Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Faqja 5 e 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 27.08.14 3:59

D4rk DeMoN shkruajti:eshte ndar nga e dashura qe tre vjet edhe tani sheh ne enderr nje rruge plot njerez dhe larg shikon ish te dashuren i afrohet e e takon edhe vrapon me te po kudo qe shkon del shoqeria e tij qe duket sikur e shqeteson dhe perseri e perseri vrapon me ish te dashuren te largohet nga ta por kur vrapon duket sikur sdo shkoj asgjekundi
 Ish-Dashura ne Enderr eshte nje ri-transmetim i momenteve te juaja te pa-harrueshme qe ju i keni kaluar me te ne jete , dhe kujtimet mund te paraqiten edhe ne shum forma te ndryshme ndonjeher te zymta , manllengjyese por edhe momente te bukura e te lumtura , nese e shihni te dashuren qe jeni ndare ne menyren siq e spjeguat ateher kjo tregon se personi nga bashke-shortja eshte ndare per aresye dhe rrethana qe nderlidhen me rrethin e vet dhe shkak i ndarjes se tij apo te saj nga njeri tjetri kan qen shoqeria ose nje individ mbrenda shoqeris se juve dyve .

Tanki

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Round Table prej 29.08.14 2:54

Pershendetje
kam pare nje enderr dhe doja te me ndihmonit me interpretimin e saj.
kam pare ne enderr sikur isha me mamin dhe po ecnim ne rruge ishte nate. Aty I tregova shtepine e nje mikes sime sh te mire..dhe me pas sikur mami po I jepte ushqim qenve te nje shtepie ngjitur shtepise se mikes sime..shtepia e mikes sime ishte thjesht e krijuar ne enderr sepse nuk kishte pamjen e shtepise se saj ne realitet..mu be sikur kisha udhetuar ne itali e gjendesha ne kantinen e xhaxhait..ishte nate dhe ne kantine ishte vetem nje krevat 2 katesh I mbushur plot me monedha..doja ti merrja monedhat po pstj thashe qe janete kushurinjve e spo ia marr..madje po ia grumbullova ne nje vend..afer vetes kisha valixhen time dhe teksa po beja rrobat e mia gati shikoj qe kutia e karficave po ikte...e mora me mend qe poshte saj ishte nje mi..dhe sikur ky miu vajti tek dhoma e miqve ne shtepine time..une isha mbi divane se I kam frike minjte e po I bertisja mamit qe ta vriste..e pash miun iishte shume I vogel..mami erdhi x ta vrare..kaq pashe se me doli gjumi...kur u ngrita isha shume keq..
ju lutem me ndihmoni me nje pergjigje

Round Table

11


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Z.Tanki

Mesazh  Round Table prej 29.08.14 3:05

Pershendetje
kam pare nje enderr dhe doja te me ndihmonit me interpretimin e saj.
kam pare ne enderr sikur isha me mamin dhe po ecnim ne rruge ishte nate. Aty I tregova shtepine e nje mikes sime sh te mire..dhe me pas sikur mami po I jepte  ushqim qenve te nje shtepie ngjitur shtepise se mikes sime..shtepia e mikes sime ishte thjesht e krijuar ne enderr sepse nuk kishte pamjen e shtepise se saj ne realitet..mu be sikur kisha udhetuar ne itali e gjendesha ne kantinen e xhaxhait..ishte nate dhe ne kantine ishte vetem nje krevat 2 katesh I mbushur plot me monedha..doja ti merrja monedhat po pstj thashe qe janete kushurinjve e spo ia marr..madje po ia grumbullova ne nje vend..afer vetes kisha valixhen time dhe teksa po beja rrobat e mia gati shikoj qe kutia e karficave po ikte...e mora me mend qe poshte saj ishte nje mi..dhe sikur ky miu vajti tek dhoma e miqve ne shtepine time..une isha mbi divane se I kam frike minjte e po I bertisja mamit qe ta vriste..e pash miun iishte shume I vogel..mami erdhi x ta vrare..kaq pashe se me doli gjumi...kur u ngrita isha shume keq..
ju lutem me ndihmoni me nje pergjigje

Round Table

11


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty JU LUTME ME KTHENI PERGJIGJE

Mesazh  shqiperia11 prej 03.09.14 14:46

Kam shikuar nje femije ne shtepin time ne krevat qe ishte i vdekur. CFARE DO TE THOTE KJO????

shqiperia11

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 05.09.14 23:41

any05 shkruajti:pershendetje ,
kete enderr e publikova dhe me par por spo e gjej me ,shoh shpesh ne enderr babin tim qe me ka vdekur me del gjithmon me nerva, duket sikur kam ber ndonje gje te gabuar me rri indiferent sikur sme do me dhe sme thot asgje te bukur , ndihem shum keq per kte shpresoj qe dikush nga ju tme kthej nje pergjigje serioze nuk e di cfar kuptimi ka kjo enderr ..faleminderit
Siq e kam theksuar edhe me herret endrrat te cilat perfshijne personazhet e vdekura (miq , familjare , kolege etj) jan pasoje e tronditjes suaj dhe permallimit dhe kjo tronditje vazhdon edhe kurr ju nuk jeni ne dijeni dhe te vemendshem ne momentet kurr ju mendoni ne lidhje me vdekjen e babait ,  prandaj dhe keto lloj endrrash ju shfaqen ne gjum ne forma te vrazhda sikur po ju kritikojne per diqka qe ju nuk e keni perfunduar por shpesh te qenurit Indiferent ne enderr i nje personi tashme te vdekur sikur se 'babai juaj' ,  ne jeten reale dhe jashta botes se gjumit e endrrave sinjalizon diqka Pozitive ndoshta ne nje te ardhme te larget prandaj nuk keni pse shqetesoheni  perkundrazi duhet te pajiseni me sa me shum vet-besim .

Tanki

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Jetmira prej 08.09.14 12:32

shoh vazhdimisht ne enderr sikur jam ne fush te gjelber duke vapruar
e me pas sikur jam mbi re qa kuptimi ka,,mos vall ndonje gje e keqe apo iluzjon

Jetmira

487


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 08.09.14 23:59

Katilja shkruajti:shoh vazhdimisht ne enderr sikur jam ne fush te gjelber duke vapruar
e me pas sikur jam mbi re qa kuptimi ka,,mos vall ndonje gje e keqe apo iluzjon
Te shohesh ne Enderr diqka qe karakterizohet me natyre te gjelbert interpretohet ne shprese , besim e fitore dhe ketu nuk ka asgje negative , ndersa kuptimi i reve mund te interpretohet ne shum menyra nese ato re ne te cilen e keni perfytyruar veten ju kan qen te bardha dhe me shkelqim rezatimi ateher nuk keni per se te merakoseni sepse zemra e juaj eshte e paster sikur se loti por ne qofte se rete kan qen te renduara ateher ju po mbani mbrenda vetes tuaj nje peshe te fajit .

Tanki

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Jetmira prej 09.09.14 11:30

Tanki shkruajti:
Katilja shkruajti:shoh vazhdimisht ne enderr sikur jam ne fush te gjelber duke vapruar
e me pas sikur jam mbi re qa kuptimi ka,,mos vall ndonje gje e keqe apo iluzjon
Te shohesh ne Enderr diqka qe karakterizohet me natyre te gjelbert interpretohet ne shprese , besim e fitore dhe ketu nuk ka asgje negative , ndersa kuptimi i reve mund te interpretohet ne shum menyra nese ato re ne te cilen e keni perfytyruar veten ju kan qen te bardha dhe me shkelqim rezatimi ateher nuk keni per se te merakoseni sepse zemra e juaj eshte e paster sikur se loti por ne qofte se rete kan qen te renduara ateher ju po mbani mbrenda vetes tuaj nje peshe te fajit .
kan qen te bardha nrm qe tbardha,por gjithsesi flm per shpjegimin e endrres

Jetmira

487


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Jetmira prej 16.09.14 10:21

Jam ber e bezdishme por ju lutem me ndihmoni me ket enderr
mbrem pash ne enderr sikur po flija gjum u cova por ishte ora 3 e nates dhe kur kthej koken nga ana e majt shof motren qe ishte shnderruar ne nje egersir me do sy blu te erret por tfrikshem...nuk mund tflisja thjesht thash o Përendi tlutem ndihmom e do fjal islamike me pas bertita e sikur erdh mami e me mori me tha mos u mrz fli gjum sikur beri nje magji e me zuri gjum...
motra isht ber me keq se adhuruesit e djallit,por ne realitet ajo sbeson nkto gjera kur i them un dickaajo mthot je cmend oj moter

Jetmira

487


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  AI IA prej 17.09.14 10:44

Shoh shpesh here ne enderr sikur shikohem ne pasqyre por shembellimi im ne pasqyre eshte ndryshe nga ajo qe bej une para pasqyres psh une qesh kurse shembellimi im rri serioz ose une rri drejt pasqyres kurse shembellimi im eshte i perkulur.
AI IA
AI IA

Mund te besh cdo gje, por jo gjithcka!

19


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 18.09.14 5:34

OLAaa shkruajti:Kam pare ne enderr sikur shikoja fotot e nje shokut tim te klases(i cikli ka filluar te shoqerohet shume kohet e fundit me mua). E cuditshmja eshte se fotot ishin te bera si ne erresire sikur me zor dallohej fytyra e tij dhe sfondi mbas tij ishte si nje thertore(me kafsh te rjepura po nuk kishte pike gjaku). Me e cuditshmja ishte se keto foto sikur mi jepte nje cun qe kam shume kohe qe pavarsisht pelqimit tim e kam ndare mendjen qe smund te jemi bashke...Shume enderr e cuditshme por ju lutem me ndihmoni duke ma shpjeguar
Endrra qe keni pare tregon shum kjarte se ne qfar situate do te gjendeni ne qofte se vazhdoni te shoqeroheni me shokun e klases tuaj !

Dhe kete e verteton me se miri fotoja e quditshme ne enderr ne te cilen imazhi i shokut tuaj nuk dallohej gati fare dhe ishte e erret , ne fakt endrra ka dashur qe te ju paralajmeroje ne lidhje me kete person se eshte njeri dashakeq dhe nje herr per nje herr po ju joshe ndoshta per interesa personale te tij por mbas nje kohe do te ju nen-vlersoje para sytve te gjith klases suaj , ndersa therotrja me kafshe te rjepura pa pika gjaku simbolizon viktimat e me herrshme te djaloshit me te cilin ju keni zen shoqeri . Prandaj mire eshte qe te ndrmerrni nje vendim .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Zebra prej 21.09.14 12:14

4 15:12
Kam pare ne enderr sikur kisha ne dore nje unaze argjendi me nje gur diamanti te bardhe siper e me diamante jeshile te vegjel,rreth e rrotull.unaza ishte pak e papaster por une kisha nje paisje apostafat per te pastruar unazat dhe fillova ta pastroj unazen time,pasi e pastrova ai diamanti qe kish siper,filloi te shkelqente.ca kuptimi ka endrra.? Me kthe pergjigje please
Zebra
Zebra

i'm simply the best

16


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 22.09.14 0:45

Albi4all shkruajti:tanki mund te ma komentosh kete nese ke koh
kam pare nje ender te them se ishte enderr por me dukej si e gjall isha ne gjum te thell dhe papritmas si nje erresir u afrua tek un dhe filloj te me merrte energjin jetsore sa filloi te me dhembte gjoksi me te vertet pastaj vetedija ime filloi te kendonte me nje ze qa te bukur suren " el fatiha" sa as vet nuk mund ta besoja qe kisha qa ze te bukur ajo qenja u largua duke me then nje dit do te bie Zoti yt dhe un do te kthehem prap. gjoksi filloi te medhimbte per disa dit sikur kishte munges energjie
mirpres mendimin tuaj si komentes i endrrave
Endrra juaj ka ngjashmeri gati bazike me nje enderr profetike sipas ireligjioneve abrahamike. Ne fakt ajo erresira e zeze ne enderr qe po ju thithte energjin ishte vdekja e cila ka ardhur qe te ju paralajmeroje ne enderr ndersa kendimi i sures ''el fatiha'' nga vetedija juaj eshte vetem nje forme vesi e formuar nga ju ose ndoshta nga koncepti fetar i juaji qe me ane te perkushtimit ne Islam mund te largohet erresira .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 22.09.14 0:51

luaneshasweet shkruajti:Po ne te tjereve pse nuk na pergjigjesh o tanki?
Interpetimi i endrrave ne kete teme funksionon me rende dhe disipline sepse perndryshe do te krijohej kaos ketu !
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 29.09.14 5:12

Marta39 shkruajti:Mund te me shpjegosh kete enderr te lutem.
Kam pare ne enderr nje kale te kuq te eger qe hidhej dhe vraponte rrotull, dhe e kisha shume frike . Ai sikur me vinte nga pas, dhe une sikur per ta qetesuar mundohem ti jap ushqim, dhe pasi i jap ushqimin sikur qetesohet dhe nuk vraponte me, por thjesht rrinte afer meje dhe hante.
Domethenja e Kalit qe hidhej rrotull ne enderr aludon se jeni nje femer e levizeshme e shpejt dhe efikase ne punen e juaj por shpesh edhe e hatashme , gjithashtu ngjyra e kuqe e kalit tregon se shum shpejt ju do ta kaloni nje faze romantike dhe ushqimi ne te cilen ju e ushqyet kalin tregon etjen tuaj te madhe per sekse dhe dashuri .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Anon prej 01.10.14 5:45

Jam kurioz qe te me tregoni kuptimin e logjikshem te kesaj qe do parashtroj me posht'!
Nje hapsire(toke) perplot me gjarperinj dhe pertej saj ndodhet pik'synimi im. Tejkaloj ate dhe arij ne nje peme,shtrihem posht saj mbi nje grumbull gjarperinjsh, e nuk ndjej asnje lloj presioni.
Anon
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Lapsi prej 01.10.14 13:12

ju lutem mund te me thoni emrin e ndonje personi qe sheron me bioenergji ne tirane dhe se ku mund ta takoj
Lapsi
Lapsi

92


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 08.10.14 23:20

Asined shkruajti:me jepni nje shqarim........

kam pare ne enderr nje vajze duke ecur ne rruge........ajo kthehet dhe me jep nr......e tl.....sapo zjohem e shkruaj nr....dhe e marr ne tel.......

i bie tl 2 dite dhe sma hap....
naten e dytee me del serisht ne enderr... duke me then pse smi re telefonit....

ju lutem me jepni nje shpjegim se po cmndem.......

kete enderr e ka pare nje kusherir i imi..............ju luttem na ndihmoni...
gjithashut ky ka folur me ate vajzen dhe nuk ishin pare anjeher dhe nuk kishin asnje lidhje....qe te jete te njohur..jetojne ne vende te ndryshme etj etj ejt.................
julutemmmmmmmmmmmmmmmmmm
Ju kerokoje qe herren e ardhshme formulimin e pyetjes ta konfiguroni ne nje menyre me te sakt drejt-shkrimore sepse nuk i pershtatet nje pyetjeje !

Sa i perket Endrres , te shohesh nje vajze ne enderr duke ecur ne rruge qe papritur ju jep numrin e telefonit te saj do te thot se shum shpejt kusheriri juaj do ta ket  nje person (qoft femer apo mashkull) origjinal dhe pa interes , ndersa pjesa e dyte kurr ju e therrsini e ajo nuk ju hape e pastaj ne naten e dyte ju perseri e shihni duke ju then : ''pse nuk me thirre ne Tel'' mund te jete vetem nje lloj sygjestionimi i kusheririt tuaj .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Pershendetje tanki :)

Mesazh  IndigoStar prej 12.10.14 12:46

Pershendetje vlla

keto endrra i kam par per nje nate

1) sikur isha ne nje dasem dhe isha me mamin por ne dasem ishin dhe disa persona qe kemi pasur konflikt dhe filloje mami te debatoje me ta dhe u prish dasma dhe iken njerezit .....
pastaj ne dalje takova nje burre qe e ndjeja afer shume por se njihja dhe kishte dy cifte dy grykeshe dhe i thashe ma jep mua njeren ........ edhe ma dha por me tha qe ka nje problem nje kapsoll te vogel 100lek tha bo nderroja se mund te godase shtrember ... edhe sikur u rregullua ciftja
pastaj papritur e pashe veten sikur isha ne fshat ne oborrin e shtepise se gjyshit dhe ne fund te oborrit ishin disa krijesa djallezore shume mistike dhe kisha ne dore nje cifte dygrykeshe dhe beja ti qelloja . kembeza e ciftes shkonte ne fund por nuk shkrepej ....

2) Endrra e dyte po gjate ksaj nate ishte sikur isha ne shtepine e nje komshies time kat 3 qe tani ka mbi 4-5 vite qe ka ikur nga apartamenti dhe qyteti im dhe po dilja edhe kur dola dhe shkunda koken me rane ne toke miza te ndryshme si milingona .... edhe ngjitem lart ne shtepine time ne kat 5 edhe me thote komshia perball mua dhe mamit tim qe me siguri ka bo magji ajo jam e sigurte .. thoshte dhe une ne ato caste thashe : "A'udhu billahi minash shaitanir rajim." qe ne shqip do te thote .... KERKOJ MBROJTJEN E Përendisë NGA SHEJTANI I MALLKUAR ....
edhe pastaj sikur po iknim nje rruge per lart dhe komshia ime perball prap na thoshte mbrohuni se ben magji .... edhe kaq mbaj mend


TE FALENDEROJ SHUME VLLA
IndigoStar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 17.10.14 15:31

leni10r10 shkruajti:Kam pare ne enderr , vajzen qe e kam simpati , do te thote vajzen qe me pelqen.Por akoma nuk i kam folur. Endrra fillon keshtu :
Une shkoj ne bazen me disa shoke , papritmas vjen dhe ajo. Pastaj une ulem ne nje qoshe , afer saj , une kisha frike te flisja me te , por papritmas ajo me fole dhe me thote qe te shkojme ne nje bazen tjeter.Une nuk e refuzova ftesen e saj dhe shkuam atje.Gjate rruges ajo me pyet per cel. nqs kam kredit ne te. Kur shkuam atje , ajo filloj te me pyet per disa gjera , dhe me tha disa fjale per dashurine ne mes ne te dyve . Ketu perfundoj endrra . Mund te me tregosh qe cdo te thote te shohesh ne enderr vajzen qe e pelqen dhe qe nuk ke bere asnje llaf me te ne jeten reale ?
Keto endrra jan mjaft te shpeshta dhe normale , ne realitet vajza ju ka terhequr mjaft shum dhe kurroziteti i juaj te ciles i mungon guximi per tu njoftuar me vajzen qe ju e keni simpati ju ka shtyre qe mendimet qe ju i shpenzoni gjat dites ne lidhje me ate vajze te ju shfaqen gjat gjumit ne enderr ne nje forme qe ju do te kishit deshire te takoheshit , bisedonit dhe te shoqeroheshit me te , por diqka mbrenda jush thot se ajo duhet te ju flet e para ne menyre qe ju te hapeni pastaj me ate vajze !
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty CFARE DOMETHENIE KA DRITA E VERDHE NE ENDERR?

Mesazh  blom prej 20.10.14 10:05

Pershendetje Tanki,

Kam pare enderr sikur ne dhome hyri nje drite e verdhe ne te arte. Drita ishte sikur te vinte nga nje burim i madh drite, psh.Dielli por une e dija ne enderr qe nuk ishte nga dielli por ishte dicka e pazakonte. Megjithese kisha pak frike dhe u tremba si dicka e pazakonte nuk kisha asnje ndjesi negative. Cfare shpegimi mund te kete kjo enderr?

Tung!
blom
blom

9


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Pershendetje

Mesazh  DioenB prej 28.10.14 11:57

Pershendetje mund te me ndihmoni rreth kesaj endrre.. Jam e ndare nga I dashuri, dhe mrem e pash ne enderr.. Ne fillim ishim duke kercyer ne vendin e njejt, por me persona te ndryshem, pastaj dikur erdhi aty dhe e plagosi ate, une shkova te ai qe ta mbaj, ja shtrengoja doren dhe e puthja dhe i thoja mos i mbyll sht por qendro me mua, pastaj deri ne spital qendroja ne te, kur e derguam ne spital, para se te hynte ne operacion, i thash mos me le dhe ai me shtrengoj fort doren, dhe une qaja per te..
DioenB
DioenB

Jeto Jeten

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 29.10.14 20:19

najada cela shkruajti:Kam par arkivol ne shpi mbeshtetur te muri ne menyr vertikale.ju lutem cf shpjegimi ka kjo enderr?po kur shikon kal te ngordhur?? me respekt ndaj pergjigjeve tuaja
Te shohesh ne Enderr Arkivol do te thot se gradualisht po kaloni ne nje gjendje te akullt shpirterore dhe se ndergjegjia ju ka vrare vazhdimisht , ne anen tjeter arkivoli simbolizon edhe perfundimin e nje kapitulli te jetes tuaje. Ndersa te shohesh Kale te ngordhure do te thote se keni nje kondicion posht mesatares ne aspektin e formimit fizionomik tek ju .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 06.11.14 15:39

dope&numb shkruajti:persh.
ka disa nete qe shoh endrra te ndryshme por te gjitha kane tematiken e njejte. sikur une dhe familja ime shkojme te jetojme ne vende tjera. psh nje nate pashe sikur babi kishte blere nje shtepi ne ferizaj. ne jetojme ne prishtine. shtepia ishte shummeee e madhe pa plan fare veten e madhe 4 ose 5 kate. mami edhe vellezerit e vegjel nuk futeshin ne ate shtepi. ndrekohe mami thoshte se nuk hyj sepse nuk e di se qfare ka ndodhur aty me pare. ndersa un me babin ishim brenda dhe une gjeta shume gjera aty... nje tjeter kam pare mbreme, sikur banesa jone apo vendi nuk e di ishte vershuar dhe shkuam ne nje vend tjeter te jetojme. diku shume larg.. por nuk na lejonin te rrime me shume se 1 jave. dhe besoj se vlen te ceket se qendronim ne nje hotel.
shpresoj se mund te me spjegos te pakten disa gjera..
faleminderittt xx
Endrrat e tilla jane mjafte normale dhe nderimiet e ambientit , vend-banimes ose kilimes se ku keni jetuar e tregojne mjafte mire kete ne gjume , thjesht nuk duhet te shqetesoheni perderisa nuk keni makthe ose ankthe te cilat jan jo te rastesishme nese nje individ ka nderuar menyren e jeteses ne nje zone tjeter dhe qe mundohet te adaptohet gradualisht.
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 19.11.14 1:23

lulja e mire shkruajti:nese mund te ma shpjegosh nje ender kam par ne ender baban tim te vdekur i cili qeshte dhe une e perqafova po ne shtepi ne mbajshim mevlyd per te tu u ngjit neper do shkall e veshme une me nje fustan te bardh e pava vllaun tim i cili thojk per djal te tij qe ishte ber synet e kishte vderkur te lutem qe mtregon per kete ender se femijt e vllaut doti bojm synet po ashtu edhe tezja ime kishte par ender se te nena ime ishte nje kufom midis shpis dhe hoxha knojk mevlyd e jom ne dilem te madhe
Te shohesh Babain tend te vdekur ne Enderr siq e kam theksuar shum herr eshte Ri-gjenerimi i atyre Kujtimeve dhe Emocioneve te dhimbshme qe ne momentin kurr e keni marr vesh lajmin e vdekjes se babait tuaj. Ndersa fustani i bardhe dhe djali qe ishte bere synet dhe kishte vdekur eshte nje paralajmerim ogurezi nepermjet endrres qe eshte tregues se shum shpejt nje familjar i afert i juaji do te nderroje jete (shpresoje te mos ndodhe) prandaj te jeni me te vemendshme rreth hapave dhe zhvillimeve e shqetesimeve te antareve te familjes tuaj .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  totomirvi prej 29.11.14 1:25

pershendetje. kam gjith kto koh q shoh endrra t cuditshme. shof sikur jam jasht piramides s Iluminatit. dhe degjoj nj z q m therret nga brenda por shum paqesor.. futem brenda piramides dhe esht errsir,shof vetem diku larg nj drit .. deghoj po kt zerin q m thot- ti je e destinuar t jesh me ne,ky esht misioni jot. mos ki frik nga oengesat q do kesh perpara..ndiq zerin tim q t arrish te drita... filloj eci dhe shof foton time dhe t fejuarit tim t varur n mur. kishte ikur pak shtrember korniza dhe un doja ta rregulloja. perpiqem ta arrij por ishte larte. n ate moment ndjej sikur m ndihmon dikush t ngrihem lart ,e rregulloj dhe pastaj ndihme super mir dhe ktu mka dal gjumi. faleminderit
totomirvi
totomirvi

ai nuk sheh kurre lart ,se ylli tij jam une Wink ♥

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 02.12.14 2:46

Jezebel shkruajti:Mund te me tregoje dikush se qa simbolizon dasma e shof shume shpesh.
Te shohesh nje Manifestim apo nje Darsem sikur ne rastin tuaj ne Enderr per beqaret eshte nje lajmerim se shum shpejt fati do i lidhe dhe do ta ken nje nuse (grua) ne shtepin e tyre ndersa per ata qe nuk jan te martuar thjesht simbolizon pasurin dhe shendetin !
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 08.12.14 1:02

The Dangerous Witch shkruajti:Dua te di se c'do te thote te shikosh te dashurin ne Enderr. Une isha duke ecur dhe pashe te dashurin tim qe ishte mbeshtetur pas nje muri. Ai me buzeqeshi dhe une gjithashtu dhe pastaj vazhduam rrugen. Te lutem, me thuaj cfare kuptimi ka se jam shume worried per kete enderr.
Te shohesh te Dashurin ne Enderr qe po ju buzeqeshe eshte sinjal qe keta lloj personash siq eshte i dashuri juaj mund te bijen shum shpejt preh e X femrave te tjera ne jeten e tyre prandaj dhe qeshja e burrit te fejuarit ose dashurit ne enderr eshte nje reflektim negativ qe nderlidhet me besueshmerin dhe besinikerin e vogel qe mund te kete i dashuri i juaj me ju dhe se shum shpejt mund te krijoje nje mardhenje te re .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Pershendetje!

Mesazh  Marta39 prej 13.12.14 23:28

Doja te dija kuptimin e kesaj endrre.
Pashe ne enderr sikur hyra ne nje dhome dhe aty kishte shume mish te thate te varur ne te gjithe dhomen, dhe nje tavoline te mbushur me mish, dhe mora nga tavolina nje cope te vogel mishi dhe e hengra.
Marta39
Marta39

what goes around comes back around!!

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 15.01.15 1:42

Xhesika.Meta shkruajti:Me ka bere pershtypje nje enderr qe kam pare. Ishte nje dite e zakonshme ku une kisha dal per kafe me mamane dhe motren time. Ndodheshim tek zona e piramides ne tirane dhe aty fillon shiu. Nga larg shoh ish te dashurin tim  dhe largohem nga mamaja dhe motra dhe shkoj e ndjek nga pas. Nderkohe shoh nje veprim te tijen tek pllakat e bulevardit dhe shkoj te shoh se ckishte bere. Sa arrij tek ajo pllake , gjendem perballe me te dashuren e tij qe ka patur ai prej vitesh ( me te cilen mund te jete ndare ose jo kete nuk e di). Ajo me sheh me inat dhe ulemi te dyja te shohim se cfare ndodhej poshte asaj pllake te shkulur te bulevardit. E ngrejme pllaken dhe shohim qe poshte pllakes ishte nje pellg me uji jo te paster ( uji i ndotur, i piset) dhe brenda ujit ishte fotografija e asaj goces ( te dashures  qe ka patur prej vitesh). Te dyja shohim njera tjetren dhe nuk shkembejme asnje fjale , por qe fillojme vrapin se kush do e arrinte ate djalin. Vrapoja pafund kaloja njerez, dyqane per te arritur tek ai. Nderkohe edhe ajo vraponte , por sa do arrija tek ai ajo me humbi na syte dhe une e arrita ate djalin ndersa ajo jo. Humbi gjate rruges per tek ai. Ne fund te rruges takova kete djalin dhe perballe nesh ishte edhe burri i motres se tij dhe i thoshte coje vajzen ( duke me permendur emrin) tek shtepia mos rrini aty. Ky me merr dhe me con tek shtepia e tij aty ndodheshin prinderit e tij, kusherinjte pervec motres se tij. Prinderit po pergatisnin nje darke. Aty ndodhej edhe babai im. Vjen ne kuzhine babai i ketij djalit dhe i jep babit tim nje peshk te madh te pjekur ( per nga madhesia dukej si peshkaqen) dhe ja le ne duar pjaten me kete peshk te madh. Ckuptim ka kjo enderr??
Ne kete Enderr rol te madh luajn Xhelozia dhe Inati  !

Qe te dyja keto e kan formuar nje armike te tuajen ne Endrrat e juaja , natyrisht stresi dhe shqetsimet e tua te medha gjat dites ne lidhje me dramen qe keni perjetuar me Ish-te dashurin nuk ju len te qete prandaj kjo forme e tundimit tuaj manifestohet me armiq imagjinare ne krahun e ish te dashurit tuaj por ne nje rast te kundert tregon se ju jeni me e fuqishme se kushdo-qofte ajo dhe se te dashurin tuaj mund ta Ri-fitioni perseri vetem nese vendosni qe ti hidhini te gjitha fuqit e juaja ne shesh dhe ta praktikoni dinakerin dhe optimizmin , nuk duhet te jeni aspak Pesimiste ne kete drejtim sepse armiqet nuk ju lene te qete ta shijoni edhe gjumin (ne rastin e endrres tuaj) prandaj e vetmja zgjidhje qe ju mund ta ndermerrni paraprakisht eshte ajo se ÇFARË ju a thot zemra dhe mendja e juaja .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  maga prej 18.01.15 19:30

Pershendetje
Si shpjegohet kjo enderr qe kam par,
Isha tek koridori I Lagjes time te vjeter,me duket vetja si e fshehur aty dhe perpara meje kisha shum njerez, dhe nje prej tyre ishte nje ish shoqja ime, me pas aty vjen nje tj shoqe qe nk I flas ,me behej sikur sa ishte kthyer nga shkolla e erdhi aty te ata njerzit e tj me kthehu mua kurrizin e I foli asajt shoqes tj ,kjo nk me pa por ajo tj po e nk me foli ,me pa dhe po qeshte.
maga
maga

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 26.01.15 21:14

Xhesika.Meta shkruajti:Kam pare ne enderr sikur ishin disa pellumba me ngjyra te ndryshem dhe une zgjedh pellumbin me ngjyren e bardhe dhe e marr ne duar duke e perkedhelur. Ne ate moment therras ish te dashurin tim dhe i them se eja se duhet ta prekesh edhe ti kete pellumb qe te na eci te dyve mbare me njeri - tjerin. Ai vjen e prek dhe te dy e leshojme sebashku ( njera dore e imja dhe njera dore e tij mbanin bashke kete pellumb te bardhe). E leme te lire te fluturoj e nxjerrim nga nje dritare e ngushte.  Ckuptim ka kjo enderr?
Pllumi i Bardh ne Enderr eshte synonim i paqes dhe i qetesise shpirterore ndersa prekja e Pellumbit nga ana e Ish te Dashurit tuaj tregon se edhe pse i keni keputur kontaktet bashkeshortore me njeri tjetrin ju perseri mund ta shtrini doren e Miqesise .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  maga prej 26.01.15 21:58

Isha tek koridori I Lagjes time te vjeter,me duket vetja si e fshehur aty dhe perpara meje kisha shum njerez, dhe nje prej tyre ishte nje ish shoqja ime, me pas aty vjen nje tj shoqe qe nk I flas ,me behej sikur sa ishte kthyer nga shkolla e erdhi aty te ata njerzit e tj me kthehu mua kurrizin e I foli asajt shoqes tj ,kjo nk me pa por ajo tj po e nk me foli ,me pa dhe po qeshte.
maga
maga

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  BloddyRibbon prej 29.01.15 18:08

Ckemi. Kam par nje ender sikurse shihja nje grua me nje fustan nate te shkurter duke flutuar mbi lagjen time gjat nates. Jasht nuk ishte askush. Ajo kishte kembe te prera dhe i rridhte shum gjak. Leshonte zera te quditshme dhe irituese. U mundova TE RRIJA NE SHTEPI por ishte shum erresire dhe kisha nje hamendje se ajo do ishte aty e keshtuqe dola jashte. E pash ate dhe nisi te me ndjekte mundohesha te largoheasha por ajo ishte shum e shpejt. Me kapi disa here dhe mundohej te me perplaste rrugeve por un u largova disa here. Duke ikur pashe disa njerez te armatosur dhe ata nisen te me gjuanin me plumba. Duke u munduar qe te ikja njeri nga plumbat me goditi e pastaj ketu me mbaroi endrra.
BloddyRibbon
BloddyRibbon

14


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  ian cela prej 19.02.15 19:41

cfar eshte kur sheh ne enderr sikur po te bijn foto te grisura nga siper?
ian cela
ian cela

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 20.02.15 17:02

gabrieli shkruajti:Kam parë ëndërr disi isha duke luajtur futboll me miqet e mi por papritmas pash larg që po vinte një re e zez stuhie por ajo stuhi kishte një dritë afër që dukej si fishekzjarre une hyra ne shtëpinë time per ti treguar mamit tim por nuk e gjeta,aty pranë e shoh shoqen time me një pem te vogel brenda ne shtepi qe kishte plot dardha disa ishin te kalbura por une e kerkova dhe e zgjedha më te miren
Te shohesh nje re te zeze qe po te afrohet ne enderr e interpreton ''stresin'' tuaj te pa-akumuluar mbrenda vetes dhe per kete shkak duhet te kete nje qlirim , ndersa drita si fishekzjarre eshte terrbimi i juaj qe vazhdon te rritet si pasoje e mos akumulimit te gjendjes depresive , pjesa tjeter e endrres eshte vetem nje ndertim i emocioneve te tuaja ne ato momente qe paraqitet ne menyre simbolike si : Shtepija , Mami , shoqja . Pema e vogel e frutat .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  trulak prej 21.02.15 14:35

Pershendetje.
Doja te shkruaja sepse aferishte cdo nate shoh endrra sikur kam nje mllef te madh dhe vras njerez ne situata te ndryshme.
Nje nate sikur kisha nje dyqan ,dikush me vodhi dicka dhe e kapa dhe vetem i gjuaja me thike.
Nje nate tjeter sikur vetem vrisja njerez pa ndonje arsye dhe me kerkonte policia.
trulak
trulak

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 19.03.15 1:26

gabrieli shkruajti:Nëna ime ka parë ne ëndërr se dikush i thotë në Anglisht:
Open The Door, (Hape Deren) sa ishte duke shkuar per ta hapur deren, i doli gjumi... ju lutem a keni shpjegim per nënen time.
Mund te kete qen ndonje lloj sekuence e vogel e cila i eshte paraqitur ne enderr nga filmat ne gjuhen angleze dhe qe mund ti kete len shum pershtypje aktori apo fjalia , ketu nuk ka asgje per tu shqetesuar thjesht eshte nje lloj endrre qe qe shfaqet si pasoje e ngulitjeve te ngjarjeve ditore ne koken e nje personi qofte ne menyre virtuale qofte ne menyre verbale .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty pershendetje

Mesazh  DenisaDeni prej 22.03.15 16:55

Nuk e di nese ket her do te marr prgj per endrren qe kam par mbrem , sepse dhe vitin e kaluar kam shkruar por Z/ZNJ Tanki nuk pergjigjet rregullisht te gjithve ne qe shkruajm :/ , gjithsesi doja te dija shpjegimin e endrres time nese ket her ke munci tme shkruash

Kam par mbrem ne enderr sikur po martohesha serisht me burrin tim ( jam e martuar ne real) por duke ecur drejt tij unazat e marteses i mbanin dy njerez qe un ne realitet nuk flas me to, mundohesha te ecja ne drejtim te burrit rrezohesha rruges sepse fustani sikur me ngaterrohej me takat e kepuceve, dhe me vinte si gjendje te fiketi, nuk ndjeja gezim per martesen fustani sikur e shikoja dhe ne enderr sikur i thoja vetes qe cfar fustani kam veshur kshu nuk me pelqeka ,ktheja koken ke dy personat qe mbanin unazat ata buzeqeshen dhe njeri prej tyre me tha mundohu te ecesh dhe me dergoi puthje me dor nga larg , pastaj me dilte sikur ndodhesha dhe ne nje dasem tjeter e veshur akoma si  nuse un , qe aktulish ai cifti qe ndodheshim ne ate dasem nuk jan te martuar un me burrin sikur vetem zihesha gjat gjith kohes duke me then ai pse ne nuk jemi martur akoma pse nuk u be dasma jon,ku jan unazat tona ,dhe filloi te pinte shum alkol  ishte shum i nevrikosur ne enderr dhe un ndjeja shum frik ...
avatar
DenisaDeni

Njeriu i drejt esht si pema ben hije per te tjeret ne fund digjet vet nga rrezet e djellit!!

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty TE LUTEM ME KTHE PERGJIGJE PER KETE ENDER....ME RESPEKT

Mesazh  M.racer prej 22.03.15 20:33

Kete ender e kam pare para 10-12 vjetesh dhe akoma e mbaj mend si ta kem pare naten e shkuar.
Ne ender shikoj nje grua plake diku te te 70at e cila kishte disa kohe qe kishte vdekur. Me behej sikur ishte teper e vogel sa nje paket cigaresh dhe me ngjitej ne trup.Ishte e veshur me rroba te zeza. Ne momentin qe me ngjitej ne trup me levizte shume shpejt duke u varur ne rroba dhe un mundohesha qe ta kapja po nuk mundesha per arsye se me dilte ne pjese te ndryshme. Ne fytyre dukej shume e hidhur dhe me nje pamje sikur me shikonte me ironi dhe sikur donte te tregonte se me kishte bere dicka...me nje pamje shtrige.
dua te theksoj se kjo plake ishte fqinja ime ne te njejtin kat, dhe gjithashtu vjerra e nje ish-shoqes se mamas time, me te cilen mamaja kishte bere llafe. Dua te shtoj tjeter se kjo plake mallkonte shume dhe kishte nje goje shume te hidhur. Te lutem me kthe pergjigje. Te falenderoj.
M.racer
M.racer

10


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty shof ne enderr vetem lufte

Mesazh  kristjan1234 prej 25.03.15 11:08

shof ne enderr lufte kam 5-6 net qe shof vtm lufte,por pa gjak,kur i shof viktimat ne toke jane te vdekur po skan gjak.
dhe une vtm vrapoj per tu vshehur diku.
kristjan1234
kristjan1234

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 01.04.15 16:57

AI IA shkruajti:Pershendetje. Para 2 ditesh kam pare nje ender sikur nje person i veshum me te zeza me ndiqte me arme per te me vrare. Une vrapova dhe shkova te nje dhome ku ishte dhe vellai im. Ke dera e dhomes ishte nje person i vrare dhe kishte nje automatik. Une e marr ke armen dhe ia jap vellait. Ne ate moment vje ky personi qe po me ndiqte dhe me qellon me arme 2 here por nuk me kap asnje. I them qe jo ti po asnje person ne bote nuk me ben dot keq mua dhe ne ate moment atij i prishet arma. I kerkoj vellait qe ta qelloj por ai refuzon dhe me vone ai qe po me ndiqte u largua.
A mund te me shpjegoni?
Te shohesh sikur nje person me te zeza ju ndjek me arme do te thot se po kaperceni nje periudhe jo aq te lehte kohore , automatiku ne enderr simbolizon ''zgjdhjen e vetme qe ju nepermjet nje qellimi mund ti ja dilni ne jete tuaj'' , ndersa perfshirja e vellait tuaj ne ate moment shpjegon ndihme-krahun tuaj ne jete dhe sakrificat e atij per juve kurr ndodheni ne veshtiresi .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  erodnem prej 15.04.15 18:21

Pershendetje une shoh gjithmone ne enderr nje shok qe me pelqen sikur ai me sheh me shume vemendje. E shoh gjithmone kete enderr
erodnem
erodnem

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  erodnem prej 15.04.15 18:31

Kam pare edhe nje enderr tjeter. Pash nje te njohur sikur po bisedonte me nje vajze. Une isha ulur te shtrati im dhe po mendoja se ai nuk do me shohi dhe nuk do me njohi. Por ai me pa dhe u largua nga ajo vajza dhe erdhi te bisedonte me mua pastaj filloi te me puthte. Kam pare gjithashtu sikur po luaja ne tavoline loje me fisha me nje djale dhe nje vajze por une po fitoja
erodnem
erodnem

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 27.04.15 1:42

erodnem shkruajti:Pershendetje une shoh gjithmone ne enderr nje shok qe me pelqen sikur ai me sheh me shume vemendje. E shoh gjithmone kete enderr
Ta parafytyrosh ne enderr nje shok qe te pelqen duke te pare me shum vemendje do te thot se shoku juaj ju do shum (pa interesa) dhe se ka besim te madh tek ju prandaj dhe mos e hidheroni.
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 16.05.15 19:05

erodnem shkruajti:Kam pare edhe nje enderr tjeter. Pash nje te njohur sikur po bisedonte me nje vajze. Une isha ulur te shtrati im dhe po mendoja se ai nuk do me shohi dhe nuk do me njohi. Por ai me pa dhe u largua nga ajo vajza dhe erdhi te bisedonte me mua pastaj filloi te me puthte. Kam pare gjithashtu sikur po luaja ne tavoline loje me fisha me nje djale dhe nje vajze por une po fitoja
Te shohesh persona te pa njohur ne enderr tek sa bisedojne dhe qe me pas njeri prej dy gjinive te kunderta (ne kete rast mashkulli) vjen dhe ju perqafon do te thot se ju keni prirje Biseksuale dhe kete e shpjegon edhe i panjohuri ne enderr i cili kishte ardhur ti manifestoj epshet e tij me juve duke ju puthur dhe ledhatuar por ka edhe forma te tjera interpretimi te kesaj endrre gjysme-erotike perveq kendit Seksual qe nderlidhet me besueshmerin tuaj ndaj asaj qe ju e duani .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 03.06.15 15:31

erodnem shkruajti:Pershendetje une shoh gjithmone ne enderr nje shok qe me pelqen sikur ai me sheh me shume vemendje. E shoh gjithmone kete enderr
Nese e shikoni ndonje shok qe ju pelqen ne menyre te vazhdueshme ne enderr ateher kjo tregon qart se ju jeni i fiksuar mbas atij shoku dhe ndjeni simpati per shokun tuaj.
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 13.06.15 0:44

kristjan1234 shkruajti:shof ne enderr lufte kam 5-6 net qe shof vtm lufte,por pa gjak,kur i shof viktimat ne toke jane te vdekur po skan gjak.
dhe une vtm vrapoj per tu vshehur diku.
Ne qofte se shihni gati 1 jave rradhazi vetem lufte ne endrrat e juaja ateher ka mundesi qe te mund te jeni ndikuar nga filmat aksion ose lojrat ne internet, perndryshe lufta ne enderr eshte nje synonim qe duhet te parapergaditeni per dallget e jetes dhe te papriturat e shumta ne jete. Por nese kjo gjendje ju bezdise ateher keshilla me e mire eshte qe te vendosni levozhga te bananes afer krevatit ku flini sepse kan efekt pozitiv kunder gjumit te thell dhe endrrave.
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 01.07.15 23:09

M.racer shkruajti:Kete ender e kam pare para 10-12 vjetesh dhe akoma e mbaj mend si ta kem pare naten e shkuar.
Ne ender shikoj nje grua plake diku te te 70at e cila kishte disa kohe qe kishte vdekur. Me behej sikur ishte teper e vogel sa nje paket cigaresh dhe me ngjitej ne trup.Ishte e veshur me rroba te zeza. Ne momentin qe me ngjitej ne trup me levizte shume shpejt duke u varur ne rroba dhe un mundohesha qe ta kapja po nuk mundesha per arsye se me dilte ne pjese te ndryshme. Ne fytyre dukej shume e hidhur dhe me nje pamje sikur me shikonte me ironi dhe sikur donte te tregonte se me kishte bere dicka...me nje pamje shtrige.
dua te theksoj se kjo plake ishte fqinja ime ne te njejtin kat, dhe gjithashtu vjerra e nje ish-shoqes se mamas time, me te cilen mamaja kishte bere llafe. Dua te shtoj tjeter se kjo plake mallkonte shume dhe kishte nje goje shume te hidhur. Te lutem me kthe pergjigje.  Te falenderoj.
Kurroziteti per Vjehrren e ish-shoqes suaj ju ka bere qe te mendoni ne ndonje rast per te dhe keto mendime te juaja jan reflektuar ne formen negative gjat kohes kurr keni qen ne Gjum.

Kjo ndoshta sepse shumica e vjehrrave japin imazh te keq e te bezditshem tek grat dhe nuset ne kete rast shoqja e mamas se juaj. Por nuk mund ta perjashtoj se ''AJO'' qe ju ka trazuar ne gjum mund te kete qen edhe ndonje Demon ose Xhind qe ka marr trajtat e asaj plakes me qellim qe te ju frikesoje dhe t'ju shkaktoje dyshime tek Plaka qe tashme ka vdekur.
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty ma shpjegoni pak ju lutem

Mesazh  genta4236 prej 18.07.15 13:10

Kam pare ne enderr sikur kisha 1 unaze qe ma kishte dhuruar i fejuari. Tani jemi ndare. Ajo unaze ka ekzistuar ne te vertete por ne ender me beri pak e ngushte dhe une e hoqa nga gishti. E lashe diku dhe u pendova ndaj e mora perseri dhe e futa ne xhep te 1 pale pantallonave te bardha qe kisha veshur
genta4236
genta4236

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 28.07.15 17:35

genta4236 shkruajti:Kam pare ne enderr sikur kisha 1 unaze qe ma kishte dhuruar i fejuari. Tani jemi ndare. Ajo unaze ka ekzistuar ne te vertete por ne ender me beri pak e ngushte dhe une e hoqa nga gishti. E lashe diku dhe u pendova ndaj e mora perseri dhe e futa ne xhep te 1 pale pantallonave te bardha qe kisha veshur
Te shohesh Unazen e marteses ne Enderr nenkupton se jeni ne nje kohe te ndryshimeve anatomike tek ju e cila ju ka vendosur ne nje udhekryq qe e percakton fatin e me t'ejshem te juajin qe nderlidhet me vendosmerin tuaj per tu fejuar me ndonje person tjeter apo per te mbetur ne te njejten menyre ''beqare'' keshtu siq jeni, ne qofte se e kam gabim !!?
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 23.08.15 22:31

trulak shkruajti:Pershendetje.
Doja te shkruaja sepse aferishte cdo nate shoh endrra sikur kam nje mllef te madh dhe vras njerez ne situata te ndryshme.
Nje nate sikur kisha nje dyqan ,dikush me vodhi dicka dhe e kapa dhe vetem i gjuaja me thike.
Nje nate tjeter sikur vetem vrisja njerez pa ndonje arsye dhe me kerkonte policia.
Enderra te tilla mund te shkaktohen nga lodhja e madhe e cila e redukton stresin e perditshem nepermjet gjumit dhe posaqerisht  nepermjey endrrave te shumta gjat nates dhe keto endrra sinkronizohen duke ju vendosur juve ne karakterin e ''agresorit'' ose te ''luftetarit te pamposhtur e te pameshirshem'' i cili po i vret dhe po i eliminon viktimat e veta (ne kete rast stresin) prandaj nuk keni pse te shqetesoheni perderisa keto lloj endrrash nuk perseriten per nje periudhe te gjat kohore.
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 20.09.15 4:04

ian cela shkruajti:cfar eshte kur sheh ne enderr sikur po te bijn foto te grisura nga siper?
Te shohesh Fotografit e grisura qe te bijen siper ka te beje me shkeputjen e disa kujtimeve te tuaja emocionale, pamvarsisht subjektit qe e kan transmetuar ato.
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  celadenis prej 22.09.15 13:20

nje i aferm me kish pare ne enderr sikur une isha i martuar mund te ma shpjegoni cfare kuptimi ka se kam degjuar qe martesa seshte shenje e mire !!!
celadenis
celadenis

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  jennyjenny prej 26.09.15 17:26

Pershendetje. Kam pare ne enderr sikur me kishin ardhur mysafire dhe lane leke daja dhe tezja e personit tim te zemres. theksoj qe une nuk kam nje lidhje me kete person. cfare do te thote kjo enderr.
jennyjenny
jennyjenny

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty pershendetje

Mesazh  jennyjenny prej 26.09.15 17:34

kam pare ne enderr sikur kishn ardhur ne shtepine time mysafir dhe laneleke daja dhe tezja e personit te zemres. theksoj se une nuk kam as nuk kam patur lidhje me kete person. cfare domethenie ka kjo/
jennyjenny
jennyjenny

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty pershendetje

Mesazh  jennyjenny prej 27.09.15 8:52

kam pare ne enderr sikur ne oborrin e shtepise po hidhja sheqer.cfare dmth.
jennyjenny
jennyjenny

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 27.09.15 23:37

celadenis shkruajti:nje i aferm me kish pare ne enderr sikur une isha i martuar mund te ma shpjegoni cfare kuptimi ka se kam degjuar qe martesa seshte shenje e mire !!!
Martesa ne Enderr reflekton ne pasionin tuaj ende te pa perceptueshem per te terhequr vemendje tek te tjeret. Deshiroj te theksoj se endrrat me martes ose me shkurrorezim ne shumicen e rasteve paraqiten te personat qe kan shije per eleganc dhe modesti dhe keta lloj njerzish jan te prere ne vendimet e tyre qe i marrin.
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Ka Di prej 11.10.15 17:27

Pershendetje,
Jam anetare e re e forumit Explorer univers.
Shpresoj te kalojme mire dhe sa me shume dije.

Ju lutem nqs mundeni dua te me shpjegoni nje enderr.
Kjo enderr eshte parenga motra ime.
Ne enderr kishte pare sikur ne shtepine tone kishte ardhur djali qe une dua bashke me babain e tij te me kerkoje doren.
Ai kishte ne dore nje cifte dhe ulur kembekryq dhe sikur do nderronim unazat.Por unaza qe ai me vuri motres i dukej si unaze kaucuku,sepse nuk ishte unaze florir.Unaza sikur ishte si ngjyre lejla me si tip fluture a dicka e tille.Motra mendonte: -Po cfare eshte kjo gje,sikur nuk i pelqente kjo unaze ngaqe nuk ishteprej floriri dhe kaq se i del gjumi.

Ju lutem mund te ma komentoni ne inbox se cfare kuptimi ka.
Ka Di
Ka Di

Sillu me te tjeret ashtu si do doje te silleshin me ty....


3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

kush - Interpretimi i Endrrave - nga Tanki - Faqe 5 Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 5 e 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi