Magji e zeze vs Magji e bardhe

Shko poshtë

magji - Magji e zeze vs Magji e bardhe Empty Magji e zeze vs Magji e bardhe

Mesazh  55 prej 08.04.14 10:32

A duhet te merremi me magji te zeze kur  e kerkon rasti?
55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


263


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji e zeze vs Magji e bardhe Empty Re: Magji e zeze vs Magji e bardhe

Mesazh  syri i art prej 08.04.14 10:51

magjia esht nje,te bardh ose te zez e ben mendimi qe ke per te...
syri i art
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

176


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji e zeze vs Magji e bardhe Empty Re: Magji e zeze vs Magji e bardhe

Mesazh  55 prej 09.04.14 13:24

Une sa here merrem me magji te zeze e pesoj keq per vete se di se pse-Ndonjehre nuk e di as vete nese ka funksionuar apo jo se me pas nuk dua tia di nese viktima ime ekziston me apo jo. Vetm kur dikush si mbyllet goja provoj te merrem me kete. E perdor me shume per vetembrojtje. Nese dikush do te kundervihej kundr mejo ose familjes sime pse te mos merrem me kete edhe nese do te me duhej te kthehesha ne magjistar te zi.
55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


263


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji e zeze vs Magji e bardhe Empty Re: Magji e zeze vs Magji e bardhe

Mesazh  55 prej 09.04.14 13:30

syri i art shkruajti:

magjia esht nje,te bardh ose te zez e ben mendimi qe ke per te...


Shume gabim! kjo tem eshte bere per te karhasuar magjine e bardhe nga ajo e zeza dhe ata qe e praktikojne ate_normalisht qe ka nje ndryshim ndermjet tyre. Magjia e bardhe me shume origjinon nga misticizmi hebraik, sepse ka shume nga kjo magji ne okultizem, ato do te gjejme thirrjen e engjejve dhe shume lloje te tjera magjish te bardha. Ne shume vende te botes ka magji te bardhe, Si psh Kuranderot ne ameriken latine, gnosticizm, taoizm, rosikrucianizm, dhe shume te tjere qe e quajne veten magjistar te bardhe. Magjistaret e zinj i thone se adhurojne satanin, kurse en magjine time te zeze nuk gjen dicka te tille si thirrja e demoneve, te gjithen une e bej nen urdhrin e magjis dhe te gjithe paraardhesve te mi.
55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


263


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji e zeze vs Magji e bardhe Empty Re: Magji e zeze vs Magji e bardhe

Mesazh  Ereos prej 09.04.14 15:19

Little Professor shkruajti:A duhet te merremi me magji te zeze kur  e kerkon rasti?


Kjo botë është kaluese(sporvë) për ne tek A'llahu. Përulja ndaj djallit është gabimi më i madhë në jetë. Sa i përketë 'rasti' gjithmonë ka një zgjidhje tjetër pse të përdorim magjinë e zezë nga edhe vetë fjala tregon se është fuqi negative. Mirëpo nëse e keni bërë atëherë pendimi tek Alllahu është gjithmonë zgjidhja më e mirë. Shpresojë se fjalet e mija të kenë efektë tek ai që e lexonë dhe të kthehet te rruga e vërtet.
avatar
Ereos

Hope is a waking dream.
- Aristotle

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji e zeze vs Magji e bardhe Empty Re: Magji e zeze vs Magji e bardhe

Mesazh  55 prej 12.04.14 10:27

Karma _kerma_kufoma quajeni si te doni-te shikosh do te thote te besosh. YOU CANT SEE NOTHING-te dashur besimtar dhe spiritualista, prandaj ne kete forum qeshet dhe pellitet sapo dalim nga ky forumi dhe i kthehemi jetes reale.
55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


263


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Magji e zeze vs Magji e bardhe Empty Re: Magji e zeze vs Magji e bardhe

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi