EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rituali i mbrojtjes nga demonët

4 posters

Shko poshtë

Rituali i mbrojtjes nga demonët Empty Rituali i mbrojtjes nga demonët

Mesazh  adon 19.12.09 12:38

Rituali i mbrojtjes nga demonët

1 - Merrni një shpate çeliku në dorën e djatht dhe kthehu ka lindja
Paramendojeni një drite te bardhe qe shkelqen duke ardhur nga lart deri ne majen e kokes prekeni me majen e shpates dhe pastaj prekeni ballin tuaj dhe VIBRO ATAH

2 - Prekni mesin e barkut dhe VIBRO MALKUTH paramendojeni driten duke kaluar nga maja e kokes permes trupit tuaj teposht deri ne pafundsi

3 - Prek shpatullën e djatht dhe VIBRO VIGEVURAH paramendojeni driten e bardh duke kaluar nga shpatulla juaj e djath deri ne pafundsi

4 - Prek shpatullën e majt dhe VIBRO VIGEDULAH paramendojeni driten e bardh duke kaluar nga shpatulla juaj e djatht deri ne pafundsi

5 - Shtrëngoj duart para vetes dhe VIBRO LEOLAM

6 - Duart si më pare me shpate në mes të gishtave VIBRO AMIN

7 - I kthyer ka lindja para vetes vizato me shpatë një yll 5 rremësh me flak të kaltër me majën e shpatës prek mesin e yllit dhe VIBRO JAHD HEY VAU HEY

8 - Duke mbajtur thikën në at pozicion ktheheni kah jugu duke bere nje lidhje te yllit të mëparshëm me atë që do të bëni tash , vizato yllin 5 rremësh dhe me majën e thikes prekni mesin e yllit dhe VIBRO ADONAI

9 - Persëri mbani thiken ne at pozicion dhe ktheheni kah perendimi vizatoni yllin dhe prap me majen e thikes prekni mesin e yllit dhe VIBRO EHIEH

10 - Prap thiken ne at pozicion ktheheni kah veriu vizatoni yllin dhe me majen e thikes prekni mesin e yllit duke VIBRUAR AGLA , tani perseri mbani thiken ne at pozicion ktheheni ka lindja duke ber rrethin me flak të kaltër që lidh 4 yllat

11 - I hapni krahët dhe thuani para meje RAFAEL

12 - Mbrapa meje GABRIEL

13 - Tek dora ime djatht MIKAEL

14 - Tek dora ime majt ARIEL

15 - Thuaj rreth meje ndriqojn yllat me flak , dhe në gjoksin tim ndriqon ylli 6 rremësh . per të përfunduar komplet ritualin duhet persëritua edhe një her nga 1 deri në 6 .......
adon
adon

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rituali i mbrojtjes nga demonët Empty Re: Rituali i mbrojtjes nga demonët

Mesazh  Black Angel 22.05.10 8:49

PO keto VIBRO cfare jane se nuk po i kuptoj O_O ??
Black Angel
Black Angel

10


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rituali i mbrojtjes nga demonët Empty RITUALI I MBROJTJES NGA DEMONËT

Mesazh  FTESË NË TË VËRTETËN 29.05.10 1:40

Të themi pak edhe për ata që nuk e njohin botën e demonëve. Demonët janë qenje të padukshme pra jomateriale dhe janë shumë lloje.

Gërmadhat, shtëpit e pabanuara, shpellat, kanjonet, varrezat, gropat septike, bërrakat, pranë burimeve, udhëkryqe rrugësh, pastaj në vendet ku ka gjithnjë gjak, eshtra, urinë ose pleh kafshësh, nëper shkëmbinjë, gryka malesh, gurë dhe lumenj janë vetëm disa nga hapësirat që demonët i konsiderojnë të vetat pra të rralla janë vendet ku nuk janë.

Lokalet që demonët i konsiderojnë të vetat disa prej tyre banojnë edhe nëpër shtepi tona, më saktësisht, në vendet e ndyra si banjoja, ose vendet ku hudhen mbeturinat.

Nevojitet që sa më pak kohë të qëndrohet në vendbanimet e tyre në menyrë që dëmi prej tyre të zvogëlohet sa më shum ndërsa për leximin e gazetës në banjo të mos flasim! Kjo është edhe arsyeja kryesore pse duhet mbajtur trupin dhe ambijentin ku jetojm pastër.

Terapia më e mirë është pastërtia, ajo fizike dhe shpirtërore. Demonët futen në njeriun e ndonjëherë shumë prej tyre në një njeri dhe janë gjendje të sulmojnë edhe tërë familjen.Sulmet e tyre janë të tmerrshme, si për nga shpejtësia ashtu edhe për nga fuqia!!!

Cenimi i demonëve fillon atëherë kur në ato hudhet "uji valuar" ose i ndotur sidomos në perëndimin e diellit, nëse hyjmë në hapësira dhe lokale që ata i konsiderojnë të vetat.

Sulmet e tyre janë të tmerrshme, si për kah shpejtësia ashtu edhe për kah fuqia. Ëndrrat dhe ankthet, halucinacionet dhe epilepsia, marrja e ndonjë pjese të trupit e ndonjëherë tërë trupi janë vetëm disa nga pasojat e sulmeve e tyre.

Për keqpërdorimin e magjisë dhe për ata që e keqpërdorin këtë, mund të shkruhet shumë dhe qdo shfrytëzim i tyre për arritjen e qëllimeve siç janë që dikush të urrejë ose të dashurojë dikë, të sëmuret a çmendet, të humbasë respektin në shoqëri, paraqet magjinë. Pra, magjia, ose sehiret siq i quajnë në trevat tona, janë të pandashme nga demonët.

Ja një histori që i kishte ndodh një gruaje: Shkon një grua tek magjistari për ta bërë burrin që ta dashurojë vetëm ate. Bëri ashtu si i tha magjistari dhe ja vendos burrit magjinë në gjellë.

Nuk shkoi gjatë dhe, ja, puna për cilen kishte vajtur gruaja tek magjistari mori kahje të kundert: iu neverit gruaja e tij dhe nuk e dashuronte më ,kshu ata u ndanë! Pasojat e djaloshit ishin se perplasej mbi fytyrë ecte rreth e rrotull dhe si i qmendur bërtiste. E rëndsishme është se djaloshi u sherua me anë të kuranit kur ia lexuan në ujë dhe atë ujë ia dhanë ta pi.

Rituali i mbrojtjes nga demonët është e thjeshtë.

- Merrni nga 7 hurma të zeza qdo mëngjes dhe i hani s'do t'ju bëjë dëmë brenda kesaj dite as helmi e as magjia, thoshte profeti i islamit.
- Mbajtja e pastërtisë së trupit lokaleve dhe hapësirave që demonët i konsiderojnë të vetat.
- Sa më pak kohë të qëndrohet në vendet e ndyra siq është banjoja në menyrë që dëmi prej tyre të zvogëlohet
- Aty ku ne vend të muzikës lëshohet kurani magjia në atë familje nuk ndikon.[
FTESË NË TË VËRTETËN
FTESË NË TË VËRTETËN

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rituali i mbrojtjes nga demonët Empty Re: Rituali i mbrojtjes nga demonët

Mesazh  FloriArgjend 03.07.10 11:51

VIBRO do te thote 'thuaj nje fjale qe ta ndjeje gjithe trupi, si psh fjala sanskrite "OM" sikur je nje budist" e kuptove
FloriArgjend
FloriArgjend

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rituali i mbrojtjes nga demonët Empty Re: Rituali i mbrojtjes nga demonët

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi