Thenia e dites....

Faqja 4 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 04.01.12 21:16

E vetmja gje qe sdo doja tiu ndodhte miqve dhe armiqeve te mi eshte... qe te vdisnin aksidentalisht prej meje!

(anonim)

Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 04.01.12 21:18

Shoqeria njerezore, eshte si nje pallat shumekatesh,
sa me shume kate te ngjisesh aq me shume vritesh po te biesh!
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  kalaja prej 04.01.12 21:24

fakiri shkruajti:“Dije mirë se mendjemadhësia,mburrja dhe të parit e vetes më lart se gjithë të tjerët,është një helm vrasës.Të marrët dehen duke pirë nga vera e këtij helmi”.

Rumi


kalaja
" Njemije te degjuara nuk bejne sa nje e provuar"


Kkineze

kalaja

17


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re. Thenia e dites

Mesazh  kalaja prej 04.01.12 21:30

" Miresjellja dhe dija jane shkalle teqytetrimit njerezor, kur i ke te dyja munde te ecesh lirshem ne jete"

e urte


kalaja

17


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 04.01.12 21:42

Çdo njeri ka drejtë të thotë:“Rrruga ime është e drejtë, e vërtetë”.Por askush nuk ka të drejtë të thotë:“Vetëm rruga ime është e drejtë dhe e vërtetë.”

Said Nursi

Fakiri

535


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re. Thenia e dites

Mesazh  kalaja prej 04.01.12 22:11

fakiri shkruajti:Çdo njeri ka drejtë të thotë:“Rrruga ime është e drejtë, e vërtetë”.Por askush nuk ka të drejtë të thotë:“Vetëm rruga ime është e drejtë dhe e vërtetë.”

Said Nursi


""Cdo xixe qe t'a kthen vetbesimin eshte cast i shtrenjte".

nga notesi im i shenimeve

kalaja

17


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 05.01.12 16:19

"Në qoftë se në një zemër mbivlerësohen arsyet e armiqësisë,atëherë dashamirësia bëhet formale dhe artificiale.""

Said Nursi

Fakiri

535


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re. Thenia e dites

Mesazh  kalaja prej 05.01.12 22:24

" I varferi jep nga zemra,ndersa i pasuri nga teprica ."
e urte shqiptare

"Fjala me e arte mbetet ajo fjale qe nuk eshte thene "
nga notesi

"bota eshte helm e mjalte e perzier"
e urte shqiptare

kalaja

17


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 06.01.12 12:09

"Sipërfaqje e mendjes dhe e logjikës së njeriut aq është e gjerë saqë nuk konceptohet fare dhe është aq e ngushtë saqë as gjilpëra nuk mund të zërë vend në të.Nganjëherë sillet brenda një grimce dhe burgoset në një pikë. Nganjëherë universin e merr në dorë dhe të gjithë botërat i merr në gostitje në dhomën e mendjes. "

Said Nursi

Fakiri

535


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re. Thenia e dites

Mesazh  kalaja prej 06.01.12 22:38


" Gjakut te derdhur te shqiptarit i bie dielli e nuk e than , i bie shiu dhe nuk e lan "

e urte nga veriu


"Kur te jesh ne dhe te huaj ,dita te behet nje muaj "

e urte nga KOSOVA
kalaja
kalaja

17


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re. Thenia e dites

Mesazh  kalaja prej 07.01.12 7:43


*** Kur dikush te do me tere qenjen ,do te mundohet te jete jo afer teje por mbrenda ne TY ***

***Njih vetvhten qe t'a njohish ZOTIN ne TY ***

***Njih vetvehten ,dhe me e mira sundoje vetvehten nese do t'a sundosh BOTEN***

*** Lutjet jane nje varg i pohimeve pozitive qe ur thuhen ne menyre te caktuar, bejne qe njeriu te perjetoje paqen e thelle ne shpirtin e vet***

mendime pozitive


kalaja
kalaja

17


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 07.01.12 11:13

"Egërsirës së uritur t’i paraqitesh me dashamirësi ia hap oreksin që të të përpijë më shpejt dhe të shtynë t’ia paguash mundin e tij për atë që të ka ngrënë."

Said Nursi
Fakiri
Fakiri

535


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re. Thenia e dites

Mesazh  kalaja prej 07.01.12 21:29** Mos kerko nga jeta me teper se qe ajo te ofron ,perndryshe do t'a ndiesh vehten te mjere**

nga notesi im
kalaja
kalaja

17


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 08.01.12 10:51

“Sillu butë me çdo njeri,të madh ose të vogël.Po u solle butë dhe ëmbël,i varfëri të bëhet rob,të bëhet kurban,kurse i pasuri zbutet e tregon thjeshtësi.Suksesi është te gjuha e ëmbël.Trajtimi i ashpër pritet gjithmonë me zemërim dhe furi.”

Saadiu
Fakiri
Fakiri

535


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty thenie per vdekjen.

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 08.01.12 15:33

Terrori i vdekjes eshte pasiguria e asaj qe na pret.
Pergjigjia eshte e thjeshte dhe qetesuese:
ekzaktesisht e njejta situate si para se te ishim.
(Marandoti)
Meridiani 0 (zero)
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty thenie per vdekjen.

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 08.01.12 15:36

Heshtje para lindjes, heshtje pas vdekjes.
Jeta eshte nje zhurme
midis dy heshtjeve te pameshirshme.
(I.Allende)
Meridiani 0 (zero)
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Thenie per vdekjen.

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 08.01.12 15:39

Jeta do te ishte pafundesisht e lumtur,
nese do te lindnim 80 vjec e gradualisht te shkonim 18.
(M.Twein)
Meridiani 0 (zero)
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 08.01.12 15:43

njeriu qe sdi te lexoje flet me ata qe sjane te
pranishem, mban gjalle te vdekurit,
dhe eshte ne lidhje me universin,
nuk e njeh merzine, udheton, gezon veten, por kush
lexon e nuk di te shkruaj eshte memec.
(C. Dossi)
Meridiani 0 (zero)
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Thenie per ekzistencen !

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 08.01.12 15:51

Nje peme nen rrezet e diellit, nje gur , nje mal,
nje kafshe- te gjitha kane jete, nje histori , jetojne, perballojne rreziqet, gezojne , merziten,
por nuk e dine PSE-ne.
(H.Hesse)
Meridiani 0 (zero)
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Thenie per ekzistencen !

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 08.01.12 15:53

Pemet jane lirikat qe toka shkruan ne qiell.
Ne i presim dhe i transferojme ne leter per te
shkruar zbrazetine tone.
(K.Giban)
Meridiani 0 (zero)
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Thenie per njeriun!

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 08.01.12 15:55

Do te jem nje qen , nje majmun ose ari,
gjithcka vec nje kafshe mburravece
qe mburret shume se eshte e arsyeshme.
(J.Wilmot)
Meridiani 0 (zero)
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 08.01.12 15:57

Gruaja eshte nje trendafil-
i thane nje poeti te verber.
E imagjinoj nga gjembat- u pergjigj ai.
Meridiani 0 (zero)
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Thenie per ekzistencen !

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 08.01.12 16:01

Zoti eshte e vetmja qenie qe, per te mbreteruar nuk ka nevoje te ekzistoje.
(Baudelair)
Meridiani 0 (zero)
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 08.01.12 16:02Feja eshte si dashuria, nuk kalon permes arsyes.
(Hesse)
Meridiani 0 (zero)
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 08.01.12 16:04Te duash ate qe Zoti do,
eshte e vetmja shkence qe na jep qetesi.
(Malherne)
Meridiani 0 (zero)
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 08.01.12 16:06Ceshte te vjedhesh nje banke ne krahasim
me ndertimin e nje banke.
(B.Brecht)
Meridiani 0 (zero)
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 08.01.12 16:08Arti i jetes eshte te mesosh te vuash
e te buzeqeshesh.
(H.Hesse)
Meridiani 0 (zero)
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Thenie per vdekjen.

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 08.01.12 16:10Vdekja eshte pjese perberese e rregullit te universit.
(Montaignie)
Meridiani 0 (zero)
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 09.01.12 9:31

"Qëllimi i demagogjisë është të lulëzojë e të rrisë mendimin e keq,që të ngadhnjejë mbi veprat e mira."

Said Nursi
Fakiri
Fakiri

535


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 09.01.12 12:44

- Mos urrej asnjë njeri, sado që të gabojë ndaj teje!
- Mos u brengos asnjëherë dhe vetëm shtoji duatë!
- Jeto në thjeshtësi, sado që të jesh i ngritur!
- Mendo për të mira, sado që sprovat janë të shumta!
- Buzëqesh (vazhdimisht), edhe atëherë kur zemra të pikon gjak!

Këto janë të bukurat e lumturisë shpirtërore.
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 10.01.12 10:33

"Dijetari që i udhëzon njerëzit duhet të bëhet si delja e jo si shpendi.Sepse delja qëngjit të saj i jep qumësht,kurse shpendi atë çfarë ka ngrënë e vjell."

Said Nursi
Fakiri
Fakiri

535


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Elson Precaj prej 10.01.12 17:38

-"Njeriu nuk eshte as engjell as kafshe dhe e keqja eshte se ai qe kujton se ben engjellin , ne fakt ben kafshen ."
Paskali

-"Njeriu nuk i perket botes ngaqe banon ne te , por se natyra njerzore u nenshtrohet ligjeve te natyres ne pergjithsi ."
Spinoza
Elson Precaj
Elson Precaj

41


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re. Thenia e dites

Mesazh  kalaja prej 10.01.12 22:39

" Te beje dashuri para 20-30 vjetesh ishte e ndaluar, ndersa sot eshte bere nje obligim i merzitshem "

Franqoise Sogan


" dashurija eshte historia e nje gruaje dhe nje episod ne jeten e nje mashkulli"

Madame de Stal
kalaja
kalaja

17


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 11.01.12 9:31

"Njeriu i mençur as nga fitimet e kësaj bote nuk gëzohet shumë as nga humbjet nuk shqetësohet.Sepse që të dyja këto janë kalimtare."

Said Nursi
Fakiri
Fakiri

535


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty e urte fare...

Mesazh  Sara83 prej 11.01.12 19:00

" edhe te pasurit jan te varfer !!! "
gazi
Sara83
Sara83

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites

Mesazh  kalaja prej 11.01.12 21:44

fakiri shkruajti:"Njeriu i mençur as nga fitimet e kësaj bote nuk gëzohet shumë as nga humbjet nuk shqetësohet.Sepse që të dyja këto janë kalimtare."

Said Nursi

 " Dhimbja mbjell dituri ."

  Simone Weil

" Nuk jane katastrofat vrasesit,as vdekjet e semundjet por, eshte menyra se si njerezit shohin,qeshin e ngjiten shkalleve te jetes."

Virgjina Voolf
kalaja
kalaja

17


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Meridiani 0 (zero) prej 12.01.12 9:35Natyra krijoi njeriun, ndersa politika -shtetet!
(Herder)
Meridiani 0 (zero)
Meridiani 0 (zero)

244


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 12.01.12 10:58

“O ti që kafshon buzët dhe mahnitesh ndaj bukurisë së pranverës!Pa shiko edhe njëherë gjendjen e zverdhur dhe ftohtësinë e vjeshtës!”

Rumi
Fakiri
Fakiri

535


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Fakiri prej 13.01.12 10:00

"Sa e lartë dhe e shtrenjtë është dituria,sa mirë freskohet gjoksi me freskinë e saj,dhe sa shpejt ia çel truri derën kur ajo o troket."


Urtësi Sufiste
Fakiri
Fakiri

535


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 13.01.12 15:01

Në jetë gjithmonë tentojmë të arrijmë më të mirën dhe gjithmonë harrojmë që më e mira për ne është ajo që kemi. - Këtë e kuptojmë gjithmonë kur na iken prej duarsh..!
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 13.01.12 15:02

Në jetë gjithmonë tentojmë të arrijmë më të mirën dhe gjithmonë harrojmë që më e mira për ne është ajo që kemi. - Këtë e kuptojmë gjithmonë kur na iken prej duarsh..!
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 13.01.12 15:12

Nëse njerezit kenaqën me këte bote - Ti kënaqu me Zotin
Nëse njerezit gëzohen me dunja,Ti gëzohu me Zotin
Nëse njerezit ndihen të qetë me të afermit dhe ty të mungojnë këto,Ti ndihu i qetë me Zotin
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 13.01.12 15:22

“Do të vijë për njerëzit një kohë në të cilën qeverinë do ta marrin në dorë budallenjtë, dhe do të vijë një kohë në të cilën njerëzit e zgjuar e të urtë do të përbuzen.”
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 13.01.12 15:27

″Njeriu ndikohet nga besimi i miqve të tij, ndaj kujdes me kë shoqëroheni!″
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 13.01.12 15:28

″Ai që i kalon dy ditë njësoj, është në humbje.″
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 13.01.12 15:30

″Pyetni të diturit, rrini me të urtët dhe shoqërohuni me të varfrit!″
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 13.01.12 15:32

″Ai që drejton në punë të mira është si ai që i kryen ato.″
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 13.01.12 15:38

Shpifja vepron më shpejt ndaj besimtarit sesa lebra ndaj lëkurës
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 13.01.12 15:40

″Shenjat e besimit janë butësia, inteligjenca dhe turpi.″
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 13.01.12 15:41

″Ai që bën si i varfër do të bëhet i varfër.″
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 13.01.12 15:43

"Kur te gjithe te braktisin atehere kthehu tek zoti se ai kurre nuk te braktise nese ti kthehesh rruges se tij"
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 13.01.12 17:21

"Më i poshtri i njerzëve është ai, që tregohet i rreptë kundrejt të butëve dhe i butë kundrejt të rreptëve!"
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 13.03.12 14:45

I duam kur s'na duan & na duan kur i kemi harruar !
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 15.03.12 14:34

Paradoksi i kohës sonë qëndron në faktin se ne kemi ndërtesa më të larta, por karaktere më të ulta; rrugë më të gjera, por këndvështrime më të ngushta; ne shpenzojmë më shumë, por shijojmë më pak. Ne kemi shtëpi më të mëdha, por familje më të vogla; kemi më shumë lehtësira, por më pak kohë; dimë më shumë, por vlerësojmë më pak. Kemi më shumë ekspertë, por më pak zgjedhje; kemi më shumë ilaçe, po...r më pak shëndet. E kemi shtuar pasurinë, por i kemi pakësuar vlerat; flasim shumë, duam pak ,e urrejmë shpesh. Kemi mësuar si të jetojmë me trup, por jo edhe me shpirt; Kemi shkuar deri në hënë e jemi kthyer sërish prej saj, por nuk arrijmë dot ta kalojmë rrugën, për t’u takuar me komshiun tonë të ri, kemi pushtuar hapësirat e jashtme, por jo ato të brendshme; kemi pastruar ajrin, por kemi ndotur shpirtin; kemi shkatërruar atomin, por jo paragjykimet; i kushtojmë shumë rëndësi materiales, por pak shpirtërores...
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 25.03.12 19:07

Një dite ishte pyetur një profesor i matematikës për vlerën e gruas...
Dhe Ai u përgjigj:
Nëse gruaja... është pronare e moralit atëherë ajo vlerësohet me = 1
Nëse ajo posedon bukuri atëherë i shtohet vlera e saj me një zero = 10
Nëse ajo është zemërbardhë atëherë i shtohet vlerës së saj edhe një zero = 100
Nëse ajo posedon autoritet familjar atëherë vlerës së saj i shtohet edhe një zero = 1000

Dhe nëse ia largojmë numrin një [1] (moralin) atëherë vlera e saj do të mbetet
[ 000 ] , dhe kështu ajo mbetet e pavlerë.
Morali dhe sjellja e mirë është vlera e femrës, stolia
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Gjinkalla prej 26.03.12 10:53

Njeriu nuk bëhet i varfër atëherë kur s'ka çka të ha, por atëherë kur bukën në dorë nuk ka me kënd ta ndajë...
Gjinkalla
Gjinkalla

150


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Thenia e dites...

Mesazh  Okult powers prej 18.01.15 14:51

Gjithcka absolute dhe asgje absolute nuk ka, sepse: edhe ne asgjeja ndihet vibrimi, ashtu sic ne gjithckaja nuk ka fund mendimi.
Okult powers
Okult powers

Let your inside change yourself!

35


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  syri i art prej 22.02.15 14:49

Perkujshtoju vetes me dashuri,qe edhe tjeret te vleresojn dhe duan ty...!
Kush e don veten e don dhe e beson zotin...dhuro sa me shum dashuri kshtu edhe zoti esht me ty...!
syri i art
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thnia e Dites.

Mesazh  Okult powers prej 22.02.15 17:44

Kur te pyesin se kush eshte Zoti: mos u kthe pergjigje nese s'e ke zbuluar, arritur ate; nese e ke arritur tregoju Zotin tend (veten tende), por kurre egon tende.
Okult powers
Okult powers

Let your inside change yourself!

35


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenia e dites.... - Faqe 4 Empty Re: Thenia e dites....

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 4 e 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi