Muajt e vitit në ëndrra

Shko poshtë

endrra - Muajt e vitit në ëndrra Empty Muajt e vitit në ëndrra

Mesazh  Elizza prej 03.08.10 19:40

Domethënia e muajve të vitit në ëndrraJanari nënkupton humbjen e dashurisë dhe shoqërinë e thyer.

Shkurti tregon pikëlimin dhe shqetësimet shëndetësore. Ëndrra mund të simbolizojë dashuri apo nevojën për dashuri.

Marsi nënkupton zhgënjimet. Ai gjithashtu shënon ardhjen e pranverës dhe në këtë mënyrë tregon fillime të reja. Ëndrra mund të jetë një metaforë për rifillim, sidomos gjatë kohëve të vështira.

Prilli nënkupton kënaqësi dhe fitim material.

Maji nënkupton prosperitet dhe kohë kënaqësie. Ëndërra mund të jetë një metaforë për "A mundem ta bëj?" Ndoshta ju jeni duke kërkuar leje për diçka.

Qershori nënkupton fitime dhe përparim në përpjekjet tuaja.

Korriku nënkupton shpresat, njohuritë dhe produktivitetin.

Gushti sugjeron se ka një keqkuptim në një marrëdhënie personale apo biznes.

Shtatori nënkupton një opinion pozitiv, fat i mirë dhe pasuri.

Tetori nënkupton arritje të kënaqshme në përpjekjet tuaja.

Nëntori tregon indiferencë në një situatë apo problem.

Dhjetori nënkupton miqësi dhe bashkim të lumtur. Po ashtu sugjeron edhe mbylljen e ndonjë çështje apo përfundimin e diçkaje.
/E./
Elizza
Elizza

223


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi