Ylli i Davidit

Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Ylli i Davidit

Mesazh  Lapsi prej 06.06.13 17:19

Kam dy miqte e mi qe jane cifute dhe kane nje varse me yllin e Davidit me ngjyre te zeze. kjo varse u jep atyre fuqi te madhe . Mund te shtremberojne dhe hekurin. Ka ndonjeri ndonje informacion tjeter mbi kete loj varese.
Lapsi
Lapsi

92


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  Anon prej 07.06.13 15:35

Nuk mendoj qe varësja e zezë mund ti jep fuqi por pyeti ato shokët tu se brenda varses a kane te shkruar ndonje fjali okulte qe e perndjek psikozen e mendjes se tyre! Me shume gjasa duhet te kenë sepse nje te atille kam dhe une.
Gjitha te mirat!
Anon
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  Lapsi prej 07.06.13 17:42

Shoku im Petrit e ka emrin mi ka treguar simbolet dhe dalloheshin ne driten e diellit.Kete varese kur e vishte kishte fuqi shume te madhe gati sa per te shtremburuar nje hekur te trashe dhe fitonte ne cdo gje qe ai luante pa bere asnje gabim ne cdo kompeticion qe merte pjese .E kam veshur dhe un ate varese kur kisha nje sherr. Ai me pyti si ndjehesha kur ekisha ne qafe .Dhe me te vertete ndjesha shune mire ishte nje ndjesi e cuditshme .Dukej sikur ylli te bente per vete
Lapsi
Lapsi

92


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  Lapsi prej 07.06.13 17:43

Harrova ta thoja me beri dhe nje test me tha ti shtrengoja doren per te pare me eshte rritur forcca apo jo.
Lapsi
Lapsi

92


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  Lapsi prej 07.06.13 17:47

Edhe ti Benxhamin e ke pasur kete ndjesi ose te eshte shtuar forca kur e ke ven ne qafe?
Lapsi
Lapsi

92


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  Anon prej 08.06.13 1:27

Lapsi shkruajti:Edhe ti Benxhamin e ke pasur kete ndjesi ose te eshte shtuar forca kur e ke ven ne qafe?

Ne fakt i nderuar forca mund te vije nga fjalet okulte qe perdoren si rituale per kontaktim me pjesen e pavetedijes !
Ne nje liber te doktorines shkruan keshtu ; ka pyetur djali i nje alienit te sapozbritur ne toke se sa popuj ka ne toke , babai i eshte pergjigjur; jane vetem dy - hebrenjt dhe te tjeret!
Kjo tregon qe mesimet hebraike , okulte , kane kontakt primar pjesen e pavetedijshme qe reflekton nga forca psiqike ne ate fizike! Sidoqofte , ylli ne fjale eshte material por brenda saj duhet te kete nje mbishkrim.
Gjitha te mirat per ju.
Anon
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  Lapsi prej 08.06.13 14:48

po cfare metali eshte hekur apo ndonje gje tjeter
Lapsi
Lapsi

92


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  Luce prej 10.06.13 21:12

kam lexuar diku qe ky yll ka fuqi magjike
Benxhamin do postosh nje foto te yllit qe ke ti???
Luce
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

39


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  Anon prej 20.06.13 0:03

Eshte yll normal i ndertuar nga floriri por brenda saj ka nje shkrim pragmatik ne gjuhe hebraike ; e gjithe forca ne vullnetin personal dhe ate mental ( te vetedijes ) vjen nga permbajtja e shkrimit e ska te bej fare permbatja e materialit te yllit tim! 
Sidoqofte,do mundohem te bej nje foto e se shpejti do potsoj ketu.

Gjitha te mirat!
Anon
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  55 prej 20.06.13 10:27

ylli i davidit qe ka formen e dy piramidave qe presin njera tjetren eshte edhe nje lloj meditimi i lashte qe eshte aq i vjeter sa edhe   vete njerezimi, une tani kam filluar edhe po beje kerkime quhet  *Meditimi Merkaba * mbase dhe nga kjo e ka mare edhe izraeli ate yllin ne flamur, kete e kam pare edhe te gjeometria e shenjte, edhe Drunvalo Melkizedeck ne librin e tij The Secret of Flower of Life flet shume per te  si eshte formuar dhe shume gjera te tjera
55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  gjilanasi prej 20.06.13 11:18

Ylli i Davidit eshte simbol qe e ka origjinen pagane dhe qe me vone e kane pervetesuar çifutet.
Ky yll simbolizon mashkullin (trekendshi lart) dhe femren (trekendshi poshte).Pra, simbolizon bashkimin e dy sekseve, DASHURINE.
gjilanasi
gjilanasi

384


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  Neutral prej 20.06.13 14:19

Cfare perkthimi kane keto shkronja a din dikush hebraisht ?

Ylli i Davidit Star-of-david-and-letters
Neutral
Neutral

Jeta nuk peshon asnjë fije kur ti shtrihesh pa vetëdije!

31


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  Luce prej 20.06.13 23:29

disa shkronja formojne fjale si
magnet,ne te i karterti/dhe nje mbrekulli/nga/dhemb
neser do i perkthej sakte se tani skam kohe.
Luce
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

39


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  Anon prej 25.06.13 2:24

Dhe dicka,miqtë e mij! ylli i davidit ose sic mund ti them unë,ylli babilionas ( PERSIAN ) ka te bej me paganin e ashtuquajtur KAOS.
Hebrenjtë kulturën e kanë të përzier me ate persianishte ose me profetin ZARATHUSTRA !Profetin qe un e admiroj dhe e rrilexoj shume here,ai ka qene zjarreputist dhe ky yll ishte pjese e tij ashtu si krahet e shqiponjes.
Magjine te paret e mesuan beni-israilet e percollen dhe e shfrytzuan!
Te mesosh KABBALAN , te lexosh ZARATHUSTREN,ta heqesh qafe TALMUDIN - kjo eshte kuptimi hebraik.
Anon
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  Arsenic prej 01.09.13 22:38

Little Professor shkruajti:ylli i davidit qe ka formen e dy piramidave qe presin njera tjetren eshte edhe nje lloj meditimi i lashte qe eshte aq i vjeter sa edhe   vete njerezimi, une tani kam filluar edhe po beje kerkime quhet  *Meditimi Merkaba * mbase dhe nga kjo e ka mare edhe izraeli ate yllin ne flamur, kete e kam pare edhe te gjeometria e shenjte, edhe Drunvalo Melkizedeck ne librin e tij The Secret of Flower of Life flet shume per te  si eshte formuar dhe shume gjera te tjera
Ky sigurisht që është një simbol, por një simbol nuk është vetëm një imazh, një përfaqësim grafik.

Kjo është kryesisht një formë që lidhet me thelbin e një Entiteti Kozmik (njeriu e quan Zot) dhe kjo është arsyeja pse në okultizëm ky simbol është aq i vlefshëm, sepse në disa operacione të caktuara, mjafton thjesht që të shkruhet simboli që substanca e Qenies Kozmike (Zotit) të manifestohet, kështu që entiteti në fjalë prodhon një rrezatim në atë vend.

Populli hebre e ka adoptuar këtë simbol si të tij, sepse dijetarët e lashtë hebre kishin një njohuri të thellë në okultizëm. Dhe pikërisht për shkak të rëndësisë së tij ky simbol është përdorur gjerësisht në ezoterizëm, nepër talismane, magji apo thjesht si mbrojtje...

Arsenic
Arsenic

70


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  arbeni01 prej 27.09.13 21:14

ylli i davidit perfaqeson njeriun. piramida me koke poshte simbolizon femren, kurse piramida me koke larte simbolizon mashkullin.
arbeni01
arbeni01

ok

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  Luce prej 27.09.13 23:01

BENXHAMIN CU BE ME ATO FOTOT QE TE KERKOVA??? TUNG
Luce
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

39


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  55 prej 16.03.14 10:59

thjesh po kerkoja dicka ne internet-dhe me doli qe Ky Hexagrami (fjala hex do te thote magji, mallkim etc), perdoret ne ritet me te erreta qe mund ti shkaktosh dikujt.. Dhe seshte aspak yll i davidit po te lexoni biblen aty del se ai eshte sjelle ne izrael nga grate pagane te solomonit.
55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ylli i Davidit Empty Re: Ylli i Davidit

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi