Ritual - kthimi i dashurisë së humbur

Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Ritual - kthimi i dashurisë së humbur

Mesazh  Magus prej 09.09.09 13:01

Kthimi i një dashurie të humbur
(Lloji i magjise : magji e kuqe)

Materiali i nevojshëm

- Një qiri i kuq
- Një gjilpërë
- Vetiver (barishte)
- Një foto e personit që doni ta riktheni

Procedura

Ndizeni qirin dhe futeni gjilpërën tuaj brenda saj.
Ndizeni vetiverin (barishten). Lejeni të konsumohet disa minuta.

Pastaj vendoseni foton e personit para jush dhe me një përqendrim të madh të thoni:

"Gjilpërë në flakë,
gjilpërë e zjarrit,
përshko mendimet e tij dhe bëj që ai të mos ketë pushim,
deri sa zemra e tij nuk më kthehet. "


Burimi: Magjia e Kuqe nga Alexandra Browski

Mos harroni të mbroni veten gjatë një ritual të tillë sepse duke luajtur me arbiter të lirë mund të ju dalin disa bezdi.

©magjistari
Magus
Magus

Kërkoni të vërtetën në praktikë dhe jo me spekulime.
Çfarëdo qoftë niveli i teorive që ju mund të zhvilloni, ato do të mbeten gjithmonë masturbim intelektual.155


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Re: Ritual - kthimi i dashurisë së humbur

Mesazh  Magus prej 15.09.09 0:18

Riti do të provojë efikasitetin e tij nëse energjia e katalizuar dhe e kondensuar nga thirrja në forcat e natyrës i përgjigjet një pritje e fortë e kualifikuar dhe jo një paragjykim i ulët.
Magus
Magus

Kërkoni të vërtetën në praktikë dhe jo me spekulime.
Çfarëdo qoftë niveli i teorive që ju mund të zhvilloni, ato do të mbeten gjithmonë masturbim intelektual.155


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Re: Ritual - kthimi i dashurisë së humbur

Mesazh  shero prej 25.09.09 6:36

Nuk e kuptoi se si duhet te jemi te mbrojtur
Kam deshire te di se si duhet te jemi te mbrojtur nese dikush di te me tregoi i faleminderit ose nese dikush ka mundsi te me udhezoi me saktesisht ne e-mail edhe me mire.
shero
shero

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Re: Ritual - kthimi i dashurisë së humbur

Mesazh  Analise prej 26.09.09 14:35

Ceshte kjo ? Aspak Nuk besoj Ne asnje gje se mund te rikthehet nje dashuri me keto menyra.
Analise
Analise

22


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty ...

Mesazh  kristigothic prej 30.09.09 18:30

A mund te quhet "dashuri e humbur" nje person qe ti ne fakt vetem sa e pelqen, dhe te kesh patur lidhje dashurore me ate me perpara?
kristigothic
kristigothic

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Re: Ritual - kthimi i dashurisë së humbur

Mesazh  Analise prej 04.10.09 15:33

kristigothic shkruajti:A mund te quhet "dashuri e humbur" nje person qe ti ne fakt vetem sa e pelqen, dhe te kesh patur lidhje dashurore me ate me perpara?

- Mendoj se ne kete Teme nuk behet fjale per nje person qe "vetem e pelqen" por per nje dashuri te madhe qe ende e ke, por qe nuk te pergjigjet njelloj, apo te refuzohet nga ish partneri/ja.

Problemi eshte qe keto jane ceshtje zemre, jane te vullnetshme dhe ska magji qe ta riktheje ate dashuri qe ke humbur.
Analise
Analise

22


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Re: Ritual - kthimi i dashurisë së humbur

Mesazh  kristigothic prej 06.10.09 18:48

-Mese e vetrtete. Po e kisha fjalen per nje dasuri qe gjithmon e ke enderruar ta kesh, por nuk ke mundur ta kesh per arsye te ndryshme. Nuke di a me kupton?
kristigothic
kristigothic

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Re: Ritual - kthimi i dashurisë së humbur

Mesazh  Analise prej 13.10.09 13:06

Te kuptova mik i forumit, por nese do mendimin tim po e them : Ne keto raste s'te mbetet gje vec te vazhdosh te durosh te shpresosh ...ose te vendosesh te heqesh dore nga ajo enderr....(kjo rruga e dyte me logjike eshte me e mira, ndersa me zemer aha, keq puna ).:)
Analise
Analise

22


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Nuk e kuptoj qka esht vetive(barishte) ?

Mesazh  Zanda prej 18.12.09 16:47

Ju lutem dikush tma spjegoj qka esht vetiver(barishte) se po kam deshir me e provu ket sen masi qe jam shum e lendume dhe kam shpresa qe kjo tm nidhmoj!
ju Faleminderit! gjitha t mirat!
Zanda
Zanda

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty qfar te bejm tnai me qirin,gjilperen edhe fotografin?

Mesazh  Zanda prej 18.12.09 19:24

masi ta krym ket ritual duhet te presim te digjet qiri edhe tani qfar duhet te bejm me gjilperen e me foton? kam deshir ta proovj ket ritual po nuk e di saktesisht se qfar duhet te bej!
Zanda
Zanda

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty o po si mund ta dime nase na kan ber magji

Mesazh  Drijon prej 02.06.10 16:37

si mund ta dime nese na kan ber magji,dhe si mund ta prishim kete magji,dhe si mund te mbrohemi qe te mos na bejn te tjera?
avatar
Drijon

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty mir ju qena e that...

Mesazh  erblinablina prej 12.08.10 23:31

mir qe na e thatpoky vetiver ca eshte e dimqe na qenka barishte po cbarishte se ku me e gjet...?
erblinablina
erblinablina

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Ritual - kthimin e dashurisë

Mesazh  Magus prej 04.10.10 17:17

Ritual për kthimin e dashurisë

Ky është një ritual që nuk është shumë i vështirë. Plus mjafton material i thjeshtë për të gjetur që të realizohet.

Së pari ju shkruani emrin e plotë të personit në një qiri të kuq.

Pastaj shpojeni çdo shkronjë me një gjilpërë.

Ndizeni qirin dhe qëndroni në dhomë derisa të mbaron qiri.

Edhe diçka: të bjeni në gjumë deri sa qiri të digjet, energjia juaj do të shkojë drejt ritualit.
Magus
Magus

Kërkoni të vërtetën në praktikë dhe jo me spekulime.
Çfarëdo qoftë niveli i teorive që ju mund të zhvilloni, ato do të mbeten gjithmonë masturbim intelektual.155


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Re: Ritual - kthimi i dashurisë së humbur

Mesazh  Nitah prej 13.10.10 20:47

Une me deshire do e ktheja personin qe e dua
E di se edhe ai me do por ka teper inat qe ta shpreh
nuk dua me dhune ta kthej tek un permes ketij rituali
por thjesht nese e bej kete ritaual dhe nese esht ashtu si mendoj un se ai ende me do dua te me kthehet perndryshe jo

A mund te me tregoni se a mund ta perdor ket ritual
siq e kam punen une
Nitah
Nitah

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Re: Ritual - kthimi i dashurisë së humbur

Mesazh  Fikrro prej 19.10.10 14:08

Degjo:Nje njeri i keq kurr nuk eshte i lumtur pa marr parasysh se sa i qeshur qe eshte,dhe sa shum here thote qe eshte i lumtur.

Keni bere ndonjehere diqka gabim dhe qe ju ka ngulitur ne koke dhe skeni mundur ta largoni nga koka,ka do qe silleni ka do qe shkoni tju kujtohej ai gabim e te mos ju lëjë rehat,ja keto jane ndjenjat e nje njeriu te keq ai sa do qe te thote qe eshte i lumtur nuk eshte e vertet goja i buzeqesh por zemra i digjet.

Njeriu i keq te lakmon ty dhe do qe te jete ne vendin e nje njeriu te mire,ai do te jipte gjithqka nga vetja po te behej nje njeri i mire por e di qe eshte vone dhe urrejtja qe e ka brenda nuk e lë bile as te pendohet per gabimet qe i ka bere.

Kurse për sprovat qe ti dergon zoti yt ai te provokon se sa je i durueshem,siq i ka provokuar njerezit e keqinj me pare e qe u treguan te padurueshem e u shëndrruan ne te keqinj e kupton tash...

-Durimi është Arma dhe Rrënja e një njeriu te mirë.
Fikrro
Fikrro

539


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty tung

Mesazh  genti802008@hotmail.com prej 19.10.10 14:22

Faliminderit, shpresoj qe te jet ashtu sepse njeriu i keq ma ma heqi buzqeshjen nga ftyra ime, shpresoj qe edhe ai njeri mos tket buzqeshje e ti eshte ngulitur nkok e keqja qe ka ber, mirpo sma mer mendja qe personit keq qi i esht ngulitur ne kok po tishte ashtu nuk do kishte ber, por un do luftoj dhe do kthej buzqeshjen time lag personave te kqinj, shpresoj se tkqinjve do i paguhet dami qe bejn.
genti802008@hotmail.com
genti802008@hotmail.com

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Re: Ritual - kthimi i dashurisë së humbur

Mesazh  Albi4all prej 31.12.10 22:21

i nderuar deshiron te sashurosh nje njeri apo ta robrosh
magjia nuk i ben njerzit te dashurojn por i robron kisha shum deshir qe me magji te mos provosh te besh
po edhe nese ben harro se ben nje jet te lumtir magja nuk zgjat shum gjat dhe me magjin merr fund edhe dashuria
prandaj mos u mundo shum te besh ket zgjedhje
Albi4all
Albi4all

“Kur të shohësh një njeri të mirë, mundohu të tejkalosh
shembullin e tij, kur të shohësh ndonjë njeri të keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti të njëjtat të meta.”

77


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty e pa besueshme

Mesazh  fitore paloja prej 07.01.11 16:04

nuk besoj qe do te ket sukses nje magji e till per deri sa nuk beson askush ne magji dhe me duket shum e pa realizuar
fitore paloja
fitore paloja

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty pedo

Mesazh  Mim. prej 22.02.11 23:56

tu kisha lute perzemersishte te me tregosh diqka drejjt ? A gjithmone done me magji te mbash afer personin qe nuk ndjen asgje per ju ? Sikur Ai\Ajo ( se vet fakti qe juve sju di gjinin ) kishte me pas ndjenja per ty jom me se e bindur qe kishte me qen afer juve. Andaj te luse sinqerisht largoje nga mendja dhe mos lyp ndihme nga kto gjana se ju garantoj me jeten time nuk keni fitim asgje. Magjia nuk te mban gjithe jeten .. jo gjithe jeten ajo te ofron ate qe Zoti nuk ta dha kurr. te fala Mim.
Mim.
Mim.

13


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty I drejtohem Magjistarit

Mesazh  dijon prej 26.03.12 2:23

Pershendetje i nderuar Magjistar

Per ju kam shum pytje por sote po ju beje vetem nje, e ajo eshte ne perputhje me temen e juaj Kthimi i një dashurie të humbur. Meqe fjala DASHURI eshte e gjere ne kuptim, pytja ime eshte: se a funksionon kjo metod magjie e juaja ne deshiren per cdo femer e cila josh syrin dhe ambiciet tona e cila ngjall e trazon epshin tone, pra pytja konkrete eshte a mundemi te bejm per vete cdo femer qe une dashuroj? a mundem qe me kete magji tjuajen te beje qe cdo femer qe ta fus nen pushtetin time apo me mire te them cdo femer qe mua me pelqen dhe dashuroje ta bej ti dorzohet deshirave te mija?

Shpresoj se dote me pergjigjeni.

Me kaqe ju pershendes perzemersishte
dijon
dijon

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Re: Ritual - kthimi i dashurisë së humbur

Mesazh  number3 prej 16.12.12 20:17

sa marrin esht magjia besoni ne ZOT o popull
number3
number3

njeri thjesht

52


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Re: Ritual - kthimi i dashurisë së humbur

Mesazh  Luce prej 16.12.12 20:58

Ne besojme ne Zot., prandaj besojme edhe te e keqja edhe te magjia.
Luce
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

39


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty si ndodh magjia:

Mesazh  Azazil prej 26.01.14 7:33

magjia mund te behet nepermjet fryrjes,*me fjale..me sperkatje ,,kur shkel,me ane te rrobes ose flokve thonjve etj,,por nga me te rrezikshmet eshte me ane te ngrenies apo pirjes.
Azazil
Azazil

908yughugikgiyguyg


9


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Re: Ritual - kthimi i dashurisë së humbur

Mesazh  dianaa2000 prej 26.01.14 14:23

Qfar barishte mendon ku ta gropos at une jetoj ne banes me trego ma gjansisht
dianaa2000
dianaa2000

Kerkoj njeriun me emrin INARONI te lutem me dergo mesazh dhe me trego se ku gjindet hogja ne shkoder te pershendes.

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Re: Ritual - kthimi i dashurisë së humbur

Mesazh  enderrimtari prej 14.05.14 9:31

kam deshir. te kontaktoj me pripatisht me ty.
enderrimtari
enderrimtari

Kjo force qe ne e quajme enderra; . reflekton ne pasqyren e simboleve fytyren time te vertete

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Kam nje pyetje.

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 18.05.14 10:45

Magus shkruajti:Ritual për kthimin e dashurisë

Ky është një ritual që nuk është shumë i vështirë. Plus mjafton material i thjeshtë për të gjetur që të realizohet.

Së pari ju shkruani emrin e plotë të personit në një qiri të kuq.

Pastaj shpojeni çdo shkronjë me një gjilpërë.

Ndizeni qirin dhe qëndroni në dhomë derisa të mbaron qiri.

Edhe diçka: të bjeni në gjumë deri sa qiri të digjet, energjia juaj do të shkojë drejt ritualit.
Sa shpime duhet te bejme per shkronje nje apo me shume? Pres pergjigje nga ty Magus. Tung.
Morgan TheSetting Witch
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

58


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Re: Ritual - kthimi i dashurisë së humbur

Mesazh  Magus prej 20.05.14 15:46

BiselarThe new magician shkruajti:Sa shpime duhet te bejme per shkronje nje apo me shume? Pres pergjigje nga ty Magus. Tung.

Vetem nje dhe nga nje gjilpere.
Magus
Magus

Kërkoni të vërtetën në praktikë dhe jo me spekulime.
Çfarëdo qoftë niveli i teorive që ju mund të zhvilloni, ato do të mbeten gjithmonë masturbim intelektual.155


Mbrapsht në krye Shko poshtë

magji - Ritual - kthimi i dashurisë së humbur Empty Re: Ritual - kthimi i dashurisë së humbur

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi