EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UFO në Mars

3 posters

Shko poshtë

UFO në Mars Empty UFO në Mars

Mesazh  xxxadixxx 22.08.12 17:10

Misioni i NASA-s me robotin më të famshëm të saj, Curiosity, i cili aktualisht po kooperon në sipërfaqen e marsit dhe po e studion atë imtësisht, ka dërguar një sasi të konsiderueshme fotografish.

Por, disa nga këto fotografi lënë… të kuptohet dhe në to “dallohet” disa njolla që me një analizim më të kujdesshëm shfaqen disa objekte të çuditshme! Dhe sigurisht që analizimi i këtyre fotografie u hap rrugën konspiracionistëve dhe mbështetësve të UFO-ve, të reagojnë me gjithë farë mënyrash, duke theksuar se objektet që fokusohen në fotografikët e Curiosity, janë UFO.
xxxadixxx
xxxadixxx

106


Mbrapsht në krye Shko poshtë

UFO në Mars Empty Re: UFO në Mars

Mesazh  Luli 27.08.12 21:55

Fotot e rralla nga Marsi, nëse nuk janë UFO, atëherë çfarë janë.....?

Misioni i NASA-s në planetin Mars më 6 gusht ka sjellë në Tokë disa pamje të pabesueshme. Në foto e marra nga kamerat e specializuara të misionit “Curiosity Rover “, shihen disa imazhe, të cilave ekspertët ende nuk u kanë venë një emër të saktë.

Por disa ekspertë të pavarur në Angli kanë vendosur të zbulojnë misterin duke përdorur teknologjinë kompjuterike. Sipas tyre mund të flitet për shenja të UFO-ve. Atë kanë marrë disa foto, ku sipas tyre janë shfaqe të shenjave të UFO-ve. Në një prej tyre thonë se bëhet fjalë për një fosile që ngjan me një gisht njeriu. Në fakt ko është e diskutueshme, pasi nëse rritet pamja e fotos, ajo duket më shumë si një copë shkëmbi marsian.

Ndërkohë më të diskutueshme janë fotot që tregojnë dy drita në hapësirën e Marsit. Pa dhënë shumë argumente bindës, ekspertët e pavarur shtrojnë pyetjen. “Nëse nuk janë UFO, çfarë dreqin janë...?”.

UFO në Mars Mars-1

UFO në Mars Mars-2

UFO në Mars Mars-3

UFO në Mars Mars-4
Luli
Luli

"Duhet bredhur shumë në errësirë derisa të preket drita"

861


Mbrapsht në krye Shko poshtë

UFO në Mars Empty Curiosity “kap” dhe një tjetër objekt

Mesazh  xxxadixxx 12.09.12 15:48

Curiosity –Mars Rover na kishte surprizuar para pak ditësh me një filmim spektakolar të një objekti fluturues në qiellin e Marsit, i cili pasi vrojtoi dhe studioi
terrenin në zonën e tij, u largua.

Por, përsëri arriti Curiosity, citon alb-observer.com të na surpizojë po me një tjetër objekt fluturimi të paidentifikuar në qiellin e Marsit. “UFO-ja”, që Curiosity “kapi” duket qartë në shpatin të maleve dhe është një fotografim origjinal…

Fotografia u shkrep nga kamerat e Mars Rover i NASA-s, në 10/9/2012 1:26:44 UTC.
UFO në Mars 422908_503807209630705_476207713_n
xxxadixxx
xxxadixxx

106


Mbrapsht në krye Shko poshtë

UFO në Mars Empty Re: UFO në Mars

Mesazh  Equinox 07.07.14 23:52

UFO në Mars

UFO në Mars Ufo-n-euml-mars-video_2_hd

Nëse një foto vlen sa 1000 fjalë, sa shumë mund të vlejnë disa fotografi që tregojnë një pamje të çuditshme të një drite duke zbritur në sipërfaqen e planetit Mars?! Po nëse ju themi se këto pamje, mund të jenë prova e pranisë së UFO-ve atje?!

Këto fotografi janë të vërteta, dhe janë marrë nga kamerat Navcam të Agjencisë Hapësinore NASA, në datën 20 qershor.

Në video mund të shihni qartë një dritë që shndrit mbi disa male (të marra nga kamera Navcam në hapësirë).

Tridhjetë e një sekonda më vonë, kamera Navcam kap një imazh të dritës që ndodhet më afër sipërfaqes së Marsit. Kjo dëshmon për një lëvizje të objektit ndriçues. Çfarë të jetë vallë?!

Equinox
Equinox

207


Mbrapsht në krye Shko poshtë

UFO në Mars Empty Re: UFO në Mars

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi