Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Faqja 1 e 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  alona morina prej 02.06.13 21:31

Tung

E kam nje pytje e  kam pa vjehrrin tim. enderr ai eshte i vdekur sikur u khy prap e thoshte une skam vdekur.
Po ri ne Spital e kishe shkum od burrave e aj u hungj ngat burrit tim e thojke kush osht kja qike Person mu burri im u kthy i tha gruja jem aj pom shikon e Po qesh aj pom thot me kqyr per qaj minzi une Po shkoj ne kuhin e po lypi qaj minzi spo sho tjera dhoje Po veq qaj minzi jo veq kur pom bohet ni qese aty Po lexon minz e une Pi qeli pom del ni pem e vogel me gjethe e kishe midis oborrit te burri jem kishe  krip e ton robt e burrit Kerstin veq mu sme jepshin e kishe une dojsha krip mu ps me von e krip kishe shkova banjo Po kqyri pasqyre Po e deshi maicen Po e sho barkin Tim lenduar sukur mu kann i pervluar e njerka burrit tim Po der pasqyre e kishe halla e burrit edhe gruja Tim me thojshin funi vjehrrit edhe burrit tan se te bojn magji qa don me than kjo eder edhe Münster Time i thojshin qysh me kini rejt baba yt koks gjall aja ma bojke se kam dit qa duhet me than kja enderr
alona morina
alona morina

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 03.06.13 15:35

alona morina shkruajti:tung e kam nje pytje e kam pa vjehrrin Tim enderr aj osht i vdekur kishe aj u khy prap e thojke une skam vdekur Po ri ne Spital e kishe shkum od burrave e aj u hungj ngat burrit tim e thojke kush osht kja qike Person mu burri im u kthy i tha gruja jem aj pom shikon e Po qesh aj pom thot me kqyr per qaj minzi une Po shkoj ne kuhin e po lypi qaj minzi spo sho tjera dhoje Po veq qaj minzi jo veq kur pom bohet ni qese aty Po lexon minz e une Pi qeli pom del ni pem e vogel me gjethe e kishe midis oborrit te burri jem kishe krip e ton robt e burrit Kerstin veq mu sme jepshin e kishe une dojsha krip mu ps me von e krip kishe shkova banjo Po kqyri pasqyre Po e deshi maicen Po e sho barkin Tim lenduar sukur mu kann i pervluar e njerka burrit tim Po der pasqyre e kishe halla e burrit edhe gruja Tim me thojshin funi vjehrrit edhe burrit tan se te bojn magji qa don me than kjo eder edhe Münster Time i thojshin qysh me kini rejt baba yt koks gjall aja ma bojke se kam dit qa duhet me than kja enderr

E nderuara Alona .... Ju kisha dedikuar qe para se ta shpjegoni Problemin per rreth endrres ta rregulloni pakez Drejt'Shkrimin , do me vinte mire nese do mirkuptoheshim.

Tani kjo enderr qe e keni par ju aludon ne Shqetsimet dhe Komplikimet e Perditshme qe Perballet njeriu , ketu hyn edhe tronditja e Vdekjes se Vjehrrit qe eshte e natyrshme te shihet ne enderr nje person i cili ndoshta e keni pasur shum afer familjes pra ka qen babai i burrit tuaj . E sa per pemen me gjethe qe papritur ju shfaq kjo do te thot 'nje shpres' qe ju jeni ne kerkim te saj dhe do ta gjeni por qe do te jet Jete'Shkurte .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Luce prej 05.06.13 12:15

hi
Ne enderat e mia eshte gjithmon fundi botes
kam 2 vjet qe shikoj versione te ndryshme se si do vdesim te githe
cmund te me thuash per kete?? klm
Luce
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

39


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 05.06.13 14:22

Ustjanalani shkruajti:hi
Ne enderat e mia eshte gjithmon fundi botes
kam 2 vjet qe shikoj versione te ndryshme se si do vdesim te githe
cmund te me thuash per kete?? klm
Pershendetje , Endrrat qe Paralajmerojne Fundin e Botes e kan Kuptimin e nje : Ndodhije te Papritur ne Boten Jashta'Familjare si p.sh mes juve dhe Kolegeve 'Shokeve tuaj' qoft permirsim te mardhenjeve me ta apo ne anen tjeter edhe acarimin e raporteve me to .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  BloddyRibbon prej 05.06.13 14:27

Kam pare nje enderr me shoket.....ishim prane nje lumi ata me afrohen me kapin koken dhe me vrasin.....qfare do te thote kjo?
BloddyRibbon
BloddyRibbon

14


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  MagicianBoy prej 07.06.13 12:54

Pershendetje , doja te dija se cfare domethenie ose kuptimi ka kjo enderr : Ka pothuaje 5-6 a 4 vjetesh qe kam pare nje enderr sikur isha ne nje bote tjeter ja po ta tregoj foton Interpretimi i Endrrave - nga Tanki 85880518 sikur isha ne kete bote , kjo enderr kishte nje ndjesi sikur isha ne dimension tjeter ne nje ndjesi shume te madheruar i lumtur si ne nje bote epike ,, nejse kete vit kam rreth 1-2 muaj qe kam pare nje enderr sikur vrapoja ne siperfaqen e henes pra ne nje planet tjeter ? Dua te di nese eshte e mundur se cfare domethenie ka kjo ??? Faleminderit
MagicianBoy
MagicianBoy

''Mendoj...Pra Ekzistoj ''

5


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Ciara prej 07.06.13 15:34

Me fal dua te pyes cfare pervoje keni per interpretimin e endrrave ?
Ciara
Ciara

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 07.06.13 16:44

BloddyRibbon shkruajti:Kam pare nje enderr me shoket.....ishim prane nje lumi ata me afrohen me kapin koken dhe me vrasin.....qfare do te thote kjo?
Endrrat qe Shfaqen gjat Fazes REM , sikur dikush po ju ndjek , nuk po mund te Levizni nderkohe qe ndodheni ne nje Veshtiresi , apo sikur po ju qellon nje person ose shum persona siq e keni cekur edhe ju . Kan te bejn me nje shqetesim emocional qe ju e keni perfituar gjat dites ose permes TV ose duke menduar per nje rrast te ngjashem qe ju ka ndodhur sikur ne Enderr .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Lei prej 07.06.13 21:04

Kam pare ne enderr sikur po zbrisja nga pallati,ishte mbasdite duke u erresuar,vete per ne supermarket perball supermarketit eshte nje dyqan qe shete arkivole dhe ne momentin qe une futem per ne supermarket me kthehen supermarketi si dyqani arkivoleve dhe me terheq duke me shtyre nje force shume e madhe e pa perballueshme saqe as zeri nuk me dilte dhe une sforcohesha me te dyja duart te ta shtyja.
Ne kete moment me shfaqet nje burre i moshuar me mjekerr te bardhe perpara kishte nje liber gjigand qe leshonte drite dhe mbrapa tij qendronin 20 e ca burra qe kishin te njejten fytyre dhe keta leshonin drite te ne formen e reezeve dhe ne momentin qe me del kjo pamje qendron per pak sekonda me sfumohet dhe ndjej trupin qe me beri Miza Miza nga kembet ne drejtim te kokes pash Oren ishte 12 e 23 i nates.
Lei
Lei

Lei

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 07.06.13 23:52

MagicianBoy shkruajti:Pershendetje , doja te dija se cfare domethenie ose kuptimi ka kjo enderr : Ka pothuaje 5-6 a 4 vjetesh qe kam pare nje enderr sikur isha ne nje bote tjeter ja po ta tregoj foton Interpretimi i Endrrave - nga Tanki 85880518 sikur isha ne kete bote , kjo enderr kishte nje ndjesi sikur isha ne dimension tjeter ne nje ndjesi shume te madheruar i lumtur si ne nje bote epike ,, nejse kete vit kam rreth 1-2 muaj qe kam pare nje enderr sikur vrapoja ne siperfaqen e henes pra ne nje planet tjeter ? Dua te di nese eshte e mundur se cfare domethenie ka kjo ??? Faleminderit
Endrrat qe shfaqen kinse jeni ne nje : Bote , Planet dhe Dimension tjeter , kan kuptimin e nje FAZE te re Jetese , ku ne Jeten tuaj do te hyne shum persona te tjere qe ju ndoshta i keni pare por nuk jeni njohur asnjeher me ta .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  MagicianBoy prej 08.06.13 10:01

Tanki12 shkruajti:
MagicianBoy shkruajti:Pershendetje , doja te dija se cfare domethenie ose kuptimi ka kjo enderr : Ka pothuaje 5-6 a 4 vjetesh qe kam pare nje enderr sikur isha ne nje bote tjeter ja po ta tregoj foton Interpretimi i Endrrave - nga Tanki 85880518 sikur isha ne kete bote , kjo enderr kishte nje ndjesi sikur isha ne dimension tjeter ne nje ndjesi shume te madheruar i lumtur si ne nje bote epike ,, nejse kete vit kam rreth 1-2 muaj qe kam pare nje enderr sikur vrapoja ne siperfaqen e henes pra ne nje planet tjeter ? Dua te di nese eshte e mundur se cfare domethenie ka kjo ??? Faleminderit
Endrrat qe shfaqen kinse jeni ne nje : Bote , Planet dhe Dimension tjeter , kan kuptimin e nje FAZE te re Jetese , ku ne Jeten tuaj do te hyne shum persona te tjere qe ju ndoshta i keni pare por nuk jeni njohur asnjeher me ta .
ah po ndoshta keni te drejte ! Nejse ju Falemnderit
MagicianBoy
MagicianBoy

''Mendoj...Pra Ekzistoj ''

5


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 09.06.13 3:35

Ciara shkruajti:Me fal dua te pyes cfare pervoje keni per interpretimin e endrrave ?
- Ne Lidhje me Pyetjen tuaj mund te pergjigjem vetem ne Message Privat !

Pasi qe ketu eshte vendi i Veqant vetem per Interpretimin e Endrrave , dhe jo Pyetjeve qe kan te bejn jasht korrnizave te temes .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Pershendetje

Mesazh  *EVIS* prej 09.06.13 8:43

Pershendetje!
Kjo eshte nje enderr e pare nga mamaja ime.
Ajo pa ne enderr sikur ishte me nje grup nxenesish dhe aty prane saj kaloj une.Mamaja me therret dhe me jep celesin e shtepise.Celesi ishte i ri dhe me ngjyre te bardhe.Une e marr dhe vazhdoj rrugen per ne shtepi.Me pas , mami takoi nje grua te mbuluar (te cilen e njeh dhe ne realitet) qe i dha nje gjilpere me nje fije te bardhe dhe i tha te qepte nje pale corape te te shoqit te gruas ne fjale.Si perfundim mami u pergjigj "mire" dhe endrra mbaron aty.

Ju lutem interpretojeni nese keni mundesi!
Faleminderit!

*EVIS*
*EVIS*

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Armiri prej 09.06.13 15:05

Cdo thote te shohesh ne enderr yje naten,ne nje qiell shume te qarte dhe te paster.Ato dukeshin shume afer meje dhe po shendrisnin,njeri me shume se tjetri.
Armiri
Armiri

13


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 09.06.13 15:36

Lei shkruajti:Kam pare ne enderr sikur po zbrisja nga pallati,ishte mbasdite duke u erresuar,vete per ne supermarket perball supermarketit eshte nje dyqan qe shete arkivole dhe ne momentin qe une futem per ne supermarket me kthehen supermarketi si dyqani arkivoleve dhe me terheq duke me shtyre nje force shume e madhe e pa perballueshme saqe as zeri nuk me dilte dhe une sforcohesha me te dyja duart te ta shtyja.
Ne kete moment me shfaqet nje burre i moshuar me mjekerr te bardhe perpara kishte nje liber gjigand qe leshonte drite dhe mbrapa tij qendronin 20 e ca burra qe kishin te njejten fytyre dhe keta leshonin drite te ne formen e reezeve dhe ne momentin qe me del kjo pamje qendron per pak sekonda me sfumohet dhe ndjej trupin qe me beri Miza Miza nga kembet ne drejtim te kokes pash Oren ishte 12 e 23 i nates.
Endrra qe e keni par ju lidhet perafersisht me nje BRENG qe e keni dhe nuk po guxoni apo ta them me hapur nuk keni force ta shprehni , edhe pse ndonjeher nuk jeni te Vetedijshem per te dhe ajo ne nje far forme ju mban si Rob ne Mendjen tuaj . Pasi qe ajo paraqitet fare kjarte edhe ne enderren tuaj : ''ne momentin qe une futem per ne supermarket me kthehen supermarketi si dyqani arkivoleve dhe me terheq duke me shtyre nje force shume e madhe e pa perballueshme saqe as zeri nuk me dilte dhe une sforcohesha me te dyja duart te ta shtyja'' .

- Burri i moshuar me Mjekerr te Bardh paraqet Shpirtin tuaj dhe Libri Udhezuesi dhe rruga e drejt qe sipas jush duhet ta ndiqni per ta thyer ate 'BRENG' . Ndersa te pamurit e 20 burrave me Fytyre te Njejte Paraqesin : 10 Gishtat e Dureve dhe 10 Gishtat e Kembeve pra Gjymtyreve te juaj .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Lei prej 09.06.13 17:32

Te falenderoj tanki 12
Lei
Lei

Lei

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 10.06.13 5:54

*EVIS* shkruajti:Pershendetje!
Kjo eshte nje enderr e pare nga mamaja ime.
Ajo pa ne enderr sikur ishte me nje grup nxenesish dhe aty prane saj kaloj une.Mamaja me therret dhe me jep celesin e shtepise.Celesi ishte i ri dhe me ngjyre te bardhe.Une e marr dhe vazhdoj rrugen per ne shtepi.Me pas , mami takoi nje grua te mbuluar (te cilen e njeh dhe ne realitet) qe i dha nje gjilpere me nje fije te bardhe dhe i tha te qepte nje pale corape te te shoqit te gruas ne fjale.Si perfundim mami u pergjigj "mire" dhe endrra mbaron aty.

Ju lutem interpretojeni nese keni mundesi!
Faleminderit!

Ne kete Enderr Reflektohet Dashuria e Nenes per Femijen e tij (pra per juve) ndersa QELSI i 'bardh' simbolizon Kurreshtjen dhe Hapjen e nje Karriere te Sukseshme . Por ne anen tjeter Gjilpera me fije te bardhe do te thot se fillimi i kesaj karriere do te jete jo edhe aq e lehte dhe do te keni pune te lodhshme deri sa ta permbushni qellimin tuaj , por pastaj gjithqka do te shkoj mire dhe ne rregull .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  number3 prej 10.06.13 22:42

o tanki dua te them nje enderr por ama dua ta them me mesazh privat nese ke mundesi se nuk me ben te vej video ne te cilen ka lidhje pak me endrren time
number3
number3

njeri thjesht

52


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 12.06.13 15:32

armiri shkruajti:Cdo thote te shohesh ne enderr yje naten,ne nje qiell shume te qarte dhe te paster.Ato dukeshin shume afer meje dhe po shendrisnin,njeri me shume se tjetri.
Te shikosh  Yjet ne Qiell gjat Nates ne  Enderr do te thot  FRRYMEZIM !
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  MagicianBoy prej 15.06.13 4:31

Pershendetje Z. Tanki , Jam kureshtar te Dija se cfare domethenie ka te shohesh ne enderr ,sikur  ecja ne nje rruge te drejte me shpejtesi dhe fluturoja ishte ndjesi e ver8 :) . Thjesht kureshtja :) Kalofshi mire !!!
MagicianBoy
MagicianBoy

''Mendoj...Pra Ekzistoj ''

5


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Armiri prej 15.06.13 12:26

Pershendetje.Doja te dija se cdo thote te shohesh ne enderr yje naten?Ishin ne qiell te paster,dhe shendrisnin njeri me shume se tjetri.Gjithashtu doja te pyesja se cdo te thote te shohesh ne enderr sikur po te del gjak nga hundet,ishte si hemoragji,dhe cdo te thote te udhetosh me autobuz? Faleminderit.
Armiri
Armiri

13


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 15.06.13 18:22

number3 shkruajti:o tanki dua te them nje enderr por ama dua ta them me mesazh privat nese ke mundesi se nuk me ben te vej video ne te cilen ka lidhje pak me endrren time                                                     
Ok Pranoj Kerkesen tuaj !
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 17.06.13 17:08

MagicianBoy shkruajti:Pershendetje Z. Tanki , Jam kureshtar te Dija se cfare domethenie ka te shohesh ne enderr ,sikur  ecja ne nje rruge te drejte me shpejtesi dhe fluturoja ishte ndjesi e ver8 :) . Thjesht kureshtja :) Kalofshi mire !!!
Ta shohesh veten ne Enderr kinse po ecen ne nje rruge te drejt me shpejtesi dhe fluturoje . Aludon ne UDHETIM ose do te thot se shum shpejt ju do te udhetoni ne nje vend tjeter per Pushime apo per Pune . Ne anen tjeter kjo mund te simbolizoj deshiren apo edhe endrren e gjdo njeriu qe ti arrij sukseset me shpejtesi dhe Efikasitet .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Armiri prej 17.06.13 17:44

Z.Tanki.Cdo thote te hash rrush te zi ne enderr.E perzgjidhja kokrrat me te mira te rrushit nga nje vreshte e lulezuar.
Armiri
Armiri

13


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  MagicianBoy prej 18.06.13 11:09

Tanki12 shkruajti:
MagicianBoy shkruajti:Pershendetje Z. Tanki , Jam kureshtar te Dija se cfare domethenie ka te shohesh ne enderr ,sikur  ecja ne nje rruge te drejte me shpejtesi dhe fluturoja ishte ndjesi e ver8 :) . Thjesht kureshtja :) Kalofshi mire !!!
Ta shohesh veten ne Enderr  kinse po ecen ne nje rruge te drejt me shpejtesi dhe fluturoje . Aludon ne  UDHETIM ose do te thot se shum shpejt ju do te udhetoni ne nje vend tjeter  per Pushime apo per Pune .  Ne anen tjeter kjo mund te simbolizoj deshiren apo edhe endrren e gjdo njeriu qe ti arrij sukseset me shpejtesi dhe Efikasitet .                                                                                                                    Waww jam ver8 i cuditur sepse ne fakt kjo eshte e vertet ! Ju falem nderit Z . Tanki 
MagicianBoy
MagicianBoy

''Mendoj...Pra Ekzistoj ''

5


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Endrra

Mesazh  BloddyRibbon prej 20.06.13 15:24

kam pare ne enderr   duke u mbytur ne deti dhe papritmas kur mendoja qe isha pashpresa me kapi nga kemba dikush dhe u gjenda ne shtepin time... te lutem me kthe pergjigjjen
BloddyRibbon
BloddyRibbon

14


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Lapsi prej 20.06.13 18:00Kam pare nje enderr qe u takova me dy alien dhe ata me than te shkaterroja cdo gje ne kete planet.Cfare inerpretimi mund te kete
Lapsi
Lapsi

92


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 20.06.13 21:39

armiri shkruajti:Pershendetje.Doja te dija se cdo thote te shohesh ne enderr yje naten?Ishin ne qiell te paster,dhe shendrisnin njeri me shume se tjetri.Gjithashtu doja te pyesja se cdo te thote te shohesh ne enderr sikur po te del gjak nga hundet,ishte si hemoragji,dhe cdo te thote te udhetosh me autobuz?  Faleminderit.
Po pra kete lloj Endrre ju a spejogva edhe me Pare ! Te shohesh ne Enderr Qjellin dhe Yjet do te thot se ju jeni te FRRYMEZUAR ndersa Dalja e Gjakut nga Hundet do te thot se ju keni nevoje te Konservoni ENERGJI

Ne anen tjeter te shohesh veten ne Udhtim me Autobus i bije qe shum shpejt do te jeni ne nje vend jasht shtetit ku jetoni .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Makth

Mesazh  mikel nazeraj prej 24.06.13 11:32

Kam par nje enderr sot dhe disa here te tjera dhe jam trembur shumt, sikur zbres nga nje si tip shkembi dhe posht shikoj gjlberim, sa zbres bej disa hapa dhe shikoj qe me versulen ujqer bej te kthehem mbrapa iki me vrap por nuk ngjitem dot perseri atje ku zbrita , me kaq me perfundon endrra gjithmon, a mund te me thoni se cfare eshte ?
mikel nazeraj
mikel nazeraj

citim

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 25.06.13 4:12

armiri shkruajti:Z.Tanki.Cdo thote te hash rrush te zi ne enderr.E perzgjidhja kokrrat me te mira te rrushit nga nje vreshte e lulezuar.
Nese shihni veten ne Enderr duke ngren rrush , ateher ju do te keni Perfitime me te medha ne shum aspekte , ne njeren ane kokrrat e rrushit simbolizojne ditet dhe muajt ndersa , vreshta e lulezuar  burimin e duhur nga e cila keni pasur Perfitime .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 26.06.13 18:33

BloddyRibbon shkruajti:kam pare ne enderr   duke u mbytur ne deti dhe papritmas kur mendoja qe isha pashpresa me kapi nga kemba dikush dhe u gjenda ne shtepin time... te lutem me kthe pergjigjjen
Keto lloj endrra quhen 'MAKTH' te cilat shfaqen gjat gjumit te rrend dhe jan pasoj e shqetesimeve te perditshme .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 29.06.13 23:38

Lapsi shkruajti:

Kam pare nje enderr qe u takova me dy alien dhe ata me than te shkaterroja cdo gje ne kete planet.Cfare inerpretimi mund te kete
Alieni ne enderr simbolizon anen e pa njohur te juajen dhe sekretet e juaja ndersa thenja e tyre : 'te shkaterrosh gjithqka ne kete planet'

Aludon se ju para se te binit per te fjetur keni qen te Zemruar !
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Luce prej 30.06.13 18:51

hi tanki
shoqja ime e shikon veten te veshur nuse shume shpesh
cfare do te thote?? klm
Luce
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

39


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Armiri prej 08.07.13 23:28

Pershendetje z.Tanki.Cdo te thote te shohesh ne enderr pula,bashke me zogjte e tyre?Ishte mbushur vendi plot me pula te bardha dhe me zogj pulash?
Armiri
Armiri

13


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Crash prej 09.07.13 15:54

pershendetje kam par ne enderr qe kisha disa papuqe mbathur dhe disa qorape ne shkoll pastaj shoqja ime me tha se ato jan te miat un se besova kur i pash ishin te sajat pastaj u zgjova nga gjumi ishte vetem nje enderr po me e rendsishmja ishte se un kur shkova ne shkoll ne realitet ajo vajza kishte po te njejtat qorape dhe papuqe me interpretoni qfar domethie ka kjo enderr
Crash
Crash

Mos dorëzimi eshte arritja drejt qellimit52


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 10.07.13 13:14

mikel nazeraj shkruajti:Kam par nje enderr sot dhe disa here te tjera dhe jam trembur shumt, sikur zbres nga nje si tip shkembi dhe posht shikoj gjlberim, sa zbres bej disa hapa dhe shikoj qe me versulen ujqer bej te kthehem mbrapa iki me vrap por nuk ngjitem dot perseri atje ku zbrita , me kaq me perfundon endrra gjithmon, a mund te me thoni se cfare eshte ?
Te shohesh veten kinse po zbret nga shkembi poshte do te thot se jeni ne brendesi te nje pune qe nuk do te ket shum efekte ose sukses , ndersa te pamurit  e ujqerve do te thot se rrethoheni nga armiq qe ja u duan te keqen dhe qe ju nuk po mund te i diktoni ata ndersa te sulmuarit e tyre drejt juve i bije se ata ende nuk kan mundur te ju gjejne piken e dobet .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 12.07.13 15:03

Luce shkruajti:hi tanki
shoqja ime e shikon veten te veshur nuse shume shpesh
cfare do te thote?? klm
Se pari duhet te me thonit se nese shoqja e juaj eshte e martuar apo jo ?

Nese  eshte e Pa'Martuar dhe shoqja e juaj e sheh veten te veshur shpesh me Fustan Nuserie ateher ajo e ka merak zgjedhjen e Partnerit ose Bashkeshortit  por nese  eshte e martuar dhe e sheh veten te veshur ne ate lloj menyre ateher ato jan thjesht kujtimet e dites se marteses qe i shfaqen gjat gjumit ne enderr .


Edituar për herë të fundit nga Tanki në 03.10.13 15:18, edituar 1 herë gjithsej
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Pershendetje

Mesazh  full moon prej 22.07.13 16:40

ju lutem mund te me interpretoni kuptimin e kesaj endrre sepse ka shum rendesi per mua ,sikur po ecja ne nje rruge me shoqen time te ngushte dhe papritur pashe shtepine e personit qe dua por ai nk esht ne dijeni te ndjenjave te mija, sikur kjo shtepi nk kishte as dyer as dritare dhe ai po hiqte nga muri nje ore te vjeter dhe ne vend te saj vuri nje te re , ju lutem do ju isha sh mirenjohese po te ma shpjegonit. full moon
full moon
full moon

never give up

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty pershendetje

Mesazh  ilgi prej 22.07.13 16:59


Kam pare nje enderr me shume se 1 here. Heren e pare e pash kur ndertova shtepine e re dhe heren e fundit mbreme. ne enderr pashe shtepine time sic ishte e ndertuar dhe e bukur,por qe kishte edhe nje kat tjeter (shtepija ime eshte 3 ka) d.m.th pash ne enderr sikur kisha edhe nje kat tjeter por nga jasht nuk ishte e dukshme.Ate kat babi e pat lene te parregulluar sepse tha qe kur te kemi kohe.edhe pse ishte kati me i prishur me i keqi mua me pelqente shume dhe me jepte emocione te papara.une vendosa te ngjitem atje , por shkallen mezi te mbanin i gjithe kati ishte i ndertuar nga derrasa te prishura dhe te kalbura,une sa here qe ngjitesha shkallet ishin gati te prisheshin,dyshemeja ishte cope-cope,disa pjese binin. Ky kat kishte vetem nje dhome te rregulluar dhe aty jetonte nje vajze. ajo jetonte aty qe nga momenti i pare qe ishte ndertuar shtepija d.m.th afersisht 2 vjet. Ajo doli nga dhoma e saj dhe vinte ne drejtimin tim e trembur por kur un shkelja ne shkalle ose ne dysheme ato rrezikonin te shembeshin ndersa kur shkelte ajo dukeshin ne rregull.ne momentin qe u shfaq vajza me floke te shkurter dhe te gjata une nuk e ndjeva me prezencen time ne ate enderr por ama kisha perseri nje emocion qe nuk e kisha provuar me pare. shtoj qe vajza nuk me shihte mua sepse une u zhduka ne castin qe doli ajo.
ilgi
ilgi

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Mission prej 23.07.13 20:52

Pershendetje,mundet te interpretoni se cfare domethenie ka kjo enderr..
pashe ne ender sikur ne diten shkaterrimit te tokes(ne diten e kiametit),pasi c'do gje po shkaterroheshe dhe nuk kishte asnje mundesi qe te mbijetoje.Ne ate momente me shfaqet para syve nje engjell,duke me then se tani erdhi koha qe te njohesh zotin tende!
Nuk arrita ta kuptoj se si aq shpejte u gjenda perball nje drite shume te shendritshme,permes se ciles me shfaqet nje qeneie me trupin e nje njeriu rreth 130 cm por fytyren nuk mude ta shhija.
Une u habita shume nga ajo qe po shikoja,dhe po mendoj se si ka mundesi qe zoti kishte kaq permasa te vogla.
Dhe fillova te qaja shume kisha nje etje shume te madhe per te qare sa qe nuk ngopesha,nje gezim i mathe ndjehesha sikur po plotesohesha.


Mission
Mission

16


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Lei prej 26.07.13 16:08

Pershendetje Tanki
Kam pare ne enderr rreth ores 2 e 30 te mengjesit isha shtrire ne te njejtin pozicion si ne enderr dhe tv ndezur ne te njejtin stacion dhe me shfaqet nje plake e veshur me te zeza e ulur ne karrige dhe me qeshte neper dhome bashk me kete plaken ishin dhe dy femije te vegjel nje djale dhe nje vajze diku me moshe 2 dhe 4 vjec ,,vajza vinte drejt meje dhe me vinte duart ne fyte ndersa djali qendronte ne cepin e krevatit dhe me shikonte,nderkohe qe kjo vajza e Vogel me mbyste dhe tentoja ta largoja I thoja asaj plakes qe vetem qeshte (pse me vjen Ketu cfare te kam bere,dhe ajo me Thot :Une quhem Pashuka Nishigan dhe filloj perseri te me qeshte),u zjova dhe mu mor fryma dhe zemra me rrinte foort
Lei
Lei

Lei

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty pershendetje

Mesazh  ilgi prej 28.07.13 10:56

Mbreme pashe nje enderr te cuditshme.

Sikur une dhe vellai im ishim ne nje dasem dhe ne ate dasem ishte nje vajze. Ne realitet ate vajze familja ime ka dashur tia jepte per nuse vellait tim,gjithshka ishte ne rregull vajza dhe familja rane dakort,por ne momentin e fundit nuk e di cfare ndodhi dhe kjo gje u prish. Ne enderr kjo vajza nuk ishte as pozitive dhe as negative,por vetem rrinte dhe shikonte. me pas dasma u zhduk dhe u gjendem ne nje dhome ku po debatonim me disa burra te keqinj. ata donin te vrisnin ''Henorin'' dhe ta zevendesonin me nje tjeter.

Henori ishte nje dre.Njelloj si ata dreret e veriut. une i kundershtoja sepse ishte dicka e padrejte,por ata nuk donin tia dinin.vellai im u inatos dhe donte te rrihte ate burrin e keq,por dy burra te tjere e bajten per krahesh. ajo vajza qendronte aty dhe vetem shikonte,dukej e friksuar dhe e cuditur, dukej sikur kishte ardhur te zbulonte dicka. me pas une shkova te dreri HENORI dhe ai po flente une u shtriva dhe e perqafova. ajo vajza bashke me babain e saj qe kishte nje pamje tjeter, por kishte te njejten zemer,vetem pamja ndryshonte.ata po ecnin ne nje koridor dhe pane ne nje dhome qe ishte bosh dhe isha vetem une me drerin qe e kisha perqafuar.

vajza ndenji te dera perseri e cuditur, babai i saj erdhi dhe me vendosi doren ne sup dhe me buzeqeshi.nga ajo buzeqeshje une kuptova qe donte te thonte qe : "Gjithshka do shkoje mire''. me pas henori hapi syte dhe dukej sikur renkonte.
me pas u zgjova. a mund te me thoni se cfar kuptimi ka dasma,tentativa per vrasje,dreri,ajo vajza dhe emri HENOR???
ilgi
ilgi

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty enderr e quditshme

Mesazh  nora123 prej 31.07.13 10:40

Kam par enderr sikur nje njeri qe nuk e njoh se kam par kurr me par beri aksident trafik un dhe nena ime u munduam ti ndihmonim nena ime i jepte uj dhe ai thoshte po me dhemb gjoksi,pas pak ai vdiq,me pas un isha ne nje korridor te gjat ishte shum erresir aty kishte edhe dhoma ne fund te korridorit ishte nje televizor ose kompjoter sjam e sigurt u mundova ta fiki por nuk munda gjat gjith endrres kisha shum frik.
Kur u zgjova isha shum e friksuar.
a dini qfar do te thot kjo enderr? ju faliminderit per pergjigjiet.
nora123
nora123

nora123

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  annamegi prej 05.08.13 14:27

Pershendetje, do te doja te me pergjigjeshit per nje pyetje: C'kuptim ka te shohesh ne enderr te gjithe te afermit me te ngushte (hallat ,xhaxhallaret dhe femijet e tyre ) ne lidhje me nje ngjarje qe e kam menduar edhe ne te vertete?
Faleminderit!
annamegi
annamegi

A man said to the Buddha, "I want Happiness."
Buddha said, first remove "I", that's ego,
then remove "want", that's desire.
See now you are left with only Happiness.

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 07.08.13 0:14

armiri shkruajti:Pershendetje z.Tanki.Cdo te thote te shohesh ne enderr pula,bashke me zogjte e tyre?Ishte mbushur vendi plot me pula te bardha dhe me zogj pulash?
 Pula si Qenje Natyrore ne Enderr Simbolizon Pa'Qendrueshmerin dhe Naivtetin !  ndersa te shohesh  vezet dhe zogjet e pulave simbolizon nje Familje me plot Frute te Begata.
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty a mund te ma shpjegoni cdo te thot kjo enderr

Mesazh  arlind123 prej 12.08.13 14:52

shikoj sh shpesh ish te dashuren e pare qe kam pasur nuk e mendoj fare gjat dites po ne enderr e shoh sikur jemi te dy me perkedhel e shikoj te qeshur ..
arlind123
arlind123

123456789

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty pershendetje

Mesazh  aqua prej 12.08.13 23:07

zotri tanki12 endrra ime ishte isha ngjum u zgjova dola ne balco te dhomes sime po aty menjeher pash ndertes n'skejt balkonit jo nje plot tjera sikur nje bot jeter sikur ishin ne flak ato ndertesa pastaj isha sikur duke fluturuar per ne qiell po diqka me shtynte dhe sa shkoja me nalt tek nje drit e madhe fryma mu zinte dhe pastaj heqa dor u zgjova qka dmth kjo ?
aqua
aqua

The way we trawel

85


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty pershendetje

Mesazh  SecretGuy prej 14.08.13 14:48

Kam pare ne enderr nje shok i cili me ka vdekur para disa javesh. Ne enderr nuk e dija qe ai kishte vdekur. Ne ishim ne nje tavoline dhe po hanim drek me te gjithe shoqerine tone. Ai ishte i lumtur dhe qeshte gjith kohes po ashtu dhe ne. Une preva buken time dhe e ndava ne feta. Pash qe buka e shokut tim te vdekur ishte jo e mire si e djeshme dhe i thash qe te merrte nga buka ime. Buka ime ishte e ngrohte dhe e sapo bere. Mora buken time dhe ia dhash atit. Ai filloj ta hante dhe e shijoi.
Ju lutem a mund te me thoni cfare do te thote kjo enderr! Ju falemiderit
SecretGuy
SecretGuy

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Tanki prej 16.08.13 3:30

Crash shkruajti:pershendetje kam par ne enderr qe kisha disa papuqe mbathur dhe disa qorape ne shkoll pastaj shoqja ime me tha se ato jan te miat un se besova kur i pash ishin te sajat pastaj u zgjova nga gjumi ishte vetem nje enderr po me e rendsishmja ishte se un kur shkova ne shkoll ne realitet ajo vajza kishte po te njejtat qorape dhe papuqe me interpretoni qfar domethie ka kjo enderr
Do deshiroja te ma rrefenit Endrren me Detajisht por Gjithsesi disi e Kuptova , Endrra juaj kishte te bente me nje Paran'Djenje dhe kjo ne anen tjeter Interpretohet me Lidhshmerin Shpirterore mes shoqes suaj dhe juve .

Simbas nje HIPOTEZE tjeter mund te spjegohet se ju ne qorapet dhe papuqet e shoqes tuaj jeni fiksuar me herret para se ta shihnit ne enderr por per shkak te ngarkesave ne Tru e keni harruar dhe ajo ju eshte shfaqur ne Gjum .
Tanki
Tanki

Njeriu në krahasim me mendimet e tij, është sikur se një gotë prej qelqi i zhytur në fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Luli prej 16.08.13 12:24

Dedolo shkruajti:mesa shof endra ime spaska shpiegim S:
Kjo me shume duket si nje udhetim astral sesa nje enderr e zakonshme.
Luli
Luli

"Duhet bredhur shumë në errësirë derisa të preket drita"

884


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interpretimi i Endrrave - nga Tanki Empty Re: Interpretimi i Endrrave - nga Tanki

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi