Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ?

Shko poshtë

Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ? Empty Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ?

Mesazh  Trigon prej 30.03.14 12:29

Sa besoni ne ligjin e terheqjes si fuqi per ndryshimin e ngjarjeve jetesore?
Trigon
Trigon

Është më mirë që të mos dish diçka që të shtyn ta dish se sa të dish diçka që të bën ta harrosh.295


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ? Empty Re: Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ?

Mesazh  Berti69 prej 30.03.14 12:50

Trigon shkruajti:Sa besoni ne ligjin e terheqjes si fuqi per ndryshimin e ngjarjeve jetesore?

Per disa funksionon, por jo per te gjithe.
Berti69
Berti69

"Si është lartë, ashtu është edhe poshtë, e si është poshtë, ashtu është edhe lart"


434


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ? Empty Re: Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ?

Mesazh  syri i art prej 30.03.14 14:10

qfar mendojm ashtu edhe jemi...ligji i terheqjes funkcionon per te gjith,pa dallim...po per disa qe besojn dhe e kuptojn kete ligj vepron ne menyr pozitive, terheqin ato deshirojn...ndersa per ata qe sbesojn dhe nuk e kuptojn vepron,po ne menyr negative dhe terheqin ato qe ne fakt nuk i deshirojn...
syri i art
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ? Empty 100%,ligji i terheqes

Mesazh  frenki.shkurti2@hotmail.c prej 15.06.14 18:07

ligji i terheqes ose ligji i fraksionit, ka qene qe ne fillimet e jetes por njerezit nuk e shpjegonin dot..dhe keshtu ata nxorren libra te shenjte si bibla dhe kurani.. qe flisnin per te ashtuquajtur zot ose Përendi..por ata nuk e kuptonin qe ishte ky univers ose (ligji i terheqjes) qe i drejtonte ata ose per me teper cfare mendonin ata ....... nga frenki shkurti
frenki.shkurti2@hotmail.c
frenki.shkurti2@hotmail.c

aventurier

5


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ? Empty Re: Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ?

Mesazh  55 prej 16.06.14 9:18

Eshte devijuar pak nga New thought ky ligj. Ne Tibet dhe ne Egjiptin e lashte ka qene "Mendo me zemer dhe jo me mendje". Ne smund te shikojme ate se cfare ka ne boterat e tjera prandaj nuk e dime se cfare jane ligjet shpirterore. Ate qe i zbatojne i shikojne edhe frytet e ketij ligji.
55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ? Empty 100%,ligji i terheqes

Mesazh  frenki.shkurti2@hotmail.c prej 18.06.14 19:59

frenki.shkurti2@hotmail.c shkruajti:Ligji i terheqes ose ligji i fraksionit, ka qene qe ne fillimet e jetes por njerezit nuk e shpjegonin dot..Dhe keshtu ata nxorren libra te shenjte si bibla dhe kurani.. qe flisnin per te ashtuquajtur zot ose Përendi qe udhehiqte fatin e tyre .........Por ata nuk e kuptonin qe ishte ky univers ose (ligji i terheqjes) qe i drejtonte ata ose per me teper cfare mendonin ata ....... Nga frenki shkurti
frenki.shkurti2@hotmail.c
frenki.shkurti2@hotmail.c

aventurier

5


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ? Empty Re: Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ?

Mesazh  Gabriel prej 20.06.14 21:23

Funksionon vetem nqs arrin te kuptosh thelbin...
Fillimisht deshton, ne momentin qe kupton thelbin arrin te
zoterosh aftesi te papara dhe kupton fuqine e vertete te terheqies.
Gabriel
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

107


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ? Empty Re: Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ?

Mesazh  Flavius prej 30.03.15 13:40

Trigon shkruajti:Sa besoni ne ligjin e terheqjes si fuqi per ndryshimin e ngjarjeve jetesore?

Nuk mendoj se te gjitha gjerat i lejon ligji i terheqjes, sepse thjesht ndikon karma dhe fati.Njoh shume veta qe enderrojne per te qene milioner por ja qe nuk jane.
Nuk mjafton vetem mendimi per tu bere.
Flavius
Flavius

92


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ? Empty Re: Sa Besoni NE LIGJIN E TERHEQJES

Mesazh  Soul of Truth prej 17.02.16 20:54

"Ligji I Terheqjes ose sic njihej ne Egjiptin e Lashte: 'Ligji I DASHURISE'; funksionon dhe eshte i vertete." Ju betohem qe eshte mrekullia dhe aftesia me e made qe zoterojme!!!! Me kete ligj jo vetem qe terheqim ate qe deshirojme, por bejme realitet cdo deshire tonen duke e materializuar ate ne boten reale... Ka qene dhe do te jete gjithmone ashtu si: "Ligji i Gravitetit"; "Ligji i Kuanticitetit"; "Ligji i Levizjes" etj... A s'mendoni keshtu???? Le te angazhohemi te gjithe ne perdorimin sa me te shpeshte te ketij Ligji...
Soul of Truth
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

28


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ? Empty Re: Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ?

Mesazh  The Punisher prej 20.02.16 22:38

eshte i vertet 100 % por sa me e madhe eshte deshira aq me e veshtire eshte per ta arritur deshiren. te gjithe duan te ken nga nje valixhe me para ,makine ferrari dhe nje shtepi luksoze por nuk mund te arijne te gjithe qe e praktikojne ligjin e terheqjes pasi bota do shkonte ne kolaps .mund te themi se per deshirat e realizueshme eshte funksjonal ndersa per super deshirat i pamundur . Ligji iterheqjes nuk kerkon meditim vetem mendoni ate qe deshironi cdo dite dhe kete shume mundesi qe ta realizoni deshiren tuaj .Mos enderoni te behni nje miljarder pasi kurre nuk do ta arrini ,sidomos nese jetoni ne Shqiperi qe nuk ka as rruge per tu bere miljarder
The Punisher
The Punisher

62


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ? Empty Re: Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ?

Mesazh  The Punisher prej 20.02.16 22:44

Gabriel shkruajti:Funksionon vetem nqs arrin te kuptosh thelbin...
Fillimisht deshton, ne momentin qe kupton thelbin arrin te
zoterosh aftesi te papara dhe kupton fuqine e vertete te terheqies.
E ke gabim ligi i terheqjes ne fillim funskjonon kurr arin ta vertetosh se eshte i vertet fillon e largohesh disi me kalimin e kohes ,madje largohesh aq shume sa beson se gjithcka ke aritur ka qene thjesht fat ,per tu rikthyer tek ligji perseri eshte po aq e veshtire dhe mosbesues sa heren e pare .Madje une personalisht heren e pare e kam arritur deshiren por me pas kam patur deshtim ,kjo ndodh sepse nuk mund te realizosh gjithcka me kete ligj sidomos gjera qe kushtojne shume ne vlere monetare
The Punisher
The Punisher

62


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ? Empty Re: Sa Besoni NE LIGJIN E TERHEQJES

Mesazh  Soul of Truth prej 22.02.16 19:05

The Punisher shkruajti:
Gabriel shkruajti:Funksionon vetem nqs arrin te kuptosh thelbin...
Fillimisht deshton, ne momentin qe kupton thelbin arrin te
zoterosh aftesi te papara dhe kupton fuqine e vertete te terheqies.
E ke gabim ligi i terheqjes ne fillim funskjonon kurr arin ta vertetosh se eshte i vertet fillon e largohesh disi  me kalimin e kohes ,madje largohesh aq shume sa beson se gjithcka ke aritur ka qene thjesht fat ,per tu rikthyer tek ligji perseri eshte po aq e veshtire dhe mosbesues sa heren e pare .Madje une personalisht heren e pare e kam arritur deshiren por me pas kam patur deshtim ,kjo ndodh sepse nuk mund te realizosh gjithcka me kete ligj sidomos gjera qe kushtojne shume ne vlere monetare
Ke patur deshtim, sepse jo gjithmone funksionon mekanizmi i duhur ne mendjen tende. "LIGJI I TERHEQJES ESHTE I PAANSHEM DHE MESE REAL NE GJITHCKA." Mesa duket ti s'di mire ta zoterosh ate... Lexo serish librin "SEKRETI", qe ta kuptosh...

Soul of Truth
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

28


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ? Empty Re: Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ?

Mesazh  Toniramun prej 16.07.17 1:57

Duhet ta jetosh deshiren qe ke, ateher fillon ligji i terheqjes...
Toniramun
Toniramun

Knowledge is powerful

25


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ? Empty Re: Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ?

Mesazh  + prej 06.05.19 20:47

frenki.shkurti2@hotmail.c shkruajti:ligji i terheqes ose ligji i fraksionit, ka qene qe ne fillimet e jetes por njerezit nuk e shpjegonin dot..dhe keshtu ata nxorren libra te shenjte si bibla dhe kurani.. qe flisnin per te ashtuquajtur zot ose Përendi..por ata nuk e kuptonin qe ishte ky univers ose (ligji i terheqjes) qe i drejtonte ata ose per me teper cfare mendonin ata ....... nga frenki shkurti
po shum i drejte mendimi juaj.urime franki
+
+

Është me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

29


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ? Empty Re: Sa besoni në ''Ligjin e tërheqjes'' ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi