EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A besoni në horoskop ?

+30
Lapsi
rose666al
Gon!
bering
protoni
yasmin
KhalidVL
SempreBarca
urimm-@hotmail.com
nushi
tiki.rexha@gmail.com
Erina Baçi
adhurim1
KALIPSO
The-Moon
legal
gogi
Kinich-Ahau
genci
Nikolaos
Erikson
R4
ritushja
edpla
Juxhin
anonymja
esma
gjilanasi
i panjohuri
Jon
34 posters

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

A besoni në horoskop ?

A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Vote_lcap37%A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Vote_rcap 37% 
[ 232 ]
A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Vote_lcap9%A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Vote_rcap 9% 
[ 55 ]
A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Vote_lcap27%A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Vote_rcap 27% 
[ 167 ]
A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Vote_lcap17%A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Vote_rcap 17% 
[ 109 ]
A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Vote_lcap10%A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Vote_rcap 10% 
[ 60 ]
 
Totali i votave : 623
 
 

A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Empty Re: A besoni në horoskop ?

Mesazh  Nikolaos 25.05.11 15:16

Gon! shkruajti:Po pse i lejoni ju atëher ato parashikime gjithëpërfshirëse të përditshme? Unë e kamë një shok, ai më herët punonte me një gazet të përditshme dhe shkruante horoskopin si ia donte zemra :D, ashtu me futkotizëm e bënte horoskopin :).
Po jemi ne demokraci dhe secili ben si t'i doje qejfi, duke futur edhe lloj lloj mashtrimesh si horoskopet e mediave. Nuk i kemi ne dore ne keto pune qe t'i ndalojme. Une per vete kam ndaluar horoskopin e pergjithshem ne kete forum, i cili me perpara behej nga te tjere...une jam kritik ndaj mashtrimeve te tilla. Besoj ne astrologji dhe parashikime, por kurre nuk e teproj ne besim pa e provuar dicka.

Nikolaos

249


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Empty Re: A besoni në horoskop ?

Mesazh  Gon! 25.05.11 15:30

Ti si astrolog që je, mund të na tregosh pak a shumë në lidhje me astrologjinë? Si bëhet ajo? të kamë parë një postim që ke thënë se merresh me shifra me data me, me kalukime me... ku po di unë, mund të na tregosh se si i bënë lidhjet ti me pozicionet planetare? Dhe me një postim tjetër pash që kishe thënë se po sa të lind njeriu fati nga pozicionet planetare i shkruhet, dmth, siç e kuptoj unë nuk mund ta ndryshoj atin njeriu sipas astrologëve që thonë, por një gjë më vjen interesante se edhe Zoti thohet që ia shkruan fatin e jetës qdo njeriu, por Ai pak më ndryshe, jo posa të lind, por para se të lind njeriu.

Gon!

294


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Empty Re: A besoni në horoskop ?

Mesazh  Gon! 25.05.11 15:31

Ndoshta nuk mbani ndonjë enigme ju larg njerëzimit, dhe mund të na spjegoni ktu haptazi pak sa..!

Gon!

294


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Empty Re: A besoni në horoskop ?

Mesazh  Nikolaos 25.05.11 15:41

Gon! shkruajti:Ti si astrolog që je, mund të na tregosh pak a shumë në lidhje me astrologjinë? Si bëhet ajo? të kamë parë një postim që ke thënë se merresh me shifra me data me, me kalukime me... ku po di unë, mund të na tregosh se si i bënë lidhjet ti me pozicionet planetare? Dhe me një postim tjetër pash që kishe thënë se po sa të lind njeriu fati nga pozicionet planetare i shkruhet, dmth, siç e kuptoj unë nuk mund ta ndryshoj atin njeriu sipas astrologëve që thonë, por një gjë më vjen interesante se edhe Zoti thohet që ia shkruan fatin e jetës qdo njeriu, por Ai pak më ndryshe, jo posa të lind, por para se të lind njeriu.
Une kam 13 vjet qe studjoj astrologjine ne menyre private nga libra kryesisht ne frengjisht pasi Franca ka pasur te madhin Nostradamus dhe ne France, Angli, Kanada, Australi, SHBA, ka universitete per astrologji. Eshte e vertete qe fati eshte i shkruar, por ai nuk eshte shkruar me shkronja qe perdorim ne, por ne menyre simbolike ne harten qiellore te lindjes. Secili ka harten e tij unike. Ne vitin 2002 une kam botuar nje liber per keto gjera, por kete vit do te botoj nje liber me 500 faqe qe e shpjegon akoma me mire se si funksionon astrologjia ne jeten tone.

Nikolaos

249


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Empty Re: A besoni në horoskop ?

Mesazh  Gon! 25.05.11 15:42

Pastaj edhe në fe mësohet se gjithqka ka në qiej kontrollohen nga Zoti, atëher po përshtatet bukur mir që pozicionet planetare na kontrollojnë ne, kurse planetet i kontrollon Perendia.
Edhe një gjë dua ta di i nderuar, kafshët që i parkasin shenjave të horoskopit që janë lindur në ata muaj, si i drejtojnë pozicionet planetare ato?

Gon!

294


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Empty Re: A besoni në horoskop ?

Mesazh  Gon! 25.05.11 15:43

Të uroj suksese i nderuar

Gon!

294


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Empty Re: A besoni në horoskop ?

Mesazh  Nikolaos 25.05.11 15:54

Gon! shkruajti:Pastaj edhe në fe mësohet se gjithqka ka në qiej kontrollohen nga Zoti, atëher po përshtatet bukur mir që pozicionet planetare na kontrollojnë ne, kurse planetet i kontrollon Perendia.
Edhe një gjë dua ta di i nderuar, kafshët që i parkasin shenjave të horoskopit që janë lindur në ata muaj, si i drejtojnë pozicionet planetare ato?
Sigurisht qe planetet ndikojne edhe tek kafshet, por une personalisht nuk e kam studiuar kete ndikim sepse nuk me ka interesuar. Toka eshte moter e planeteve te sistemit tone diellor dhe te gjithe kane per baba diellin (ne menyre figurative), dhe eshte e logjikshme qe levizja e ketyre planeteve ndikon drejtperdrejt ne jeten tone ne Toke. Vete Hena (trupi qiellor me i afert me ne) ndikon qe tek baticat dhe zbaticat, tek lindja e femijeve, ciklet e grave. Hena e plote, hena e re kane ndikime te vecanta. Tek kafshet ndikojne sigurisht, por ne nuk e kuptojme gjuhen e kafsheve. Duhet ta studjojme astrologjine ne lidhje me jeten e njeriut sepse jeta e njeriut ka me shume rendesi se gjithcka ne toke, sepse jemi ne te zotet e tokes, jemi ne qe ndertojme pallate, shpikim makina e tekonologji te reja, pra jemi ne superior mbi gjithcka ne toke dhe jane planetet qe na vene ne levizje, na nxisin, na nervozojne, na semurin, na gezojne...

Nikolaos

249


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Empty Re: A besoni në horoskop ?

Mesazh  rose666al 25.05.11 17:39

une per vete e besoj horoskopin jo vetem ato te parashikuara nga astrologe te afte por edhe ato qe dalin ne gazeta e revista .te gjitha me kane rezultuar te verteta .madje edhe te metat apo vlerat sipas shenjes une i kam gjetur qe te gjitha tek vetja.ndoshta eshte edhe ceshtje besimi sepse shoqja ime e ngushte e degjon horoskopin sepse e di qe gjithmone i del e kunderta.

rose666al

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Empty Re: A besoni në horoskop ?

Mesazh  Lapsi 26.05.11 19:53

Un per vete besoj ne horoskop se ato qe me ka parashikuar Nikolas kane dale te verteta dhe per kete kam respekt te madh per te

Lapsi

67


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Empty Re: A besoni në horoskop ?

Mesazh  melimel 04.09.13 12:26

besoj vetem ne ZOT dhe jo n horoskop
melimel
melimel

Asnjëherë mos ki frikë nga një përballje! Edhe kur përplasen planetët, nga kaosi lind një yll!


1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Empty Re: A besoni në horoskop ?

Mesazh  syri i art 04.09.13 16:10

besoj ne te padukshmen nga syri normal,sepse e dukshmja nuk ka nevoj te besohet,sepse shihet...
syri i art
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

100


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Empty Re: A besoni në horoskop ?

Mesazh  Albaniaa 16.09.13 17:02

Jon shkruajti:A besoni në horoskop ?
jo shum por mu mdalin tgjitha gjerat qe thuhen ne horoskop
avatar
Albaniaa

409


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Empty Re: A besoni në horoskop ?

Mesazh  Kundalini 14.01.14 15:42

Ekziston informacion i sakte per horoskopin por jo ne shqiperi dhe ne shqip. Me teper jane kulturat indiane , kineze ose egjiptiane etj.
Kundalini
Kundalini

I am not here to prove I am God. I am here to prove YOU are God!

Paramahamsa Sri Nithyananda

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në horoskop ? - Faqe 2 Empty Re: A besoni në horoskop ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi