EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pyetje për nanoteknologjinë - nanorobotët.

2 posters

Shko poshtë

Pyetje për nanoteknologjinë - nanorobotët.  Empty Pyetje për nanoteknologjinë - nanorobotët.

Mesazh  Ereos 09.06.14 23:26

Pyetje për nanoteknologjinë - nanorobotët.  Internet_dentro_de_mi_internet-and-brain
Shumë shkencëtar të cilët parashikojnë të ardhmën sipas statistikave të sotme thonë se nga viti 2045 ne do jemi të pavdekshëm falë nanoteknologjisë ku nanrobotët mundë riparojnë gjdo gjë në trup të njeriut biles edhe trurin duke i riparuar neuronët.

Mirëpo kjo është shumë e logjikshme nëse këta nanorobotë mundë të riparojnë neuronët ne mundë të mendojmë më shpejt e të reagojmë më shpejt mirëpo IQ(inteligjenca) jonë nuk mundë të rritet.

Mua personalisht më intereson ku mbet puna e kujtesës pasi që truri jonë ngarkohet shumë dhe nuk mundë të mbartë aq shumë informacione, a mundë që nanorobotët të riparojnë edhe këtë problem. Do kisha dashur një përgjigje të qartë nga ju.
avatar
Ereos

Hope is a waking dream.
- Aristotle

5


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyetje për nanoteknologjinë - nanorobotët.  Empty Re: Pyetje për nanoteknologjinë - nanorobotët.

Mesazh  Ereos 14.09.14 11:21

?
avatar
Ereos

Hope is a waking dream.
- Aristotle

5


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyetje për nanoteknologjinë - nanorobotët.  Empty Re: Pyetje për nanoteknologjinë - nanorobotët.

Mesazh  elektronika 14.09.14 15:00

Me sa kuptova une, ti kerkon te rritesh kapacitetin e "Hard Diskut"............................ Besoj se mund ta realizojme. .............................
Mos mbaj shpresa te kota "EREOS" Nuk mund te ndodhe qe kjo teknologji te jepet ne perdorim. Arsyeja eshte e thjeshte nese te gjithe njerezit do te behen te "zgjuar" dhe me kapacitet te larte memorie (te themi 1000 tera byte) kush do te punonte ne ndertim apo pastrim plehrash e pune te tjera si keto?
Te gjithe do te kerkonin te beheshin "Governatore bankash" (si Fullani )
Aq me teper te pavdekshem, ku do te strehoeshin dhe me se do te ushqeheshin njerezit qe vetem do te shtohen, shtohen, shtohen, shtohen...........????
Jane thjesht teori per popullin dhe mund te jene privilegj i disave qe kane mundesine per ta pasur kete teknollogji. Mos u merzit "EREOS"
elektronika
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........



58


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pyetje për nanoteknologjinë - nanorobotët.  Empty Re: Pyetje për nanoteknologjinë - nanorobotët.

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi