeni te gatshem te shkaterroni simfonin e heshtjes!

Mekati i pafalshem eshte e verteta e refuzuar me vetedije , duke mos patur njohuri se dituria shlyen paragjykimet tua.

Bej ate qe ti do,kjo eshte i gjithe ligji.

Moralet e pergjitshme jane per njerezit e pergjithshem!

Shkenca ka qene nje mbetje e cuditshme e urtesise magjike ,duke bere nje buje te madhe ne lidhje me zgjuarsine e zanafilles!

Cdo mashkull dhe cdo femer eshte nje yll!

Dashuria eshte ligji,dashuria me vullnetin personal.

Une veshtire pranoj fjale te dale nga goja e nje shenjtori,duket nje humbje e madhe, sepse aty nuk ka asnje gje te vertete. Askush deri me sot nuk e ka shpikur nje gjuhe nga kendveshtrimi im!

Ne kete bote eshte me e nevojshme te bejm gjera te veshtira, sesa te ndjekim mjedisin e dikujt tjeter.

Une mund ta imagjinoj veten ne shtratin e vdekjes,duke kaluar krejtesisht me epsh per te prekur boten tjeter,ashtu si nje djale i ri qe kerkon puthjen e pare nga nje vajze!

Per mua nje liber eshte nje mesazh nga perenditë per njerezimin ; ose,nese jo,ato kurre nuk duhet te publikohen per te gjithe!

Kam fjetur me besim dhe gjeta nje kufome ne krahet e mi ; Piva dhe kerceva gjate nates me dyshim dhe gjeta nje virgjereshe ne mengjes!

Ne jemi te lindur ne nje bote e cila eshte e mbushur me skllever te ideve; nga kjo ne jemi te pajisur me detyrim dhe gjithmone armiqesore ne shtratin e seksit!

Nuk eshte e nevojshme qe te kerkojme per idealin e perkryer,meqe eshte krejtesishte i papershtatshem per nevojat reale. Ne jemi ketu per te zbuluar natyren e vertete te ketyre nevojave,duke realizuar seksin ne i gezohemi idealit!

Gezimi i jetes konsiston me rritjen e energjise,krenarine e vazhdueshme,me ndryshim te vazhdueshem ,duke fituar pervoja te reja. Te ndalosh nenkupton te vdesesh/ Gabimi i perjetshem i njerezimit eshte percmimi i nje ideali te aritshem!

Cdo njeri duhet te kapercej pengesat e tij duke luftuar me iluzionet e veta. Megjithate, te tjeret mund t'a ndihmojne (duke i vezhguar) dhe ata te mundesojne per te shmangur shume shtigje te rreme,duke te anuar andej ku provokohen kembet e lodhura. Ju duhet te perpiqeni ne menyre te rregullt ,duke testuar aftesine e vullnetit tuaj. Ka shume njerez qe quhen  te ndritur ,por qe nuk e kane filluar asnje hap drejt shtigjeve te renda. Puna e madhe eshte nje,inicimi eshte nje dhe shperblimi eshte nje me perpjekjen.

Gjithashtu,mereni ne konsiderate vullnetin e seksit, si te deshironi,ne cfare do kohe dhe me ke t'iu do qefi! Por gjithmone per mua ... Dashuria eshte ligji,dashuria me vullnetin.

Akti seksual eshte zanafille e vullnetit. Menyra e saj eshte e ligjshme ndersa te gjitha shuarjet ose shtrengimet ne drejtim te saj jane kundershtim me ligjin e lirise. Per te perdorur pengese ligjore ose financiare,per te detyruar ose abstenuar seksin eshte krejtesishte e tmerrshme ,e pa'natyrshme dhe absurde!

Ne ferr kristianet bashke me kristianizmin e qelbur
-
Anon
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi